Bitcoin Forum
April 18, 2024, 05:48:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoinleri borsada mı yoksa cüzdanda mı tutmalı  (Read 1048 times)
Enk or Aege (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
November 14, 2017, 06:31:23 PM

Önce belirteyim, bu konularda çaylak sayılırım. Buna rağmen Bittrex de az da olsa kar edebilmeyi başarabiliyorum. Bugün konu ile ilgili Bitcoin ana forumda da konu açtım ama kendimce tatminkar cevap alamadım.

Bazı coinler cüzdanda tutuldukça faiz gibi ek bir getiri sağlıyormuş. Düşük miktardaki meblağlar için cüzdanda tutmaya değer mi ? Örneğin 5 Dash için ek getiri söz konusu olur mu?
Benzer meblağlarda (örneğin 0.5 BTC eşdeğeri) diğer coinler için ne yapmalıyım ; Neo, PIVx, Lsk, veya Eth için ? Ek getiri için en az 1 ay mı cüzdanda tutmak lazım ?
1713419330
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713419330
Reply with quote  #2

1713419330
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713419330
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713419330
Reply with quote  #2

1713419330
Report to moderator
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
November 14, 2017, 06:41:33 PM

Kesinlikle cüzdan . Bu sektörde çok fazla kaçan topuklayan batan borsa oldu . Siz siz olun cüzdanda tutun .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
Enk or Aege (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
November 14, 2017, 06:59:26 PM

Güvenlik açısından değil de, getiri açısından sormuştum. Kısa vadede al sat yapmayacağım coinlere örneğin 1 ay için 3 - 5 dolar ancak getiri elde edeceksem hiç uğraşmaya değmez. Borsada ani yükseliş düşüşlerde hazır tutmak belki getiri açısından daha akıllıca olur.
Hangi coinin cüzdanda tutulduğunda getirisi kabataslak ne kadar olur ?
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
November 14, 2017, 10:38:11 PM

Getiriyi yuzdelik olarak hesaplarsan daha iyi olur. Eger Birkac hafta veya birkac ay trade yapmayacaksan ve uygun saklama sartlarini saglayacaksan tabiki borsa yerine cuzdanda saklamak daha guvenlidir. Birde borsadan cekerken az bisey fee odersin.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
November 15, 2017, 08:22:11 AM

uzunca bir süre bu altcoinlerden bi halt olamayacağı için cüzdan da tutmak garanti olur.ama alım satımı sürekli yapıyorsanız borsada tutun işkence oluyor yoksa
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
November 15, 2017, 08:36:15 AM

Bir aydan daha fazla bir süre ellemeyi düşünmüyorsam cüzdanda tutmayı tercih ederim. Al-sat yapacaksanız borsada tutmak tabi ki daha iyi olur hızlı işlme gerçekleştirebilmek adına.
rdy
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 15, 2017, 09:34:12 AM

Ufak meblalalat alt-sat için borsa ideal. Lakin yüksek yatırım ve uzun süreli işlemsiz hareketler için cüzdan olmazsa olmaz.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 15, 2017, 10:10:05 AM

Ben yatırım yaptığım coinleri ledger cihaz üzerinde tutuyorum.. desteklemediği durumlarda ise yedek bir bilgisayarım var ona cüzdan olarak indirip onda tutuyorum. Geçmişte Mtgox, Cryptsy kapanmasından dolayı bir miktar btc kaybım oldu o nedenle artık borsalarda para bırakmıyorum.
Balmain
Hero Member

Activity: 2086
Merit: 681

View Profile
November 15, 2017, 02:09:08 PM

Stake veren coinler için kendi cüzdanında tutmalısın yoksa PoS gelirin olmaz. Bunun yanında güvenlik açısından borsada tutmaktansa kendi cüzdanında durması daha sağlıklı. Aktif olarak trade yapmadığın sürece borsada para bırakmamaya bak.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
November 15, 2017, 02:17:40 PM

Güvenlik açısından değil de, getiri açısından sormuştum. Kısa vadede al sat yapmayacağım coinlere örneğin 1 ay için 3 - 5 dolar ancak getiri elde edeceksem hiç uğraşmaya değmez. Borsada ani yükseliş düşüşlerde hazır tutmak belki getiri açısından daha akıllıca olur.
Hangi coinin cüzdanda tutulduğunda getirisi kabataslak ne kadar olur ?

ETH yazmışsınız onun getirisi yok. neo, unify, posw, pivx vb. nin getirisi var. Al sat yapan birisi için bunların getirisi tatmin etmez.

mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
November 15, 2017, 02:45:39 PM

Ben borsalarda tutmanın, cüzdanda tutmaktan daha güvenli olduğunu düşünüyorum heleki bir den fazla coinin yönetimi yapılıyorsa bu söylediğim daha mantıklı kabul edilecektir bana kalırsa. Tek bir cüzdanda durması yerine neden onlarca cüzdanın güvenin sağlamaktan sorumlu olayım ki.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
November 15, 2017, 02:55:57 PM

Sermayesini riske atamayan kullanıcılar merkezsiz borsaları ya da https://shapeshift.io kullanabilirler. Shapeshift, kısaca döviz bürosudur. Gösterilen adrese Btc,eth vs. yollarsınız, karşılığında yine istediğiniz coini sizin adresinize yollar. Türkçe kullanım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=BJPRRClychw
lprytk
Jr. Member
*

Activity: 53

View Profile
November 15, 2017, 03:46:01 PM

çok büyük meblağlar söz konusu olmadıkça güvenilir borsalarda tutmak daha mantıklı olacaktır. bir çok farklı altcoin için o cüzdanlarla uğraşmak yorucu bir hal alır.

▌BalehuBucks (https://balehubucks.com/) ┃ Rewarding Local Merchant & Consumers (https://balehubucks.com/)▐
║ WhitePaper (https://balehubucks.com/wp-content/uploads/2017/10/balehuwhitepapers-v1.pdf) ║┶┶┶│ JOIN PRE-ICO NOW (https://balehubucks.com/) │┶┶┶║  Bounty  (https://bitcointalk.org/index.php?topic=2486641.0) ║
ANN Thread (https://bitcointalk.org/index.php?topic=2441782) ┇ Twitter (https://twitter.com/balehubucks) ┇ Facebook (https://www.facebook.com/balehubucks/) ┇ Telegram (https://t.me/balehubucks)
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
November 16, 2017, 12:24:18 PM

Cok kucuk miktarlar olmadıgı surece cuzdan almak sart bu piyasada. En buyuk borsalar bile hacklendik diyebiliyor, bir gun kalktıgında bir bakıyorsun paralar ucmus. Genelde cok onem verılmez ama donanım baya onemlı herkes almalı dıye dusunuyorum bellı bır yatırım mıktarından sonra.
Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
November 16, 2017, 12:28:00 PM

Hiç bir borsaya %100 güvenemiyorum . 2 gün sonra hesabımı bloke etmeyeceklerin veya borsanın hacklenmeme garantisi yok. Ama MEW de de hack olaylarını çok duyuyoruz.

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
Druvax
Full Member

Merit: 100

View Profile
November 16, 2017, 01:29:10 PM

uzun sure bekleyecekseniz bence ether tabanli tokenlari cuzdanda tutmak cok daha mantikli. borsalar her an patlayabilir sonucta. essegi saglam kaziga baglamak lazim
freeyourmind
Sr. Member

Merit: 252

View Profile
November 16, 2017, 01:34:02 PM

Sürekli al sat yapacaksanız borsada tutmak zorundasınız. Yatırım yaptım ve uzun süre bekleyeceğim diyorsanız kesinlikle private key'i size ait olan bir cüzdanda tutmak sağlıklı olacaktır. Borsalar hiç bir zaman güvenli değildir bunu unutmayınız.
jackspow
Member
**

Activity: 178

Be Free

View Profile
November 16, 2017, 02:15:32 PM

Bunun için belirli bir süre belirlenmeli. Ben 1 aydan fazla tutup işlem yapmayacağım, yani al-sat yapmayacağım derseniz cüzdana çekmeniz çok mantıklı. Bitcoin gibi yüksek feeler ödemediğiniz için de yollamak çok masraflı olnaz. Ama haftada bir işlem yapan biriyseniz feeler yüzünden paranız kuşa dönebilir. Borsanın güvenilirliğine bağlı olarak bu değişir tabii. Ancak küçük paralarla oynayan biriyseniz değmez diyebilirim.
vezirrr
Full Member

Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
November 16, 2017, 02:30:02 PM

Withdraw fee ve trade komisyonunu bile zor karşılayacak kadar düşük miktarsa cüzdana atmanıza hiç gerek yok borsada tutun derim. Ama yok ben çook uzun vade tutucam elimde de sağlam miktar var derseniz tabii ki de cüzdana alınız.

GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
November 16, 2017, 02:37:08 PM

Borsa Her zaman risklidir o yüzden cüzdan da tutmak lazım.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: