Bitcoin Forum
June 17, 2024, 03:14:04 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye'nin ilk Bitcoin gasp operasyonu!  (Read 2108 times)
Betfair (OP)
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
November 15, 2017, 05:17:21 PM

Merter'de bir iş adamını kaçırarak 11 milyon TL değerindeki 450 Bitcoin sanal parayı kendi hesaplarına geçiren 5 kişi yakalandı. Sanal para Bitcoin gaspçısı İ. Ö.'nün elde ettiği paralarla lüks bir mekanı kapatarak evlilik teklifinde bulunduğu ortaya çıktı.

Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre; 5 kişilik çete, kendilerine polis süsü vererek, İstanbullu bir iş adamını arabasına kadar takip etti. Çete üyelerinden üçü, zorla araca bindirdikleri iş adamının internetteki hesap şifrelerini silah tehdidiyle aldı.

Gaspçılar hesaptaki 11 milyon TL değerindeki 450 Bitcoin parayı ele geçirdi. İş adamı polise başvurarak, gaspçılar tarafından 8 saat boyunca minibüste tutulduğunu ve şiddete uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu.

TÜRKİYE'NİN İLK SANAL GASP OPERASYONU DÜZENLENDİ

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çeteye yönelik Türkiye'nin ilk sanal para gasp operasyonunu düzenledi. Dedektifler, çevredeki güvenlik kameraları incelemeye aldı. Kimliklerini tespit ettiği 5 gaspçıyı teknik takibe alan dedektifler hazırlıklarını tamamlayınca operasyon için düğmeye bastı.

SANAL GASPÇILAR AZILI GASPÇI ÇIKTI

Esenyurt, Bağcılar ve Küçükçekmece'de düzenlenen eş zamanlı baskınlarda, Bitcoin gaspçısı, G. S., İ. Ö., U. K., G.S. ve S. Ö.'yü kıskıvrak yakaladı. İ. Ö.'nün gasp suçundan hapis yatarken firar ettiği, G. S.'nin de gasp suçundan 30 yıl kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu öğrenildi.

BİTCOİN PARALARIYLA EVLENME TEKLİFİNDE BULUNMUŞ

İ. Ö.'nün 11 milyon TL değerinde 450 Bitcoin gaspının ardından, nişanlısına evlenme teklifinde bulunduğu öğrenildi. O anları sosyal medya hesabından paylaşan, İbrahim Ö., nişanlısıyla giriş yaptığı lüks mekanda yanan meşalelerin eşliğinde evlenme teklifinde bulunmuş.

MINING GASPI DA YAPMIŞLAR

Bitcoin gaspçılarının Esenler'de de 3 ayrı kişiden Bitcoin üretmek için kullanılan Mining cihazlarını gasp ettikleri öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/turkiyenin-ilk-bitcoin-gasp-operasyonu-40646428
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
November 15, 2017, 05:29:45 PM

Eskiden daha çok insan , en azından facebook arkadaşlarıma bitcoin hakkında bilgi vermek/ tanınmasına yardım etmek için paylaşımlarda bulunuyordum bitcoin hakkında. Bu haber 2 oldu. Açıkcası tırsmadım değil. Bu devirde kardeşine bile güvenilmezken elin oğlu bitcoin ile uğrastıgını bilip türlü entrikalar çevirebilir. Bitcoin yatırımcılarının dikkatli olmaları kimliklerini gizli tutmaları çok önemli..
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
November 15, 2017, 05:31:35 PM

Millet azıttı tek kelime.İşte bu saaaten sonrada kimseye bitcoin işindeyim dememekte fayda var.Üstteki rakamlar yanlış hesaplamış habercide meslee şu 10 btc olsa inan aç adama denk gelirsen kafa kopartmak için her naneyi yapacak çok maalesef. Huh

XxX
Betfair (OP)
Sr. Member

View Profile
November 15, 2017, 05:32:07 PM

Bu herifler kesin burayada üyedir demedi demeyin Smiley varmı baş harflerinden dolayı bu kansız o ç leri
BesameMucho
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
November 15, 2017, 05:35:44 PM

İşin çivisi çıktı artık kimseye güvenilmez abi. Hayır adamda 450 btc olduğunu nereden öğrenmişler benim anlamadığım şey bu. İlginç...
Betfair (OP)
Sr. Member

View Profile
November 15, 2017, 05:42:52 PM

İşin çivisi çıktı artık kimseye güvenilmez abi. Hayır adamda 450 btc olduğunu nereden öğrenmişler benim anlamadığım şey bu. İlginç...
Pazar Alanında elden 50 ve üzeri bitcoin alınacaktır diyen zırtlanlar vardı Smiley
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
November 15, 2017, 05:54:37 PM

Sınırsız Btc alırım, elden milyon yığarım.....

Aman ha gençler. Ortam kötü. Mis gibi exchange ler var. Elden iş yapmayın.

Not: elinizdekilerin bilgisini en yakınlarınız dışında kimseyle paylaşmayın. Bu memlekette bir bilezik için insanlar ölüyor.
bitcointr01
Full Member

Activity: 149
Merit: 100

View Profile
November 15, 2017, 06:59:56 PM

Memlekette 1 lira için adam öldüren var, hiç şaşırmadım. Elinizde yüksek miktarda varsa bile internette veya çevrenize söylemeyin.
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
November 15, 2017, 07:30:31 PM

Milletin dini imanı para olmuş , harbiden çok dikkatli olmak lazım...

ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
November 15, 2017, 07:34:38 PM

Maalesef ki, ülkemiz de olan cezaların caydırıcı olmaması sebebi ile bu işler her zaman olacak. Gereken en ağır cezaları verildiğin de bu işlerin arkası bıçak gibi kesil...

ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
November 15, 2017, 07:39:44 PM

Bu işin çivisi iyice çıkmış artık yazdıklarımıza yada bir yere bilgi verirken daha da dikkat etmemiz lazımbu haberler giderek çoğalmaya başladı.Birde ulusal basında öyle bir lanse ediliyorki tüm suç btcnin miş gibi haber yapılıyor.Sırf konuşmak için yada haberini yapmak için saçma sapan şeyler yazıyorlar artık Allah hepimi korusun inşallah kötülerle karşılaştırmasın.

dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
November 15, 2017, 08:17:37 PM

bu nedir arkadaş haberlerde gördüm haberi Cheesy hayret bişey artık bence burdaki işlemlerinizi kimselere söylemeyin. tavsiyede bulunmayın
hatta yatırım yapın falan bile demeyin bence en azında sizin bu işte olduğunu duymasınlar. bilenler varsa yarım ağızla artık aq battım çok fena dolandırdılar falan demek lazım
en azndan salak parasını kaptırdı derler arkadan.
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630

View Profile
November 15, 2017, 08:35:42 PM

Salağa yatmak iyi fikir, 3 kuruş para için kötü şeyler yaşamaz istemez kimse,  suçlular yeni teknolojilere herkesten önce geçiş yapıyor nedense hepsi de bilgisiz cahil değil. Şu elden alım satım işlerine de hiç anlam veremiyorum doğrusu, exchangeler bu iş için değil mi, komisyonunu ver adam gibi işini gör, tanıdığına bile güvenmeyeceksin para konusunda ki bilmediğin insanlarla elden alışveriş yapmak, hiç aklım almıyor. 
delimavi
Member
**

Activity: 77
Merit: 10

View Profile
November 15, 2017, 10:49:20 PM

Üzücü gerçekten, dikkatli olmakta fayda var. Ama ben kendi yakınlarından biri olduğunu düşündüm haberi okuduğumda. Tamam hırsız teknoloji bilmez demiyorum ama adamın yatırımını bitcoine yaptığını bilemez. Şimdilik altından bir akraba bir arkadaş vs. çıkmamış gibi gözüküyor ama sorguda ortaya çıkacaktır. Bu tarz yatırımlarımızı hele ki milyonluk yatırımları olan arkadaşlar varsa içimizde kimse ile paylaşmamaya özen göstermeliler. Mağduriyetin ortadan kalkmış olması sevindirici. bol kazançlar
neite99
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
November 16, 2017, 12:08:47 AM

Bu nedir arkadaş tesadüfi bir hırsızlığa benzemiyor adamlar pump gruplarını ete kemiğe bürümüş resmen. Mining cihazlarını çalmak falan nedir ruh hastaları.
tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
November 16, 2017, 12:25:20 AM

Bu gaspçı pislik herifler normalde sokakdaki at hırsızı tinerci tipli insanlar gibi hayal ediliyor, fakat aslında tam tersi, bu insanlar aramızda dolaşıyor, normal adam gibi takılıyorlar, ayırt edilmiyor sütü bozuk insanlar kolay kolay, btc madenciliğinden şundan bundan haberi olan adamların gaspçı 30 yıllık hapis hükümlüsü, ceza evi firarisi olması insanı şaşırtsa da, aslında bu insanlar forumlarda watsap gruplarında takılan tipler.
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210

View Profile
November 16, 2017, 12:33:18 AM

Bu gaspçı pislik herifler normalde sokakdaki at hırsızı tinerci tipli insanlar gibi hayal ediliyor, fakat aslında tam tersi, bu insanlar aramızda dolaşıyor, normal adam gibi takılıyorlar, ayırt edilmiyor sütü bozuk insanlar kolay kolay, btc madenciliğinden şundan bundan haberi olan adamların gaspçı 30 yıllık hapis hükümlüsü, ceza evi firarisi olması insanı şaşırtsa da, aslında bu insanlar forumlarda watsap gruplarında takılan tipler.
Kesinlikle size katılıyorum,hatta belki bu yazıları bile okuyacaklar,adamın ruhunda varsa para maddi anlamda elinde veya değil ne yazar senden bir şekilde çalmaya çalışıyor o parayı.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 16, 2017, 12:57:51 AM

Bitcoin yükseldi haberleri çoğaldıkça insanların gözü dönüyor iyice. Sadece bilgisayar başında dikkatli olmak yetmiyor. Bitcoin gerçek dünya ile kaynaştıkça  malesef insanların pislikleri de bitcoine bulaşıyor. Acaba geri alabilmiş mi 450 bitcoini, inşallah almıştır.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Presidentcoinn
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
November 16, 2017, 01:23:02 AM

Gasp ve kaçırma tehdit sürekli olan işler bunlar, dolar ve tl ile de oluyor bunlar. Adam iş adamı yani parası var biliniyor en azından. Bitcoin'den bu şekilde bahsedildiği için mi kızıyoruz. acaba.
Bileydin
Member
**

Activity: 83

View Profile
November 16, 2017, 01:48:11 AM

Daha önce cinayet haberi gelmişti normal bunlar.

Paranın oldugu heryerde suç vardır,pislik vardır normal kaşılıyorum günümüz neticesinde
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: