Bitcoin Forum
June 20, 2024, 02:54:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: Gdje da pitam pocetnicka pitanja?  (Read 1913 times)
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
December 11, 2017, 10:47:33 AM
 #61

Zdravo drugari Smiley
Nova sam jos u svemu ovome tako da sam jos u fazi istrazivanja.
Htela sam da vas pitam da li bi nego mogao malo vise da mi objasni o tome kako funkcionise wallet?



Pa ima bezbroj vrsta walleta, tako da bi bilo dobro da malo preciznije formulises pitanje.
Al u svakom slucaju ce ti neko sigurno pomoci ako budes konkretno rekao sta te interesuje.

U jednom walletu se moze drzati samo jedna valuta?
A ako na Marketu kupim razne valute, onda (ako ih zelim cuvati lokalno) moram za svaku napraviti poseban wallet?
Da li ima neki koji podrzava vise waluta?


Znate teško mi je pisati u svakom novom postu jedno te isto. Evo za multi-coin wallet link ovdje: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2212160.msg25967217#msg25967217 podržava oko 90 kripto valuta i 200 tokena.

Potvrđujem ovo.
Coinomi je vrlo dobar multi-coin wallet i dostupan je za Andriod i iOS uređaje. Osim njega postoje i neki online servisi (walleti) za čuvanje različitih coina. Sve ovisi koje coine trebaš podršku.
AnnarioN
Member
**
Offline Offline

Activity: 336
Merit: 12


View Profile
December 15, 2017, 02:29:44 PM
 #62

Potvrdjujem za Coiniomi.
ljiljan02
Member
**
Offline Offline

Activity: 77
Merit: 11


View Profile
December 16, 2017, 04:07:02 AM
 #63

ima li neko voljan da detaljno objasni na nasem jeziku sta je "Margin loans" i kako funkcionise - ima li tu kamate?

Shade6999
Member
**
Offline Offline

Activity: 179
Merit: 11


View Profile
December 23, 2017, 02:35:28 PM
 #64

Da pitam dal se isplati sada rudarit btc?

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
dejan_p
Member
**
Offline Offline

Activity: 132
Merit: 11


View Profile
December 24, 2017, 12:36:51 AM
 #65

Da pitam dal se isplati sada rudarit btc?
većina ovde mineuje alternativne novčiće pa ih menja u btc - da bi kopao btc moraš imati posebno namenjene miner-e (npr antminer) koji koštaju, pa..mnogo..naročito što tražnja diktira cene pa su i veće nego što realno treba da budu

e sad ne znam koliko novaca imaš da uložiš u ovo, ali ako se ne meri u više 100k €, onda definitivno kupovina grafičkih kartica, i majnovanje raznih drugih valuta (eth, zec, bitcoin gold, itd) - što se svakako isplati


Slicica123
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
December 24, 2017, 09:49:13 PM
 #66

Imam jedno pocetnicko pitanje pa ako je neko voljan da pomogne puno bih mu bio zahvalan.
Planiram da kupim rig i nasao sam lika koji ce da mi odradi hardverski (povezivanje riga) i softverski deo riga (klok,voltaza,modovanje itd).
Dobio sam informacije da bolje sam uradim to da bih naucio da resavam probleme i da odrzavam svoj rig jer mi nista ne znaci da mi neko drugi sklopi, mada mogu ja da od njega gledam pa da naucim.

1. Pitanje je sta treba sve za odrzavanje riga? Sta trebam da znam?
2. Sta ce da se desi rigu ako nestane struja ili ako se izgubi internet konekcija?
3. Da li moze neko da mi posalje link nekog guide-a za rigove kako namestiti ili sl.

Pozdrav. Smiley

cryptolidus
Member
**
Offline Offline

Activity: 406
Merit: 10


View Profile
December 24, 2017, 11:03:58 PM
 #67

Imam jedno pocetnicko pitanje pa ako je neko voljan da pomogne puno bih mu bio zahvalan.
Planiram da kupim rig i nasao sam lika koji ce da mi odradi hardverski (povezivanje riga) i softverski deo riga (klok,voltaza,modovanje itd).
Dobio sam informacije da bolje sam uradim to da bih naucio da resavam probleme i da odrzavam svoj rig jer mi nista ne znaci da mi neko drugi sklopi, mada mogu ja da od njega gledam pa da naucim.

1. Pitanje je sta treba sve za odrzavanje riga? Sta trebam da znam?
2. Sta ce da se desi rigu ako nestane struja ili ako se izgubi internet konekcija?
3. Da li moze neko da mi posalje link nekog guide-a za rigove kako namestiti ili sl.

Pozdrav. Smiley


Ako si potpuno  početnik  u ovom poslu nemoj da štediš pri prvom sastavljanju Riga.
Jer ako nisi onda bi već i sam sastavio uz pomoć raznih videa što  ima na internetu.

Slicica123
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
December 25, 2017, 07:59:00 AM
 #68

Nije meni do para.
80evra kosta da mi sve namesti.
Neki majneri su mi rekli da uzmem sam da sklapam gledajuci klilove na yt da bih mogao posle da resavam probleme sa rigom.
Nisam nikad pravio rig niti majnovao vec samo trejdao.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
December 25, 2017, 09:55:02 PM
 #69

Na netu ćeš pronaći puno tutoriala za slaganje riga za rudarenje.
Ovo su linkovi na jedan takav koji je dosta detaljan i odnosi se na rudarenje Etheriuma, kad savladaš podešavnje za jednu kriptovalutu onda je mačji kašalj podesiti rig za drugu kriptovalutu.
Nadam se da se služiš engleskim.
http://www.cryptobadger.com/2017/04/build-ethereum-mining-rig-hardware/
http://www.cryptobadger.com/2017/04/build-ethereum-mining-rig-windows/
http://www.cryptobadger.com/2017/04/build-ethereum-mining-rig-optimization/

Hardverski dio slaganja riga nije nešto zahtjevan i sličan je slaganju računala.
Softverski dio sastoji se od operativnog sustava i softvera za rudarenje.
Operativni sustav može biti simple OS, Linux ili windowsi. Simple OS je najmanje hardverski zahtjevan i služi isključivo za rudarenje, pokreće se s USB sticka i ne treba ti HDD. No ako si početnik predlažem da složiš rudara zasnovanog na windowsima, barem će ti OS biti poznat i ima dosta softvera za optimizaciju GPUa. Investicija je nešto veća jer ti je potreban hard disk i ja bih preporučio 8GB RAMA a ne 4GB kako inače preporučaju, pogotovo ako instaliraš win 10.
Pazi kod odabira matične ploče da ima dovoljno PCIE utora i pročitaj koju recenziju o njoj na temu rudarenja (zanima te kako se nosi sa većim brojem GPUa). Odaberi proizvođača GPUa i počni slagati rig (grafičke ne moraju biti isti tip, možeš kombinirati razne GPUove, u teoriji možeš kombinirati u istom rigu i AMD i nVidia kartice ali to bolje preskoči za početak). Nije nužno da odmah kupiš sve kartice, možda da ih kupuješ postepeno kako će ići gradnja riga i povećavati se tvoje znanje.

Ako nestane struje. Rig se u BIOSu podesi da se upali kad dođe struja, također moguće je podesiti automatizirano logiranje i pokretanje softvera za rudarenje. Ako nestane internet veze, softver sam provjerava vezu svako malo i čim može spaja se na server za rudarenje. Savjetujem da koristiš TeamViewer za nadzor riga.

Održavanje hardvera svodi se na ispuhivanje prašine i provjeru temperature riga. Kod softvera pratiš isplativost i pratiš da se nije pojavio bolji softver za rudarenje ili kriptovaluta koju se više isplati rudariti, također s nadogradnjom drivera za svoje grafičke možeš poboljšati performanse svog rudara.

Možda i previše savjeta na jednom mjestu. Kreni pa kad zapneš pitaj na forumu neko konkretno pitanje i netko će te već uputiti kako da riješiš problem.
darko17 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 34
Merit: 0


View Profile
December 25, 2017, 10:04:09 PM
Last edit: December 25, 2017, 10:43:39 PM by darko17
 #70

Nisam razmisljao o rudarenju, ali sam vidio dosta komentara da se to vise ne isplati u nasim krajevima gdje je skupa struja.
Ili su to bili komentari samo za BTC?

Moze netko napisati nesto o isplativosti rudarenja?

Ili je ovdje sve sto treba za izracun isplativosti?
https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/btc
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
December 26, 2017, 07:32:49 AM
 #71

Nisam razmisljao o rudarenju, ali sam vidio dosta komentara da se to vise ne isplati u nasim krajevima gdje je skupa struja.
Ili su to bili komentari samo za BTC?

Moze netko napisati nesto o isplativosti rudarenja?

Ili je ovdje sve sto treba za izracun isplativosti?
https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/btc


Za BTC treba specializirana oprema tkz. ASCI koja je skupa i nije upotrebljiva za druge svrhe. Računicu za pojedinu kriptovalutu moraš napraviti sam, jer rizik je na tebi.
Za sad izgleda da se još sve isplati rudariti.
Za grafičke kartice isplativost negdje oko godine dana, ako se nastavi rast vrijednosti kriptovaluta rig će se nešto prije isplatiti. Ja sam počeo rudariri u 9. mjesecu (BTC je tada bio oko 5000$)  i da sam direktno uložio u kriptovalute ulaganje bi se već odavno vratilo ovako još nije.

cryptocompare kalkulator je ok, ja volim koristiti https://whattomine.com, uzim sve izračune s malo rezerve.
cryptomagneto
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
December 28, 2017, 04:59:45 PM
 #72

Dobio sam informacije da bolje sam uradim to da bih naucio da resavam probleme i da odrzavam svoj rig jer mi nista ne znaci da mi neko drugi sklopi, mada mogu ja da od njega gledam pa da naucim.
1. Pitanje je sta treba sve za odrzavanje riga? Sta trebam da znam?
2. Sta ce da se desi rigu ako nestane struja ili ako se izgubi internet konekcija?
3. Da li moze neko da mi posalje link nekog guide-a za rigove kako namestiti ili sl.

mislim da dosta informacija ima na ovom forumu o miningu, kao i na youtubu.možeš da ti netko sastavi rig, ako je to iskusniji rudar, možeš mu postavit hrpu pitanja da saznaš za neke stvari iz prve ruke.ako imaš problema sa treptajima napona ili ostaneš bez struje na par minuta tu i tamo, a imaš viška novaca možeš kupiti ups, spojiti rig i modem pa ako ostaneš bez struje na desetak minuta - oni će nastavit radit.
Simple OS je zakon.
SaleGlobalStan
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
December 30, 2017, 01:26:18 AM
 #73

Polako ljudi ... ko zeli da provali ... provaluli ce.9
DI_TE
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 0


View Profile
January 04, 2018, 10:06:34 AM
 #74

Koja berza je po vasem misljenju medju pouzdanijim?
Doovla
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
January 04, 2018, 01:59:37 PM
 #75

Gdje mogu pitati neka skroz pocetnicka pitanja na nasem jeziku?

Hvala!
Šta te tačno zanima?
Možda možeš već naći odgovore na neke od otvorenih thread-ova ili vec sam mozes zapoceti novu temu i saznati sve sto te zanima. Srecno   Wink
darko17 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 34
Merit: 0


View Profile
January 04, 2018, 02:03:49 PM
 #76

Gdje mogu pitati neka skroz pocetnicka pitanja na nasem jeziku?

Hvala!
Šta te tačno zanima?
Možda možeš već naći odgovore na neke od otvorenih thread-ova ili vec sam mozes zapoceti novu temu i saznati sve sto te zanima. Srecno   Wink

Hvala. Vec sam pitao i saznao puno toga!
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!