Bitcoin Forum
May 23, 2024, 02:54:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ( Bitcoin Core )'daki Bitcoin'leri Tor Browser Üzerinden Transfer Etmek !  (Read 454 times)
roceto41 (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
November 17, 2017, 05:55:47 PM
Last edit: November 17, 2017, 06:07:45 PM by roceto41

Bitcoin Cüzdanı olan, ( Bitcoin Core ) Cüzdanındaki Bitcoin'leri Tor Browser üzerinden ( TAMAMEN ANONİM ) Bir şekil'de  transfer edebilirmiyiz ?  Tam emin değilim ama böyle birşey var sanırım.

İnternet'ten  Anonim bir şekilde bitcoin transfer edebilmeyi araştırıyordum da,  Bir sitede  şöyle birşeyden bahsetmişlerdi  Misal ben  kendi PC'den Transfer yapınca  Gönderdiğim Bitcoin Cüzdanının Hangi PC'de yani İP de
Olduğu İNTERNET SERVİS SAĞLAYICI'SI şirket tarafından kayıt tutulduğu için tespit edilebiliyormuş.

Yani alıcı cüzdanın bulunduğu İP adresi tespit edilebiliyormuş. Gerçekten böyle birşey varmı ?  Lütfen Yalnızca  ( Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların )  Yardımcı olmasını istiyorum.

Bitcoin Core cüzdanında komut satırını falan inceledimde  Tor, Tor Browser, Onion  tarzında işlemler için komutlar vardı ama hiçbirini denemedim. Gerçekten Bitcoin Core 'da bulunan bitcoinleri Tor browser aracılığıyla transfer edebilirmiyiz ?  Tor browser üzerinden transferi yapabilirsek  Asıl alıcı İP adresi tespit edilemez diye düşünüyorum.

TOR Browser'in %100 Anonim olmadığının bilincindeyim ama Normal transfer yapmak yerine  Tor üzerinden transfer yapmak daha akıllıca. En azından kabak gibi ortada olmuyoruz.

Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Biraz karışık yazmış olabilirim. Aceleyle yazıyorum. Hatam varsa mazur görün.

Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
November 17, 2017, 10:16:34 PM

bitcoin mixer servisleri vardı bir ara. tor ile hiç denemedim açıkçası mixer e de hiç ihtiyacım olmadı.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
November 18, 2017, 01:13:00 AM

Bitcoin Cüzdanı olan, ( Bitcoin Core ) Cüzdanındaki Bitcoin'leri Tor Browser üzerinden ( TAMAMEN ANONİM ) Bir şekil'de  transfer edebilirmiyiz ?  Tam emin değilim ama böyle birşey var sanırım.

İnternet'ten  Anonim bir şekilde bitcoin transfer edebilmeyi araştırıyordum da,  Bir sitede  şöyle birşeyden bahsetmişlerdi  Misal ben  kendi PC'den Transfer yapınca  Gönderdiğim Bitcoin Cüzdanının Hangi PC'de yani İP de
Olduğu İNTERNET SERVİS SAĞLAYICI'SI şirket tarafından kayıt tutulduğu için tespit edilebiliyormuş.

Yani alıcı cüzdanın bulunduğu İP adresi tespit edilebiliyormuş. Gerçekten böyle birşey varmı ?  Lütfen Yalnızca  ( Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların )  Yardımcı olmasını istiyorum.

Bitcoin Core cüzdanında komut satırını falan inceledimde  Tor, Tor Browser, Onion  tarzında işlemler için komutlar vardı ama hiçbirini denemedim. Gerçekten Bitcoin Core 'da bulunan bitcoinleri Tor browser aracılığıyla transfer edebilirmiyiz ?  Tor browser üzerinden transferi yapabilirsek  Asıl alıcı İP adresi tespit edilemez diye düşünüyorum.

TOR Browser'in %100 Anonim olmadığının bilincindeyim ama Normal transfer yapmak yerine  Tor üzerinden transfer yapmak daha akıllıca. En azından kabak gibi ortada olmuyoruz.

burada tor ile uyumlu bir cüzdan a kurulum nasıl yapılır anlatılıyor

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/2yzzmw/if_you_are_not_using_tor_youre_bitcoin_activity/

Mantık olarak en kolayı 1 VPN kullanmanız çoğu endişenizi ortadan kaldırır.(kullanılan VPN nin DNS özelliği olması önemli tabi yani Internet Servis Sağlayıcınızın DNSini kullanmaması ve IP Sızıntısı olmaması). Örnek olarak NordVPN bu noktada çok iyidir.
karadeli
Member
**

Activity: 114
Merit: 10

View Profile
November 18, 2017, 05:56:07 AM

Bitcoin Cüzdanı olan, ( Bitcoin Core ) Cüzdanındaki Bitcoin'leri Tor Browser üzerinden ( TAMAMEN ANONİM ) Bir şekil'de  transfer edebilirmiyiz ?  Tam emin değilim ama böyle birşey var sanırım.

İnternet'ten  Anonim bir şekilde bitcoin transfer edebilmeyi araştırıyordum da,  Bir sitede  şöyle birşeyden bahsetmişlerdi  Misal ben  kendi PC'den Transfer yapınca  Gönderdiğim Bitcoin Cüzdanının Hangi PC'de yani İP de

Yani alıcı cüzdanın bulunduğu İP adresi tespit edilebiliyormuş. Gerçekten böyle birşey varmı ?  Lütfen Yalnızca  ( Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların )  Yardımcı olmasını istiyorum.

Bitcoin Core cüzdanında komut satırını falan inceledimde  Tor, Tor Browser, Onion  tarzında işlemler için komutlar vardı ama hiçbirini denemedim. Gerçekten Bitcoin Core 'da bulunan bitcoinleri Tor browser aracılığıyla transfer edebilirmiyiz ?  Tor browser üzerinden transferi yapabilirsek  Asıl alıcı İP adresi tespit edilemez diye düşünüyorum.

TOR Browser'in %100 Anonim olmadığının bilincindeyim ama Normal transfer yapmak yerine  Tor üzerinden transfer yapmak daha akıllıca. En azından kabak gibi ortada olmuyoruz.

burada tor ile uyumlu bir cüzdan a kurulum nasıl yapılır anlatılıyor

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/2yzzmw/if_you_are_not_using_tor_youre_bitcoin_activity/

Mantık olarak en kolayı 1 VPN kullanmanız çoğu endişenizi ortadan kaldırır.(kullanılan VPN nin DNS özelliği olması önemli tabi yani Internet Servis Sağlayıcınızın DNSini kullanmaması ve IP Sızıntısı olmaması). Örnek olarak NordVPN bu noktada çok iyidir.
Ek olarak hotspot shieldi de tavsiye ederim. Hız konusunda superler.. kendi internetimden farkı yok
roceto41 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 19, 2017, 08:25:37 AM

BEYLER  TOR ÜZERİNDEN  TRANSFER ETMEM GEREKİYOR. VPN LERE GÜVEN OLMUYOR. BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLANLAR   YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.
roceto41 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 19, 2017, 01:21:23 PM

İŞTE   TAMDA  İSTEDİĞİM BUYDU  DETAYLI OLARAK BELİRTİLMİŞ.  

https://www.rootusers.com/how-to-use-the-bitcoin-client-over-the-tor-network/

%100 ANONİM OLMASA DA    ISS  ÜZERİNDEN  TRANSFER YAPMAKTAN İYİDİR.

efeaydin
Full Member

Activity: 181
Merit: 102

View Profile
November 19, 2017, 02:07:23 PM

Tor Expert Bundle kullanabilirsiniz. Türkiye'de Tor engelli olduğu için bir bridge kullanmanız gerekecek, bunu nasıl yapacağınızı internetten bulabilirsiniz.

Tor Expert Bundle'ı çalıştırdıktan sonra, eğer varsayılan ayarlardaysa 127.0.0.1 IP adresi ve 9050 portu üzerinden Tor'a bağlanabilirsiniz. Bu proxy adresini Bitcoin Core'a proxy olarak girip işlemlerinizi Tor üzerinden yollayabilirsiniz.
roceto41 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 19, 2017, 07:32:36 PM

Tor Expert Bundle kullanabilirsiniz. Türkiye'de Tor engelli olduğu için bir bridge kullanmanız gerekecek, bunu nasıl yapacağınızı internetten bulabilirsiniz.

Tor Expert Bundle'ı çalıştırdıktan sonra, eğer varsayılan ayarlardaysa 127.0.0.1 IP adresi ve 9050 portu üzerinden Tor'a bağlanabilirsiniz. Bu proxy adresini Bitcoin Core'a proxy olarak girip işlemlerinizi Tor üzerinden yollayabilirsiniz.

PORT   9150 Değilmiydi ?
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
November 19, 2017, 09:01:43 PM

İleri düzeyde anlamasamda ip tespit zaten her siteye girdiğinde otomatik kaydediliyor diye biliyorum ister normal net ister deepweb.
Deepweb de tor kulllanacaksan bizim ülke sağolsun yasakladı onuda türkçe versiyonda girişte bir yerinde bir özellik var şimdi hatırlamadım ama ona bir kere denk geldim şöyle diyordun sizin ülkenizde tor kullanmaya kısıtlama varsa buraya tıkla der onuda tıklayınca zaten hafızaya atar.Ve ondan sonrada tr ip lede girilir.Ve deepwebde gezilir.
Gene devlet bazı vpnleri yasakladı işte onun haricinde olanlarda bedava olanlar değilde para ile alıp kullanırsan sorun olmaz her daim ip maskelenir.
şahsen ben orijinal full  vpn kullanıyorum üstünede tor açıyorum yani artık ondan sonrada hala bizim tr ip yi yakalarlarsada şapka çıkarırım.. Cool Shocked Grin

Full dediğim vpn lerde şahsen kendim crack ettiğim değişik vpnler var kafamıza göre takılıyoruz yani. Grin Grin
roceto41 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 20, 2017, 07:53:24 PM

Tor Expert Bundle    DERKEN  TAM ANLIYAMADIM İNTERNETTENDE  İNDİRME LİNKİNİ  BULAMADIM BU TAM OLARAK NEDİR ?  BİRAZ AÇARMISIN ?
roceto41 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 21, 2017, 04:30:43 PM

ORTAYA BİR  ŞEY SÖYLEYİP BIRAKIP GİDİYORSUNUZ BİR YARDIMCI OLUN BARİ
Pages: [1]
  Print  

Jump to: