Bitcoin Forum
May 09, 2024, 02:04:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoini furati din wallet!  (Read 1909 times)
Maddinu (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
November 18, 2017, 11:33:01 AM
 #1

Salut baieti! Am cumparat ieri ceva bitcoin , adunand 1.67btc folosind ca wallet mycellium. Azi dimineata cand m am trezit vad 0 btc. Acei 1.67 aparand la history ca trimisi intr o adresa la ora 3 dimineata. Va rog ajutati ma daca mai pot recupera btc u !

Acesta este adresa unde s au trimis

13YKcoCqdCFE2MWCFcL4yfiHJB18Pu59V2

Mentionez ca aveam pin la wallet in momentul cand voiam sa trimit
1715220253
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715220253

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715220253
Reply with quote  #2

1715220253
Report to moderator
1715220253
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715220253

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715220253
Reply with quote  #2

1715220253
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715220253
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715220253

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715220253
Reply with quote  #2

1715220253
Report to moderator
1715220253
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715220253

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715220253
Reply with quote  #2

1715220253
Report to moderator
crys191971
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 304
Merit: 250


View Profile
November 19, 2017, 09:01:04 AM
 #2

Nu cred ca se mai poate face ceva!
majestymage
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 994
Merit: 504



View Profile WWW
November 20, 2017, 01:03:58 AM
 #3

si eu folosesc mycellium de atata amar de vreme fara probleme. cum te vad cu cont de rookie..ti-ai pus cumva cheile private pe undeva "bine" ? atat de bine cit sa fie si la vedere?

                                             ██████
                                             ██████▄▄
                                             ██████  ▀▀▀▄▄▄  ▄▄▄▄
         ▄▄▄▄▄                             ▄▀ █ ▀▄         █▀████
         █████          ████             ▄▀   █   ▀▄     ▄▀   █
         █████          ████       ▄▄▄▄▄▀     █     ▀▄ ▄▀    █
       ▄▀     █         █▀▄█▀▄     █████     █       ▄▀▄    █
     ▄▀        ▀▄      █▄█▄▄█▄▀█▀▀▀█████     █     ▄▀   ▀▄ █
█████      ▄▄▄▄▄██▀▀▀▀█ █   ▀▄  ▀▄   █ █     █   ▄▀     █████
████████▀▀▀       █  █  █    █    ▀▄█   █  ████▄▀       █████
█████   ▀▀▀▀▀▄▄▄▄▄ ▀█  █      █    █▀▄   █▄████         ▄▀
                  ▀█▀▀███     ▀▄  █  ▄█▀▀  █          ▄▀
                  █  ▄▀▀▀      █ █▄▀▀  ▀▀▄  █       ▄▀
             ░█████▄▀         ████        ▀▀▄█    ▄▀
              █████           ████▀▀▀▄▄▄      ███████
              ▀▀▀▀▀                     ▀▀▀▄▄▄███████
                                              ███████
                                              ▀▀▀▀▀▀▀
/iTEX/./INNOVATING TRADING EXCHANGE/.
/Whitepaper/ /Sign Up/ /Buy Token Now/


         ▄▄▄█████▄▄▄
      ▄███████████████▄
    ▄███████████████████▄
   ███████████████████████
  ████ ▀███████▀    ▀██████
 █████▌  ▀▀███        ▄█████
▐██████▄             ▐██████▌
▐█████▄               ██████▌
▐███████▄            ███████▌
 ███████▄          ▄████████
  ████████       ▄█████████
   █████▀   ▄▄▄███████████
    ▀███████████████████▀
      ▀███████████████▀
         ▀▀▀█████▀▀▀


         ▄▄▄█████▄▄▄
      ▄███████████████▄
    ▄███████████████████▄
   ███████████████████████
  ████████████████▀▀▀ ▐████
 ███████████▀▀▀  ▄█▀  ██████
▐█████▀▀▀      ▄█▀    ██████▌
▐███▄▄▄    ▄▄██▀     ███████▌
▐████████ ███▀       ███████▌
 ████████▌█          ███████
  ████████ ▄▄██▄    ███████
   ███████████████▄ ██████
    ▀███████████████████▀
      ▀███████████████▀
         ▀▀▀█████▀▀▀


         ▄▄▄█████▄▄▄
      ▄███████████████▄
    ▄███████████████████▄
   ███████████████████████
  █████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█████
 █████     ▄▄          █████
▐█████     ████▄▄      █████▌
▐█████     ████████    █████▌
▐█████     ████▀▀      █████▌
 █████     ▀▀          █████
  █████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█████
   ███████████████████████
    ▀███████████████████▀
      ▀███████████████▀
         ▀▀▀█████▀▀▀
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
November 20, 2017, 03:32:56 AM
 #4

poti sa-ti iei adio de la ei, ai facut tu ceva aiurea rau
Emerge
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 854
Merit: 1000



View Profile
November 20, 2017, 10:57:12 PM
 #5

Din pacate nu se mai poate face nimic. Cu ocazia asta sper ca ti-ai invatat lectia si data viitoare vei fi mai atent.
zumzumro
Member
**
Offline Offline

Activity: 195
Merit: 11

Learning more every day


View Profile WWW
November 21, 2017, 08:08:37 AM
 #6

Salut baieti! Am cumparat ieri ceva bitcoin , adunand 1.67btc folosind ca wallet mycellium. Azi dimineata cand m am trezit vad 0 btc. Acei 1.67 aparand la history ca trimisi intr o adresa la ora 3 dimineata. Va rog ajutati ma daca mai pot recupera btc u !

Acesta este adresa unde s au trimis

13YKcoCqdCFE2MWCFcL4yfiHJB18Pu59V2

Mentionez ca aveam pin la wallet in momentul cand voiam sa trimit

Nu cred ca poti recupera banii. Daca ai istoric la browser poti verifica exact in ce domeniu ai pus cheia privata si poti sa verifici pe  who.godaddy.com a cui e domeniul.

Poti incerca sa trimiti un email acolo... daca gasesti detaliile celui care are domeniul.... sa vezi.... ce si cum.....

Oricum pin-ul e egal cu 0. Acel pin e folosit doar ca cineva sa nu iti trimita direct de pe telefon..

Daca cineva iti recupereaza wallet-ul pe alt telefon pinul se reseteaza

NOIZ

 ⇐ ● A decentralized cognitive ad network ● ⇒

○ ○ ○ ➀ WEBSITEWHITEPAPERTELEGRAMTWITTERFACEBOOK  ○ ○ ○
munteanudoru
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 1


View Profile
November 22, 2017, 01:27:10 PM
 #7

acel seed, cuvinte care ti le-a generat Mycelium, le-ai salvat pe mail sau in calculator ?
Este posibil sa ai calculatorul infestat..
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
November 23, 2017, 07:01:01 PM
 #8

naspa. fa-le cruce ! s-au dus !

usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
November 24, 2017, 10:45:33 PM
 #9

Salut baieti! Am cumparat ieri ceva bitcoin , adunand 1.67btc folosind ca wallet mycellium. Azi dimineata cand m am trezit vad 0 btc. Acei 1.67 aparand la history ca trimisi intr o adresa la ora 3 dimineata. Va rog ajutati ma daca mai pot recupera btc u !

Acesta este adresa unde s au trimis

13YKcoCqdCFE2MWCFcL4yfiHJB18Pu59V2

Mentionez ca aveam pin la wallet in momentul cand voiam sa trimit
Din pacate situatia este nasoala, stiu ca nu te ajuta cu nimic acum dar masurile de sigurante sunt importante, mai ales cand vorbim de crypto. Eu personal nu am patito dar am un prieten care a muscat-o, s-a dus la baie la 4 a.m. si vedea ca cineva ii accesa pc-ul.
Baiazid
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


Quo Vadis


View Profile
November 25, 2017, 04:31:07 PM
 #10

Salut baieti! Am cumparat ieri ceva bitcoin , adunand 1.67btc folosind ca wallet mycellium. Azi dimineata cand m am trezit vad 0 btc. Acei 1.67 aparand la history ca trimisi intr o adresa la ora 3 dimineata. Va rog ajutati ma daca mai pot recupera btc u !

Acesta este adresa unde s au trimis

13YKcoCqdCFE2MWCFcL4yfiHJB18Pu59V2

Mentionez ca aveam pin la wallet in momentul cand voiam sa trimit
Din pacate situatia este nasoala, stiu ca nu te ajuta cu nimic acum dar masurile de sigurante sunt importante, mai ales cand vorbim de crypto. Eu personal nu am patito dar am un prieten care a muscat-o, s-a dus la baie la 4 a.m. si vedea ca cineva ii accesa pc-ul.

Avea VNC,RDP, Team Viewer instalat prietenul tau? Cum au reusit sa ii controleze calculatorul? A pierdut bitcoini sau este de mai demult povestea? M-ai facut curios si as dori sa aflu mai multe detalii :/
Cat despre tine Maddinu pot spune ca ar trebuie sa imcerci sa treci peste eveniment deoarece nu vei mai recupera acei bitcoini furati...

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
Mrnat
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 151
Merit: 101


Believe in Yourself, Do Magic, Be the Magic!


View Profile WWW
November 25, 2017, 07:38:30 PM
 #11

Salut baieti! Am cumparat ieri ceva bitcoin , adunand 1.67btc folosind ca wallet mycellium. Azi dimineata cand m am trezit vad 0 btc. Acei 1.67 aparand la history ca trimisi intr o adresa la ora 3 dimineata. Va rog ajutati ma daca mai pot recupera btc u !

Acesta este adresa unde s au trimis

13YKcoCqdCFE2MWCFcL4yfiHJB18Pu59V2

Mentionez ca aveam pin la wallet in momentul cand voiam sa trimit
Din pacate situatia este nasoala, stiu ca nu te ajuta cu nimic acum dar masurile de sigurante sunt importante, mai ales cand vorbim de crypto. Eu personal nu am patito dar am un prieten care a muscat-o, s-a dus la baie la 4 a.m. si vedea ca cineva ii accesa pc-ul.

Avea VNC,RDP, Team Viewer instalat prietenul tau? Cum au reusit sa ii controleze calculatorul? A pierdut bitcoini sau este de mai demult povestea? M-ai facut curios si as dori sa aflu mai multe detalii :/
Cat despre tine Maddinu pot spune ca ar trebuie sa imcerci sa treci peste eveniment deoarece nu vei mai recupera acei bitcoini furati...

Definitiv, dupa cum bine stii, tranzactiile in Blockchain sunt ireversibile, poti sa urmaresti ceea ce ai facut si pe unde ai pus informatia confidentiala, ca sa ai o idee cum sa intamplat asta, si sa poti evita pe viitor, Ce sistem operativ folosesti? Windows? Cred ca ar fi bine sa inveti sa folosesti Linux, imi pare rau pt tine, dar faptul e consumat, cu banii aia puteai sati cumperi un cold storage si multe altele, pentru a proteja mai bine monezile,
Iti urez noroc, ca ghinion ai avut destul, fii mai atent, Salutari

▌▌   Anonymous and Untraceable     ›› ››   DeepOnion  ‹‹ ‹‹     TOR INTEGRATED & SECURED    ▌▌
▬▬▬▬▬▬▬▬▬     ANN  Whitepaper  FACEBOOK  Twitter  Youtube  Forum     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▌▌   ••  JOIN AIRDROP 🚀  ••  |||   Download DeepOnion   |||   ✅ Verified with DeepVault    ▌▌
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
November 27, 2017, 12:12:26 PM
 #12

Nu a fost nici o greseala de wallet sau ceva de genul. A fost greseala mea cand am incercat sa accesez bitcoin gold for free bagand seed keys pe siteul oficial bitcoingold.org ( mybtgwallet.com - scam wallet). Data viitoare stiu ce am de facut. Asta e



Este un articol pe Coindesk despre asta: https://www.coindesk.com/bitcoin-gold-wallet-scam-nets-3-million-illicit-earnings/
Poti incerca sa contactezi developerii bitcoin gold pentru ca aveau link spre acest site pe situl lor oficial. Oricum, sa nu iti pui prea multe sperante ca o sa mai recuperezi vreo ceva, dar nu ai nimic de pierdut daca incerci.

Iti doresc sa reusesti, pentru ca ai pierdut o suma destul de mare.
del4tech
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
December 03, 2017, 10:13:46 AM
 #13

Salut baieti! Am cumparat ieri ceva bitcoin , adunand 1.67btc folosind ca wallet mycellium. Azi dimineata cand m am trezit vad 0 btc. Acei 1.67 aparand la history ca trimisi intr o adresa la ora 3 dimineata. Va rog ajutati ma daca mai pot recupera btc u !

Acesta este adresa unde s au trimis

13YKcoCqdCFE2MWCFcL4yfiHJB18Pu59V2

Mentionez ca aveam pin la wallet in momentul cand voiam sa trimit
Imi pare rau pentru tine, sper sa poti face ceva si sa recuperezi btc, dar sansele sunt foarte foarte mici, noi cei incepatori trebuie sa fim mai atenti la ce accesam.
Bafta in continuare.
concorde899
Member
**
Offline Offline

Activity: 163
Merit: 10


View Profile
December 03, 2017, 10:58:09 AM
 #14

Poate ca ai o sansa sa recuperezi ceva din ei.
Victimele mybtgwallet au creat o fundatie prin care se adreseaza developerilor BTG pentru compensare si de asemea tuturor autoritatilor. Paguba este de peste 4mil USD si implica si alte CryptoMonede nu numai BTC.

https://join.slack.com/t/stolenbtc/shared_invite/enQtMjc2MDQ1OTc0NTAzLTcwZTVmZmM1OGUzN2VmOGQ0MWI4MmZhNjJjMzQ1YThlMzZiMjYwNjhiY2ZlYzg2MDY1MjRlMTBmNjRjNjc5NzI

Acela este link-ul catre slack-ul comunitatii de victime.

Stiu ca este crypto, dar....poti incerca.
Baiazid
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


Quo Vadis


View Profile
December 06, 2017, 11:35:55 AM
 #15

Nu a fost nici o greseala de wallet sau ceva de genul. A fost greseala mea cand am incercat sa accesez bitcoin gold for free bagand seed keys pe siteul oficial bitcoingold.org ( mybtgwallet.com - scam wallet). Data viitoare stiu ce am de facut. Asta e

Sa speram ca ai invatat ceva din greseli si ca nu vei mai repeta. Din pacate toti ne-am furat-o la inceput intr-un fel sau altul dar trebuie sa mergi mai departe si sa fii mai atent pe viitor. In mod sigur nu trebuie sa fie un capat de drum pentru tine!

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
arakosta
Member
**
Offline Offline

Activity: 127
Merit: 10


View Profile
December 07, 2017, 05:15:55 AM
 #16

Imi pare rau pentru tine, nu prea ai sanse sa-i recuperezi. Data viitoare ai mai multa grija.

Mrnat
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 151
Merit: 101


Believe in Yourself, Do Magic, Be the Magic!


View Profile WWW
December 09, 2017, 08:52:13 AM
 #17

Cum ne putem proteja de o astfel intamplare pe viitor? Eu cred ca asa, dar poate gresesc:
- in prealabil mutati toata moneda detinuta din adresa unde aveati banii cand s-a facut fork
- nu dati recovery seed, ci private key strict pentru adresa respectiva (acum goala).

In cel mai rau caz va fura banii din fork (bitcoin gold in cazul de fata).

Vi se pare suficient?

Definitiv asta e o buna optiune, dar deasemenea trebuie considerat a te asigura unde si cui ii oferi aceste date sensibile, a vedea crtificatul SSL asa cum alte date foarte importante, ar fi totusi mai bine sa se astepte sa se desarolleze o aplicatie care sa permita extragerea, dar asta are desigur propriile deazavantaje

▌▌   Anonymous and Untraceable     ›› ››   DeepOnion  ‹‹ ‹‹     TOR INTEGRATED & SECURED    ▌▌
▬▬▬▬▬▬▬▬▬     ANN  Whitepaper  FACEBOOK  Twitter  Youtube  Forum     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▌▌   ••  JOIN AIRDROP 🚀  ••  |||   Download DeepOnion   |||   ✅ Verified with DeepVault    ▌▌
concorde899
Member
**
Offline Offline

Activity: 163
Merit: 10


View Profile
December 10, 2017, 11:26:44 AM
 #18

Cum ne putem proteja de o astfel intamplare pe viitor? Eu cred ca asa, dar poate gresesc:
- in prealabil mutati toata moneda detinuta din adresa unde aveati banii cand s-a facut fork
- nu dati recovery seed, ci private key strict pentru adresa respectiva (acum goala).

In cel mai rau caz va fura banii din fork (bitcoin gold in cazul de fata).

Vi se pare suficient?

Si daca ai multideterministic wallet (HD wallet, mining addresses, etc) cum faci, ca nu ai banii intr-o singura adresa?
Faci claim doar la suma cea mai mare?
Ceea ce spui tu nu iti da un procentaj 100% pentru monedele rezultate din fork.
Daca ai toti banii intr-o singura adresa inainte de fork merge cu priv key, daca nu, nu merge.
fire2367
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
December 10, 2017, 02:17:24 PM
 #19

Securizati-va portofelele oameni buni ... nu va jucati daca aveti o anumita suma de bani.

tineti-va private key-ul pe un stick .
concorde899
Member
**
Offline Offline

Activity: 163
Merit: 10


View Profile
December 12, 2017, 06:36:17 PM
 #20

Toate metodele sunt bune atata timp cat utilizatorul stie ce are de facut.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!