Bitcoin Forum
May 08, 2024, 09:59:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  
Author Topic: Bitcoin TBMM'nin Gündemine Geliyor  (Read 1847 times)
kriptokoin (OP)
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
November 18, 2017, 07:32:13 PM

Daha önce TCMB Başkanı Mevlüt Çetinkaya’nın da hakkında olumlu sözler sarf ettiği Bitcoin şimdi de Diyarbakır milletvekili ve ekonomist Ziya Pir’in soru önergesi ile TBMM’de görüşülme şansı yakalıyor. Yaptığı açıklama ile Bitcoin’in yaygınlaşmasına dikkat çeken ve Estonya’nın dijitalleşme sürecine dikkat çeken Pir, Türkiye’de de benzer bir adımın atılması yönünde sorularını Başbakan Binali Yıldırım’a iletiyor;

https://kriptokoin.in/tbmmde-gundem-bitcoin/

Blockchain ve Bitcoin yüksek popülaritelerine rağmen halen gelişime açık ve yeniliğe aç teknolojiler. Henüz filizlenme döneminde Estonya’nın yaptığı gibi bu alana yönelmek ve dünyaya adını duyurmak aslında olgunluk dönemine ulaşmış bir teknolojide başarıya ulaşmaya nazaran çok daha kolay. Bu yüzden Bitcoin ve Blockchain Türkiye’nin gündeminde ne kadar çok yer alırsa farkındalık o kadar çok artacak ve bunun sonucunda da ülkemizden çıkan inovatif ve etkili fikir sayısı da artacaktır.

1715205585
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715205585
Reply with quote  #2

1715205585
Report to moderator
1715205585
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715205585
Reply with quote  #2

1715205585
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
November 18, 2017, 07:35:16 PM

Devletimiz bu işten de vergi alma yolunun arayışına kesinlikle girer. Birlik olup dünya çapında bir proje oluşturmamız çok zor. Millet süper teknolojiler üretiyor biz daha yerli arabamızı yeni üreteceğiz  Roll Eyes
skscengeng
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
November 18, 2017, 08:20:10 PM

Umarım mantıklı bir karar çıkar yüce meclisimizden.Bu arada üretilecek yerli araba elektrikli olmazsa üretmeyelim daha iyi yakında kullanılacak araçların büyük bir çoğunluğunu elektrikli araçlar oluşturacak diye düşünüyorum.
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
November 18, 2017, 08:39:45 PM

Bizden bu konuda vizyonlu bir hamle kesinlikle beklemiyorum. Yani bazı ülkelerin yaptığı gibi devlet destekli mining ya da kendi dijital paralarını oluşturma vs. Köstek olmasınlar yeter.

dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
November 18, 2017, 09:08:23 PM

icoları yasal zemine indirgeseler yeter türkiyenin kalkınması için oluk oluk para akar ki. proje geliştiren firmalar diyeceksiniz
firmalarınızın ana brolarını ülkede kurmak şartıyla projelerinizi destekleyeceğiz. firma olarak kendilerini kanıtlayanlara kobi olarak bankalar aracılığıylada takas imkanı sağlyacaksın(burasını örnek olarak salladım Cheesy )
ülkeye para akar resmen.
tr2x
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
November 18, 2017, 09:13:10 PM

böyle bir sistemin getirilmesini tartışmaları için ilk önce nasıl vergi alınabilir sorusuna cevap bulmaları gerekiyor ki devlet desteği ile hayatımıza girsin yoksa hiçbir hükümetin buna yanaşacağını sanmıyorum  Grin
jasonal
Full Member

Activity: 163

View Profile
November 18, 2017, 09:28:22 PM

Devletimiz bu işten de vergi alma yolunun arayışına kesinlikle girer. Birlik olup dünya çapında bir proje oluşturmamız çok zor. Millet süper teknolojiler üretiyor biz daha yerli arabamızı yeni üreteceğiz  Roll Eyes

gündeme geldikten sonra ilk anlaşmaları sanırım vergi olayı olacak. Grin suya, meyve suyuna ve soğuk çaya bile ötv vergisi geldiğine göre artık BTC için özel bir vergi çıkartırlar bence.

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
November 19, 2017, 01:20:51 PM

Bunların gündemine gelen şeyden hayırlı bir haber çıkmaz arkadaşlar. Bakalım es kaza bizleri ilgilendiren güzel kararlar da gelir belki  Cheesy

TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
November 19, 2017, 01:38:32 PM

Tabiki Türkiye Cumhuriyetinin böyle bir konuyu görmezden gelmesi ve gündemine almaması tam bir saçmalık olurdu. Global ekonomiye devletler bir şekilde senkronize olmak zorundalar. Fakat bizim meclisimizin konu ile ilgilenmesinin temeli çeşitli vergisel konular olacaktır, ki bu ne kadar hoşumuza gider orası tartışılır
KUTUB
Jr. Member
*

Activity: 161
Merit: 1

View Profile
November 19, 2017, 02:16:40 PM

Tahmin edebiliyorum ne sonuç çıkacağını Wink
cabbaraga
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

View Profile WWW
November 19, 2017, 02:41:24 PM

Hayırlısı diyelim bekleyip göreceğiz. Bence vergi geliri gözüyle bakılacak ve beklenen amaç gerçekleşmeyecek

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
Gran7Garde
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
November 19, 2017, 03:11:07 PM

elimizdeki bitcoinin yarısından olmayalım vergilendirme ayağına ahah Tongue
Doctor-Coin
Full Member

Activity: 378
Merit: 114

View Profile
November 19, 2017, 03:36:50 PM

Olay Bitcoin değil siz anlamadınız mı hala?   Grin

Olay bu 220 Milyar Dollar piyasası olan Bitcoinin kendi vatandaşından vergisini nasıl koparabilmek !

Avrupada an itibarı ile Bitcoin ve Altcoin vergileri başladı arkadaşlar... çok yakında Türkiyede buna dahil olacaktır ...

Bitcoinlerinizi banka üzerinden, kredi kartı üzerinden FIAT para birimlerine çevirmemenizi tavsiye ederim vergilendirme olayı başladığında. Çünkü vergisini ödedikten sonra hiç cazip bi hale gelmeyecektir Kripto paralar.

Alternatifler bulmanız gerekiyor ... mesela Bitcoin ile altın satın alınabilen online satış siteleri var ... sadece bir örnek
Ketea
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
November 19, 2017, 03:47:00 PM

Yakın gelecekte ki en iyi yatırım şuan Bitcoin. Dolarında devri bittiğin de bitcoin altın çağını yaşıyor olacaktır diye düşünüyorum. O yüzden devletlerin de ileriye yönelik bu hareketleri oldukça normal. Bir kaç yıl sonra bu tür hareketler daha da artacaktır.
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
November 19, 2017, 03:51:35 PM

Olay Bitcoin değil siz anlamadınız mı hala?   Grin

Olay bu 220 Milyar Dollar piyasası olan Bitcoinin kendi vatandaşından vergisini nasıl koparabilmek !

Avrupada an itibarı ile Bitcoin ve Altcoin vergileri başladı arkadaşlar... çok yakında Türkiyede buna dahil olacaktır ...

Bitcoinlerinizi banka üzerinden, kredi kartı üzerinden FIAT para birimlerine çevirmemenizi tavsiye ederim vergilendirme olayı başladığında. Çünkü vergisini ödedikten sonra hiç cazip bi hale gelmeyecektir Kripto paralar.

Alternatifler bulmanız gerekiyor ... mesela Bitcoin ile altın satın alınabilen online satış siteleri var ... sadece bir örnek

onlarda çok komisyon kesiyor gram altın alırken bitcoin ile internet sitelerinden sattıkları fiyat güncel altın fiyatından ortalama %7- %8 pahalıya satıyorlar aldığın altını kuyumcuda bozdururken de bir komisyon ödeniyor ortalama %10 gibi bir komisyon ödenir oda hiç mantıklı değil
BLACKASUS
Sr. Member

View Profile
November 19, 2017, 03:52:08 PM

Yakın gelecekte ki en iyi yatırım şuan Bitcoin. Dolarında devri bittiğin de bitcoin altın çağını yaşıyor olacaktır diye düşünüyorum. O yüzden devletlerin de ileriye yönelik bu hareketleri oldukça normal. Bir kaç yıl sonra bu tür hareketler daha da artacaktır.

Doların devri bitmez
Midesiz
Member
**

Merit: 20

View Profile
November 19, 2017, 04:55:42 PM

Bizden bu konuda vizyonlu bir hamle kesinlikle beklemiyorum. Yani bazı ülkelerin yaptığı gibi devlet destekli mining ya da kendi dijital paralarını oluşturma vs. Köstek olmasınlar yeter.

Kesinlikle katılıyorum. Yalnız gerçekten eğer olumsuz bir karar çıkarsa ne yapacağız. Paraları isviçreye mi göndermek lazım, araştırmak lazım Smiley)

thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
November 19, 2017, 05:33:35 PM

Bu haberi olumlu olarak atfedenler durumun farkında değiller.
Son günlerde limonata ve meyve suyuna ÖTV-Özel Tüketim Vergisi geldi. Yani artık bunlar lüks tüketim maddesi sayılıyor.
Devlet 2017 bütçe açığını kapatmak için taşı sıkıp vergi çıkarmaya çalışıyor, bırakın bitcoin'den vergi çıkarmasınlar başımıza.
Bu tamamen olumsuz bir gelişme; ya sınırlamalar-yasaklamalar ya da vergi yolda. .
Bileydin
Member
**

Activity: 83

View Profile
November 19, 2017, 05:50:07 PM

Gardınızı alın gençler ne zaman Devletimiz vatandaşın lehine işlem yapmış ki  Huh Dikkat ederseniz son zamanlar uçan kuştan bile ekstra vergi alınıyor ve yeni düzenlemeler yapılıyor daha önce de belirtmiştim

Gök taşı toplayan vatandaşın peşine düşen bir maliyemiz var.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
November 19, 2017, 05:51:10 PM

Arkadaslara katiliyorum. Bizimkiler icin yeniliklerin amaci yeni vergi alma yontemleri demek. Vergi cenneti Turkiye diye boşuna demiyorlar. Yediginiz ekmekten vergi alan bir devletten bitcoin duzenlemesi yaptiktan sonra vergi almayacagini mi zannediyorsunuz..
exotr
Member
**

Activity: 113
Merit: 20

View Profile
November 19, 2017, 06:06:10 PM

Tamam gündeme gelmesi güzel birşey ama uyuyan kurt'u uyandırmakta tehlikeli neden derseniz şu anki hükümet vergi delisi ve eğer ülkemizde bitcoini yasal zemine oturtmaya kalkarlarsa işte o zaman sakat kazandığımızdan da baya bi vergi kesebilirler ve olucağını tahmin ediyorum bize ortak olurlar.
bitcointr01
Full Member

Activity: 149

View Profile
November 19, 2017, 06:09:03 PM

Tamam gündeme gelmesi güzel birşey ama uyuyan kurt'u uyandırmakta tehlikeli neden derseniz şu anki hükümet vergi delisi ve eğer ülkemizde bitcoini yasal zemine oturtmaya kalkarlarsa işte o zaman sakat kazandığımızdan da baya bi vergi kesebilirler ve olucağını tahmin ediyorum bize ortak olurlar.

Aynen öyle şahsi düşüncem eğer gündeme gelirse kesinlikle vergi alacaklardır.
pckoliq
Full Member

View Profile
November 19, 2017, 06:29:51 PM

Şu sıralar her şeye zam geldiği ve geleceği için ben sürekli indirim kovalayıp teknolojik ekipmanlarımı 5 sene daha beni idare edecek şekilde kurmaya başladım bu yıldan daha kötü  bir 2018 geçireceğiz.

Vergi sistemi gelir ama oranı ne olur, neye göre olur, hiç belli olmaz bi bakarız borsalara yüklü vergi şartı koşulu getirirler alış-satış makası 3x 5x artadabilir.
 En çok korktuğum 1 araba devlete 1 araba bana mantığının da bitcoine uygulanması.Yani btc miktarımızı da yarıya indiren bir şey de yapabilirler devlete para lazım. Paribu, btcturk gibi borsalarda ikisinin toplam günlük  aşağı yukarı hacmi 2.000BTC  civarında 2000BTCx30000TL=60.000.000TL az para değil iyi vergi kzanır devlet bundanda Sad
Eğer bundan da vergi alırlarsa kaçak elektrik kullanmaya başlarım 30 kartlık bir rig kurarım.
BLACKASUS
Sr. Member

View Profile
November 19, 2017, 06:35:12 PM

Şu sıralar her şeye zam geldiği ve geleceği için ben sürekli indirim kovalayıp teknolojik ekipmanlarımı 5 sene daha beni idare edecek şekilde kurmaya başladım bu yıldan daha kötü  bir 2018 geçireceğiz.

Vergi sistemi gelir ama oranı ne olur, neye göre olur, hiç belli olmaz bi bakarız borsalara yüklü vergi şartı koşulu getirirler alış-satış makası 3x 5x artadabilir.
 En çok korktuğum 1 araba devlete 1 araba bana mantığının da bitcoine uygulanması.Yani btc miktarımızı da yarıya indiren bir şey de yapabilirler devlete para lazım. Paribu, btcturk gibi borsalarda ikisinin toplam günlük  aşağı yukarı hacmi 2.000BTC  civarında 2000BTCx30000TL=60.000.000TL az para değil iyi vergi kzanır devlet bundanda Sad
Eğer bundan da vergi alırlarsa kaçak elektrik kullanmaya başlarım 30 kartlık bir rig kurarım.

1 sana bir devlete diye vergi getirseler bitcoin alım satımlarında kimse Türkiye'deki bitcoin borsalarında işlem yapmaz çoğu kişi elden %10 civarı bir komisyonla alır
erikliwater
Full Member

Activity: 252

The future is your Genome

View Profile
November 19, 2017, 07:21:01 PM

Bitcoin'in meclisin gündemine gelmesi son derece normal sade sodaya bile zam geldi bugünlerde.Devletin paraya ihtiyacı olduğu açıkca ortada.Bitcoine umarım aşırı bir şekilde vergi getirmeyi planlamıyorlardır makul oranlarda olursa bir sıkıntı olmaz.

mick42
Member
**

View Profile
November 19, 2017, 07:42:41 PM

Bence eninde sonunda devlet taniyacak ve gereken islemleri uygulamaya koyacagini kabul ediyorsak vergi gelecek diye aglamanin bir anlami yok.
Artik gelecek verginin ucuk olmamasini bekleyecegiz,umarim mantikli kararlar alinirda uzulmeyiz.
pckoliq
Full Member

View Profile
November 19, 2017, 07:49:08 PM

Bence eninde sonunda devlet taniyacak ve gereken islemleri uygulamaya koyacagini kabul ediyorsak vergi gelecek diye aglamanin bir anlami yok.
Artik gelecek verginin ucuk olmamasini bekleyecegiz,umarim mantikli kararlar alinirda uzulmeyiz.

Ülkemizde neyin vergisi normal??  Her şeyde anormal bir şekilde fiyat etiketi var. Asgari ücret arttı derler ama alım gücü eskisinden de kötü.
freeyourmind
Sr. Member

Activity: 364

View Profile
November 19, 2017, 11:01:42 PM

Adamlar utanmasalar yürüdüğümüz yoldan vergi alacaklar, ülkede üretim koca bir SIFIR! Hiçte olum bir haber değil.. Yalnızca devlet için yeni bir vergi kapısı o kadar.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 19, 2017, 11:43:20 PM

Bitcoin in ülkemizde resmi olarak tanınması ile ilk etaptaki yenilik elbetteki bunu nasıl vergilendiririz şeklinde olacaktır. Diğer aşamalar olacak mıdır? Bunu hep beraber göreceğiz.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
emrullah-gurses
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
November 19, 2017, 11:52:48 PM

çok ciddi bir vergi getirebileceklerini zannetmiyorum..yani en azından bu işi türkiye pazarında tutabilmeleri için bunu yapmamaları gerektiğinin farkında olurlar diye düşünüyorum aksi takdirde yine yabancı piyasada her türlü alış satış yapılabilir..örneğin olabilecek vergi yükünün paribu firması aracılığı ile alınması durumunda kim orda tutarki yada kim alış satışlarını orada yapar ki..! KİMSE..
_cryptocurrency_
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
November 20, 2017, 12:03:20 AM

Valla şu anki hükümetten teknolojik bir oluşum için olumlu bir hareket beklemek biraz hayal gibi gözüküyor ama hayırlısı diyelim.
rdy
Member
**

Activity: 70

View Profile
November 20, 2017, 07:23:45 AM

Mining yapanların aldıkları donanımlardan / yazılımlardan vergi almamak, TR'ye kolay getirme gibi destek verileceği söyleniyor
barabut
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 20, 2017, 08:22:52 AM

Sadece o konuyu nasıl kapsam dışında bırkacaklar bilemiyorum zira ithal edilen makinalar sonuçta bilgisayar, umarım yaparlar.
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 20, 2017, 08:29:04 AM

Gelse ne olacak arkadaşlar mevcut milletvekillerinden kaç tanesi Bitcoin ya da Blockchain teknolojisi hakkında bilgi sahibidir? Benim pek umudum yok.
membis
Full Member

Activity: 336

View Profile
November 20, 2017, 08:44:42 AM

Normalde sevinmemiz lazım gündem olmuş falan diye ancak insanın aklına bin türlü şey geliyor bundan nasıl vergi alırız o kısmını düşünürler sadece.
boram16
Member
**

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
November 20, 2017, 09:38:58 AM

Türkiye’nin gündemine girmesi geç de olsa iyi olur en azından vatandaşlarımızın bilinçlenmesine ve hükümetin bu konuda alt yapı ve hukuki zemin hazırlamasına yardımcı olur
Tabiki vergi de bu sürecin sonunda kaçınılmaz

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
boram16
Member
**

View Profile
November 20, 2017, 09:41:00 AM

Bitcoin ne kadar doyum noktasına ulaştı görüntüsü varsa da daha ileride gidecek yolunun uzun olduğuna inanıyorum çünkü kullanıcı sayısı gittikçe artıyor be devlette buna illaki bi müdehale yapacak

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546

View Profile
November 20, 2017, 12:21:02 PM

TBMM' de Bitcoinin gündeme gelmesi olması gereken bir gündem olmalıydı.Tabi ki blockhain teknolojisi her ülkenin göz ardı etmemesi gereken bir konu ancak söz konusu bizim ülkemiz olduğunda akla ilk olarak vergilendirme geliyor.Sadece Bitcoinle değil,blockhain teknolojisiyle de ilgileneceklerini umalım:)
Arksun
Sr. Member

Activity: 616

View Profile
November 20, 2017, 03:46:02 PM

Gel sen de gel bir tek bitcoin eksikti TBMM gündeminde. Nedense bu başlığı okuyan herkesin aklına ilk olarak vergi konusu gelmiş. . Meşrubatlara bile ötv getirilen bir ülkedeyiz, bir araç almaya kalksak aracın asıl değerinden yüksek bir vergi ödüyoruz. Şaka gibi. Bari kripto coinleri rahat bırakın. İlla boğazımızı sıkacaklar her şeye vergi yükleyip.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
samuel3414
Full Member

View Profile
November 20, 2017, 05:28:06 PM

Konuyu ilk gördüğümde ilk olarak şaşırdım ve çok sevindim. Ancak sonra düşününce devletimiz bir çıkarı olmasa böyle bir işe kalkışmaz diye düşündüm ben de. Kesinlikle vergi almak için gerçekleştirmek istiyorlar bunu. Bana göre başka bir açıklaması yok.
boram16
Member
**

View Profile
November 21, 2017, 03:50:06 AM

Elbette nasıl bahise ay yarışına girip legalleştirip üstünden de vergi almaya başladıysa ileri ki gündemlerine kripto paranın vergisini de almayı düşüneceklerdir

TURCAN
Full Member

Activity: 230

View Profile
November 21, 2017, 05:02:42 AM

Türkiye ye bitcoini iyice tanıtıcaklar sonra millet bitcoin alacak ve vergiler çıkacak olay budur...
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
November 21, 2017, 07:16:40 AM

TBMM gündemine gelir bitcoin tartışılır edilir sonra bu teknolojiyi araştırma blockchain teknolojisini araştırma, geliştirme duyurma kısımları atlanıp biz bundan vergi nasıl alabiliriz kısmına gelirler. Diyarbakır milletvekili ve ekonomist Ziya Pir'de kesinlikle bitcoin almıştır bence
skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
November 21, 2017, 01:34:55 PM

Herkes vergi filan demiş açıkcası işin en başında ben de öyle düşünüyordum ama önergeyi veren kişi bir muhalefet partisi milletvekili.Bundan dolayı Bitcoin'in Meclis Genel Kurulunun gündemine geleceğini düşünmüyorum.
tolga06tr
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
November 21, 2017, 02:02:05 PM

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/borsa-baskani-bitcoini-takip-ediyoruz/76000/76136/

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, ticaretin en temel dinamiklerinden birinin sahipliği değiştirmek olduğunu belirterek, "Herhangi bir mal veya hizmetin sahipliğini değiştirmek istediğiniz zaman bürokratik işlemlerle karşılaşıyorsunuz. Aynı iş ve işlemler borsada gerçekleştiği zaman saniyenin yüz binde birine iniyor. Sınırsız ve çok güvenli bir şekilde mülkiyet değişimini yapabiliyoruz. En son teknolojiyi kullanıyoruz." dedi. Karadağ konuşmasında ayrıca "Gelişen teknolojileri takip etmezseniz yok oluyorsunuz. Biz de aynı şekilde Bitcoin ve Blockchain`i takip ediyoruz ki geride kalmayalım." ifadelerini de kullandı.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
November 21, 2017, 03:48:23 PM

eylül ayında maliye bakanı açıklama yapmıştı.

"Uluslararası finans sistemini orta ve uzun vadede derinden etkileyecek gelişme. Şu anda başlangıç aşamalarında ama bu alanın mutlaka kontrol alına alınması, kural ve kaidelere bağlanması lazım. Bu konuda da uluslararası finans sisteminde birtakım gelişmeler mutlaka olacaktır. Türkiye de her zaman olduğu için bu gelişmelerin içinde yer alacak."

demişti. ama bence ucu açık bir  açıklamaydı. türkiyede bazı sistemleri oturtmak oldukça zor oluyor. hak eden personel doğru pozisyonda çalışmadığı için ya da özel şirketlerde çalıştığı için devletin kendi güçlü yapılanması iş bilmeyen kişiler tarafından sekteye uğruyor. umarım sağlıklı bir şekilde ilerler. sağlam bir zemine oturur.
Borracha
Full Member

Merit: 105

View Profile
November 21, 2017, 11:22:02 PM

Geri planda çalışmalar vardır aslında olmaması imkansız, ama dünyada yasal tanımı olmayan bir şeyi, zırt diye biz çıkıp tanımlayacak değiliz herhalde. Bu tip işler için devletlerarası görüşmeler bile vardır muhtemelen.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
November 22, 2017, 02:15:00 AM

Madencilik yapıyorum ve geçenlerde düşündüm de; Bitsmaptan banka hesabıma dolar olarak alırsam kazım gelirlerimi biraz zararım oluyor ama ülkeye döviz giriyor.

Madenciler olarak karınca kararınca bir katkımız olacaksa neden olmasın diye düşündüm.

Elektrik konusunda biraz indirim olanağı sağlanabilir mesela madencilere.

Keşke bu tarz bir adım atabilseler.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Spack17
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 271

View Profile
November 22, 2017, 01:24:40 PM

Ülker artık vergi alma ülkesi oldu. Çok fazla miktarda vergi alıyorlar her şeyden. Alkolsüz içeceklere bile vergi zammı geldi geçen günlerde. Buradan da bol miktarda vergi koparma peşindeler bence de. O yüzden gündeme gelmiştir bitcoin.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
November 22, 2017, 06:34:06 PM

Devletten bazıları bu işlerle uğraşıyor diye dedikodu var belini kırmaz diyotlar

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
November 22, 2017, 08:51:45 PM

Madencilere elektrik indirimi sağlanabilir ama arbitraj yapanlardan nasıl vergi alınır düzenleme ne olur kestirmek çok zor. Zarar kar nasıl hesaplanacak tek tek incelenecek mi hiç aklım almıyor. Sadece borsalardan mı alacaklar acaba.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518

View Profile
November 23, 2017, 12:48:00 PM

Burası Türkiye Cumhuriyeti yerine artık Vergi Cumhuriyeti olarak değişmeli bence. TBMM gündemine gelecek de olacak? Tek dertleri buradan bile vergi elde etmek, devletin yanlış ekonomik politikaları yüzünden ortaya çıkan açıkları sürekli vatandaşa vergi diye dayatmak neyin nesi anlamak mümkün değil. Zaten hesaplarımızın takipte olduğu da kesin, yarın pat diye çıkıp ortada herhangi bir yasa yokken yapılan transferlere vergi yüklemeye kalkarlarsa tükürürüm böyle işe. Herkesin endişesi bu zaten.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
labouroflove
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
November 23, 2017, 01:07:21 PM

kesinlikle vergi alırlar iyi bir haber mi yoksa kötü mü bilemedim bak?  Huh
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
November 23, 2017, 02:07:06 PM

Türk devletinin ve hükümetin Bitcoin ile içli dışlı olması kimse için hayırlı bir şey değil. Ülkemizde bu konu hakkında olumlu adımlar atılmayacaktır tam tersine insanların kazandığı üç kuruş paraya vergilendirilme getirilecek, takibi yapılacaktır.
aborjin
Sr. Member

View Profile
November 23, 2017, 05:50:28 PM

Bence devletçe bu tarz bir konuya el atılacaksa bu kesinlikle ya yasaklanması ya vergilendirilmesi konusunda olur bir kere mecliste böyle bir şey gündeme gelecekse vekillerin bu konuda bilgisi olması gerekiyor fakat ben hiç zannetmiyorum.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 23, 2017, 10:34:56 PM

Ülkemizde bu tarz bir sistem gelirse çok güzel olur şuanki karışık durumdan dolayı para yatırıp çekmeye korkar olduk.Sorsalar nereden bu anlatacak yer yok kimsenin bilgisi yok boş yere alacaklar içeriye.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
November 23, 2017, 10:40:54 PM

tamam beyler türk borsalarından yapılan işlemleri takibe alıp %25 ötv %18 kdv ödemeye razı olacağımız yeni torba yasa çok yakında sayın rte tarafından ivedilikle geçirilir.
%43 ile kurtarırsak yırtarız.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄