Bitcoin Forum
May 13, 2024, 05:55:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin TBMM'nin Gündemine Geliyor  (Read 1847 times)
exotr
Member
**

Activity: 113
Merit: 20

View Profile
November 19, 2017, 06:06:10 PM

Tamam gündeme gelmesi güzel birşey ama uyuyan kurt'u uyandırmakta tehlikeli neden derseniz şu anki hükümet vergi delisi ve eğer ülkemizde bitcoini yasal zemine oturtmaya kalkarlarsa işte o zaman sakat kazandığımızdan da baya bi vergi kesebilirler ve olucağını tahmin ediyorum bize ortak olurlar.
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715622923
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715622923
Reply with quote  #2

1715622923
Report to moderator
bitcointr01
Full Member

Activity: 149
Merit: 100

View Profile
November 19, 2017, 06:09:03 PM

Tamam gündeme gelmesi güzel birşey ama uyuyan kurt'u uyandırmakta tehlikeli neden derseniz şu anki hükümet vergi delisi ve eğer ülkemizde bitcoini yasal zemine oturtmaya kalkarlarsa işte o zaman sakat kazandığımızdan da baya bi vergi kesebilirler ve olucağını tahmin ediyorum bize ortak olurlar.

Aynen öyle şahsi düşüncem eğer gündeme gelirse kesinlikle vergi alacaklardır.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
November 19, 2017, 06:29:51 PM

Şu sıralar her şeye zam geldiği ve geleceği için ben sürekli indirim kovalayıp teknolojik ekipmanlarımı 5 sene daha beni idare edecek şekilde kurmaya başladım bu yıldan daha kötü  bir 2018 geçireceğiz.

Vergi sistemi gelir ama oranı ne olur, neye göre olur, hiç belli olmaz bi bakarız borsalara yüklü vergi şartı koşulu getirirler alış-satış makası 3x 5x artadabilir.
 En çok korktuğum 1 araba devlete 1 araba bana mantığının da bitcoine uygulanması.Yani btc miktarımızı da yarıya indiren bir şey de yapabilirler devlete para lazım. Paribu, btcturk gibi borsalarda ikisinin toplam günlük  aşağı yukarı hacmi 2.000BTC  civarında 2000BTCx30000TL=60.000.000TL az para değil iyi vergi kzanır devlet bundanda Sad
Eğer bundan da vergi alırlarsa kaçak elektrik kullanmaya başlarım 30 kartlık bir rig kurarım.
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
November 19, 2017, 06:35:12 PM

Şu sıralar her şeye zam geldiği ve geleceği için ben sürekli indirim kovalayıp teknolojik ekipmanlarımı 5 sene daha beni idare edecek şekilde kurmaya başladım bu yıldan daha kötü  bir 2018 geçireceğiz.

Vergi sistemi gelir ama oranı ne olur, neye göre olur, hiç belli olmaz bi bakarız borsalara yüklü vergi şartı koşulu getirirler alış-satış makası 3x 5x artadabilir.
 En çok korktuğum 1 araba devlete 1 araba bana mantığının da bitcoine uygulanması.Yani btc miktarımızı da yarıya indiren bir şey de yapabilirler devlete para lazım. Paribu, btcturk gibi borsalarda ikisinin toplam günlük  aşağı yukarı hacmi 2.000BTC  civarında 2000BTCx30000TL=60.000.000TL az para değil iyi vergi kzanır devlet bundanda Sad
Eğer bundan da vergi alırlarsa kaçak elektrik kullanmaya başlarım 30 kartlık bir rig kurarım.

1 sana bir devlete diye vergi getirseler bitcoin alım satımlarında kimse Türkiye'deki bitcoin borsalarında işlem yapmaz çoğu kişi elden %10 civarı bir komisyonla alır
erikliwater
Full Member

Activity: 252

The future is your Genome

View Profile
November 19, 2017, 07:21:01 PM

Bitcoin'in meclisin gündemine gelmesi son derece normal sade sodaya bile zam geldi bugünlerde.Devletin paraya ihtiyacı olduğu açıkca ortada.Bitcoine umarım aşırı bir şekilde vergi getirmeyi planlamıyorlardır makul oranlarda olursa bir sıkıntı olmaz.

mick42
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
November 19, 2017, 07:42:41 PM

Bence eninde sonunda devlet taniyacak ve gereken islemleri uygulamaya koyacagini kabul ediyorsak vergi gelecek diye aglamanin bir anlami yok.
Artik gelecek verginin ucuk olmamasini bekleyecegiz,umarim mantikli kararlar alinirda uzulmeyiz.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
November 19, 2017, 07:49:08 PM

Bence eninde sonunda devlet taniyacak ve gereken islemleri uygulamaya koyacagini kabul ediyorsak vergi gelecek diye aglamanin bir anlami yok.
Artik gelecek verginin ucuk olmamasini bekleyecegiz,umarim mantikli kararlar alinirda uzulmeyiz.

Ülkemizde neyin vergisi normal??  Her şeyde anormal bir şekilde fiyat etiketi var. Asgari ücret arttı derler ama alım gücü eskisinden de kötü.
freeyourmind
Sr. Member

Activity: 364

View Profile
November 19, 2017, 11:01:42 PM

Adamlar utanmasalar yürüdüğümüz yoldan vergi alacaklar, ülkede üretim koca bir SIFIR! Hiçte olum bir haber değil.. Yalnızca devlet için yeni bir vergi kapısı o kadar.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 19, 2017, 11:43:20 PM

Bitcoin in ülkemizde resmi olarak tanınması ile ilk etaptaki yenilik elbetteki bunu nasıl vergilendiririz şeklinde olacaktır. Diğer aşamalar olacak mıdır? Bunu hep beraber göreceğiz.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
emrullah-gurses
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
November 19, 2017, 11:52:48 PM

çok ciddi bir vergi getirebileceklerini zannetmiyorum..yani en azından bu işi türkiye pazarında tutabilmeleri için bunu yapmamaları gerektiğinin farkında olurlar diye düşünüyorum aksi takdirde yine yabancı piyasada her türlü alış satış yapılabilir..örneğin olabilecek vergi yükünün paribu firması aracılığı ile alınması durumunda kim orda tutarki yada kim alış satışlarını orada yapar ki..! KİMSE..
_cryptocurrency_
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
November 20, 2017, 12:03:20 AM

Valla şu anki hükümetten teknolojik bir oluşum için olumlu bir hareket beklemek biraz hayal gibi gözüküyor ama hayırlısı diyelim.
rdy
Member
**

Activity: 70

View Profile
November 20, 2017, 07:23:45 AM

Mining yapanların aldıkları donanımlardan / yazılımlardan vergi almamak, TR'ye kolay getirme gibi destek verileceği söyleniyor
barabut
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 20, 2017, 08:22:52 AM

Sadece o konuyu nasıl kapsam dışında bırkacaklar bilemiyorum zira ithal edilen makinalar sonuçta bilgisayar, umarım yaparlar.
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 20, 2017, 08:29:04 AM

Gelse ne olacak arkadaşlar mevcut milletvekillerinden kaç tanesi Bitcoin ya da Blockchain teknolojisi hakkında bilgi sahibidir? Benim pek umudum yok.
membis
Full Member

Activity: 336

View Profile
November 20, 2017, 08:44:42 AM

Normalde sevinmemiz lazım gündem olmuş falan diye ancak insanın aklına bin türlü şey geliyor bundan nasıl vergi alırız o kısmını düşünürler sadece.
boram16
Member
**

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
November 20, 2017, 09:38:58 AM

Türkiye’nin gündemine girmesi geç de olsa iyi olur en azından vatandaşlarımızın bilinçlenmesine ve hükümetin bu konuda alt yapı ve hukuki zemin hazırlamasına yardımcı olur
Tabiki vergi de bu sürecin sonunda kaçınılmaz

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
boram16
Member
**

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
November 20, 2017, 09:41:00 AM

Bitcoin ne kadar doyum noktasına ulaştı görüntüsü varsa da daha ileride gidecek yolunun uzun olduğuna inanıyorum çünkü kullanıcı sayısı gittikçe artıyor be devlette buna illaki bi müdehale yapacak

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546

View Profile
November 20, 2017, 12:21:02 PM

TBMM' de Bitcoinin gündeme gelmesi olması gereken bir gündem olmalıydı.Tabi ki blockhain teknolojisi her ülkenin göz ardı etmemesi gereken bir konu ancak söz konusu bizim ülkemiz olduğunda akla ilk olarak vergilendirme geliyor.Sadece Bitcoinle değil,blockhain teknolojisiyle de ilgileneceklerini umalım:)
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
November 20, 2017, 03:46:02 PM

Gel sen de gel bir tek bitcoin eksikti TBMM gündeminde. Nedense bu başlığı okuyan herkesin aklına ilk olarak vergi konusu gelmiş. . Meşrubatlara bile ötv getirilen bir ülkedeyiz, bir araç almaya kalksak aracın asıl değerinden yüksek bir vergi ödüyoruz. Şaka gibi. Bari kripto coinleri rahat bırakın. İlla boğazımızı sıkacaklar her şeye vergi yükleyip.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
November 20, 2017, 05:28:06 PM

Konuyu ilk gördüğümde ilk olarak şaşırdım ve çok sevindim. Ancak sonra düşününce devletimiz bir çıkarı olmasa böyle bir işe kalkışmaz diye düşündüm ben de. Kesinlikle vergi almak için gerçekleştirmek istiyorlar bunu. Bana göre başka bir açıklaması yok.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: