Bitcoin Forum
May 05, 2024, 02:09:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Alt Coinleri Nasıl Alabilirim?  (Read 613 times)
Marasko (OP)
Newbie
*

Activity: 60
Merit: 0

View Profile
November 20, 2017, 08:43:39 AM

Arkadaşlar merhaba. Poloneix ve binance.com üye oldum ama evrakları onaylatamıyorum. Altcoinlere ufakta olsa yatırım yapcam ama bunun en kolay yöntemi nedir?

Mesela ben ZRX almak istiyorum. İlla bu siteleremi üye olmam lazım? Bunun cüzdanını indirip başka yerden alamam mı? Ya da birinden satın alsam forumda ?

Yardım lütfen Smiley Bir de yatırım yapılacak altcoinlerden birkaç öneri verirseniz ekstra sevap işlersiniz Cheesy
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714874987
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714874987
Reply with quote  #2

1714874987
Report to moderator
1714874987
Hero Member
*

Ignore
1714874987
Reply with quote  #2

1714874987
Report to moderator
1714874987
Hero Member
*

Ignore
1714874987
Reply with quote  #2

1714874987
Report to moderator
rdy
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 20, 2017, 12:17:31 PM

Arkadaşlar merhaba. Poloneix ve binance.com üye oldum ama evrakları onaylatamıyorum. Altcoinlere ufakta olsa yatırım yapcam ama bunun en kolay yöntemi nedir?

Mesela ben ZRX almak istiyorum. İlla bu siteleremi üye olmam lazım? Bunun cüzdanını indirip başka yerden alamam mı? Ya da birinden satın alsam forumda ?

Yardım lütfen Smiley Bir de yatırım yapılacak altcoinlerden birkaç öneri verirseniz ekstra sevap işlersiniz Cheesy

Selam dostum,

Öncelikle Polo'da onay süreci biraz sıkıntılı bu aralar. Bundan dolayı bittrex.com'u öneririm sana. Daha hızlıdır.

Ben TR'de güvenilir bir borsa olan koineks.com üzerinden doge coin satın alıp akabinde bittrex.com'da dogecoin cüzdanı açıp doge'ları buraya tansfer etmiştim.

Akabinde burada al-sat yaparak alt coinlere de geçiş sağladım.

Sen de bu şekilde bir sıralama izleyebilirsin dilersen.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
November 20, 2017, 05:43:33 PM

Selam dostum,

Öncelikle Polo'da onay süreci biraz sıkıntılı bu aralar. Bundan dolayı bittrex.com'u öneririm sana. Daha hızlıdır.

Ben TR'de güvenilir bir borsa olan koineks.com üzerinden doge coin satın alıp akabinde bittrex.com'da dogecoin cüzdanı açıp doge'ları buraya tansfer etmiştim.

arkadaşın da dediği gibi polo ile zaman harcama bitrexi kullanmanı tavsiye ederim.

öncelikle paribu veya diğer türk borsalarından birisine üye ol. parayı oraya geç btc ni aldıktan sonra bittrexten açmış olduğun üyeliğin deposit adresine btc yi gönder.

geldikten sonra da trade yapabilirsin.

unutmadan 2fa yı kurmayı ihmal etme. güvenlik önlemidir.
A.ozcan
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
November 20, 2017, 06:16:24 PM

Merhaba,Bittrex'e üyeliğini onaylatma konusunda bu ara ciddi sıkıntılar yaşanıyor haberin olsun istedim.Bir de üyeliğin onaylanmadan hiçbir borsaya paranı yatırmamanı tavsiye ederim.Saygılar..
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
November 20, 2017, 08:22:53 PM

Kullanabileceğiniz bir sürü başka borsa bulunmaktadır.. Bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz eth tabanlı tokenelrden alacaksanız myetherwallet ı kullanabilirsiniz forumdan birilerinden alıp oraya  aktarırsınız yada etherdelta kullanabilirsiniz.. Kullanabileceğiniz bir sürü borsa bulunmaktadır anlayacağınız.
Marasko (OP)
Newbie
*

Activity: 60

View Profile
November 21, 2017, 04:39:40 AM

Selam dostum,

arkadaşın da dediği gibi polo ile zaman harcama bitrexi kullanmanı tavsiye ederim.

öncelikle paribu veya diğer türk borsalarından birisine üye ol. parayı oraya geç btc ni aldıktan sonra bittrexten açmış olduğun üyeliğin deposit adresine btc yi gönder.

geldikten sonra da trade yapabilirsin.

unutmadan 2fa yı kurmayı ihmal etme. güvenlik önlemidir.

Teşekkürler, bitrexx onayladı üyeliğimi.
Electrum kurulu pc de bitcoinleri orada saklıyorum ki zaten 0.05 btc var, öyle zevkine uğraşıyorum Smiley Çok bişey yok yani. Ama her ay az az almayı düşünüyorum bakalım hayırlısı.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
November 21, 2017, 05:51:54 AM

Electrum kurulu pc de bitcoinleri orada saklıyorum ki zaten 0.05 btc var, öyle zevkine uğraşıyorum Smiley Çok bişey yok yani. Ama her ay az az almayı düşünüyorum bakalım hayırlısı.

hadi hayırlı olsun.
benden sana tek bir öneri. az az yatırım yapıyorsan hiç bakma btc nin fiyatına yok 8bin miş düşünce alırım yok 7 bin oldu 6bine düşünce alırım gibisinden. al gitsin.

forumları geziyorum geçmişten kalman postları okudukça canım sıkılmıyor değil. adam demiş btc düşecek 3.5k ya düşmüş 3 e düşsün alacağım sonra bi artmış 5 olmuş bu sefer 4.5 e düşsün alacağım 6.5 olmuş

veya segwitden sonra bi düşme olmuştu 7den alanlara önce üzülmüşlerdi şimdi fiyatı 8k yı geçti.

o yüzden kafanı karıştırma madem yatırım yapıyorsun diğer bütün yatırım araçlarından fazla kazanacağın kesin o yüzden değerine bakma kafanı karıştırma.
rdy
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 21, 2017, 09:02:46 AM

hadi hayırlı olsun.
benden sana tek bir öneri. az az yatırım yapıyorsan hiç bakma btc nin fiyatına yok 8bin miş düşünce alırım yok 7 bin oldu 6bine düşünce alırım gibisinden. al gitsin.

forumları geziyorum geçmişten kalman postları okudukça canım sıkılmıyor değil. adam demiş btc düşecek 3.5k ya düşmüş 3 e düşsün alacağım sonra bi artmış 5 olmuş bu sefer 4.5 e düşsün alacağım 6.5 olmuş

veya segwitden sonra bi düşme olmuştu 7den alanlara önce üzülmüşlerdi şimdi fiyatı 8k yı geçti.

o yüzden kafanı karıştırma madem yatırım yapıyorsun diğer bütün yatırım araçlarından fazla kazanacağın kesin o yüzden değerine bakma kafanı karıştırma.

+1 kesinlikle katılıyorum. Bunun dışında bazı alt coinler vardır ne yükselir ne batar, bunları da ufak ufak alabilirsin.
trcoin
Member
**

Activity: 108
Merit: 14

ROBOTINA

View Profile
November 24, 2017, 12:30:53 PM

altcoinlere geçiş btc üzerinden yapabilirsin, zaten btc'yi hem türk borsalarından hem de bittrex gibi yabancı borsalardan tedarik edebilirsin

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
November 25, 2017, 06:06:30 PM

poloniexin arayüzünü hiç sevmemiştim, onaylı üyeliğim var ama hiç kullanmıyorum. bittrex arayüz ve hızlı sayfa akışı olarak çok iyi bununla birlikte aynı şekilde binance.com borsası da çok kullanışlı. hesap onayı yapmasan da trade yapabilir ve altcoin alıp satabilirsin. bittrex biraz sıkıntılı hesaplar konusunda bu aralar ama binanca.com daha rahat olabilir. gelelim altcoinleri nasıl alacaksın. ister Türk borsalarından bitcoin alıp bittrex, binance gibi borsalara btc olarak atıp oradan btc karşılığı altcoin alacaksın ya da fee az vereyim diyorsan koineks.comdan altcoinlerden alıp yine yabancı borsalara transfer yapıp orada btc karşılığı satacak ve eline geçen btc ile istediğin altcoinleri tekrar alacaksın

akiko6823
Member
**

Activity: 602

View Profile WWW
November 25, 2017, 08:24:33 PM

Artık Türkçe borsa siteleri altcoinlerin al safına başladı ama şuan için çok kısıtlı cinler var
LoveFooL
Member
**

Activity: 476

View Profile
November 25, 2017, 11:36:20 PM

polonun onay süreci uzun sürüyor. bitrexde  bu aralar garip olaylar oluyor hesap kapamalar vs. herhangi bir türk sitesinden btc alıp istediğin borsaya aktardıktan sonra trade işlemini burada yapabilir ve daha sonra tekrar türk sitelerine gönderip tl ye çevirebilirsin.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
November 26, 2017, 06:44:37 AM

Polo'da hesap onayı zorunlu değil.
Türkiye'deki bir borsada hesap açabilirsin.
Örneğin koinim
banka hesabına TL yatırırsın ve daha ucuz transfer ücretleri olmasından dolayı litecoin alırsın.
litecoini ilgili yabancı borsaya transfer edersin.
litecoini satıp istediğin bitcoin alırsın ve istediğin altcoini alırsın.

Veya

Direkt türk borsasından bitcoin alıp, yabancı borsaya transfer edebilirsin.
İşlemler biraz yavaş ilerler ve transfer ücreti biraz daha fazladır.

karar senin.

ZRX almak için o borsalara üye olmalısın.
Forumda sana ZRX satacak kişilerde vardır fakat kendi işini kendin yapman bence daha güvenilir olan.
İstersen bu coini açacağın cüzdana çekebilirsin.

Yalnız uyarmam gerekli Polo'da bazı coinlerin para yatırma ve para çekim işlemlerin donduruluyor.

ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
November 26, 2017, 07:48:00 AM

her borsada her coin işlem görmüyor. almak istediğini coinin hangi borsalarda olduğuna bakıp hareket etmeniz lazım.
bazı tokenler sadece etherdeltada varken bazıları bittrexte falan da olabiliyor

The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
November 26, 2017, 09:22:51 AM

Benim şahsi görüşüm ; bu piyasaya ilk girdiğimiz zaman kendimize bir tane borsa belirlememiz ve bir süre o borsayı kullanmamızdır. Ben ilk başladığımda kullanım yaygınlığından ve coin bolluğunda bittrex'i seçmiştim. Hatta şuan bile %90 onu kullanıyorum. Arada binance'yi kullandığım oluyor. Bittrex şu ana kadar hiç sıkıntı çıkarmadı , tavsiye ederim.
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
November 26, 2017, 11:26:49 AM

Eğer borsalaral uğraşmak istemiyorsanız ve tıpku benim gibi bu sizinde zorunuza gidiyorsa ufak bir komisyon ödeyerek forumda güvenilir satış yapan arkadşalardan satın alabilirsiniz.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀