Bitcoin Forum
May 24, 2024, 12:55:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Yüklü miktarda BTC satmak  (Read 3806 times)
JGmadao (OP)
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
November 20, 2017, 09:46:17 PM
Last edit: November 21, 2017, 12:26:22 AM by JGmadao

Öncelikle herkese iyi geceler. Elimde bulunan BTC'lerin çoğunu en bilinen sitelerden biri üzerinden satmaya karar verdim. Fakat bu sefer bankaya çekeceğim mebla daha önceki işlemlerinden oldukça büyük olacak. Benim sorum ise sizce herhangi bir problem yaşar mıyım? Yoksa bu meblayı aylara bölerek çekmem daha mantıklı mı olur? Ayrıca bu sitelerde de günlük 100.000 TL aylık 500.000 TL benzeri meblalar var, bir sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa direk satacağım yere mi sormalıyım?
zenfon6
Member
**

Activity: 148
Merit: 10

View Profile WWW
November 20, 2017, 10:44:33 PM

bu konu benim de merak ettiğim bir konu..yarın bir gün go to the moon olunca banka işini nasıl halledebiliriz ? sanırım yakın sağlam kişilerin üzerine hesap açmak lazım e tabi bir miktarda komisyonlarını vermek gerekebilir .d

maliye yıllık 15.000 tl üzerindeki hesapları incelemeye alıyor diye biliyorum..yarın gel buraya vergisini öde diyebilir yani

kskaclord
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
November 21, 2017, 02:17:46 AM

bu konu benim de merak ettiğim bir konu..yarın bir gün go to the moon olunca banka işini nasıl halledebiliriz ? sanırım yakın sağlam kişilerin üzerine hesap açmak lazım e tabi bir miktarda komisyonlarını vermek gerekebilir .d

maliye yıllık 15.000 tl üzerindeki hesapları incelemeye alıyor diye biliyorum..yarın gel buraya vergisini öde diyebilir yani

Maliye 8000 tl lik islemlerin altiyla cok fazla ilgilenmiyor da bankaniz masak a supheli islem olarak bildirebilir gunluk duzenli cekim veya surekli ayni hesaplar arasi transferler gibi durum olursa. Eger uzun vadeye yayilirsa problem olmaz gibi duruyor.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
November 21, 2017, 02:57:28 AM

Yavas yavas ara ara çekmek en mantiklısı olabilir bu durumda
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
November 21, 2017, 03:00:06 AM

yinede bir bankacı varsa sorarsanız iyi olur. Ben sorduğumda cevap hesapta beklenilmeyen yani olağan dışı bir durum olmadıktan sonra MASAK a çok başvurulmadığıydı. Yani sizin hesabı tam olarak kullanma şeklinize bağlı gibi duruyor. Çok göze batıcak birşekilde yaparsanız bunu sıkıntı olabilir. Hemde yollayacak kurum direk olarak exchange firması gözükecekse bu da ayrı bir konu tabi.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
November 21, 2017, 06:15:44 AM

Koskoca forumda yok mu bir bankacı arkadaşa cevap verecek.

player12
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
November 21, 2017, 06:17:22 AM

Öncelikle herkese iyi geceler. Elimde bulunan BTC'lerin çoğunu en bilinen sitelerden biri üzerinden satmaya karar verdim. Fakat bu sefer bankaya çekeceğim mebla daha önceki işlemlerinden oldukça büyük olacak. Benim sorum ise sizce herhangi bir problem yaşar mıyım? Yoksa bu meblayı aylara bölerek çekmem daha mantıklı mı olur? Ayrıca bu sitelerde de günlük 100.000 TL aylık 500.000 TL benzeri meblalar var, bir sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa direk satacağım yere mi sormalıyım?
nice
zody
Member
**

Activity: 81

View Profile
November 21, 2017, 06:34:50 AM

İnceleme limiti sabit değil kişiye göre değişmektedir. Örnek olarak sizin bankalarda aylık transfer miktarınızı 5-10 kat geçtiğinde incelemeye girebilirsiniz. Örnek aylık 5-10 bin TL bankalarda kredi kartı veya hesap hareketi olan bir kişi 50-100 bin TL transferlerde sorun çıkmaz. Fakat bu kişi durup dururken 500 bin TL ve üstü işlem yaparsa izlemeye takılabilir. Bunu aşmak için kolay yöntem tanıdıklarınıza borsa hesabı açıp parayı parçalar halinde transfer etmektir.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
THE FABRIC TOKEN ECOSYSTEM   ▲   WHITE PAPER  •  ANN THREAD  •  SLACK   ▲   DRAG-AND-DROP SMART CONTRACTS
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
JGmadao (OP)
Newbie
*

View Profile
November 21, 2017, 11:33:55 AM

Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. Eminim bu soru sadece benim kafama takılmıyordur, aramızda bunun cevabını merak edenler de vardır. Son 6 aydır banka hesabımın hareketleri nispeten yüksek oldu. Exchange ile de iletişime geçtim, günlük ve aylık limitlerde eğer banka ile bir sorunum yoksa herhangi bir sorun çıkmayacağını, rahatlıkla çekebileceğimi ilettiler. Şükür banka ile de bir sorunum yok. Hayırlısı bakalım.
JGmadao (OP)
Newbie
*

View Profile
November 21, 2017, 12:32:25 PM

Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. Eminim bu soru sadece benim kafama takılmıyordur, aramızda bunun cevabını merak edenler de vardır. Son 6 aydır banka hesabımın hareketleri nispeten yüksek oldu. Exchange ile de iletişime geçtim, günlük ve aylık limitlerde eğer banka ile bir sorunum yoksa herhangi bir sorun çıkmayacağını, rahatlıkla çekebileceğimi ilettiler. Şükür banka ile de bir sorunum yok. Hayırlısı bakalım.
Vatana millete hayirli olsun Smiley
Bu arada cex.io ile direkt kredi kartina cekebiliyorsunuz, yanliz fiyatlari asiri aciyorlar.

Teşekkür ederim. Darısı buradaki herkesin başına. Smiley
skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
November 21, 2017, 01:21:20 PM

Umarım bir süre sonra kripto para piyasasıyla ilgili benim de tek sorunum sizin yaşadığınız sorun olur  Grin Siz yine de dikkatli olun bu işlemleri yapmadan önce en ince ayrıntısına kadar araştırmanızı öneririm. Wink Hayırlı olsun.
becareful
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
November 21, 2017, 02:06:55 PM

Yüklü miktarlarda değil de parça parça çekim yapmanızı tavsiye ederim. Böylece şüpheli işlem sayılmaz.
orkun
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
November 21, 2017, 02:11:24 PM

Bankanın şube müdürüyle konuşmanda fayda var. Kara para nasıl aklanır konusunu en iyi bilen kişiler olan banka müdürleri mali denetime takılmayı aşmanın yollarına haliyle hakimler Cheesy Çünkü şubede ne kadar para olursa, o şubenin lehine olur bu durum. Gidin ve sakince şube müdürünüze 150 bin liralık transfer yapacağınızı söyleyip vergi ve mali denetim konusunu açın.
karsidakikahveci
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
November 21, 2017, 02:48:58 PM

Ön ödemeli kartlardan 3-5 tane alıp ATM'den döviz olarak çekin parça parça...
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
November 21, 2017, 06:38:06 PM

Bu forumdan yüzbinlerce liralik çekim yapan, düzenli olarak Bitcoin bozduran arkadaşlar var fakat birinden bile inceleme lafini duymadim.
JGmadao (OP)
Newbie
*

View Profile
November 21, 2017, 06:53:38 PM

Bu forumdan yüzbinlerce liralik çekim yapan, düzenli olarak Bitcoin bozduran arkadaşlar var fakat birinden bile inceleme lafini duymadim.

Güzel bir haber bu. Ama yine de insan çekiniyor işte doğal olarak.
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1486

View Profile
November 21, 2017, 08:41:38 PM

Hiç kullanılmamış hesaba bir milyon lira gelirse tabi ki şüphe çeker. Aktif kullandığınız hesaba küçük miktarda para girişleri olduğunda kimse size bir şey sormaz Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ozayergun81
Newbie
*

Activity: 62

View Profile
November 21, 2017, 08:59:11 PM

ilerleyen zamanlarda son durum hakkında bir bilgilendirme yaparsanız seviniriz, bekliyoruz.
kolay gelsin.
Closing
Newbie
*

Activity: 69

View Profile
November 21, 2017, 10:04:47 PM

Yavaş değil yavaş yavaş çekim yapılırsa aylık dönemlerde 5 bin tl gibi mesela çekim yapılırsa bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum fakat meblağ yüklü olunca 5bin tl kaç ay çekebilecez çok uğraştırır.
Teksastony
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
November 21, 2017, 11:12:15 PM

Her 24 bin TL üzeri üzeri işlemi bankalar MASAK'a şüpheli işlem diye bildirirler. Ama ne kadar kayda alınır veya bir sonucu olur bilemem. Kısa dönem içerisinde 2 arkadaşımı aradı bankalar MASAK denetlemesinden dolayı. Birisi ailesinin parası olduğu söyledi. Diğeri aile şirketi var onun parası diye bir açıklamada bulundu. Bir sıkıntı olmadı.

Burada amaç paranın kaynağı. Çoğu borsanın fiat cinsiyle çalışamamasının sebebi de bu. Para kaynağının bilinmeyişi. Paran kara para değil. Nereden geldiğini açıklayabiliyorsan. Hiçbir sorun olmaz.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: