Bitcoin Forum
June 18, 2024, 10:41:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Hakkında Az Bilinen 40 Gerçek  (Read 624 times)
btcanaliz (OP)
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile WWW
November 21, 2017, 09:51:23 AM

Dünyanın en ünlü kripto para birimi bitcoin hakkında kenarda köşede kalmış daha nice bilgiler var. Gelin bunlara birlikte bakalım.

Bitcoin; banka veya kişinin adını belirtmeye gerek olmadan, güvenli ödeme ve yatırım yapmak için üretilmiş, blockchain teknolojisini kullanan sanal bir para birimi.

Satoshi Nakamoto kod adlı kişi tarafından oluşturulan bitcoin 2009 yılında kullanıma açıldı. Bitcoin’in en büyük avantajı merkezi otoritenin, hükümetin veya özel şirketin denetimi altında olmaması. Bu nedenle insanlar herhangi bir işlem ücreti ödemiyorlar.

Bitcoin kullanan kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor

Bugün dünyada 55 ülkede bin 354 adet bitcoin ATM’si var. Öte yandan dijital cüzdan sahibi olan yaklaşık 5,8 milyon kullanıcı bulunuyor.

Dünyanın en ünlü kripto para birimi bitcoin hakkında hala bilinmeyen pek çok gerçek var. Hemen her gün hakkında çıkan haberleri okuyor olsak da, kenarda köşede kalmış nice bilgileri bünyesinde barındırıyor bitcoin. Biz de geçmişten günümüze şöyle bir arşivimizi karıştırdık ve bitcoin hakkında az bilinen gerçekleri sıraladık.

İşte karşınızda bitcoin hakkında az bilinen 40 gerçek:
Bağlantı-----> https://btcanaliz.com/bitcoin-hakkinda-nadir-bilinen-40-gercek/
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 21, 2017, 12:47:20 PM

Ek bir bilgi. ilk çıkış amacı askında hackerların para aktarımı yaparken yakalanmamak istemeleri de denebilir.

Çıkış amacı bu dersek çok sığ kalır. İnanlar yeter ki para aktarımını yakalanmadan yapmak istesinler, bir yolunu bulurlar. Bitcoin bir çok şeyi kolaylaştırdığı kesin ancak burda her zamanki gibi nasıl kullanacağı insana kalıyor.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
November 21, 2017, 04:33:26 PM

Ek bir bilgi. ilk çıkış amacı askında hackerların para aktarımı yaparken yakalanmamak istemeleri de denebilir.
İlk çıkış amacı kesin olarak bu mu bilmiyorum açıkçası ama mantıklı düşündüğümüz zaman kara para işi yapan kişilerin çoğu için kullanım alanı olduğunu söyleyebiliriz tabi. Onlar için büyük bir nimet ve son zamanlarda bu kadar popüler olması ve kullanım alanının yaygınlaşması bu insanlar için daha iyi oldu evet.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
November 21, 2017, 05:18:12 PM

güzel bilgiler var.

mesala bitcoin kullanan işletme sayısı 2014 de 36bin iken günümüzde 82bine çıkmış bunların çoğu yerel işletmelerdir ama olsun.
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
November 21, 2017, 10:48:50 PM

37. madde ilgincime gitti doğrusu, hem de 2016 yılında olmuş, bitcoinin yasal olarak tanınmaması suçlulara iyi  yarıyor, kara paracıların davası bu yüzden düşmüş çekip gitmiş adamlar. Yasal düzenleme en azından tanım olarak bile olsa gerekli demek ki bak yasada yok hakim suçluyu salmak zorunda.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
November 24, 2017, 08:10:32 AM

Resimli anlatım yapılması içeriğin daha zengin, anlaşılır olmasını sağlamış.
Göze hoş geliyor ve hepsini okumak istiyorsunuz.
32 maddedeki maksimum bitcoin sayısına 2140'da ulaşılacağı tahmini bence pek gerçekçi değil.
Teknoloji her geçen gün gelişiyor ve bitcoini daha hızlı mining yapabilecek sistemler üretilecektir.
Yine de güzel konu olmuş.
boteks
Member
**

Activity: 155
Merit: 10

View Profile
November 24, 2017, 02:36:09 PM

Faydalı bilgiler için teşekkürler
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
November 24, 2017, 08:22:56 PM

37. madde ilgincime gitti doğrusu, hem de 2016 yılında olmuş, bitcoinin yasal olarak tanınmaması suçlulara iyi  yarıyor, kara paracıların davası bu yüzden düşmüş çekip gitmiş adamlar. Yasal düzenleme en azından tanım olarak bile olsa gerekli demek ki bak yasada yok hakim suçluyu salmak zorunda.

Deepweb'e merak salmıştım bir ara sonra baktım suçmuş tırsıp girmedim bir daha Smiley Orada görmüştüm o dönem btc 300-400 falandı btc karşılığı fuhuş, uyuşturucu silah satılıyordu. Facebook, twitter, mail hesapları hackleniyordu.
İnanmayacaksanız kiralık katil bile tutuluyordu.
Gerçekten kara paranın kralı aslında Bitcoin.
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
November 24, 2017, 08:46:32 PM

Ben çoğunu biliyordum.Bitcoinle ilgili Bilmeyenler,  yeni başlayanlar okusun işte. Daha önce bilipte unutanlar tekrar yapabilirler.Bundan daha fazla bilgiler var araştırabilirsiniz. Güzel paylaşım..
pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
November 25, 2017, 03:24:15 PM

Gerçekten güzel bir bilgi toplanması olmu yapan arkadaşlara teşekkür ederim yeni öğrendiğim şeyler de oldu.

haskizilcik
Member
**

Activity: 160
Merit: 10

View Profile
November 25, 2017, 04:57:59 PM

Güzel faydalı bir bilgi olmuş ilk çıkış amacının  hackerların para aktarımı yaparken yakalanmamak istemeleri olduğunu bilmiyordum teşekkürler

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
November 25, 2017, 09:16:51 PM

görsellerle birlikte desteklemişsiniz  çok güzel olmuş ellerinize sağlık. bitcoin kabul eden işletme sayısının 2014 yılından bu yana 36.000 den
82.000 çıkmasını bilmiyorum üç yılda çok iyi bir artış olmuş nitekim daha çok öğrenildikçe blockchain ve bitcoin ile ilgili proje ve girişimler daha da artacak.

membis
Full Member

Activity: 336

View Profile
November 25, 2017, 09:24:12 PM

Güzel bir derleme olmuş ilginç bilgiler var. Toplam cüzdan sayısına bakarsak kullanıcı sayısı aslında hala düşük gittikçe artacaktır.
bbsbtc
Full Member

Activity: 131

View Profile
November 25, 2017, 09:30:36 PM

Teşekürler konu için bitcoin hakkında bilmediğim bir sürü şey varmış.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: