Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:54:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Borsa İstanbul Başkanından Bitcoin Açıklaması  (Read 1107 times)
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 23, 2017, 12:15:11 AM

klasik açıklama beklediğimizin aynısı
bana sorsalar bende böyle gelişen teknolojiden geri kalamamalıyız derim yani çokda büyütmeye gerek yok
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
November 24, 2017, 10:26:19 AM

Bu açıklamayla ilgili sosyal medyada da güzel yankılar oluştu. Herkes sanki bunu bekliyormuş gibi bugün. İle sosyal medyada rastladım. Geç kalmış sayılmayız, ülkece her konuda yanlış politikalar izlemekten hiçbir konuda etkin verimlilik sağlayamadık. Bence artık zararın neresinden dönülse kârdır, umarım bu açıklamalarla doğru orantılı bir prosedür izlerler.
Lethex0
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
November 24, 2017, 09:04:26 PM

Yakın zamanda Borsa İstanbul'da Blockchain konferansı oldu, Borsa İstanbul, Takasbank, SPK gibi kurumlardan üst düzey yetkililer konuşmacı olarak katıldılar. Kamu bu konuda 3-4 aydır zannedersem bir mevzuat oluşturmaya çalışıyorlar. Benim konferanstan aldığım izlenim olumlu idi, mutlaka dışarı duyurulmayan bazı çalışmalar yapılıyordur diye düşünüyorum. TCMB Başkanı'da bu konuyla ilgili olumlu bir yorumda bulunmuştu. Dilerim ülke yararına olacak şekilde kamu adımlar atar.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
November 24, 2017, 09:43:01 PM

Ben ülkemizdeki yetkili kişilerin Bitcoin ile ilgili olan yakın ilişkisini hoş karşılamıyorum, üst kademelerden ne kadar çok insanın ilgisini çekerse o kadar hızlı bir şekilde vergilendirilme getirilebilir gibime geliyor. Bence ölü taklidi yapmalıyız
skscengeng
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
November 24, 2017, 11:17:57 PM

Ben ülkemizdeki yetkili kişilerin Bitcoin ile ilgili olan yakın ilişkisini hoş karşılamıyorum, üst kademelerden ne kadar çok insanın ilgisini çekerse o kadar hızlı bir şekilde vergilendirilme getirilebilir gibime geliyor. Bence ölü taklidi yapmalıyız

Sağır sultan bile duydu  Huh Ayrıca bitcoine cüzzi miktar bir vergi gelse çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Gerçi devletimiz vergi konusunda elini hiç korkak alıştırmıyor vur diyince öldürüyor. Grin Devlet ilgilenmese geri kaldık diye söylenirler devlvet ilgilenince böyle bir yorum geliyor ilginç.
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
November 25, 2017, 12:04:01 AM

Bitcoin hakkında olumlu açıklamalarda bulunmuş, önemli olan bitcoin hakkında devletimizin ne düşündüğüdür. Bitcoine ne gözle baktıkları önemli.
pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
November 25, 2017, 08:30:49 AM

Ülkemiz açısından çok güzel bir haber umarım gerçekten dediklerini yapıp ülkemizde gelişmeler sağlanır hatta ileriye bile götürülebilir.

onurisbu
Newbie
*

Activity: 54

View Profile
November 25, 2017, 08:58:22 AM

En azından birileri farkında bu tür bir teknolojinin nelere yol açabileceğinin. Keşke durumun farkındalığı ile birlikte yetkililer daha somut adım atsalar. Kripto para teknolojisinin geleceği ile ilgili bir roadmap ortaya koysalar. Yoksa atı alan çoktan Üsküdar'ı geçmiş olacak.
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
November 25, 2017, 06:26:25 PM

Bitcoin her geçen gün biraz daha Türkiye’nin gündemine yerleşiyor. TCMB Başkanı Mevlüt Çetinkaya’nın olumlu yorumları ve Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir’in TBMM’ye Bitcoin ile ilgili yönelttiği soru önergesinden sonra şimdi de Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ’dan Bitcoin ve Blockchain ile ilgili pozitif açıklamalar geldi.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, ticaretin en temel dinamiklerinden birinin sahipliği değiştirmek olduğunu belirterek, “Herhangi bir mal veya hizmetin sahipliğini değiştirmek istediğiniz zaman bürokratik işlemlerle karşılaşıyorsunuz. Aynı iş ve işlemler borsada gerçekleştiği zaman saniyenin yüz binde birine iniyor. Sınırsız ve çok güvenli bir şekilde mülkiyet değişimini yapabiliyoruz. En son teknolojiyi kullanıyoruz.” dedi. Karadağ konuşmasında ayrıca “Gelişen teknolojileri takip etmezseniz yok oluyorsunuz. Biz de aynı şekilde Bitcoin ve Blockchain`i takip ediyoruz ki geride kalmayalım.” ifadelerini de kullandı.
[/b]

https://kriptokoin.in/borsa-istanbul-baskani-gozumuz-bitcoinde/

Bitcoin'in ülkenin gündemine bu kadar çok gelmesi iyi mi kötü mü bilemedim  Huh

gelişen teknolojiye sürekli ayak uydurmak gerekiyor elbette. yanlız böyle söylemlerin altını doldurmak lazım. 80 - 90 milyonluk nüsfüsta sadece bizim gibi yatırım veya madencilik ile uğraşan arkadaşlarla değil daha geniş kapsamlı bir yapı oluşturulmalı.

matrak
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
November 25, 2017, 06:47:42 PM

bu gibi açıklamalar piyasa olan güveni tazeleyecektir,borsaya uyarlanabilecek şekilde çalışmalar denenebilir,çağa ayak uydurmak gerekli, gereken çalışmaların kısa sürede somut adımlar atılması gerekli olduğunu düşünüyorum. Wink
TURCAN
Full Member

Activity: 230
Merit: 100

View Profile
November 25, 2017, 07:39:37 PM

Tebrik ederim...Adam hedefi 10 dan vurmuş...Nekadar doğru söylemiş teknolojiyi takip edip ona ayak uydurmamız gerekiyor yoksa geri kalırız diye..Söylediklerine bende katılıyorum..
SRDT
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
November 25, 2017, 10:31:56 PM

Borsa istanbul başkanına teşekkür etmek lazım çok güzel bir açıklama yapmış..Bitcoine artık kayıtsız kalınmamalı..
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
November 25, 2017, 11:58:45 PM

Borsa İstanbul'dan basiretli açıklamalar gelmiş, tebrik ederiz, yalnız lafta kalmaması bir an evvel bu konularda çalışılması önemli, blockchaini uygulayanlar fark atacak yakında.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: