Bitcoin Forum
May 15, 2024, 07:12:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Futbol Gözlemcisi(Scout) Olmak  (Read 243 times)
bayri (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
November 22, 2017, 12:47:44 PM

Merhaba arkadaşlar ben 22 yaşında futbol delisi bir adamım.Futbol maçlarını izlemeyi gerçekten seviyorum ve bu ülkede neredeyse hiçbir değeri olmayan scout olmak istiyorum.Belki duymuşsunuzdur daha geçenlerde Arsenal, Dortmundun dahi gözlemcisi Sven Mislintat'ı 2 milyon sterlin ödeyerek aldı.Sven Mislintat Dortmund'a Robert Lewandowski, Shinji Kagawa, Pierre-Emerick Aubameyang ve Ousmane Dembele gibi oyuncuları transfer eden gözlemci şefi.Sadece bu 4 oyuncu bile bir gözlemcinin neler yapabileceğini gözler önüne seriyor.Türkiye'de futbol harici sorunları bir kenara koyarsak belki de gelişememizin en önemli sebebi scoutlara gereken desteği ve önemi vermemek olabilir.
       Uzun lafın kısası belki bu forumda benimle aynı ilgiye sahip insanlar vardır ve görüşlerimizi paylaşıp sohbet etme imkanı bulabiliriz.Kim bilir belki de scoutlara gereken değeri veren bir yetkiliyle görüşme şansımız olur.Türkiye'de nasıl scout olacağımla ilgili baya bir araştırma yaptım ama gereksiz sertifikalar ve sınavlar dışında doğru düzgün bir veri elde edemedim.Nasıl scout olunacağı hakkında bilgi sahibi olan biri varsa beni yönlendirebilir.Şimdiden teşekkürler

civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 22, 2017, 01:02:57 PM

uzaktan bir arkadaşım o işi yapıyordu. bu altliglerden bir takım için oyuncu inceliyordu. öyle büyük para almadığı için sabahtan akşama kadar bizim altligler dahil saçma sapan ülkelerin bile altliglerinin maçlarını izliyordu.

Eğer ki zaman sıkıntın yoksa takımlarla görüşebilirsin ben böyle böyle birisiyim. bu konularda bilgim var. düzenli bir para veya maaş istemiyorum ben oyuncuları izlerim incelerim. sizin takım için en uygunlarını listelerim işte oyuncunun durumuna göre komisyon alırım.

beyin fırtınası yapıyorum sadece.
Tadic
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
November 22, 2017, 01:11:35 PM

Günümüzde herkes FM database'ini kullanarak oyuncu yakalamaya başlamışken yerel liglerdeki oyuncularımızı bile yabancılar bizden daha iyi biliyor. Ülkede ne düzgün işliyor ki scoutlar iş yapsın? Bulunduğun coğrafyada işin çok zor. Biz de isterdik 7/24 maç izleyip oyuncu takip edelim ama bunun kimseye getirisi yok. Federasyonun baştan aşağı yenilenmesi lazım.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 22, 2017, 01:49:30 PM

İspanya ingiltere gibi ülkelerde futbol klüpleri şirket gibi çalışıyor. Altınordu da bu şekilde yapıyor o yüzden zaten ilerleyen yıllarda hem çok güçlü olacak hemde çok zengin bir klüp olacaktır kendileri. yetiştir ve sat. yetiştir ve sat.

en fazla kazancı sağlayacakları yer, altyapı. 100 tane işe yarar çocuğun maliyeti ne? maddi olarak öyle büyük bir maliyeti yok sadece üzerlerine titremen gerekiyor her şeyi dikkatli yapman gerekiyor.
bu 100 çocuğu yıllarca eğitiyor adamlar sonra içlerinden birsürü messi çıkıyor.

zengin olsam gireceğim bir sektördür.

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 22, 2017, 02:20:56 PM

@Tadic arkadaşımıza katılıyorum FM/CM serisinde oyuncuların sezon başlangıcındaki gerçek değerleri ile görülebiliyor. hatta Tomas Sivok, Manuel Fernandes, Nigel de jong da bu şekilde bulunup transfer edilen oyunculardır..  FM serisi oynayanlar beni daha iyi anlamıştır. Smiley Transfer oldukları sene FM serisinde mevkiisinde en iyi seviyede olan oyunculardı. Açıkcası beşiktaşlı olduğum için kadromda sürekli olarak Tomas Sivok ve Manuel Fernandes olurdu.

Bu konuyla ilgili olarak şöyle ilginç bir haber buldum : https://www.redbull.com/tr-tr/football-manager-in-kesfettigi-futbolcular

Scoot olmak aslında güzel iş.. yaşın çok geçmemiş aslına bakarsan yapabilirsin diye düşünüyorum ama elbette her işte olduğu gibi bunun içinde bir tahsil eğitim gerekiyor. Türkiyede bununla ilgili eğitimlerin olduğunu sanmıyorum.. yurtdışı imkanın varsa eğer okulu olmasa bile ücretli bir eğitim alabilirsin.

Şöyle ilginç bir haberi de senin için paylaşayım  : https://www.cnnturk.com/oyun/football-manager-oynayarak-is-buldu
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
November 22, 2017, 08:48:20 PM

aramızda para toplayıp futbol takımı alalım

sabaha kadar izle otur

xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
November 23, 2017, 05:53:07 AM

2 milyona transfer haberini ben de gördüm, adam resmen altın yumurtlayan tavuk. Bulduğu futbolcuların hepsi muazzam

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
December 13, 2017, 02:11:38 PM

Türkiye de scout olmak boşadamlara milyon dolarlar harcatmaktır. +30 adamlara aylık maaşlar dökmektir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: