Bitcoin Forum
July 10, 2024, 03:59:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Recomandare pentru cunparqre ETH  (Read 787 times)
Werty9446 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 10
Merit: 0


View Profile
November 22, 2017, 02:52:35 PM
 #1

Salut, sunt destul de nou in zona crypto si as dori sa cumpar ETH. Care este cea mai sigura si cea mai ieftina metoda, cu fee-uri cat mai mici? De precizat ca am un cont in RON deschis la BT. Nu as vrea sa iau de pe CoinFlux intrucat am citit ca au mai avut probleme in trecut cu aceasta banca. Recomandari?

De asemenea, daca voi avea castiguri in 5 ani de zile, de exemplu, acestea vor trebui declarate undeva atunci?
pinoioe
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
November 22, 2017, 05:56:27 PM
 #2

eu iau de pe bitcoinromania si nu am avut probleme
sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
November 23, 2017, 07:59:06 AM
 #3

Eu am cumparat folosind coinflux. Au facut multe schimbari oamenii la site si acu aduce mai mult spre un exchange. N-ai mare bataie de cap. Singura problema ar fi ca dureaza un pic pana iti intra Moneda. Daca te hotarasti sa faci prin ei te sfaturiesc sa citesti cu atentie programul de incasari de la banca astfel incat sa fie cat mai mic intervalul de asteptare.
Spor!

Vilgax73
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile
November 26, 2017, 12:08:39 PM
 #4

Eu tot de la Bitcoinromania cumpar. Iar apropo de investitie pe termen lung, in 5 ani s-ar putea sa se legifereze masuri fiscale specifice pentru digital assets. Momentan, nu exista.
Baiazid
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


Quo Vadis


View Profile
November 26, 2017, 12:13:05 PM
 #5

Eu tot de la Bitcoinromania cumpar. Iar apropo de investitie pe termen lung, in 5 ani s-ar putea sa se legifereze masuri fiscale specifice pentru digital assets. Momentan, nu exista.

Inca nu a mirosit ANAF treaba asta, eu cred ca nu mai dureaza mult pana se impoziteaza.
Sper sa nu se aplice totusi retroactiv desi orice este posibil la noi din pacate.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
Cr1s5t1
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
November 26, 2017, 05:51:16 PM
 #6

O sa mai dureze cel putin 1 an, parerea mea.
Pana nu incep celalate tari sa impoziteze, nu-i vad pe cei de la Anaf sa inventeze ei roata.
Iar retroactiv nici atat.
lawj77
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
November 29, 2017, 12:00:34 PM
 #7

O sa mai dureze cel putin 1 an, parerea mea.
Pana nu incep celalate tari sa impoziteze, nu-i vad pe cei de la Anaf sa inventeze ei roata.
Iar retroactiv nici atat.
Nu trebuie sa ne mire nimic, Romania, mai ales parlamentari din ziua de azi care sunt foarte speculanți, încearcă să obțină bani din orice pentru ei, așa că să nu ne mirăm dacă se vor introduce taxe si pentru monedele virtuale.
del4tech
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
December 03, 2017, 09:54:01 AM
 #8

Eu tot de la Bitcoinromania cumpar. Iar apropo de investitie pe termen lung, in 5 ani s-ar putea sa se legifereze masuri fiscale specifice pentru digital assets. Momentan, nu exista.

Inca nu a mirosit ANAF treaba asta, eu cred ca nu mai dureaza mult pana se impoziteaza.
Sper sa nu se aplice totusi retroactiv desi orice este posibil la noi din pacate.
Haideți sa nu subestimăm ANAF-ul , la cat de ciudati sunt si la ce gandire au nu ar fi de mirare sa inceapa sa impoziteze veniturile din monezi virtuale mai repede dat oricare stat.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!