Bitcoin Forum
May 12, 2024, 08:09:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kağıt Cüzdan Hakkında  (Read 432 times)
RippleXRP (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
November 22, 2017, 03:36:24 PM

Merhaba arkadaşlar,

Geçte olsa kripto para yatırımı yapmaya başladım ve ilk olarak 2000 adet Ripple aldım. Bunları Türk borsalarından birinden aldım ama borsada tutmak istemiyorum.

Donanım cüzdanlara baktım, Türkiye'de çok pahalı; Black Friday ile bir kampanya olursa yurt dışından almaya çalışacağım.

Lakin aklım kağıt cüzdanlara takıldı. Şimdi herhangi bir servisten kağıt cüzdan oluşturup çıktısını aldık diyelim, kripto paraları aktardıktan sonra aktarılıp aktarılmadığını nereden anlıyoruz? Bunların içindeki bakiyeyi nereden görüntülüyoruz?

Forumda ve diğer kaynaklarda kağıt cüzdan nasıl oluşturulur bilgisi detaylıca mevcut lakin ondan sonrası için bilgi bulmakta zorlanıyorum. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Herkese iyi günler, şimdiden teşekkürler.
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715544552
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715544552
Reply with quote  #2

1715544552
Report to moderator
1715544552
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715544552
Reply with quote  #2

1715544552
Report to moderator
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 22, 2017, 04:57:56 PM

gonderdigin adresi kontrol edeceksin Smiley onay aldiktan sonra o adreste kullanilabilir olacak.
kullanmak istediginde ise cuzdani indirip bakiye olan adresinin private key ini bu indirdigin cuzdana import edip o adresi kullanabileceksin
RippleXRP (OP)
Newbie
*

View Profile
November 22, 2017, 05:05:49 PM

gonderdigin adresi kontrol edeceksin Smiley onay aldiktan sonra o adreste kullanilabilir olacak.
kullanmak istediginde ise cuzdani indirip bakiye olan adresinin private key ini bu indirdigin cuzdana import edip o adresi kullanabileceksin

İşte onu nasıl yapacağım Smiley

Bir online cüzdan olsa gir hesaba bak bakiyene ama kağıt cüzdanda nereden bakacağız?

Public key ile bir yerden mi sorguluyoruz?
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 22, 2017, 05:23:39 PM

kagit cuzdan uzerinde hem adresin hem private key yer almiyor mu?
ripple da private key secret key olarak geciyormus test edeyim dedim de.
simdi web wallet ne kullanilir bilemiyorum benim denedigim su sekilde oldu.
paperwallet i http://ripplepaperwallet.com/ burada olusturdum.
verdigi secret key i gidip https://wallet.gatehub.net adresinde yeni adres olustur dedigimde import ederek olusturdugum paper wallet i buraya ekledim.

benzer lightwallet ya da import edilebilen bir wallet var mi bilmiyorum fakat temelinde kagit cuzdani kullanabilmen icin bir cuzdan programi ya da cuzdan saglayici online sistemde private key ya da secret key guvenlik anahtarini sisteme tanitmaktan ibaret.
RippleXRP (OP)
Newbie
*

View Profile
November 22, 2017, 06:07:17 PM

kagit cuzdan uzerinde hem adresin hem private key yer almiyor mu?
ripple da private key secret key olarak geciyormus test edeyim dedim de.
simdi web wallet ne kullanilir bilemiyorum benim denedigim su sekilde oldu.
paperwallet i http://ripplepaperwallet.com/ burada olusturdum.
verdigi secret key i gidip https://wallet.gatehub.net adresinde yeni adres olustur dedigimde import ederek olusturdugum paper wallet i buraya ekledim.

benzer lightwallet ya da import edilebilen bir wallet var mi bilmiyorum fakat temelinde kagit cuzdani kullanabilmen icin bir cuzdan programi ya da cuzdan saglayici online sistemde private key ya da secret key guvenlik anahtarini sisteme tanitmaktan ibaret.

Oluşturma konusunda sıkıntı yok. Nihayetinde hiç olmadı ripplepaperwallet.com'dan oluşturulabilir. Yalnız GateHub'a eklemeden içindeki bakiye görüntülenemiyor mu diye öğrenmek istedim. Çünkü kağıt cüzdanı online bir servise eklediğiniz an bir kıymeti kalmıyor.

Sanırım ben cüzdan oluşturup Ripple'ı göndereceğim, sorgulama falan yapmadan saklayacağım. Şayet sorgulama yapılmıyor online bir cüzdana eklemeden anladığım kadarıyla. Zamanı gelip kullanmak istediğimde de online bir cüzdana ekleyip kullanacağım.

Peki bu kağıt cüzdanı ripplepaperwallet.com'dan değil de, offline bir şekilde oluşturabileceğim bir sistem yok mu? Bitcoin için var, araştırmalarım bunu gösteriyor lakin Ripple için bulamadım. Bu site de ne kadar güvenilir bilemiyoruz. Bilginiz var mı bu konuda?
muratos
Member
**

Activity: 202
Merit: 10

View Profile
November 24, 2017, 01:49:10 PM

bence de iyice arastirmadan private keylerinizi bilmediginiz sitelere girmeyin. ne olacağı belli olmaz. adamlar kaydedip şimdi olmasa bile ileride para girişi çok olunca alabilirler. paper wallet her zaman en iyisi uzun vade tutmak için.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: