Bitcoin Forum
May 07, 2024, 11:49:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  
Author Topic: Paranizin Yuzde Kaciyla Girdiniz?  (Read 2605 times)
devotional (OP)
Member
**

Activity: 336
Merit: 13

View Profile
November 23, 2017, 12:42:28 PM

Zamaninda miningle falan girenleri bir kenara koyarsak bankadaki paranizin/birikiminizin veya varliginizin ne kadariyla girdiniz veya girmeyi planliyorsunuz?
1715125752
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715125752
Reply with quote  #2

1715125752
Report to moderator
1715125752
Hero Member
*

Ignore
1715125752
Reply with quote  #2

1715125752
Report to moderator
1715125752
Hero Member
*

Ignore
1715125752
Reply with quote  #2

1715125752
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
November 23, 2017, 12:47:56 PM

Ben ilk başta mining ile başladım. Paramın %x'i diye bir hesap yapmadım. Kendi kendime geri ödeyebileceğim bir para ile donanım alıyorum diye baktım olaya. Sonrasında kazandığım coinler yatırdığım paradan daha fazla ettiği gün, tamam oldu bu iş deyip o parayı coin olarak içeride bıraktım. Oluşturduğum portföy haricinde, bugüne kadar olan süreçte acil ihtiyaçlar için TL'ye döndüğüm ufak tefek coinlerin miktarı, o gün yatırdığım TL ile kıyaslandığında herhalde 10 katından fazlasını geri almışımdır.
panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
November 23, 2017, 01:58:26 PM

2017'nin başında paramın tamamıyla girmiştim zaten kaybedecek fazla bir şeyim yoktu sonrasında param çok değerlendi ve trade yapmaya / arbitraj yapmaya devam ettim. Şimdi iyi kötü güzel bir param var ama bu demek değildirki 2018'in başında girenler bizimle aynı kârı görecek. Tabiikide hayır. Piyasada artık ne alırsan al değerlenecek dönemi bitti, kâr yapmak çok zor hatta muhtemelen Bitcoin alan yakın dönemde zarar edebilir.
harsak06
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
November 23, 2017, 03:06:17 PM

2017'nin başında paramın tamamıyla girmiştim zaten kaybedecek fazla bir şeyim yoktu sonrasında param çok değerlendi ve trade yapmaya / arbitraj yapmaya devam ettim. Şimdi iyi kötü güzel bir param var ama bu demek değildirki 2018'in başında girenler bizimle aynı kârı görecek. Tabiikide hayır. Piyasada artık ne alırsan al değerlenecek dönemi bitti, kâr yapmak çok zor hatta muhtemelen Bitcoin alan yakın dönemde zarar edebilir.
vay be çok iyi zamanda girmişsiniz turnayı gözünden vurmuşsunuz diyebiliriz Grin
dediğinize katılıyorum artık para atayım değerlensin devri bitti en azından kar için için alınacaksa bir müddet beklemeyi göze almak gerekebilir.
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
November 23, 2017, 03:30:48 PM

Önce bir pc toplayıp mining yaptım 2017 mayıs ayında 2 ay kadar madencilikden sonra rig i elimden çıkardım 5000 küsüra toplamıştım yine o civara elimden çıkardım. Miningden de 0.2 civarı btc değerinde uretim vardı. Kriptopara piyasasına toplam 7000 civarı para koydum 8.500 civarı (TL) çektim. Şimdi 1000 TL yakın sermayem var sistem de. İşi biraz öğrendim sayılır trade ve imza kampanyalarındayım.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
November 23, 2017, 04:03:06 PM

Paramın %100 ile girdim.Fakat yatırdığım para kadar çekim yaptım.Ve yatırdığım paramın 7 katıda şuan içeride.Ben biraz erken girdim o yüzden böyle oldu.Kimse bu saatten sonra tüm parayla girmesin heleki altcoinlere çok çok dikkat edin.Bakmayın Bitcoin'in hantallığına , basit güncellemelerle altcoinlerin vaat ettikleri çoğu şeyi süpürür gider.Eğer ki altcoinlere gözyumuyorlarsa farklı sebepleri vardır.Siz siz olun altcoinlerde çok dikkat edin.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
November 23, 2017, 04:41:22 PM

2013 kasımdan  den beri piyasanın içindeyim paramın çok küçük bir kısmınyla girdim. yatırdığımın belkide 10 katından fazlasını çekmişimdir. halen kripto paralarda tüm  nakit birikimimden kat kat fazla birikimin var. 2014-2015 yıllarında   aylık kazancımın % 10 ile bitcoin alsaydım. şimdi bu postu maldivlerden yazıyor olabilirdim Cheesy
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
November 23, 2017, 06:34:50 PM

Ben eksiye girerek borca girerek bu piyasaya giriş yaptım fakat sonuçta borcumu da kapattım kara da geçtim umarım bu şekilde devam eder.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 23, 2017, 06:51:56 PM

ilk aldigim bitcoin 2015in sonlarina dogru 650tl falandi. gitse de uzulecegim ama dert etmeyecegim butcemi sarsmayacak rakamlarla islem yaptim. istersen yillarin borsacisi ol, analisti ol, hicbir zaman birikiminin ya da sermayenin %20 %30 undan fazlasini bir kalemde bir varliga baglama. baktin ibre dondu dusuyor, elden cikaracaksin. cunku inerken de cikarken de nerede duracagi hicbir zaman belli olmuyor bu piyasanin. civileme cakilip yukselise gececegini beklemek yerine %10 zarar da etsen fiat kurundaki nakit her zaman guvencedir. altcoindeysen usdt ya da btc; bitcoindeysen TL ya da usdt guvenli limandir.
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
November 23, 2017, 06:58:42 PM

Ben eksiye girerek borca girerek bu piyasaya giriş yaptım fakat sonuçta borcumu da kapattım kara da geçtim umarım bu şekilde devam eder.

Siz yapmışsınız ama kimsenin tavsiye etmeyeceği bir şey bu olay.
Biraz okuyup araştırınca ilk anda sanki havadan para yağıyormuş, ne kadar yatırırsan o kadar kazanacakmışsın, kaybetmek diye birşey yokmuş gibi geliyor.
Ama işin aslı öyle değil, sonuçta kazanan kişilere o para bir yerlerden geliyor ki kazanıyorlar, sizce kimden geliyor ?
Borçla falan girilmez bu piyasaya.
Birikimiz varsa onun küçük bir kısmı ile girip min. 3-5 ay piyasayı öğrenmek gerekir. Daha sonra bile paranın tümünü yatırmak çok çok büyük bir risk.
Öğrendikçe, inandığınız bir olay oldukça bütçeyi arttırırsınız zaten.

Ve anladığım kadarıyla en önemli şeylerden biri de tek bir parça halde işlem yapmamak. Yani bir coine girerken de, çıkarken de parça parça hareket etmek gerekir. Mesela btc yükseliyor, dönüp düşüşe geçeceğine inanıyorsunuz şu an diyelim. 3-4 e bölüp birazını 30 binde, birazını 31, birazını 32 de fiata çevireceksiniz. Kalan çeyreği de duruma göre düşüşe geçtiğini düşündüğünüzde çevireceksiniz.

Benim mesela zararımın temel sebebi çok güvenilen stratise tüm bütçemi yatırmak oldu. Tamamen yatırılmayacağını o zaman da biliyordum, ilk aşamada çeyrek ile girdim zaten. Sonra diğer çeyrek ile almak istediğim coin kaçınca ona ayırdığım kısmı da strata yatırdım. Sonra düşüşe geçmeye başlayınca desteklere yaklaştıkça biraz daha aldım, biraz daha biraz daha derken ortalamayı düşürmüş olsam da hiç farkına varmadan bir an komple strata girmiş olduğumu fark ettim, ölümcül hata.

Kripto para borsası zaten komple bir miktar risk içeriyor, saçma hareketler yapmamak gerektiğini öğrenmiş oldum. Gerektiğinde biraz zararı göze alıp çok geç olmadan çıkış yapmak gerektiğini, stop loss kullanmak gerektiğini, her daim fırsat olduğunu öğrendim. Bütçenin %10 u ile girdiğin coinden %5 zarar yapmayayım derken bir de bakıyorsun ki %50 zarara girmişsin, uyanık olmak lazım  Grin

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
November 23, 2017, 07:04:26 PM

%100 girdim x2 oldu tldeyim Cheesy alım fırsatı kovalıyorum, ne zaman düşünce al artınca sat felsefem bu.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
November 23, 2017, 07:13:44 PM

2016 sonlarına kadar doları kovaladım dolardan 8-10bin kaar yaptım daha sonra 3.86 dan dolar aldım taaaa mayısa kadar 3.67'den zararına sattım dolardan ettiğim kaarın yarısı gitmiş oldu. 2017 hazirandandan bu yana aktif trade yapıyorum dolardan kazandığım paranın ez az 5 kaztını kazanmışımdır 5 ayda.

Çok fazla açılmamak lazım ne kadar çok emtia ile ilgilenirsen o kadar çok yorulur ve zarar da edebilirsin.
En iyisi 5-6 coin secip sadece onlarla ilgilenmek bir ara 20 tane coin ile ilgileniyordum çok sıkıntılı hersini takip etmek zor
Paramın şu an %70'i eth ve btc'de alt  coin yatırımım yok.
Altcoinleri sadece mining yapıyorum.
Marginatus
Member
**

Activity: 152
Merit: 11

View Profile
November 23, 2017, 08:14:13 PM

Yüzde kaçıyla girdiniz dersen
Benim icin yuzde 80 diyebilirim şu anda
Gidipde mal gibi dolara ya da altina mi yatı raydim
Tabikide su an icin en iyi yatirim aracina bastim parami
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
November 23, 2017, 08:20:20 PM

Paramın yüzde 50 siyle ilk olarak bu işe girdim sonra riske ettiğim paramı çıkardım ve sadece kazandığım parayla al sat yapmaya başladım buradan kazandığım paralarla bir miktar alt koinlerden gelecek vadedenlere  yatırıyorum ve riski paylaştırıyorum .
pomknos
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 1

View Profile
November 23, 2017, 08:30:35 PM

Hemen hemen hepsiyle. Smiley
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
November 23, 2017, 09:11:20 PM

go all in
or
go home

selamlar olsun.
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
November 23, 2017, 09:26:21 PM

ortalama verecek olursak elimdeki paranın %40 civarına tekabul ediyor 5 anakart o zaman başlangıç için ayırdığımız bütçe idi simdi ise trade ve icolara yatırım yaparak öldürüyoruz kendimizi Cheesy keske o zamanlar aklımıza erseydi de evi satıp girseydik bu işe
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
November 23, 2017, 09:59:26 PM

Çok düşük bir paraya girdim fakat o dönemde icolardan 5 10 kat yapmak mümkün olabiliyordu güzel bir coinle paraları katlamak mümkündü.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
November 24, 2017, 02:58:02 PM

paramın tamamıyla girmiştim ama o zaman senenin başıydı ve ethereum 17 dolardı, şimdi tekrardan rekor kırdı ve 440 dolar oldu. Ben 350'den bozdurup 235'den almıştım en son şimdi de 2019 için bekliyorum
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
November 24, 2017, 09:08:51 PM

ben sadece bountylerden kazandıklarımla al sat yapıyorum. para yatırmadım yani. satış yapıyorum. paribu ve btc türkten ETH ve bitcoin bozdururak genelde yiyorum parayı. uzun vade için bir kaç coin tutuyorum o kadar. Smiley
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  

Jump to: