Bitcoin Forum
May 09, 2024, 09:33:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: TURK Pool _ Monero (XMR) Pool  (Read 993 times)
LifeGame (OP)
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
November 23, 2017, 02:50:42 PM

Arkadaşlar Merhaba;

Sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız...

Adres:
http://pool.runxmr.com/

Fee             : 0.0001
Min Ödeme  : 0.02xmr

Fee ücretinin olmaması ve en düşün ödemenin 0.02 olması güvenilirliliğinin tartışmaya kapalı olmasını sağlar sanırım Smiley

The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715290400
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715290400
Reply with quote  #2

1715290400
Report to moderator
drimma
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
November 23, 2017, 05:52:55 PM

ben nanopool da kazıyorum. ne zaman başladınız? pool stabil mi?
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
November 23, 2017, 06:17:19 PM

Çok iyi olmuş fakat 4 miner var birazdaha popülerleştiğinde kullanılabilir.Forumun ing ve diğer diller bölümünde paylaşırsanız madenci sayısı çok artar 👏
LifeGame (OP)
Newbie
*

View Profile
November 24, 2017, 06:25:47 AM

ben nanopool da kazıyorum. ne zaman başladınız? pool stabil mi?
Deneme sürecini yeni bitirdik. Sunucumuz debian tabanlı. Adminimiz aynı zamanda büyün bir datacenter yöneticisi. İşinin ehli bir arkadaşımız.

Pool şimdilik Türkiyede. Şayet blok bulabilirsek bize network sorunu çıkartmayacak bir lokasyona transfer edeceğiz. Çıkabilecek sorunlara müdehale edecek bir ekip tarafından desteklenmekte. Stabilite konusunda sıkıntı yok yani. Ayrıca min ödemeyi 0.02 olarak belirlememizinde amacıda diğer bir güvence.

Coinler neden pool da beklesinki !!! Örneğin sizin kullandığınız nanopool en düşük 1xmr ödeme yapıyor ve sizden %1 fee talep ediyor.

4kh gücü olan bir kişi günlük ortalama 0.07xmr üretebilir. Nanopool da bu ödemeyi alabilmek için 14 gün beklemek zorundasınız. NE GEREK VAR ... !!! Wink
LifeGame (OP)
Newbie
*

View Profile
November 24, 2017, 06:35:25 AM

Çok iyi olmuş fakat 4 miner var birazdaha popülerleştiğinde kullanılabilir.Forumun ing ve diğer diller bölümünde paylaşırsanız madenci sayısı çok artar 👏

Doğrudur. Şu an 4 kişi var hocam... hatta 3 kişi... ve tahmini olarak 2 ay içerisinde ilk blok bulunacak. 1 blok ortalama 6xmr verir ve bu 6 xmr 3 kişi arasında güçleri oranında bölünecek !!!

Çok değil, 4 adet rig katıldığı taktirde bizim blok bulma süremiz 10 güne kadar düşecektir !

Siz şimdi diyeceksinizki; dünya kadar elektrik harcıyoruz günlerce boşa kazma kürek sallayamayız.. Şayet olaya bu şekilde bakarsanız tabikide haklısınız. Ama işin birde diğer boyutu var ... !!! gün içerisinde alacağınız ödeme ! hemde kesintisi olamadan alınacak bir ödeme.... kulağa ne kadarda hoş geliyor değil mi Smiley

Gerek olmayacak ama canınız sıkıldı ve destek takımına mail atmanız gerekti.. Türkçe yazacaksın mailini... Daha ben ne diyim hocam Smiley

Sizler destek olursanız bu pool yürür arkadaşlar.. Herkes bir adım geri durursa bizde yabancı pool lara kazandırmaya devam ederiz...

bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
November 24, 2017, 02:52:41 PM

Geçen gün Alp Işık'ın katıldığı programda Türk havuzunun kurulmasının gerekliliğinden bahsedilmişti keşke tanıdık yüzler insanlar için havuz oluştursa.
LifeGame (OP)
Newbie
*

View Profile
November 24, 2017, 03:05:21 PM

Geçen gün Alp Işık'ın katıldığı programda Türk havuzunun kurulmasının gerekliliğinden bahsedilmişti keşke tanıdık yüzler insanlar için havuz oluştursa.

Açıkçası pekte tanıdık yüz değiliz Smiley ama gel görki havuzu oluşturduk.. Oluşturduk oluşturmasına ama insanlar hep bir adım geriden gelmek istiyor.

Bu havuzun ileleyebilmesi için blok bulmamız gerekiyor. Blok bulmamız içinde sizlerin katılımı şart. Belirli bir hash üzerine çıkamadığımız sürece 2 ayda 1 blok ancak bulabiliriz.

Riskleri ortadan kaldırmak adına fee ücreti talep edilmiyor. Ayrıca ödemede olabilecek en düşük tutar 0.02xmr.

Konuyu açtıktan sonra bir çok mesaj aldım. İlgi var.. Var ama içerisi boş olan bir ilgi.. Destek olmadığı sürece Türk pool maalesef olmaz.. !

Şu an sunucumuz Türkiyede bir datacenter da.. Genel olarak özellikleri;

Dell Servers SSD Backend and Dual 10G Network,
Load balanced web and api servers,
1+1 full redundant servers, local connected wallets

Belirli bir yere gelene kadar kimseden fee talep edilmesi gibi bir durum yok. Belirli bir kapasiteye ulaştıktan sonra network hızını en yüksek seviyeye çıkartmak adına yurt dışında pool larda kurulacak. Belki o zaman sunucu barındırma maliyetlerini karşılayacak miktarda fee talep edilebilir. Olabilecek en yüksek rakam ise %0.5..

Şu anda güven verecek olan havuzlar %1 talep etmekte ve en düşük ödeme tutarı 1xmr.

Üretttiğini almak için o kadar beklemesin insanlar dedik... Kendi yağımızla kavrulalım, imkanlarımız dahilinde bir amme hizmeti yapalım dedik... ama sanırım pek te iyi etmedik.. Zira katılım şu ana kadar olmadı.

2 hafta daha devam edecek sunucu yayın yapmaya. Blok bulamadığımız taktirde sanırım ilk ciddi girişim fiyasko ile sonuçlanacak.

Saygılarımla..
ozbilicisi
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
November 25, 2017, 07:59:43 PM

Arkadaşlar Merhaba;

Adres:

Fee ücretinin olmaması ve en düşün ödemenin 0.02 olması güvenilirliliğinin tartışmaya kapalı olmasını sağlar sanırım Smiley

hocam merhaba. ben coin ve coin mining olayına çok yeni biriyim. sadece kulaktan dolma genel bilgilerim var. mining olayına da ilgiliyim. sizin bahsettiğiniz türk pool olayı da ilgilimi çekti açıkçası ve buradan başlamayı düşünüyorum. şimdi bana tane tane yapmam gerekenleri anlatabilir misiniz acaba. sizde yeni bir member kazanırsınız hem Smiley
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
November 26, 2017, 03:12:47 AM

Arkadaşlar Merhaba;

Adres:

hocam merhaba. ben coin ve coin mining olayına çok yeni biriyim. sadece kulaktan dolma genel bilgilerim var. mining olayına da ilgiliyim. sizin bahsettiğiniz türk pool olayı da ilgilimi çekti açıkçası ve buradan başlamayı düşünüyorum. şimdi bana tane tane yapmam gerekenleri anlatabilir misiniz acaba. sizde yeni bir member kazanırsınız hem Smiley

Önce kendine bir rig kuracaksın. rig ekran kartlarından oluşan mining sistemi. sonra bu rigi arkadaşın pooluna yönlendireceksin senin için o poolda kazım yapacak ve sen de arkadaşta kazanacak Smiley
drenaj27
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
November 26, 2017, 05:28:52 AM

sanırım pool kapanmış  Sad
Kuzan
Member
**

Activity: 266

View Profile
November 26, 2017, 10:41:05 AM

Öncelikle çıktığınız bu yolda başarılar dilerim. İlk dikkatimi çeken pool sayfası ingilizce yerli bir pool yapıyorsunuz benim önerim en azından Türkçe/ingilice seçenekleri eklemeniz. Kazım yapan bir insan ingilizce bilmese dahi sisteme aşinadır kullanım açısından bir sorun yaşamaz ama eminim ki herkes yerli pool da Türkçe dil desteği bekleyecektir.

Herkesin gönlünde vardır ödediğimiz komisyonlar bizimkilere gitse diye ama maalesef bu konuda katılım sağlanamıyor insanlar yeni bir havuzda endişe yaşıyor. Şuan BTG kazıyorum aksi takdirde destek vermeyi düşünürdüm ama aynı soru işaretleri benim de kafamda oluşurdu 2 ay kazım yapacağım ya ödeme almadan pool kapanırsa ?

Şöyle bir öneride bulunmak istiyorum blok bulma süresini 15 güne düşürecek kadar madenci arkadaşla anlaşıp 15 gün sonundaki ödemelerini bir escrow aracılığı ile garantiye alırsanız ilk adımları atabilirsiniz aksi taktirde maalesef pool kapanma yolunda ilerleyecektir. Bu konuda @EFS ile iletişime geçerseniz size yardımcı olacağına ve escrowluk yapabileceğine inanıyorum.
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
November 26, 2017, 11:17:35 AM

Keşke farklı bir tasarımla gelseydiniz insanlar artık farklı olan şeylere daha fazla ilgi duyuyoar ancak Türklerin yapması da bir ayrı ilgi sebebi bana kalırsa bu tür projeleri daha fazla destekleyeceğim.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
Bjazen
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
November 26, 2017, 04:06:50 PM

Monero kazmak şuan kazandırıyor mu cidden merak ediyorum ? bende 6 tane gtx 1060 var btg kazdırıyorum. Kazan arkadaşlar ne kadar kazandıklarını felan yazsa güzel olur ?
ozbilicisi
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
November 26, 2017, 09:47:58 PM

Arkadaşlar Merhaba;

Adres:

Önce kendine bir rig kuracaksın. rig ekran kartlarından oluşan mining sistemi. sonra bu rigi arkadaşın pooluna yönlendireceksin senin için o poolda kazım yapacak ve sen de arkadaşta kazanacak Smiley

ilginiz için teşekkür ederim. ama konuyu açan arkadaş cevap vermediğine göre pool kapanmış benimde mining olayı başlamadan sonlanmış oldu sanırım Smiley
rdy
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 27, 2017, 01:47:53 PM

Pool kapandı mı?
Kuzan
Member
**

Activity: 266

View Profile
November 27, 2017, 07:39:39 PM

Pool kapandı mı?

Pool açık ama şuanda aktif madenci yok. Bu gidişle yakında kapanır milli bir havuza sahip olmamız çok güzel olurdu maalesef üzücü bir durum.
Crypto-Age
Member
**

Activity: 129
Merit: 15

View Profile
November 27, 2017, 07:50:33 PM

Böyle kim olduğu belli olmadan forumlardan duyurarak havuz açılmaz.
Yukardaki arkadaşın dediği gibi youtube yüzlerinden tanıdık olanlarla çıkıp program yapın ve onları da havuzlarınıza dahil edin.
Ekip olun güçlü olun kimseye muhtaç olmadan blok bulabilecek seviyede birkaç arkadaş bir araya gelip ortak kurun ki herkesegüven versin.
Kolay gelsin.
LifeGame (OP)
Newbie
*

View Profile
November 28, 2017, 08:22:43 AM

Böyle kim olduğu belli olmadan forumlardan duyurarak havuz açılmaz.
Yukardaki arkadaşın dediği gibi youtube yüzlerinden tanıdık olanlarla çıkıp program yapın ve onları da havuzlarınıza dahil edin.
Ekip olun güçlü olun kimseye muhtaç olmadan blok bulabilecek seviyede birkaç arkadaş bir araya gelip ortak kurun ki herkesegüven versin.
Kolay gelsin.

Evet hocam. Haklısınız.. Şu an tam olarak bizde bunu yapmayı planlıyoruz.

Ekip olup aynı anda kimseye muhtaç olmadan devam edeceğiz. Bu nedenle şu aşamada hardware yatırımı yapıyoruz.

Herkes kendi derdinde.. Haklı olarak. Bizde öyle yapacağız.

Saygılarımla..
LifeGame (OP)
Newbie
*

View Profile
November 28, 2017, 08:27:07 AM

Pool kapandı mı?

Pool açık ama şuanda aktif madenci yok. Bu gidişle yakında kapanır milli bir havuza sahip olmamız çok güzel olurdu maalesef üzücü bir durum.

2-3 kişi toplamda 20kh ile maalesef blok bulma şansımız olmadığı için şu an bizde bcn poolumuzda devam ediyoruz. Süreç içerisinde yeterli gücü sağladığımızda bizde tekrar xmr pool a döneceğiz.

Toplamda 50kh güce ulaşabilseydik şu an herkes mutlu olacaktı ama maalesef olmadı. Sağlık olsun. İnsanları ikna etmek için rica etmemiz gerekti ki cebimize giren kuruş olmamasına rağmen. İstedikki bizde varız diyebilelim. Ama hüzün..!!!

Sağlık olsun hocam. Yapacak birşey yok. Kendi yağımızla kavrulcağız artık.

Saygılarımla...
LifeGame (OP)
Newbie
*

View Profile
November 28, 2017, 08:39:02 AM

Öncelikle başarılar. Ancak siteye girmeye çalışıyorum fakat açılmıyor. Smiley

Pages: [1] 2 »  All
  Print