Bitcoin Forum
May 28, 2024, 05:57:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Google Authenticator  (Read 475 times)
valek55 (OP)
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
November 24, 2017, 10:26:40 AM

Merhaba arkadaşlar.

Ben bitrexxde 2fa kodunu açmak istemişdim.

kodu tarattım google authenticatoru  kurdum telefona.

Ama sitede kodu yazıp enable yapmadım.

Aradan 1-2 hafta geçti. Şimdi 2fa yı aktif etmek istiyorum. telefonda authenticor hala çalısıyor kod yeniliyor hep.

Şimdi telefonda görülen kodu bitrexxde yazsam 2fa açılır mı ? kod 20 snde falan değişio sanırım.

Sonra girişde bir sıkıntı yaşarmıyım ?

2fa olayı güzel ama çekincelerim var hep korkdugum basıma gelir.

yapmaya kalkarken birşey olcak giriş yapamayacağım diye tırsıom .

Diğelim böyle bir sorunla karşılasdık ben bu adamlarla sonra nasıl irtibata geçecem sorunu nasıl hallettirecem  ?

Birde telefon su saatleri ileri geri alma olayı yüzünden sorun yaşayanlar olmuşdu. çözümü varmı böyle bir sorun yaşarsak ?
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
November 24, 2017, 11:13:22 AM

Merhaba arkadaşlar.

Aradan 1-2 hafta geçti. Şimdi 2fa yı aktif etmek istiyorum. telefonda authenticor hala çalısıyor kod yeniliyor hep.

Şimdi telefonda görülen kodu bitrexxde yazsam 2fa açılır mı ? kod 20 snde falan değişio sanırım.

Diğelim böyle bir sorunla karşılasdık ben bu adamlarla sonra nasıl irtibata geçecem sorunu nasıl hallettirecem  ?

Birde telefon su saatleri ileri geri alma olayı yüzünden sorun yaşayanlar olmuşdu. çözümü varmı böyle bir sorun yaşarsak ?

Aynı karekod olduktan sonra sıkıntı olmaz yani en basitici google authenticator programından onu siler tekrar taratırsınız. Ve altta yazdığım yazıya dikkat edin yani karekodu güvenli bir şekilde saklama (ya da backup keyi, ama garanti olması için 2 side saklanabilir ben öyle yapıyorum). Çünkü cihaz bozulursa vs bu sefer exchange le uğraşıp onu iptal etmesini isticeksiniz ki bazı exchange lerin destek ekipleri çok kötü. Saat olayı önemli tabi yani tarattığınız timezone da otomatik güncellemeler olunca sıkıntı olmuyor ama en kötü tekrar saat değişimi zamanı garantiye almak isterseniz tekrar deaktive edip tekrar aktive edersiniz. Yani kaldırılamayan birşey değil mutlaka da yapmanızı öneririm güvenlik adına.

Ayrıca ek bilgi :

"Google Authenticator iyi  bir program 2FA için. Size taratmanız için gösterdiği keylerin ekran görüntüsünü alıp pc nizde gizli bir şekilde saklarsanız daha sonra telefonunuz calısanda yeni bir cihazdan oradan tarayarak direk kullanabilirsiniz. Suan da Google Authenticator un direk bir backup sistemi yok. Ancak sitelerin size verdidği kurtarma keyini ya kullanıyorsunuz yada benim dediğim gibi yaparsanız sıkıntı yasamazsınız."
valek55 (OP)
Member
**

View Profile
November 24, 2017, 11:16:10 AM

Çok teşekkür ederim cevap için.

Birde aynı accounta birden fazla farklı yerden girmemiz sıkıntı yaratmaz değilmi ip farklı olunca bloke etmezler değil mi.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
November 24, 2017, 12:50:35 PM

Birde aynı accounta birden fazla farklı yerden girmemiz sıkıntı yaratmaz değilmi ip farklı olunca bloke etmezler değil mi.

istediğin kadar ip den girebilirsin sıkıntı yaşamazsın. fakat şunu duymuştum;
bursadan giriyorsun borsaya 5 dk sonra istanbuldan bağlanırsan güvenlik sebebiyle engellenebiliyormuşsun. da ben öyle bir şey yaşamadım. ankaradan girerim daha sonra arkadaşım kontrol etmek için istanbuldan bağlanır herhangi bir sorun yaşamadık şu ana kadar.
apimembership
Full Member

View Profile
November 24, 2017, 01:11:30 PM

istediğin kadar ip den girebilirsin sıkıntı yaşamazsın. fakat şunu duymuştum;
bursadan giriyorsun borsaya 5 dk sonra istanbuldan bağlanırsan güvenlik sebebiyle engellenebiliyormuşsun. da ben öyle bir şey yaşamadım. ankaradan girerim daha sonra arkadaşım kontrol etmek için istanbuldan bağlanır herhangi bir sorun yaşamadık şu ana kadar.

Bittrex en fazla yeni ip tespit edildi diyor ve mailinize gelen linke tıklayarak siz olduğunuzu belirtmenizi istiyor. Örnek olarak VPN kullanan bir kişi farklı ülkelerden dahi girse o maile gelen linke tıkladıktan sonra bir sıkıntı yaşamaz. Ama bazı exchange lerde bu ip olayı (bazılarında bu bir güvenlik önlemi ve kapatmanıza izin veriyor) sıkıntı olabiliyor ve mesela 24 saat para çekimini kapatıyor.
valek55 (OP)
Member
**

View Profile
November 24, 2017, 04:52:01 PM

Merhaba arkadaşlar.

Aynı karekod olduktan sonra sıkıntı olmaz yani en basitici google authenticator programından onu siler tekrar taratırsınız. Ve altta yazdığım yazıya dikkat edin yani karekodu güvenli bir şekilde saklama (ya da backup keyi, ama garanti olması için 2 side saklanabilir ben öyle yapıyorum). Çünkü cihaz bozulursa vs bu sefer exchange le uğraşıp onu iptal etmesini isticeksiniz ki bazı exchange lerin destek ekipleri çok kötü. Saat olayı önemli tabi yani tarattığınız timezone da otomatik güncellemeler olunca sıkıntı olmuyor ama en kötü tekrar saat değişimi zamanı garantiye almak isterseniz tekrar deaktive edip tekrar aktive edersiniz. Yani kaldırılamayan birşey değil mutlaka da yapmanızı öneririm güvenlik adına.

Ayrıca ek bilgi :

"Google Authenticator iyi  bir program 2FA için. Size taratmanız için gösterdiği keylerin ekran görüntüsünü alıp pc nizde gizli bir şekilde saklarsanız daha sonra telefonunuz calısanda yeni bir cihazdan oradan tarayarak direk kullanabilirsiniz. Suan da Google Authenticator un direk bir backup sistemi yok. Ancak sitelerin size verdidği kurtarma keyini ya kullanıyorsunuz yada benim dediğim gibi yaparsanız sıkıntı yasamazsınız."

Söylediğim gibi başıma geldi. Google Authenticator yüklüydü ama kodu yazıp enable etmemişdim. Orda hep yenilenen kodu yazdım aktif etmek için kabul etmedi yanlış dedi.

Sonra Authenticator dan bittrexi sildim . tekrar karekodu tarattım  çıkan kodu yine yazdım yine yanlış dedi.

Acaba zaman problemi mi yaşıyorum bunu nasıl düzeltebilirim ? zaman senkronizasyonu diyo ona basarsam olur mu ne işlem gerçekleşiyor onu yapınca ?
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
November 25, 2017, 12:42:30 PM

ben hıcbıseyı kaydetmedım yanlıslıkla sildim ve suanda bitrexin kaldırmasını beklıyorum 1haftadır ses yok bakalım.

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
apimembership
Full Member

View Profile
November 25, 2017, 01:22:50 PM

Merhaba arkadaşlar.

Ayrıca ek bilgi :

Söylediğim gibi başıma geldi. Google Authenticator yüklüydü ama kodu yazıp enable etmemişdim. Orda hep yenilenen kodu yazdım aktif etmek için kabul etmedi yanlış dedi.

Sonra Authenticator dan bittrexi sildim . tekrar karekodu tarattım  çıkan kodu yine yazdım yine yanlış dedi.

Acaba zaman problemi mi yaşıyorum bunu nasıl düzeltebilirim ? zaman senkronizasyonu diyo ona basarsam olur mu ne işlem gerçekleşiyor onu yapınca ?
Saatiniz otomatik güncelleme de mi? Bir timezone seçip otomatik güncellemeye alın (eğer ki türkiye 1 geri çıkarsa 1 saat ileri olan 1 timezone şimdilik seçin) sonrada google authenticator da 3 noktya tıklayıp setting e girip "Time correction for codes" ben ingilizce kullandığımdan böyle yazıyor zaaten 2 secenek var üstteki.Öyle 1 de deneyin. Sıkıntı olmaması lazım normalde.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
November 25, 2017, 11:39:47 PM

işiniz bitrexsupporta kaldıysa yandınız. arkadaşımın yaşadğı bir problem var ve yaklaşık bir haftadır inceleme sürecinde. bir geri dönüş vs maalesef şu anda yok.
şu an hesabından yüklü transfer yapamıyor maalesef
valek55 (OP)
Member
**

View Profile
November 26, 2017, 07:25:32 AM

Allaha şükür supportluk bir durum yok şuan.

Google Authenticoruda etkinleştirebildim.

İnşallah bir sorun çıkmaz bundan sonrada
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
November 27, 2017, 09:43:48 PM

hocam telefonu çaldırmayın uğraşırsınız,  Authenticator öyle her yerden sürekli ulaşılabilen bir şey değil, telefon gitti mi uğraşırsınız.
apimembership
Full Member

View Profile
November 27, 2017, 10:00:29 PM

hocam telefonu çaldırmayın uğraşırsınız,  Authenticator öyle her yerden sürekli ulaşılabilen bir şey değil, telefon gitti mi uğraşırsınız.

Tarattığı kare kodunu ya da backup kodunu saklayabilir ya da müthiş güvenli olmasını istiyorsa sadece printer dan çıkartıp kağıt üzerinde tutabilir. Bu sayede telefon kaybolsa dahi başka bir cihaz ile bu kaydedilen kare kodunu tekrar taratarak yada direk backup kodu ile çok rahat kurtarılabilir. Öyle ahım şahım bir durum yok
valek55 (OP)
Member
**

View Profile
December 01, 2017, 05:39:45 AM

kare kodu secret keyi yedekledim saolun arkadaşlar
m_01
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
December 01, 2017, 05:41:23 AM

first you need to calibrate GA by providing one token and after that you are good to go
Pages: [1]
  Print  

Jump to: