Bitcoin Forum
May 26, 2024, 05:23:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Gerçek Bitcoin Hangisi?  (Read 714 times)
kriptokoin (OP)
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
November 24, 2017, 12:29:34 PM

Gerçek Bitcoin Hangisi?

Roger Ver’in sözlerini hatırlarsak;

“Bitcoin Cash gerçek Bitcoin ve gelecekte Bitcoin’den daha fazla market hacmine, ticaret hacmine ve kullanıcıya ulaşacak.”

Burada Roger Ver aynı zamanda Bitcoin Cash’in fiyatının Bitcoin’in fiyatını geride bırakacağını da iddia ediyor, çünkü piyasaya sürülecek olan toplam Bitcoin Cash sayısı Bitcoin ile aynı: 21 milyon. BCH’nin market hacminde BTC’yi geride bırakması için fiyat olarak da onu geride bırakması gerekiyor.

Bu işin sonunun nereye varacağını kestirmek şimdilik imkansız ama Roger Ver ve ekibi Bitcoin Cash’i gerçek Bitcoin yapmaya çalışıyorlar. Burada bence yanlış anlaşılan konsept şu, bir anda Bitcoin kaybolup Bitcoin Cash Bitcoin’in yerine geçmeyecek. Bu eğer gerçekleşirse tıpkı SegWit2x sonrasında yapılmaya çalışıldığı şekilde gerçekleşecek. Yani Bitcoin’in fiyatı zamanla eriyecek ve Bitcoin Cash’in fiyatı yükselerek Bitcoin’i geride bırakacak.

Sence?

Yazıyı sonlandırmadan kendi fikrimi de belirteyim, Bitcoin şimdiden 8250 dolara ulaştı, market hacmi gittikçe büyüyor ve önümüzdeki ay vadeli Bitcoin işlemleri için ilk denemeler yapılacak. Bitcoin’in ilerlediği yol kripto paraların altını olma yönünde. Böyle olmasında bir sorun var mı? Bence yok. Böyle olduğu için altcoinlere de yol açılıyor ve bu sorunu çözmek için pek çok zeki hatta dahi insan bu sorun üzerinde kafa yorup yeni kripto paralar yaratıyorlar. Ethereum mesela işlemleri çok daha hızlı bir şekilde onaylayabiliyor ve bu yönde geliştirmelerine de devam ediyor, Stellar da aynı şekilde…

Buna ek olarak daha fazla kullanıcı tarafından kullanılacak olması Bitcoin Cash’i Bitcoin’den daha değerli yapmaz, sonuçta dolar da altına oranla gündelik hayatta daha fazla kullanılıyor, değil mi? Ben Bitcoin’in gerçek Bitcoin olarak Bitcoin Cash’in ise Bitcoin Cash olarak hayatlarına devam edeceklerini ve BCH’nin Bitcoin’in gerisinde kalacağını düşünüyorum. Cevapları ise zaman ortaya çıkaracak Smiley

https://kriptokoin.in/gercek-bitcoin-hangisi/

Siz ne düşünüyorsunuz ? Roger Ver ve arkadaşları Bitcoin'i ikinci plana atabilecek mi?

Not: Yazıda yanlış olduğunu düşündüğünüz bilgiler varsa da düzeltirseniz sevinirim Smiley

pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
November 24, 2017, 01:01:27 PM

Gerçek bitcoin zaten halihazırda bulunan bitcoindir.Fakat bitcoin cash bitcoinin yerine geçer mi diye düşünürsek ben geçebileceğini düşünüyorum bircoin artık piyasaya göre çok yaşlı kaldı ve yapılan işlemleri çok yavaşlatıyor yerine geçecek belki bitcoin cash olmayacak fakat daha hızlı bir coin olacağı kesin gibi

chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
November 24, 2017, 01:03:51 PM

git gide gelişen bir teknolojik yapıdan bahsediyoruz elbette yenilikci olanlar avantajlı olacaktır ama Bitcoin is The KING Cheesy asla değişmez bilinmesi gereken onu tahtan indirecek yeni teknolojilerinde var olması veya geliyor olmasıdır hepsi birer öngörüden ibarettir su an için bana göre değişmez ama tabii eskileri cogalmaya başladı
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
November 24, 2017, 01:30:28 PM

Şuana kadar çıkan fork coinlerinin hiçbiri bana göre bitcoinin yerini alacak seviyede değil.Ama yukarıda yazılan görüşe katılıyorum teknoloji çok hızlı gelişiyor bununla birlikte bitcoininde kendini yenilemesi gerekiyor.Yani yakın zamanda eskiyen bitcoinin değişebileceğini düşünüyorum.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 24, 2017, 06:05:36 PM

bitcoin zamanın ötesinde bir teknolojiyle doğdu. ondan dolayıdır zaten böylesine bir gelişme gösterdi.

bu teknolojide boş durmuyor çok hızlı gelişiyor. btc bu teknolojie ayak uydurup kendisini yeniler ve pazar hacminde ki önderliğini teknolojik olarak da gösterirse yerine kimseyi geçirmez. geçemez. alışılmışlıklar var.

fakat gönderimler hızlanmazsa ve feeler için çözüm bulunmazsa yatırım aracından öteye çok fazla geçemez. ilerde düşündüğümüz alışverişlerde, uçak bileti alırken veya harcamalarda btc yi kullanabilirmiyiz dediğimiz yerlerde başka coinler daha aktif olarak kullanılır ve insanların dönüp dolaşıp geleceği yer yine btc olur.

ekiplere bağlı hepsi.

ama bu adam da bu şekilde söylüyorsa kenara atılmaz söylediği.

Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
November 24, 2017, 06:13:14 PM

Tüm bu spekülasyonlar insanların kafasını karıştırarak hem Bitcoin hem de bitcoincash satın almaya yönlendiriyor.Bitcoincash Bitcoinin yerini alamaz ancak Bitcoincashin değerini yüksek tutmak Bitcoine olan güveni arttırıyor ve sonradan yapılacak forkları olumlu etkilemeyi amaçladıklarını düşünüyorum.
1600kva
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
November 24, 2017, 06:22:24 PM

Bence işin püf noktası şurada yatıyor: BTC bir ödeme aracı değil değer deposudur; yani bakkala gidip ekmeği altınla ödeyen kimse olmamıştır fakat para, merkez bankasının elindeki altının karşılığı olarak basılır. Diğer bir deyişle BTC yavaş ve eski olabilir ama bunlar değer deposu olmasına mani şeyler değildir,ödeme amacıyla başka coinlerin de değerlenmesi sonucunu doğurur.
Yani BCC ileride (yada ETC yada zart zurt) değerlenebilir, fakat şimdiye kadar oluşturduğu marka değeri BTC'yi altın hükmüne sokmuş ve diğerlerinin değerini ölçer hale getirmiştir.
Netice olarak ben BTC'nin yerini kimseye devredeceğine inanmiyorum.
Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
November 24, 2017, 06:23:04 PM

Madem bitcoin'in teknolojisinin yetersiz olduğu düşünülüyor neden fork yapıp her seferinde başka bir coin çıkartıyorlar, Ethereum da olduğu gibi güncelleme yapıp sorunu çözemezler mi?
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
November 24, 2017, 06:50:00 PM

Madem bitcoin'in teknolojisinin yetersiz olduğu düşünülüyor neden fork yapıp her seferinde başka bir coin çıkartıyorlar, Ethereum da olduğu gibi güncelleme yapıp sorunu çözemezler mi?

forkda update oluyor ama btc eski kodu bırakıp yeni koda geçince diğerleri eski koddan devam edeceğiz yeni kodu tanımıyoruz dediği için fork çıkıyor.

skylynn
Newbie
*

Activity: 45
Merit: 0

View Profile
November 24, 2017, 07:20:03 PM

Şahsen geçemeyeceğini düşünüyorum. BitcoinCash mutlaka önemli düzeyde kullanılacaktır ancak herşey Bitcoin ile başladı ve Bitcoin ile yayılıyor. Cryptocurrency ler hakkında hiçbir şey bilmeyen insanlar ilk önce Bitcoin ismini duyuyor. BitcoinCash sorunsuz ve hızlı olmasıyla tercih edilebilir gözükse de kanaatimce bunlar BTC için çözülemeyecek sorunlar değildir.
9di23
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
November 24, 2017, 07:43:19 PM

Birgün Goldman Sachs bitcoin yerine bitcoin Cash den bahsetmeye başlarsa o zaman şüphelenmeye başlarım. Henüz ortada böyle bir şey yok. Segwit2 krizinin en ateşli döneminde bile Sachs hiçbirşey olmamış gibi BTC 8000 bandına gelir dedi, Segwit2 iptal oldu ve dediği yere geldi.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
November 24, 2017, 08:17:00 PM

İkisi ayrı tabii ama Bitcoin'in yerine geçebileceğini düşünmüyorum.
Bitcoin'in yavaşlığı hepimizin malumu ama aynı işlem hacmi Bitcoin Cash'te olsa onda da aynı sorunlar olacak.
Ethereum'u bile geçemez bence BCC.
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
November 24, 2017, 09:40:46 PM

Suanki fiyatı rekor kıran bitcoin; orijinal ve gerçek olan bitcoin. Bitcoincash ise bitcoinin yan sanayisi diyebileceğimiz bir coin. Bitcoincash, bitcoini geçebilir mi? Neden olmasın bu piyasada herşey mümkün..
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
November 24, 2017, 09:57:11 PM

Gerçek bitcoin fiyatından da kendini belli ediyor ve fiyatı şuan 8260 dolar   bitcoin cash ,  bitcoin gold sonradan piyasaya dahil oldu ve bunlar bitcoinin adından faydalanıyor bu yüzden yatırım alıyorlar bunların yıllardır kullanıcısına üzmeyen Bitcoini geçmelerini beklemiyorum.
PokerStein1
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
November 24, 2017, 10:26:20 PM

Düşük komisyon ve hızlı transfer istiyorlarsa gitsinler Litecoin kullansınlar , kimseyi saf yerine koymalarının manası yok. Litecoin varken neden Bcash yaratıldı çünkü daha fazla kazanmak istediler servetlerine servet katmak istediler. Bcash ile Bitcoine zarar vermekten başka birşey yapmıyorlar.

aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
November 25, 2017, 12:28:18 AM

Litcoin forklara gerçek alternatif bence bitcoin forku arayan ltc yi kullanabilir. Diğer forkları artık sadece çalkantı, ortalık karıştırma olarak algılıyorum.
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
November 25, 2017, 06:54:04 AM

Bitcoin piyasada öyle bir yere sahip ki, insanlar onu satın alıp kenarda sonsuza kadar tutabilir ve daha da değerlenmesini bekleyebilir. Diğerlerininde de hız,
 düşük fee vs. özelliklerinden faydalanabilirler.  Bir taraftan altın stokluyoruz, ama alış verişte  para kullanıyoruz gibi.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
November 25, 2017, 10:53:44 AM

Bitcoin adıyla çıkan hiçbir coin bitcoinin yerini alamaz bence. Bu forkların hepsi bitcoinin yanında boş geliyor bana. Bitcoin cashin potansiyeli var aslında daha da artar değeri ama asla bitcoin olamaz.
consar
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

View Profile
November 25, 2017, 12:25:28 PM

bitcoin bitcoin'dir. piyasaya yeni girmiş adama cash'ti bilmemneydi anlatamazsın.
haskizilcik
Member
**

Activity: 160
Merit: 10

View Profile
November 25, 2017, 05:00:30 PM

Gerçek bitcoinin Bitcoin olacağını ve buşekilde kalıp değiştirilemeyeceğini düşünüyorum diğerlerinin asla Bitcoini deviremeyeceğini düşünüyorum.

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: