Bitcoin Forum
June 25, 2024, 01:43:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: İnanması güç bir hikaye  (Read 3944 times)
dikkatsizmilyoner (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
November 24, 2017, 11:49:57 PM

Merhaba arkadaşlar sadece sizlere sonu mutlu bitmeyen hikayemi anlatmak için bu hesabı açtım.

2009 yılında çinli birinden bir cep bilgisayarı için batarya siparişi vermek üzere yarım yamalak ingilizcem'le irtibata geçtim. Söz konusu batarya her yerde bulunabilecek cinsten değildi.

Bataryayı satan kişiyi ebay üzerinden buldum. Sipariş vermek için yazıştık bitcoin denen bir şeyle ödeme aldığını ve bana bir kaç site gönderip adım adım ona nasıl ödeme yapacağımı anlattı. 50 dolar civarı bitcoin aldım ve bana attığı cüzdana transfer ettim. Kalan bitcoin miktarı net hatırlamamakla birlikte ya 2000 yada 20.000.

O zamanlar hiç anlamadığım bir şey olduğu için internet cafe bilgisayarından bu transferi yaptım ve 2013 yılına kadar bitcoin denen şeyi bir daha duymadım.

Anlattıklarıma kimse inanmıyor ama yaptığım işlemleri girdiğim siteleri hiç birini hatırlamıyorum. Bankayla görüştüm o kadar eski hareketleri göremeyiz diyor.

kullandığım mail hesabı 5 yıl boyunca hareket olmadığı için kapanmış erişemiyorum.

Ebay hesabıma da giriş yapamıyorum.

Yaptığım işlemlerle ilgili en ufak bir ipucuna sahip değilim. 4 Yıldır kafayı yiyene kadar araştırma yaptım en ufak bir ışık yok.

Bir gün eğer Bitcoinlerime kavuşursam söz veriyorum yarısını dağıtacağım....
integrap
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
November 25, 2017, 02:27:09 AM

Hocam hiç sorma. Benim de 2011 yılında başıma benzer bir olay gelmişti. Öncelikle geçmiş olsun mu desem ne desem bilemedim. Mail hesabınıza giremiyorsanız kapanmış demektir. Mail hesabınızı hatırlıyorsanız yeniden aynı adresi kayıt edin tekrardan ben öyle yapıyorum kapanan maillerimi. Daha sonra ebay hesabınız o mail adresine bağlıysa şifremi unuttum diyerek ordan da giriş yapabilirsin. Umarım bi yardımı dokunur yazdıklarımın. Umudunu kaybetme derim.

umutdogan
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
November 25, 2017, 08:18:13 AM

Görünüşe göre fazla umut yok bulmanız için ama isminizi beğendim  Cheesy
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70

View Profile
November 25, 2017, 08:50:47 AM

Merhaba arkadaşlar sadece sizlere sonu mutlu bitmeyen hikayemi anlatmak için bu hesabı açtım.

2009 yılında çinli birinden bir cep bilgisayarı için batarya siparişi vermek üzere yarım yamalak ingilizcem'le irtibata geçtim. Söz konusu batarya her yerde bulunabilecek cinsten değildi.

Bataryayı satan kişiyi ebay üzerinden buldum. Sipariş vermek için yazıştık bitcoin denen bir şeyle ödeme aldığını ve bana bir kaç site gönderip adım adım ona nasıl ödeme yapacağımı anlattı. 50 dolar civarı bitcoin aldım ve bana attığı cüzdana transfer ettim. Kalan bitcoin miktarı net hatırlamamakla birlikte ya 2000 yada 20.000.

O zamanlar hiç anlamadığım bir şey olduğu için internet cafe bilgisayarından bu transferi yaptım ve 2013 yılına kadar bitcoin denen şeyi bir daha duymadım.

Anlattıklarıma kimse inanmıyor ama yaptığım işlemleri girdiğim siteleri hiç birini hatırlamıyorum. Bankayla görüştüm o kadar eski hareketleri göremeyiz diyor.

kullandığım mail hesabı 5 yıl boyunca hareket olmadığı için kapanmış erişemiyorum.

Yaptığım işlemlerle ilgili en ufak bir ipucuna sahip değilim. 4 Yıldır kafayı yiyene kadar araştırma yaptım en ufak bir ışık yok.

Banka ile ödeme vs yaptıysa hangi hesaba yaptınız bulabilirim bankada adamlarımız var eski dökümlerini alırız yüzde kaç verirsin ? Bana ulaş.
uykuhapi
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
November 25, 2017, 11:48:00 AM

Çok acıklı hikaye olmuş.
Geçmiş olsun diyelim.
zubizeretta
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
November 25, 2017, 01:12:02 PM

ibretlik bir hikaye, geçmiş olsun. demek ki ne yapsak bir yedeğini almak lazım.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
November 25, 2017, 01:42:08 PM

Maile ya da ebay hesabınıza girseniz btcleri nasıl elde ediceksiniz?
mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
November 25, 2017, 02:46:43 PM

Mail adresinize veya ebay hesabınıza ulaşsanız bile zor görünüyor bitcoinlerinizi bulmanız,bu hesaplardan çinli adama ulaşsanız bile size bitcoinlerinize ulaşacağınız bir bilgi veremez,ama geçmişi bırakıp yeni yatırımlar,kazanç yolları bulabilirsiniz,forumda yeterince bilgi mevcut bunun hakkında.
afmfk06
Member
**

Activity: 365

View Profile
November 25, 2017, 06:36:49 PM

Geçmiş olsun. Sonu mutlu bitseydi keşke. Sen yine de araştırmalarına devam et.
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 25, 2017, 08:27:41 PM

Kusura bakma ama biraz senaryo gibi geldi bu olay bana. Doğruysa çok üzücü bir durum tabi ama dediğim gibi çok ihtimal vermiyorum.
Morchopius
Member
**

Activity: 112

BTC Alınır Satılır

View Profile
November 25, 2017, 08:37:45 PM

Bana da uyduruk geldi biraz Smiley 20.000 bitcoin? Smiley

Burası boş kalmasın.
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
November 25, 2017, 08:41:41 PM

gerçekse geçmiş olsun umarım hesaplarını açarsın da problem ortadan kalkar
yok eğer uydurmaysa senaryo iyileştirilmeli Smiley
Erayakarsu
Member
**

Activity: 110
Merit: 11

View Profile
November 25, 2017, 09:12:50 PM

2009!yılında kaderin yeniden yazılmış.Ben bile okurken okadar üzüldm ki anlatamam.Keşke bir yolu olsada kavusdan bahsettiğin rakam okadar büyuk ki.umarim birgun burdan birşekilde bulduğun haberini verirsin.

2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
November 25, 2017, 10:58:30 PM

Şuradan alıntı yaptım oku bitcoin hakkında bilgin olsunn : https://www.buybitcoinworldwide.com/price/
Bitcoin was not traded on any exchanges in 2009. Its first recorded price was in 2010. Technically, Bitcoin was worth $0 in 2009 during its very first year of existence!

Mt.Gox, Btc-e, Bitstamp gibi sitelerin de ne zaman kurulduğunu öğren.. hayal kurma fazla milleti de boşu boşuna saçma sapan hikayelerle kandırma.

bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 25, 2017, 11:15:57 PM

üstteki arkadaşa ilaveten dünyada ilk btc alışverişi bildiğim kadarı ile 10000 btc ile pizza alan arkadaş
o da 22 mayıs 2010
sen bu vatandaştan önce alışveriş yaptığına göre dünya tarihine geçebilirsin arkadaşım
yada git az btc tarihi falan oku ondan sonra giriş bu tür konulara.
ST39
Member
**

Activity: 167

View Profile
November 25, 2017, 11:22:28 PM

Resmen ibretlik bir öykü tabiki gerçekse ama o zamanlar btc nin değeri çok düşük kim bilebilirdiki buralara gelebileceğini ..Sen bunun üzerine soğuk su iç..
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 25, 2017, 11:26:18 PM

Uykusundan fena halde baş ağrısı ile uyandı. Zar zor mutfağa gidip kahvesini hazırladı bir tane de ağrı kesici içip soğuk bir günde işine doğru yola koyuldu. Ama aklında deli sorular...
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
November 26, 2017, 12:03:10 AM

hikaye o kadar inanilması güç bir hikaye ki gerçekten bizde senin açtığın konuda ki başlığı dikkate aldık ve olaya inanmadık.

iyi aksamlar
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
November 26, 2017, 02:50:25 AM

hikaye o kadar inanilması güç bir hikaye ki gerçekten bizde senin açtığın konuda ki başlığı dikkate aldık ve olaya inanmadık.

iyi aksamlar

Aslında gerçek olması ihtimal dahilinde olan bir hikaye ama bazı yerlerinde kusur var örneğin banka sana o işlem geçmişini ne yapar eder verir sonuçta 1990 yılına ait bir işlemi istemiyorsan.Ayrıca yukarıda borsaların kuruluş tarihi verilmiş o da ayrı bir kusur. Smiley
btcwav
Full Member

Activity: 210
Merit: 103

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile WWW
November 26, 2017, 03:45:18 AM

Geçmiş olsun hocam çok şanslıymışsın Bitcoin ile 2009 yılında tanışmışsın. İnş. mutlu sonla bitirirsin hikayeni Smiley

Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: