Bitcoin Forum
June 23, 2024, 04:38:32 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Caiz midir? - YeniAsya Gazetesi (CAHİLLİK İÇERİR)  (Read 1229 times)
ecnnn
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 2

View Profile
November 25, 2017, 05:46:54 PM

ben size olacağı söyliyim; kripto paralar daha yaygın ve günlük hayatın yadırganamayacak bir parçası haline geliği zaman, en büyük borsalarda halalcoin(HLC) diye bir altcoin beliriverir, white paper da bir adert fetva içerir Roll Eyes  fazla takılmaya gerek yok yani, mümkünse onlar girmeyiversin zaten, bitcoinleri eksik kalsın. swf
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
November 25, 2017, 06:23:05 PM

Yatırım ile aynı mantık yatırım helalse buda helaldir herşeyden bir kılıf bulmaya calisiyorlar

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
devotional
Member
**

Activity: 336
Merit: 13

View Profile
November 25, 2017, 06:47:17 PM

bitcoin halklari somuren finans kapital duzenine karsi cok iyi bir girisim.
keske ilk ciktiginda deepweble pis islerle anilmasaydi da daha erken arastirip girseydim.
bizim gibi somurulen para birimleri cokertilen ulkelerin vatandaslari icin  cok iyi bir sey.
keske tum ulkleler bitcoine savas acsa bile paniklemeyip hold edecek bir kitle olsa.
ama malesef birbgun cok buyuk dusme olacak ve ozellikle gec ve yuklu girenler panikleyecek  ve cok zarar edenler olacak.
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
November 25, 2017, 07:10:31 PM

Yatırım ile aynı mantık yatırım helalse buda helaldir herşeyden bir kılıf bulmaya calisiyorlar
Katılıyorum. Diyelim gittin bir yerden ev veya arsa aldın. Ve gene diyelim 1 yılda fiyatlar 3 katına çıktı. Şimdi herkez malını satarken 3 kat fiyat isteyecek. Ve sen istemeyecek misin? Haa caiz değil isteme o zaman..  bu kadar kar olmaz dşyebilecek misin?

Sonuç tamamen saçmalık...

neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 25, 2017, 08:34:02 PM

Çiftlik bank denen o saçmalıkla bitcoini aynı yazıda ele almak ilginç olmuş, ne desek boş valla yorum yok.
membis
Full Member

Merit: 100

View Profile
November 25, 2017, 09:25:27 PM

Paradan para kazanmak nasıl faiz oluyormuş? O zaman altın, euro vs. alıp karla satmak aynı şeye geliyor onu niye yapıyorsunuz.
bbsbtc
Full Member

Activity: 131

View Profile
November 25, 2017, 09:29:30 PM

Bitcoin caizdir gönül rahatlığı ile al-sat yapabilirsiniz.

ozkaradag
Member
**

Activity: 254
Merit: 10

View Profile
November 25, 2017, 09:56:27 PM

Caiz değil dese yine bir derece anlayış gösterilir. Lakin faiz diye haram ile eş tutarsa vay onun haline.

Caiz = Uygun anlamındadır, yani, bir şeyi yaparsın hiç bir günahı olmaz ama uygun görünmüyor denir mesela.

Ama haram dedin mi onun vebali büyüktür, konu hakkında ya hiç konuşmayacaksın ya da uzman birine danışıp bilgi alacaksın. Burada bir çocuğun işi yok, milyonlarca kişinin vebalini alıyorsun.
Yazık günah be, sonra da bilgisiz gençlik din bu deyip dinden soğuyup onla amel etmekten kaçıyor. Sad

Saygılar...
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 25, 2017, 10:27:45 PM

Tıklamayayım dedim ama merak ettim ne yazmışlar diye dayanamadım. Çiftlikbank dediği zaten ponzinin alası dolandırıcılığın daniskası bitcoinle değil türk lirası ile de yaptılar aynı şeyleri dolarlada. Milleti dolandırmanın farklı bir yolu.
Bitcoin için 2008 de  satoshi nakamato girişimci diyor. 2008 değil 2009, girişimci değil yazılım uzmanı. Adamlar araştırmaktan bile acizler. Bir hadis paylaşmışlar ama dayanamayıp onu da eğip bükmüşler.
Bence bu haberciliğe itimat etmek caiz değildir.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
November 25, 2017, 10:32:14 PM

Bütün bu tanımlamalar baştan sona mantıksız. . Parayı bankaya koysam bana bu faiz değil gelir payı  deseler daha fazla para alsam örneğin, ben biliyor muyum yatırdığım para ne işlere kullanıldı. O zaman herkes çalıştığı işten kazandığı parayla bir lokma, bir hırka  yaşasın. En temizi budur.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 25, 2017, 10:36:56 PM

Bütün bu tanımlamalar baştan sona mantıksız. . Parayı bankaya koysam bana bu faiz değil gelir payı  deseler daha fazla para alsam örneğin, ben biliyor muyum yatırdığım para ne işlere kullanıldı. O zaman herkes çalıştığı işten kazandığı parayla bir lokma, bir hırka  yaşasın. En temizi budur.
Katılım bankaları da  ne hikmetse yüzdelikler zaten diğer bankaların faiz dedikleri ile aynı düzeyde gidiyor hep. Adını değiştir olsun bitsin mantığı. Allah ı değil anca kendilerini kandırırlar.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
1600kva
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
November 26, 2017, 07:38:24 AM

valla ciddiye alınmaya değecek bir haber dahi değil. fakat ille de alacaksak bitcoin halihazırda kapitalist düzene anarşist bir girişim olarak dahi yorumlanabilir. (kaptalist düzen-kriptopara düzeni ilişkisi için detaylı bilgi için ; erkan öz floodları) hal böyleyken olaya yarı-cahil ve sığ bir pencereden bakıp caiz değildir demek kurandaki tabiriyle "boş ve faydasız" bir iştir.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
November 26, 2017, 09:53:09 AM

İnsanlar acınacak halde en basitinden konusmalarimiz kufurlerimiz bakislarimiz harekeltrimizin yarısi haram bunu kimse düşünmez alkol haram popo domuz eti haram abooo faiz haram uff bunları düşünürüz bu nasıl bir cahillik

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 26, 2017, 10:08:52 AM

İnsanlar acınacak halde en basitinden konusmalarimiz kufurlerimiz bakislarimiz harekeltrimizin yarısi haram bunu kimse düşünmez alkol haram popo domuz eti haram abooo faiz haram uff bunları düşünürüz bu nasıl bir cahillik

Gerçekten maalesef hep bu şekilde. İçki haram diyorlar içki içiyorlar. Oturup içtiğim adam söylüyor haram diye o zaman neden içiyorsun. Bir bakıyorum adam namaza başlamış içmiyor ben içerken haram dedi sonra da nasıl zoruna gitti değil mi gerçekleri yüzüne vurduğum için dedi. Aradan biraz vakit geçti yine başladı.  Cheesy İçki haram diyen birine gel zina yapalım seni götüreyim benden olsun dedikten sonra lafı vurun.
devotional
Member
**

Merit: 13

View Profile
November 26, 2017, 10:24:25 AM

popo domuz eti ne?
thew3apon
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
November 26, 2017, 10:37:46 AM

Adam bugün bir ara alıyor . O arsa 2-3 sene sonra manyak değerleniyor. Paradan para kazanmak her sistemde var . Bunlar ne içip ne yiyorlar acaba.
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
November 27, 2017, 10:48:52 AM

Parayı dolara yatırıp 2 yıl sonra bozdurarak caiz olmadığını düşünüyorsanız Bitcoin de aynı şekildedir. Zaten parayı TL'de tutup yüksek enflasyondan dolayı durduğu yerde erimesini izlemek ciddi üzüyor.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
November 27, 2017, 01:23:13 PM

Neyi nereden tutacaklarını şaşırdılar, güzelim dinimizi her şeye bu kadar alet etmeseler ve din üzerinden prim yapma peşinde olmasalar keşke. Bana göre de bir gazeteciye yakışan bir durum değil doğru düzgün araştırmadan boş beleş habercilik anlayışı. Saadet zinciri diyen var, caiz degil diyen var. Agzı olan konuşuyor ülkede!! Nedir bu dinden prim yapma sevdası arkadaş.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434

View Profile
November 27, 2017, 01:55:53 PM

Bu haberi yapan arkadaşlar altında almasınlar o zaman aynı kapıya çıkıyor söyledikleri ile. Kimseye burdada oturduğu yerden para vermiyorlar bilgisayar başında saatler geçiren, evini geçindiren insanlar var kimsenin aklını bulandırmasınlar.

ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
November 27, 2017, 05:21:02 PM

Dijital paranın caiz olup olmadığı konusunda şu ana kadar ehliyetli bir din adamı tarafından bir açıklama duymadım. Benim kanaatim şüpheli. Ha dolardan farkı yok denilirse o takdirde doların da dijital paradan farkı yok derim. Dini konular tartışılırken alaylı ifadelerden de kaçınılmalı derim. Vesselam
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: