Bitcoin Forum
April 18, 2024, 01:29:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Valoare bitcoin  (Read 5562 times)
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
July 08, 2013, 10:04:34 AM
 #21

Aveti idee daca pretul bitcoinului va continua sa scada?

Da.

O sa scada pana cand launch Bitcoin ETF in America, probabil pana la $40-$50.  Prima zi cand a scazut a fost cand a anuntat Winklevoss brothers the plan for the ETF.

Acuma wallstreet is "gaming" Bitcoin - deprimeaza pretul sa acumuleze bitcoin inainte de launch of the ETF.

Dupa launch eu expect ca Bitcoin sa Sara foarte mult, poate dupa vreo 2-3 luni. O sa treaca peste $266, fost ultimul pret mare si anul ce vine as fi socat daca nu trece peste $1,000 pe bitcoin.

Pentru mining - acuma delivery the ASIC miners a inceput in volume so GPU nu o sa Mai mearga mult timp. ASIC de la BFL sunt cele Mai bune dar delivery sar putea sa ea pana la Craciun.

Multa bafta.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
1713446976
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713446976

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713446976
Reply with quote  #2

1713446976
Report to moderator
1713446976
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713446976

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713446976
Reply with quote  #2

1713446976
Report to moderator
1713446976
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713446976

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713446976
Reply with quote  #2

1713446976
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713446976
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713446976

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713446976
Reply with quote  #2

1713446976
Report to moderator
1713446976
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713446976

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713446976
Reply with quote  #2

1713446976
Report to moderator
1713446976
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713446976

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713446976
Reply with quote  #2

1713446976
Report to moderator
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
July 08, 2013, 04:41:34 PM
 #22

Aveti idee daca pretul bitcoinului va continua sa scada?

Da.

O sa scada pana cand launch Bitcoin ETF in America, probabil pana la $40-$50.  Prima zi cand a scazut a fost cand a anuntat Winklevoss brothers the plan for the ETF.

Acuma wallstreet is "gaming" Bitcoin - deprimeaza pretul sa acumuleze bitcoin inainte de launch of the ETF.

Dupa launch eu expect ca Bitcoin sa Sara foarte mult, poate dupa vreo 2-3 luni. O sa treaca peste $266, fost ultimul pret mare si anul ce vine as fi socat daca nu trece peste $1,000 pe bitcoin.

Pentru mining - acuma delivery the ASIC miners a inceput in volume so GPU nu o sa Mai mearga mult timp. ASIC de la BFL sunt cele Mai bune dar delivery sar putea sa ea pana la Craciun.

Multa bafta.


LOL  Grin Grin Grin
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
July 08, 2013, 06:19:37 PM
 #23

Aveti idee daca pretul bitcoinului va continua sa scada?

Da.

O sa scada pana cand launch Bitcoin ETF in America, probabil pana la $40-$50.  Prima zi cand a scazut a fost cand a anuntat Winklevoss brothers the plan for the ETF.

Acuma wallstreet is "gaming" Bitcoin - deprimeaza pretul sa acumuleze bitcoin inainte de launch of the ETF.

Dupa launch eu expect ca Bitcoin sa Sara foarte mult, poate dupa vreo 2-3 luni. O sa treaca peste $266, fost ultimul pret mare si anul ce vine as fi socat daca nu trece peste $1,000 pe bitcoin.

Pentru mining - acuma delivery the ASIC miners a inceput in volume so GPU nu o sa Mai mearga mult timp. ASIC de la BFL sunt cele Mai bune dar delivery sar putea sa ea pana la Craciun.

Multa bafta.


LOL  Grin Grin Grin

Nu inteleg la ce te razi?  Vrei sa explici?

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
July 08, 2013, 07:01:40 PM
 #24

Aveti idee daca pretul bitcoinului va continua sa scada?

Da.

O sa scada pana cand launch Bitcoin ETF in America, probabil pana la $40-$50.  Prima zi cand a scazut a fost cand a anuntat Winklevoss brothers the plan for the ETF.

Acuma wallstreet is "gaming" Bitcoin - deprimeaza pretul sa acumuleze bitcoin inainte de launch of the ETF.

Dupa launch eu expect ca Bitcoin sa Sara foarte mult, poate dupa vreo 2-3 luni. O sa treaca peste $266, fost ultimul pret mare si anul ce vine as fi socat daca nu trece peste $1,000 pe bitcoin.

Pentru mining - acuma delivery the ASIC miners a inceput in volume so GPU nu o sa Mai mearga mult timp. ASIC de la BFL sunt cele Mai bune dar delivery sar putea sa ea pana la Craciun.

Multa bafta.


LOL  Grin Grin Grin

Nu inteleg la ce te razi?  Vrei sa explici?

prefer sa nu ...
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
July 08, 2013, 07:44:55 PM
 #25

Aveti idee daca pretul bitcoinului va continua sa scada?

Da.

O sa scada pana cand launch Bitcoin ETF in America, probabil pana la $40-$50.  Prima zi cand a scazut a fost cand a anuntat Winklevoss brothers the plan for the ETF.

Acuma wallstreet is "gaming" Bitcoin - deprimeaza pretul sa acumuleze bitcoin inainte de launch of the ETF.

Dupa launch eu expect ca Bitcoin sa Sara foarte mult, poate dupa vreo 2-3 luni. O sa treaca peste $266, fost ultimul pret mare si anul ce vine as fi socat daca nu trece peste $1,000 pe bitcoin.

Pentru mining - acuma delivery the ASIC miners a inceput in volume so GPU nu o sa Mai mearga mult timp. ASIC de la BFL sunt cele Mai bune dar delivery sar putea sa ea pana la Craciun.

Multa bafta.


LOL  Grin Grin Grin

Nu inteleg la ce te razi?  Vrei sa explici?

prefer sa nu ...

Nu-m dau seama daca de razi de mine cum vorbesc sau de ideile/teoriile mele.  Ca as putea sa ma clarific.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Zubilica
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
July 09, 2013, 05:55:12 PM
 #26

Probabil tu vezi lucrurile alfel , romanii sunt pragmatici si reticenti la profetii. Daca o sa reuseasca sa implementeze un ETF in US, e o antiteza cu anonimitatea BTC. Teoretic reglementeaza o piata fara banca emitatoare. Pentru "reglementare" este nevoie de taxare; care nu o vad posibila.

Scaderea eu o vad altfel, producatorii de hardware ex ASICminer convertesc BTC in FIAT pentru investitia in viitoarea generatie de hardware si mai este si vara Smiley . Ca o paralela cu vanzarea de digital curency ex Wow gold, vara a fost intodeanua jale, din septembrie reincepe tavalugul.

Nu cred ca rade cineva de felul in care te exprimi ci doar putin de naivitate. Aici am refer la diferenta de cultura, si de faptul ca pentru noi romanii pierderea unei oportunitati poate insemna bankruptcy.
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
July 09, 2013, 06:28:18 PM
 #27

Probabil tu vezi lucrurile alfel , romanii sunt pragmatici si reticenti la profetii. Daca o sa reuseasca sa implementeze un ETF in US, e o antiteza cu anonimitatea BTC. Teoretic reglementeaza o piata fara banca emitatoare. Pentru "reglementare" este nevoie de taxare; care nu o vad posibila.

Scaderea eu o vad altfel, producatorii de hardware ex ASICminer convertesc BTC in FIAT pentru investitia in viitoarea generatie de hardware si mai este si vara Smiley . Ca o paralela cu vanzarea de digital curency ex Wow gold, vara a fost intodeanua jale, din septembrie reincepe tavalugul.

Nu cred ca rade cineva de felul in care te exprimi ci doar putin de naivitate. Aici am refer la diferenta de cultura, si de faptul ca pentru noi romanii pierderea unei oportunitati poate insemna bankruptcy.

+1
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
July 09, 2013, 07:28:02 PM
 #28

Probabil tu vezi lucrurile alfel , romanii sunt pragmatici si reticenti la profetii. Daca o sa reuseasca sa implementeze un ETF in US, e o antiteza cu anonimitatea BTC. Teoretic reglementeaza o piata fara banca emitatoare. Pentru "reglementare" este nevoie de taxare; care nu o vad posibila.

Scaderea eu o vad altfel, producatorii de hardware ex ASICminer convertesc BTC in FIAT pentru investitia in viitoarea generatie de hardware si mai este si vara Smiley . Ca o paralela cu vanzarea de digital curency ex Wow gold, vara a fost intodeanua jale, din septembrie reincepe tavalugul.

Nu cred ca rade cineva de felul in care te exprimi ci doar putin de naivitate. Aici am refer la diferenta de cultura, si de faptul ca pentru noi romanii pierderea unei oportunitati poate insemna bankruptcy.

Folosesti cuvinte prea mari, de abia intelesai jumate din ce zisasi.  Si eu sunt roman, nu gandesc cine stie cum dar am advantaj sa stiu doua culturi foarte bine.

Toate coins scad vara, correct. Cu ASIC miners, nu prea cred, nu inca, nu sunt Asa de multe pe piata inca.

Nu inteleg partea de ETF.  Tu crezi ca nu o sa le dea licensa Pentru ETF? Asa cred toti aici la Televizor si pe wallstreet dar eu cred ca asta este naivè - cred ca déjà este decis - o sa le dea licensa foarte usor.  

And then watch out!  O sa Sarà in aer multe alt coins.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
July 11, 2013, 07:37:42 AM
 #29

ia zi nea vlad, am intrat pe wall street sau alte wall-uri ? a crescut BTC cu 20$ ... sunt putin ironic recunosc  Grin
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
July 11, 2013, 08:21:25 AM
 #30

ia zi nea vlad, am intrat pe wall street sau alte wall-uri ? a crescut BTC cu 20$ ... sunt putin ironic recunosc  Grin

Ai auzit vreo data de "dead cat bounce"?

Si daca te uiti la bid, este $10 Mai mic ca ask.  Asta inseamna ca nimeni nu cumpara nici aproape de unde crezi. care inseamna ca a sarit pretul $8-$10.  Dupa 3 saptamani de picas aproape in fiecare zi si normal. Nimic nu pica drept jos sau merge drept sus.

O sa vedem in cateca Zile. Am cumparat 6 bitcoin, sper sa Sara la $100 dar nu cred.  In orice caz, si daca nu merge la $50 cum am zis eu, Bitcoin tot "is being gamed" de wallstreet, si Bitcoin tot o sa primeasca licensa de ETF si dupa acea tot o sa mearga in sus extrem de mult.  Astea sunt Mai importante decat unde merge pretul intro saptamana sau 2 luni.

Sa faci bani trebuie sa vezi unde merge treaba in 2 Ani sau 5 Ani.   Sunt in actiuni in America de peste 20 de Ani si am facut doua facultati aici Pentru Economia si Finanta si credema, le curge balele la bancheri Pentru Bitcoin si cum functioneaza ei - cand nu sa-u prins devreme atunci se Joaca games cu actiuni (si acuma Bitcoin) sa prinda actiuni la pret mult Mai mic si dupa ce se incarca atunci incepe circul si toti la TV sunt parte din circ.  aici se face milliarde de dolari pe An la magari de banci.  Asta nu este conspiracy teorii - au fost toti prinsi acuma 12 Ani cu actiunile de Internet si doar l-ea amendat pe toti.  Pana atunci toti prostii aici nu credeau ca bancile faceau Asa ceva.

Este simplu - tu in locul lor ce ai face?  Eu cam Asa im dau seama ce urmeaza si este socant ce proasta este lumea ca toti acuma cred ca guvernul American nu o sa dea licensa Lu Bitcoin.  Este asa de socant ca ma rad. Sunt convins % la % ca deja totul este gata si incurand - poate 2 luni, o sa ea licensa de bitcoin si pe urma sa vezi ce circ global - ce orgie de la media din toate tarile dar incepand aici in America - o sa vezi pe toti cum devin peste noapte mineri de Bitcoin.  lol...anul ce vine maxim o sa inceapa nebunia, nu cred ca o sa fie Mai mult de in an.  

Pastreaza cati alt coins poti - oricare ca majoritatea o sa Sara in aer foarte mult cu cateva extrem de mult.  Eu cumpar si minez cate pot si nu vand nimic.

Good luck, brother!

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
July 11, 2013, 09:26:29 AM
 #31

Vlade, fiindca si eu am fost excesiv de entuziast la inceput am fost tentat sa pun pe seama acestui entuziasm unele din postarile tale.

Acuma insa consider un castig faptul ca ne onorezi cu prezenta.

Imi dai voie sa imi ridic palaria in onoarea dumitale.

Multumesc de "tipsul" cu ETF.
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
July 11, 2013, 11:27:37 AM
 #32

Vlade, fiindca si eu am fost excesiv de entuziast la inceput am fost tentat sa pun pe seama acestui entuziasm unele din postarile tale.

Acuma insa consider un castig faptul ca ne onorezi cu prezenta.

Imi dai voie sa imi ridic palaria in onoarea dumitale.

Multumesc de "tipsul" cu ETF.

Iartămă, dar nu îm dau seama dacă ma băznești.

Prima strofă nu înțeleg cam deloc.  Sorry, dar am vocabularu de copil mic (în limba română).

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
July 11, 2013, 12:12:25 PM
 #33

Nu, nu am spus-o la baza.
Am vorbit serios.
Zubilica
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
July 11, 2013, 01:24:23 PM
 #34

NU mai conteaza , BTC a inceput sa creasca, sper sa fi avut dreptate. 1000$ = 1BTC visez.
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
July 11, 2013, 06:46:09 PM
 #35

Nu, nu am spus-o la baza.
Am vorbit serios.

Merci mult.  Tot as vrea sa stiu ce inseamna prima strofa.


Multà baftà, Romàne.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
July 11, 2013, 06:59:17 PM
 #36

NU mai conteaza , BTC a inceput sa creasca, sper sa fi avut dreptate. 1000$ = 1BTC visez.

In scurt timp nu se stie, cred ca o sa fie pretul foarte volatil.

Ai pana se anunta ca au luat licensa nu are cum sa mearga prea sus.

Si sa stiti ca toti, absolut toti pe wallstreet si la TV, toti profesionalii cred ca Bitcoin nu are nici o Sansa sa ea licensa de ETF.  Este numai opinia me-a si sunt foarte singur la asta.

Dar nu sunt visátor, bazez ce cred pe educatie, experienta cu actiuni si lucrand la banci Americane mari, si Mai ales pe opinia sau teoriile mele de politica stiind foarte bine in ce directie vor sa mearga guvernele din west.

Ei vor total control ai o singura moneda si china impinge Pentru o singura moneda sin Ani 70's.  ei sunt disperati Pentru una ca ar avea un advantaj mare la trade exports cu tot globul.

Euro este terminat si cred ca o sa pice prima, pe urma probabil yen si pe urma dolarul. Cu china la bord nu poate nimeni resista planul cu poate o exceptie (Russia) si ei numai Pentru termen scurt.

Totul este gata Pentru bani digitali au install network de NFC peste tot ultimii ani.  Si exista ceva dovada, acuma cateva luni china a lansat un film in Tara lor pe CCTV (canalul communist) cu un show de .5 hour spunand la tot poporul sa mineze si sa acumuleze bitcoin.

Acuma de ce ar face o Tara communista Asa ceva cu un ban fals si din alta Tara, defapt o moneda Americana? Nu face sense Pentru ca it will undermine their own currency.  Ei au omorat aceiasi idee in 2006 cu un bitcoin chinez de numele QQ.  Ce sa schimbat acuma de ce acuma este ok si Mai ales cu o moneda straina?  

Eu cred ca chinezi stiu sau banuiesc ce se intampla si ei vor ca poporul lor sa castige de la ce o sa urmeaza cu bitcoin.  Si la fel cum gipuvernul lor au impins bitcoin guvernul American si Europen o sa faca la fel si totul incepe cu bitcoin ETF.  Differenta este ca America are media super puternica si cand incep ei circul o sa inceapa millioane de Americani sa cumpere bitcoin ETF si bitcoin Coins si normal ca multi o sa cause si alte alt coins Pentru investitie.

De aia bitcoin nu o sa mearga sus singur, cumparati sau minati ce puteti (alte alt coins) si asteptati sa vedeti ce se intampla dupa ce se face ETF.  Daca o sa se dea licensa o sa stiti ca ceva nu este in regula ca sub nici o forma Guvernul American nu ar trebuii sa le-o dea.

Good luck!

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Zubilica
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
July 12, 2013, 06:27:40 AM
 #37

Bingo , aproape 100$ Smiley
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
July 12, 2013, 06:36:39 AM
 #38

Bingo , aproape 100$ Smiley

Come on man, bid $82, and the ask is almost $88.  It's the bid that matters. 

So la $82 tot suntem numai la $10 Mai sus.  Cand bid ask spread sunt la $1 differenta care este Mai normal atunci poti sa celebrezi.

Doar mineaza car poti si cumpara coins care sunt cheap.  Like Devcoin care e singura cu plan de afaceri.

Dar favorite meu Pentru this ETF play este ixCoin.  Daca bitcoin succeed then sa vedeti milliarde in bani noi on sa mearga in alt coins si acuma cel Mai aproape coin de bitcoin este ixCoin.  Incerc sa le cumulez dar este cam greu si la minat este imposibil.

Andean cat poti - vinde ceva si cumpara coins Mai recunoscuti ca aia o sa Sara in aer cel mai mult la anul.

Eu mi-am cumparat aproape 1 Tera hash de ASIC de BFL dar nu au sosit inca.

I'm trebuie current gratis - la voi se Mai face magari cu current gratis? La o firms sau nu stiu, ceva. Ca pana la urma asta o sa faca differenta mare.

Multà Baftà, Romane!

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Zubilica
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
July 12, 2013, 07:29:05 AM
 #39



Comm on man, la bid e 99$ , dar noi stim ca 100$ e prag pshihologic , care e deja depasit. Smiley

O sa ramai surprins , dar eu nu fac magarii Smiley daca e legal e ok , daca nu , nu facem.
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
July 12, 2013, 07:54:17 AM
 #40

Unde vezi $100?   Eu ma uit la vircurex.  Ar fi fain ca mi-am luat 6 BTC sa cumpar ixCoins.

Sri cumva sa programezi?  Stiu un hacker bun in severin dar nu am numarul Lui. Vreau sa lansez coin al meu indicat Pentru miners cel Mai mult dar nu stiu sa code sau so programez.  Caut un programmer, daca sti pe cieneva cinstit.

Mercy mult.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!