Bitcoin Forum
May 11, 2024, 11:45:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: [Cryptomerian.com] Son Durum  (Read 1530 times)
faaty
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 06:33:20 AM

şimdi kesin fonun bu halini savunan tipler çıkar Cheesy hazirandan beri forum başlığı altında fon eleştirince bazı kamiller savunuyordu, zor iş bilmem ne diye, şimdi de savunan kamiller çıkar illa ki.
1715471114
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715471114
Reply with quote  #2

1715471114
Report to moderator
1715471114
Hero Member
*

Ignore
1715471114
Reply with quote  #2

1715471114
Report to moderator
1715471114
Hero Member
*

Ignore
1715471114
Reply with quote  #2

1715471114
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
December 15, 2017, 08:33:26 PM

Maalesef forum üzerinde açılan fonların hiçbiri başarılı olamadı.Bu saatten sonrada kimsenin yeni fon açmaya cesaret edebileceğini sanmıyorum.Ayrıca bu fonun savunulacak hiçbir tarafı yok.Mesutun fonuna dolar bazlı diye girmiyorlardı şimdi dolar bazında kar elde ettik diyorlar.
garipbiri
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
December 15, 2017, 10:41:56 PM

Çok profesyonel giden bir fondu bana göre. Bir süre yatırım yaptım ve fazla kar edip etmediğimi kontrol edememiştim Tezosa girmek için yatırımımı çekmek durumunda kaldım. Sonuca bakınca tezos da kör topal oldu falan. Fazla fon tecrübem yoktur ama bu fondan bahsediyordum yakın çevreme, bir birikimim olursa önümüzdeki dönemde kesin girerim diyordum. Herkese büyük geçmiş olsun.
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
December 16, 2017, 03:50:34 PM

Fona yaklaşık %25lik bir çekim gelmiştir, çekim taleplerini önümüzdeki günlerde cevaplayacağız.

Exscudo ICOsu hariç diğer ERC20 ve Bitcoin varlıklarına,

ether account as,

https://etherscan.io/address/0x0cD5f8Efc718D756E42eAe44b92bD4c834eeb5cc

Bitcoin account as,

https://blockchain.info/address/1LxnqHjCTkqihYcAA4AK5EYg8WmbWuChMQ

bakabilirsiniz...

kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
December 16, 2017, 05:26:17 PM

Zamanında bu fona girmek yerine köydeki ineğini satıp bitcoin alan mehmet ağa bile sizden daha fazla kâr etti hala tutturmuşsunuz dolar bazında kâr ettik diye size güvenip bitcoin yatıranların bitcoinlerini pul edip dolar bazında kazındık ama demekten utanmanız gerekirken hala kâr ettik diye ortalıkta gezinmeniz gerçekten trajikomik bir olay ayrıca deli gibi zarar yazdığınız ayları göstermelik -%3 -%5 gibi oranlarda gösterip insanları kandırmanızdan hiç söz etmiyorum bile dürüst olmadığınız için şuanda benden başka adil ve şeffaf fon kalmadı ancak sayenizde insanlarda güvende kalmadı.
gvnsrbtc
Sr. Member

Activity: 523
Merit: 285

View Profile
December 17, 2017, 07:59:36 AM

fon batmadı, ancak bitcoin bazında zarar var. Ocak 2018 itibari ile USD ye dönüyoruz. bu dönüşüm sürecinde de BTCleri iletiyoruz.

kimse USD bazında zarar etmedi. hatta 5-10 kat kazanımlar söz konusu.

ingilizce tarafta paylaşıldı aslında, burada da paylaşım için teşekkürler.

Şunu söyleyen insan kendini dinlese acaba nasıl olurdu? Bitcoin 20-25 kat değer kazanınca tabii ki adam dolar bazında kar eder. BTC'nin yüzde 85'ini eritmek ve bunu da son ana kadar gizlemek bu oluşumun ne kadar samimiyetsiz olduğunu gösteriyor. Uzun süredir fon gelişimini takip ediyorum. Hiçbir trade veya işlem geçmişi paylaşılmadan sadece "şuradan şu kadar kazandık" tarzında paylaşım yapıldı. Tabii ki her fonun zarar etme ihtimali vardır hatta zarar etmesi ihtimali daha yüksektir ama bu kimseye insanların güvenini (ve tabii kolay para hırsını) kullanarak onların parasını hiç etmeyi, üstelik bunu yaparken de son ana kadar bu zararı gizlemeyi haklı göstermez. Katılımcılara geçmiş olsun mu diyeyim tebrik mi edeyim bilemedim, çünkü dolar bazında kar ettiler (!)
guwera
Legendary
*

Coin-Turk.com

View Profile WWW
December 17, 2017, 09:01:15 AM

buradaki hata fonu Bitcoin temelli hesaplama üzerinden kurgulamamız olmuştur. mevzuatsal çekinceler yerine en baştan USD bazlı bir fon olarak kurgulasaydık veya bu dönüşümü daha önce yapmış olsaydık bu konuşmalara muhatap olmazdık.

çekim talepleri dün itibari ile tamamlandı ve fon BTC kısmı farklı borsalara arbitraj için aktarıldı.

fonumuz halen 140.000 $ lık yatırımla devam ediyor ve devam edecek. trade şimdilik fonumuzda olmayacak ve olacaksa arbitraj yapılacak. Amacımız bundan sonra crypto değerler piyasasına girmek isteyen ama nasıl alınıp, satılacağını bilemeyenlere hizmet vermek olacak. onlara bitcoin alın gelin demeyeceğiz, fon sözleşmesini imzalayan, kimlik ve adres bilgilerini paylaşan herkes USD yatırım fona dahil olabilecek.

yazmamaya çalışıyorum ama cevaplar gerçekten şirazeyi kaçıyor. lütfen anonimliğin arkasına sığınıp klavye cesareti yapmayalım.

yine bir daha belirteyim lütfen ama lütfen hayatınızda bir kez sorumluluk almadan, risk almadan ve bu durumun iyi niyetli bir hareketin sonucu olduğunu unutmadan yorum yapınız.

hele yatırımınız yoksa hiç yapmayınız.

kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
December 17, 2017, 09:08:01 AM

buradaki hata fonu Bitcoin temelli hesaplama üzerinden kurgulamamız olmuştur. mevzuatsal çekinceler yerine en baştan USD bazlı bir fon olarak kurgulasaydık veya bu dönüşümü daha önce yapmış olsaydık bu konuşmalara muhatap olmazdık.

çekim talepleri dün itibari ile tamamlandı ve fon BTC kısmı farklı borsalara arbitraj için aktarıldı.

fonumuz halen 140.000 $ lık yatırımla devam ediyor ve devam edecek. trade şimdilik fonumuzda olmayacak ve olacaksa arbitraj yapılacak. Amacımız bundan sonra crypto değerler piyasasına girmek isteyen ama nasıl alınıp, satılacağını bilemeyenlere hizmet vermek olacak. onlara bitcoin alın gelin demeyeceğiz, fon sözleşmesini imzalayan, kimlik ve adres bilgilerini paylaşan herkes USD yatırım fona dahil olabilecek.

yazmamaya çalışıyorum ama cevaplar gerçekten şirazeyi kaçıyor. lütfen anonimliğin arkasına sığınıp klavye cesareti yapmayalım.

yine bir daha belirteyim lütfen ama lütfen hayatınızda bir kez sorumluluk almadan, risk almadan ve bu durumun iyi niyetli bir hareketin sonucu olduğunu unutmadan yorum yapınız.

Fonda kâr belirtirken sizde btc bazında kâr açıklıyordunuz yanılıyormuyum?
goraset (OP)
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
December 17, 2017, 01:39:39 PM

Fonda yatırımım vardı,son gelişmelerden sonra çekim talebinde bulunmuştum, dün itibari ile ödemem geldi. Açıkçası fon yönetiminin  şeffaf davranmadığını, yatırım tutarlarını ve trade zararlarını zamanında  fona yansıtmayarak yatırımcıları yanıltıklarını düşünüyorum, fon konusun açıklama yapılmadan kapatılmasının da iyi niyetle bağdaştıramıyorum. Kendi fonum içinde küçük bir tutardı, forumdan çıkan ve yerli bir girişim olduğu için destekliyordum, ama yanılmışım.
Bundan sonra başka yatırımcıları mağdur olmaması adına fon yöneticisine negatif trust bırakıyorum
guwera
Legendary
*

Coin-Turk.com

View Profile WWW
December 17, 2017, 05:12:30 PM

Fonda kâr belirtirken sizde btc bazında kâr açıklıyordunuz yanılıyormuyum?

aynen öyle BTC bazında kar belirtiyorduk ancak ne yazık ki zarar da bundan kaynaklandı.

guwera
Legendary
*

Coin-Turk.com

View Profile WWW
December 17, 2017, 05:13:58 PM

Fonda yatırımım vardı,son gelişmelerden sonra çekim talebinde bulunmuştum, dün itibari ile ödemem geldi. Açıkçası fon yönetiminin  şeffaf davranmadığını, yatırım tutarlarını ve trade zararlarını zamanında  fona yansıtmayarak yatırımcıları yanıltıklarını düşünüyorum, fon konusun açıklama yapılmadan kapatılmasının da iyi niyetle bağdaştıramıyorum. Kendi fonum içinde küçük bir tutardı, forumdan çıkan ve yerli bir girişim olduğu için destekliyordum, ama yanılmışım.
Bundan sonra başka yatırımcıları mağdur olmaması adına fon yöneticisine negatif trust bırakıyorum

takdir sizindir. ancak açıklama yapılmadan kapatılmadı. İngilizce tarafta,

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2470326.0

açılmıştır update.

daha önce dediğimiz gibi sadece ingilizce tarafta duyurularımıza devam edeceğiz.

hatta buraya yazıldığında da teşekkür ettik ve paylaştık.

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
November 27, 2018, 03:37:29 PM

bu fon ne oldu, tüm yatırımcılar paralarını alabildi mi
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
November 27, 2018, 08:02:51 PM

bu fon ne oldu, tüm yatırımcılar paralarını alabildi mi

cryptomerian ın yatırımcıları btc olarak yatırım yaptıkları fondan USD olarak almışlar yatırımlarını.
btc olarak kuşa dönmüş tabi yapılan yatırımlar.

ekibin bir diğer süper batık projesi bitkapital de ise forumun gediklilerinden bir çoğunun (mhanbostanci, needmoney, goraset, bileq, srknbyr) bitkapital projesinde paraları buhar olmuş. hatta şirketi tasfiye ederken neredeyse az daha para verinde şirket kapatma işini finanse edelim diyeceklermiş.
bkz : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1495174.0;all

Eski postlar da bu projeleri araştırdığımda aynı ekibin (guwera, jolytrades vs..),
Antalya merkezli ama resmi adres olarak manavgat avukatlık bürosu adresli, çalışma ofisi Ankara'da bir kulede olan blochain A.Ş. diye bir oluşumu varmış ama ne iş ile iştigal ettikleri pek belli değilmiş. işleyen tek servisleri de coin-turk.com
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: