Bitcoin Forum
June 18, 2024, 09:28:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Diyanet'ten Bitcoin açıklaması  (Read 1265 times)
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
November 30, 2017, 07:12:43 PM

Bana göre de Bitcoin caiz değil lütfen forumda siyasal islam yapan arkadaşlar burayı terkederek bizi bizbize bıraksınlar son dönemde çok fazla siyaset ve islamiyetle ilgili başlıklar açılmaya başladı. Bitcoin dinen uygun değildir.

Neye göre değildir onu da söyle bari bir fetva da senden alalım?
Ondan sonra dine küfretti diyorlar dinin bir kabahati yok da sizin gibi aczmendiler yüzünden soğuduk amk.

Bu Diyanet işleri başkanlığı denen kurum devletin anasını siken belini büken gereksiz kurumlarından biridir, rüşvetler, buharlaşan milyonlar, din adamı sıfatı ile yan gelip yatanlar, devletin 12 bakanlığından fazla ödenek alıp yine de yettiremeyen israfçılar!
Sizin fetvanızı dikkate alacak olanlar gitsin başka işlerle uğraşsın diyorum, ben sizi bir skim yerine koymuyorum çünkü.

İnandığın din bu ne bana kızıyosun? Kudurmuş gibi havlama
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
December 02, 2017, 07:56:47 PM

Bana göre de Bitcoin caiz değil lütfen forumda siyasal islam yapan arkadaşlar burayı terkederek bizi bizbize bıraksınlar son dönemde çok fazla siyaset ve islamiyetle ilgili başlıklar açılmaya başladı. Bitcoin dinen uygun değildir.

Ondan sonra dine küfretti diyorlar dinin bir kabahati yok da sizin gibi aczmendiler yüzünden soğuduk amk.

Bu Diyanet işleri başkanlığı denen kurum devletin anasını siken belini büken gereksiz kurumlarından biridir, rüşvetler, buharlaşan milyonlar, din adamı sıfatı ile yan gelip yatanlar, devletin 12 bakanlığından fazla ödenek alıp yine de yettiremeyen israfçılar!
Sizin fetvanızı dikkate alacak olanlar gitsin başka işlerle uğraşsın diyorum, ben sizi bir skim yerine koymuyorum çünkü.

O zaman ne diye bu forumdasın? Dinin reddetmiş git limon sat, boş konuşma burada.
afmfk06
Member
**

Activity: 365
Merit: 10

View Profile
December 02, 2017, 08:06:21 PM

Diyanetin açıklamasa yavan olmuş. Caiz değil demek için daha ciddi medenler varken basit açıklamalar yapılmış. Konuyu bilmedikleri açık.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
December 02, 2017, 08:22:41 PM

Her insan kripto paraları kara para aklamak amacı ile kullanmıyor.Altın,pırlanta,mal,paravan şirketler,emlak vbg alınıp satılabilen her şeyle kara para aklanabiliyor.Borsalar ve bankalarda eleştirilebilir.Bitcoin için doğrudan haram demek subjektif bir bakış açısı.
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
December 02, 2017, 08:38:14 PM

diyanet ve bitcoin ne alaka ya. allah akil fikir versin.

Ne demek ne alakası var? İslam ve diğer dinler insanın günlük yaşamında ki her noktaya müdahale eder.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
December 02, 2017, 10:00:52 PM

O zaman ne diye bu forumdasın? Dinin reddetmiş git limon sat, boş konuşma burada.

Sanırım Türkçe bilmiyosun, mesajlarımı tekrar oku. Benim inandiğim din değil, senin inandiğin din bu tarz şeylerin caiz olmadiğini söylüyor. Diyanet bunun  caiz olmadiğini soylediği için neden bana saldiriyorsun? İnandiğin din bu diyorum, kivirmaya gerek yok
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
December 02, 2017, 10:01:58 PM

Hemen vergi almalılar BİTCOİN HARAM böyle şey olmaz ......
Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
December 02, 2017, 10:50:49 PM

bunlarda  iyice saçmaladılar artık neye karışacaklarını bilemez oldular size ne bitcoinden. vergi alamadıkları birşey çıktı ya kuduruyorlar. malum artık aldığımız nefesin vergisini verecek konuma geldik adamlar alıştı tabi.
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
December 03, 2017, 11:14:30 AM

Tüm diyaneti toplasan aralarından bir kişi bile blockchain hakkında fikir sahibi değildir.
Allahları kitapları para olmuş hala haram helal diye karar mercii olduklarını sanıyorlar.
Bırakın bunlara inanan gerizekalılar kazanmasın zaten.

Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: