Bitcoin Forum
May 10, 2024, 06:00:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Anonymous Cards?  (Read 2203 times)
sabuncu (OP)
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
July 02, 2013, 08:58:05 AM

Arkadaşlar merhaba!

Bitmit.net olsun forumdaki marketplace bölümü olsun bu kartlardan satıyorlar?

Bu iş burada tehlike midir?Yani legal deniyor ama bilmiyorum tam olarak?

Millet bitstamp dan yada mtgox dan alın diyorlar?

Bu işi özetleyebilecek arkadaş var mı?

kartların çoğu yıllık 2500 dolar veya euro günlük ise 150 dolar/euro?
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715320816
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715320816
Reply with quote  #2

1715320816
Report to moderator
1715320816
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715320816
Reply with quote  #2

1715320816
Report to moderator
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
August 06, 2013, 11:28:13 AM

Selam

Bu kartlar visa ayni kontorlu cep telefonu karti gibi on odemeli kredi karti.

google da prepaid visa diye aratirsaniz goreceksiniz.  Burdada ( Amerika) 7 eleven, bir cok benzin istasyonu, marketler ve bilumum yerlerde bu kartlarin standi var.
visa, master card, amercan express, paypal, facebook, itunes store ve onlarcasi. kartin fiyati 4 5 dolar civari, kasaya gidip icine ilk seferinde 500 dolari gecmemek uzere nakit para verip para yukleyip kullanabiliyorsun. Illegal bir durumu yok anlayacagin. oldukcada kullanisli bi yontem.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
August 06, 2013, 04:19:51 PM

Technomancer'in açıkladığı gibi Anonymous Cardlar Prepaid Card'lardır. Türkiye'deki İninal ve PayByMe kartları örnek gösterebiliriz.
gurcani
Full Member

Activity: 167
Merit: 100

View Profile
September 17, 2013, 12:51:28 AM

Çoğu prepaid, ama hepsi değil. Ben bitcurex'in kartını kullanıyorum, o prepaid diil mesela. Bitcurex'den bitcoin satıp direk euro olarak karta yüklüyorum. USD'si de var, ayrıca harcarken tl'ye falan da çeviriyo banka (tabi dandik kurdan kesin).

Bitcurex mtgox gibi bir exchange sitesi. Yani satış orderi koyup bitcoin fiyatı istediğiniz yere çıktığında satmasını falan da bekleyebiliyosunuz. Mtgox'a göre bayaa düşük ama bitcoin fiyatı. Sattıktan sonra parayı normal bankaya çeker gibi karta çekiyosunuz. Para hafta içiyse bir kaç saat içinde karta geliyo deniyo. Çok acil bi işim olmadığı için çok dikkat etmedim ne hızda geliyo. Ama en fazla bi gün falandır yani her koşulda.

Polonya'da bir bankada anonim 2500 maksimum'u olan bir hesabına bağlı kart. İçinde pin numarası ve sms'le hesabı kontrol etmek için aramanız gereken numaraların olduğu bir broşürle geliyo.

Geldiğinde boş olduğu için biri postada ele geçirirse en fazla boş karta verdiğiniz para boşa gitmiş oluyo.
technomancer
Sr. Member

View Profile
September 17, 2013, 01:18:24 AM

Çoğu prepaid, ama hepsi değil. Ben bitcurex'in kartını kullanıyorum, o prepaid diil mesela. Bitcurex'den bitcoin satıp direk euro olarak karta yüklüyorum. USD'si de var, ayrıca harcarken tl'ye falan da çeviriyo banka (tabi dandik kurdan kesin).

Bitcurex mtgox gibi bir exchange sitesi. Yani satış orderi koyup bitcoin fiyatı istediğiniz yere çıktığında satmasını falan da bekleyebiliyosunuz. Mtgox'a göre bayaa düşük ama bitcoin fiyatı. Sattıktan sonra parayı normal bankaya çeker gibi karta çekiyosunuz. Para hafta içiyse bir kaç saat içinde karta geliyo deniyo. Çok acil bi işim olmadığı için çok dikkat etmedim ne hızda geliyo. Ama en fazla bi gün falandır yani her koşulda.

Polonya'da bir bankada anonim 2500 maksimum'u olan bir hesabına bağlı kart. İçinde pin numarası ve sms'le hesabı kontrol etmek için aramanız gereken numaraların olduğu bir broşürle geliyo.

Geldiğinde boş olduğu için biri postada ele geçirirse en fazla boş karta verdiğiniz para boşa gitmiş oluyo.

Bitcurex size bu karti kimlik bilgilerinizi istemeden mi veriyor, mesela ben OKpay den almistim, adamlar dunya kadar evrak istemisti kimligimi belirten.
gurcani
Full Member

View Profile
September 17, 2013, 01:38:17 AM

Bitcurex size bu karti kimlik bilgilerinizi istemeden mi veriyor, mesela ben OKpay den almistim, adamlar dunya kadar evrak istemisti kimligimi belirten.

hiç bi şey istemiyolar. Bitmit'ten aldım ben. Kartta isim yok.

Bitcurex hesabını verify etmek gerekmiyo. İsmi boş bile bırakabiliyorsunuz. bitcurex hesabınızda withdraw için banka hesap numarası isteyen yere kartın numarasını yazıyosunuz, o kadar.

Anladığım kadarıyla (bunu denemedim), internetten alışveriş yaparken de istediğiniz herhangi bir ismi yazabiliyorsunuz isim olarak. Banka isme bakmadan illa onaylıyo.
gurcani
Full Member

View Profile
September 17, 2013, 01:40:36 AM

yalnız, yanlış anlama olmasın. Yıllık maksimum kullanım limiti 2500 euro. Yani sadece dolum limiti diil 2500.
Mavi
Member
**

Activity: 80
Merit: 10

View Profile
September 17, 2013, 07:45:50 AM

yalnız, yanlış anlama olmasın. Yıllık maksimum kullanım limiti 2500 euro. Yani sadece dolum limiti diil 2500.

ATM'lerden nakit çekebiliyomuyuz? Paybyme ve ininal kartta bu özellik kapalı, o yüzden pek işe yaramıyo.
gurcani
Full Member

View Profile
September 17, 2013, 08:30:33 AM

ATM'lerden nakit çekebiliyomuyuz? Paybyme ve ininal kartta bu özellik kapalı, o yüzden pek işe yaramıyo.

evet ama 10 PLN  (~2.4 Euro) ucret aliyo ATM kullaninca. ayrica gunde en fazla 150 Euro cekebiliyosunuz. Surda var detaylar:

http://www.bitmit.net/en/item/43944-bcc-bitcurex-card-currency-eur
Mavi
Member
**

View Profile
September 17, 2013, 09:44:22 AM

evet ama 10 PLN  (~2.4 Euro) ucret aliyo ATM kullaninca. ayrica gunde en fazla 150 Euro cekebiliyosunuz. Surda var detaylar:

http://www.bitmit.net/en/item/43944-bcc-bitcurex-card-currency-eur

Türkiye'ye göndermiyolarmış, o da yattı.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
September 17, 2013, 09:49:41 AM

Ne gerek var ki böyle bir kart kullanmaya?

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
technomancer
Sr. Member

View Profile
September 17, 2013, 10:30:28 AM

1. Gunlerce ve haftalarca paranin banka hesabina gecmesini beklemiyorsun.
2. Banka transferine gore daha ucuza oluyor
3. ortada bir banka olmayincada nereden buldun bu parayi diye sorulabilecek bir mercide olmuyor.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
September 17, 2013, 03:09:29 PM

3. ortada bir banka olmayincada nereden buldun bu parayi diye sorulabilecek bir mercide olmuyor.

BTCTurk açıldığından beri böyle bir sorun yaşanmıyor. 1 saatte para çekebiliyorsunuz. Masrafı da 10 TL.
Limiti 2500€ denmiş yukarıda, böyle yüksek olmayan miktarlarda yine kimse bir şey soramaz bankadan. Ben gereksiz buldum bu kart sistemini.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Mavi
Member
**

View Profile
September 17, 2013, 06:58:32 PM

BTCTurk açıldığından beri böyle bir sorun yaşanmıyor. 1 saatte para çekebiliyorsunuz. Masrafı da 10 TL.
Limiti 2500€ denmiş yukarıda, böyle yüksek olmayan miktarlarda yine kimse bir şey soramaz bankadan. Ben gereksiz buldum bu kart sistemini.

"Anonim kart" denmesinin bi sebebi var, btcturk anonim değil. Hükümet banka hesabında binlerce lira giriş/çıkış görünce kapına kadar gelip soruyolar. Bitcoin için değil ama başka bi olay yüzünden 35.000 TL vergi cezası aldım, hala ödüyorum. Birde bitcoin için olduğunu düşünün, maliyeye nasıl anlatacaksınız? Cryptocurrency aldık sattık deyin bakalım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: