Bitcoin Forum
June 15, 2024, 11:22:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Malesef Coingather Borsası ortadan kayboldu  (Read 493 times)
kriptoparahaber (OP)
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
November 29, 2017, 11:33:11 AM

Küçük bir kripto para alım satım platformu olan Coingather Borsası ortadan kayboldu ve müşterileri oldukça endişeli. 22 Kasım Çarşambadan itibaren erişime kapalı olan borsaya ulaşılamıyor, destek taleplerine yanıt vermiyor ve hiçbir açıklama yapılmıyor.

Henüz küçük sayıda kullanıcıya ve hacime hizmet veren Coingather borsası belirsiz alım-satım standartları ve belirsiz değişim standartlarına sahipti, ancak yine de kimse tarafından farkedilmeden ortadan kaybolabilecek kadar küçük bir hacime sahip değildi. Sitenin endişeli kullanıcıları şikayetlerini dile getirmek ve çözüm bulmak adına günlerdir çaba sarfediyorlar. Coingather dünyanın en küçük borsalarından biri olabilir, ancak yine de Coinmarketcap’ta BTC, LTC, DOGE ve HTML5 ile eşleşen 92 işlem çifti ile listelenmiştir . Bitcointalk forumunda Rapta adıyla geçen site yöneticisi, bir haftadır çevrimdışı.

Borsanın özelliklerinin çoğu, pek çok tüccarın basit kripto paralarını denediği özelliklerdir. Coinmarketcap, Coingather’ın 24 saatlik ticaret hacmini 11.32 BTC, ya da yaklaşık 93.000 $ olarak listeliyor,  ancak bu rakamlar gün ortası kaybolmadan önce güncellendi. Sitede en son işlem gören coinlerin çoğunluğu Infinity Economics (XIN), HTLMCOIN, Ethereum ve LevoPlus’tan oluşuyor. Coingather’da tutulan toplam fon miktarını değerlendirmek zordur, ancak son birkaç günde tweetlenen şikayetlerin hacmine bakarsak kayıplar önemli olabilir.

Korku ve nefret

2014 yılında kurulan Coingather, varlığının ilk iki yılı boyunca çok az dikkat çekerek üzerinde duruldu. Yakın zamana kadar şikayetin tek nedeni, diğer borsalara göre 10 kat fazla sitenin fahiş para çekim ücretleri oldu. Bununla birlikte, bu yılın yazında Bitcointalk forumundaki mesajlarda bir şeylerin yanlış olduğunu gösteren ilk işaretler ortaya çıktı .

Bir kullanıcı yazdı: “Sadece Coingather hakkındaki kafalar için herkese teşekkür etmek istedim. * iç çekin * ve uyuşturucu bağımlıları veya gangsterler tarafından yürütülmeyen bir değişim arayışı devam ediyor. “

Devam edecek somut haberler olmadığından, korku, belirsizlik ve şüphe ortaya çıkıyor; Coingather’ın müşterileri endişe halinde. Borsanın büyüklüğü göz önüne alındığında, bir kişinin operasyon yapmış olması mümkündür; bu durumda, hastalıktan tutuklamaya kadar olan herhangi bir şey mevcut zaman aşımına neden olabilir. Ancak saatler güne dönüştüğü için, Coingather’ın iyiye gittiğini hissetmek zor. Sonuç ne olursa olsun, merkezileştirilmiş alışverişler için bir hafta boyunca soygun, saldırı ve dolandırıcılıkla dolu birçok dipnot bulunuyor.

Kripto Para Haber ekibi olarak gelişmeleri takip ediyor olacağız. Geçtiğimiz aylarda gelişen teknolojisiyle gündeme gelen İnfinity Economics (XIN) kullanıcılarının borsada varlıklarının küçümsenmeyecek kadar fazla olduğunu düşününce bu durum gerçekten endişe verici bir hal alıyor. Ekip olarak, kripto para sektörüne gönül vermiş ve yatırım yapmış kimsenin haksız yere madur olmasını kaldıramıyoruz. Kötü niyetli ya da yeteri hazırlık yapılmadan sektöre adım adan girişimlere karşı tepkimizi her zaman ortaya koyma taraftarıyız.

Kaynak: https://www.kriptoparahaber.com/coingather-borsasi-ortadan-kayboldu.html
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 29, 2017, 09:10:11 PM

Paranızı neden borsalarda tutmamanız gerektiğini umarım anlamışsınızdır. Bunun küçük-büyük ile bir alakası bulunmuyor her borsanın batma ya da kaçma/çalınma riski vardır.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 29, 2017, 09:38:05 PM

ne zaman gelir harcamaya yetmiyor çarpıp kaçıyorlar bu tür sitelerden uzak durmak lazım
belkide mtgox gibi zaten altını çok önceden oymuşlardır
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 29, 2017, 09:42:10 PM

Daha önce başka ufak çaplı bir borsa daha kayıplara karıştı geçen aylarda. Bu ufak borsalar çok daha risk barındırıyor her an basıp gidebiliyorlar.
panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
November 29, 2017, 09:47:25 PM

Bu tarz borsalarda işlem yapan insanları ya da kriptoparaları anlamıyorum. Paran bu borsada olsa ne, olmasa ne? Hacim desen bulunmuyor, güvenilirlik desen sahibi kim belli değil. Birkaç borsa dışında hiçbiri kullanılmaz.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
November 29, 2017, 11:50:30 PM

Hocam Marketox için böyle bir tehlike var mı bilgisi olan bir arkadaş paylaşabilir mi? Yeni kullanmaya başladım gayet hoşuma gidiyor hacimler düşük ancak işlevsel buldum.
TURCAN
Full Member

Activity: 230
Merit: 100

View Profile
November 30, 2017, 05:24:37 AM

Böyle küçük borsalar hertürlü oyunla yok olup gidebiliyor..Tavsiyem büyük borsalarda işlem yapın az kazanın kafanız rahat olsun..
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
November 30, 2017, 06:15:39 AM

Hocam Marketox için böyle bir tehlike var mı bilgisi olan bir arkadaş paylaşabilir mi? Yeni kullanmaya başladım gayet hoşuma gidiyor hacimler düşük ancak işlevsel buldum.

her bosrsada böyle bir durum yaşana bilir dikkatli ve yüksek hacimli borsalarda işlem yapmak lazım
bunlarda da sorun olabilir ama ihtimal az en azından bu firmalardan muhattap bulabilirsin. iki masa 1 sandalyeden borsalara girmek riskli
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
November 30, 2017, 06:39:09 AM

Bu tip aksaklıklara yakalanmamak için alternatif önereyim.
Kısa vadeli al-sat yapmak istiyorsanız borsada tutmanız daha avantajlı ama riski bu haberde gördünüz.
Uzun vadeli işlemlerde bilgisayarınızda veya çeşitli uygulamalardaki online hesapta tutmanız daha güvenilir olacaktır. Ek güvenlik tedbirleri ile paper wallet veya diğer seçenekler ile hesabınızı korumaya alabilirsiniz.

Örneğin, potansiyel olabilecek yeni icoları borsaya girmeden önce takip ederek, daha ucuza satın alma fırsatınız var.

yatırım tavsiyesi değildir.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
November 30, 2017, 06:39:26 AM

Aracılık yaptığım birkaç kişinin scam koinleri için bu borsayı kullanmıştık, berbat bir arayüz ve sistemi vardı.
Öyle koine böyle borsa, şaşırmadım doğrusu.
İçeride koini kalmayan "bitcoin çömezleri" borsaların ne kadar güvenli olduğunun bir örneği sizlerle. .
cnkt
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
November 30, 2017, 07:01:11 AM

Borsalarda pek güvenmemek gerek bunun zaten ilk patlayan mtgox idi. Şu dönemde büyüklerde böyle riskler yok ama olmayacağı anlamına gelmiyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: