Bitcoin Forum
May 11, 2024, 10:25:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Merhabalar, küçük yatırımlar icin öğrenciye tavsiye  (Read 909 times)
Batuhan15 (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
November 29, 2017, 01:57:42 PM

Merhabalar ağbilerim arkadaşlarım , ben bir
Üniversite öğrencisiyim Ayda 100 150 lira param kalıyor ben de coin almak istiyorum biliyorum bütçem az sizce hangi coinden almam doğru olur
1715466349
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715466349
Reply with quote  #2

1715466349
Report to moderator
1715466349
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715466349
Reply with quote  #2

1715466349
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
sakebtc
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
November 29, 2017, 07:01:20 PM

Başlangıç olarak bilgi amacli histogramli açıklama yapan bir site var "coinmarketcup" bu site üst coin ve altcoin hangi markette hangi fiyatta işlem yaptığını gösteriyor kestirme yolu ikinci olarak türk borsaları koinim,paribu ve btc türk tür ; yabancı borsalar ise binance,bittrex,yobit,ether delta bunlari araştırma yap nasıl işlem yapılır hepsine bak ve yeni baslayanlar kısmında her türlü konu var oradan takip et ve youtubeden bak uygulamalı gösteren videolar var.
Not: sakın private key isteyen mailler yada sahislar olursa verme tuzak onlar tokatci dikkat arama çubuğu URL kısımlarını dikkat et eger elinde fazla bilgisayar varsa format çek sadece bu isle uğraş google link lerinde reklamli olanlara sakın tiklama bu kadar önce biraz araştırma yap bitcointalk konularında herşey var deneyimli insanlar var post at danış yardımcı olacak birileri çıkar bende elimden geldiği kadar bilgimi sana sunarım kib.
coskunc
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
November 29, 2017, 08:17:31 PM

Başlangıç olarak bilgi amacli histogramli açıklama yapan bir site var "coinmarketcup" bu site üst coin ve altcoin hangi markette hangi fiyatta işlem yaptığını gösteriyor kestirme yolu ikinci olarak türk borsaları koinim,paribu ve btc türk tür ; yabancı borsalar ise binance,bittrex,yobit,ether delta bunlari araştırma yap nasıl işlem yapılır hepsine bak ve yeni baslayanlar kısmında her türlü konu var oradan takip et ve youtubeden bak uygulamalı gösteren videolar var.
Not: sakın private key isteyen mailler yada sahislar olursa verme tuzak onlar tokatci dikkat arama çubuğu URL kısımlarını dikkat et eger elinde fazla bilgisayar varsa format çek sadece bu isle uğraş google link lerinde reklamli olanlara sakın tiklama bu kadar önce biraz araştırma yap bitcointalk konularında herşey var deneyimli insanlar var post at danış yardımcı olacak birileri çıkar bende elimden geldiği kadar bilgimi sana sunarım kib.

Bende aynen konuyu açanla aynı durumdayım. Güzel bilgi vermişsiniz. Teşekkürler.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 29, 2017, 09:18:14 PM

öncelikle öğrencisin ve bu şekilde bir birikim yapmakla çok güzel düşünmüşsün. bende kardeşlerime aynı öneride bulunuyorum birikim yapın bu şekilde diye. onlarda yavaş yavaş araştırmaya başladılar konuyu.

öncelikle 100 tl ne işe yarar diye düşünebilirsin. yok öyle değil şu anda ki durumundan 100 tl birikim yapabilmen bir yaşam tarzı olduğu taktirde ilerleyen dönemde işini tuttuğun  zaman 300 tl yaparsın 400 tl yaparsın. bu senin felsefen olur.

önce enpara tarzı bir hesap aç. sebebi eft ücreti olmaması. diğer bankalarla yapmaya çalışırsan bunu birikiminin %3ü eft ücreti olarak gider gerek yok. birikimini ilk hesabında yap. arkasından da arkadaşların dediği gibi borsaları bi araştır. öncelikle türk borsaları çünkü btc yi veya eth yi sen oradan alacaksın. seçtiğin borsaya kaydını ol hesabını onaylat.

birikimin oraya gönder. daha sonra da diğerlerini araştır. nasıl alınır ne alınır nasıl satılır. hangi borsaya gönderirim. burada da yurtdışı kaynaklı altcoin yoğunluğu bol olan güvenilir borsalar var.

arkasaından en uygun yolu en uygun coini seçersin zaten. işte ozaman borsadan kafana oturan coini alarak işlemine başlarsın. istediğin borsaya gönderir oradan da trade tecrübesi kazanırsın. bu kısa bir yol değil o yüzden yavaş yavaş kavrayacaksın.

arapgeceleri
Member
**

Activity: 378
Merit: 10

View Profile
November 30, 2017, 11:09:18 AM

merhabalar güzel bir post olmuş benim de işime yarayabilir teşekkürler..

SilverVigilante
Sr. Member

Activity: 361
Merit: 250

View Profile
November 30, 2017, 02:55:57 PM

Yerinde olsam Ethereum satın alıp ICO'lara yatırım yapardım en garantici yöntem bu her ICO'dan 2x fiyatla satsan zaten hızlı birşekilde yatırımların ve paran büyür gider.
Kuvan
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
November 30, 2017, 05:47:51 PM

Güzel bir konuya değinmişsiniz, anlatanların ellerine sağlık  Smiley
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
November 30, 2017, 05:51:11 PM

Yerinde olsam Ethereum satın alıp ICO'lara yatırım yapardım en garantici yöntem bu her ICO'dan 2x fiyatla satsan zaten hızlı birşekilde yatırımların ve paran büyür gider.

hocam dediğiniz doğru da daha yeni yatırımcı. ICO nedir bilmiyor hangilerine girilir bilmiyor. ne yapar nasıl yapar takımı nasıl güvenilir mi bilgi yok. zaten birikimi aylık 100 200 lira.

bilmediği bir suya balıklama girmesinden başka birşey değil bu.

çoğu ICO ya giriş 0.01 ETH, gasıydı gönderisiydi elindeki para yavaş yavaş buharlaşacak ha birde proje scam çıktı uğraşsın dursun.

sen biliyorsun hangisine girilip hangisine girilmeyeceğini de ICO daha kapsamlı bilgi gerektiriyor bana göre.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
November 30, 2017, 10:28:31 PM

Ayda 100 - 150 tl aslında bir öğrenci için büyük para yatırım yapmak istemen güzel bence her ay farklı bir coinden alman daha mantıklı olacaktır.. Farklı derken hiç duyulmamışlardan bahsetmiyorum git bir gün eth al bir gün ltc bir gün dashh bakarsın biri bir gün fırlarsa en azından güzel kar edersin öbür türlü küçük paralar olduğu için pek fazla kar beklememek gerekir.
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
December 01, 2017, 12:15:15 PM

Öğrenci olarak bunu yapabilmen çok güzel rakamlar küçük gibi dursada ilerde sana fazlasıyla katkı sağlayacaktır. Trade yaparak güzel yerlere gelebilirsin fakat bu işten anlamam dersen sadece yatırımına BTC alarak bekleyebilirsin.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
December 01, 2017, 04:54:03 PM

Öncelikle sermayeni hiçbir zaman küçümseme. Fakat "fee" ücretlerini göz ardı etme. Yani o miktarda bir bütçeyi birçok coine bölersen "fee" ücretleriyle birlikte baya bir erir.
Bunun yanında sırf grafiği yukarı yönlü veya çok duyulan bir coin diye yatırım yapma. O coini araştır. Projesi nedir , ne zaman ne sunacaklar vs

Not = Satış yerini alıştan önce belirle
crsmbsmsn55
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
December 01, 2017, 06:34:43 PM

Öğrenci arkadaşlarımızı cesaretlerinden ötürü kutlarım cebinde 100 TL kalıpta bu işlere girmeye çalışmak bir öğrenci için risk tabiki. Ama ileriye dönük muhakkak kazanacaktır çünkü bundan 3 ay önce başlayıp şuan parayı götüren arkadaslarim var
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
December 04, 2017, 11:46:13 AM

ethereumum daha gidecek çok yolu var gibi. elbette yine de dikkatli olmak gerekir. soluksuz zirve noktalara hele ki 1000 dolara ulaşması beklenemez. pek çok defa aşağı, yukarı hareketler yapacaktır.

uzun vadeli düşünüyorsanız pek çok uzman tarafından önerilen coinler arasında kıyaslama yapın.
son zamanlarda IOTA gündemde, keza stellar dı ismi sanırım.

burada önemli olan coinin şirketlerle anlaşması, yeni borsalarda yerini alması gibi olumlu haberleri takip etmek.
hangisi size uyun geliyorsa onu seçip uzun vadeli bir yatırım yapabilirsiniz.

yine de karar size ait. şunu al bunu sat gibi önerilerde bulunmam.

Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
December 04, 2017, 02:36:16 PM

Bence 150-200Tl ile trade yapmak harcadigin emege degmez okadar saati biryerde calisarak gecirsen daha cok arttirirsin. Bilindik coinlere dustuyse yatir kalsin. Ayrica airdroplari etkinlikleri takip et ordan bir miktar biriktirirsin ve geleni satma bekle 10$ satabilecegin coin bir bakarsin 200-300$ olmus.
Death Note
Member
**

Activity: 98

The future is your Genome

View Profile
December 06, 2017, 11:32:55 PM

Keşke biz de genç iken böyle paralarımızı ayırıp yatırım yapmayı düşünseydik şimdi bugünlerde yaşadığımız sıkıntıları çekmezdik. Cry

gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
December 07, 2017, 09:55:37 AM

Kaderdaşım merhaba. Ben de gecmis aylarda böyle bir post acmistim basliklarimiz cok benziyor.  Hedefim aylik kykm dan olsun elime gecen diger paralardan olsun kenara koyup 100-150 tl civari bir yatirim girisimi idi. Borsa bilgim pek yok yani bu konuda kendimd guvendigim pek soylenemez. Ama risk almadan basariya ulasmak imkansiz gibi geliyor bana ha yalpalayacaksin zarar edeceksin ilk baslarda belki ama boksa baslamis gibi dusun dayak yiye yiye ogreneceksin bu isi. Ha soracak olursan sen girdin mi 100-150 tl ile ? Maalesef giremedim cunku planladigim gibi gitmedi hicbir sey. Ve yatirim yapmayi birak elimde artan para soz konusu bile degil. Ayin sonunu zor getiriyorum. Tek gelirim kyk dusun halimi. Bunu sana engel olmak icin soylemiyorum eger imkanin varsa gir pisman olmazsin yani koyacagin parayla emin ol daha karli bi sey yapamazsin en mantikli bu sekilde kullanabilirsin. Baktin iyi gitmiyor moralini bozma derim illa mi bi gun sen de kara gecersin. Yani cok buyuk paralardan bahsetmiyoruz. Madem oyle sen neden girmedin diyebilirsin. Dedigim gibi ayin sonunu getiremiyorum temel ihtiyaclardan oturu elimde hic para kalmiyor. Imza kampanyalarindan kazanmaya calisip yatirim yapmayi dusunuyorum. Ha para bulirsam yine yaparim da su anki durumum boyle. Umarim cok iyi paralar kazanirsin ve bi an once ogrenirsin isi cok zarara ugramadan. Bol şans ve bol kazançlar Smiley
Ceisus
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
December 08, 2017, 01:03:16 PM

ben de aynı durumdayım arkadaşla her ay biraz para artırıp btc alıyorum.Sana tavsiyem bu yola girdiysen bırakma geçen seneden bu yana düzenli bir şekilde para yatırma devam etseydim şu an öğrenciyken yapamayacağım şey yoktu.en önemlisi sabırlı ol
Suzukigsxr250
Member
**

Activity: 250
Merit: 13

Dextrust.org #Defi

View Profile
December 10, 2017, 09:03:23 AM

Bende böyle bir düşüncedeydim acaba nereye yatırım yapsam gibi bu konu yararlı oldu bazı düşüncelerim değişti yanlış biliyormuşum bazı şeyleri öğrendim iyi oldu yararlı bir konu

criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
December 10, 2017, 01:49:00 PM

aylik 100 tl 100 tl almak komisyonlardan dolayi mantiksiz olur ( borsalar icin). elden satan birilerini bulup ogrenciyim vs deyip komisyonsuz ufak miktarlar alinabilir. bu kez de transfer ucretleri cok olacak. aslinda 3 5 ay dolar olarak biriktirim toplu almak daha mantikli bence.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
ekber0101
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
December 11, 2017, 05:45:28 PM

Bende öğrenciyim üniversiteye hazırlık yapıyorum benimde elime az az paralar geçiyor yani güzel konu açılmış tam da öğrenciye ait bir konu teşekkürler Cheesy
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: