Bitcoin Forum
May 11, 2024, 10:54:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTCTurk Bakiye ve Kullanılabilir Bakiye Problemi  (Read 263 times)
heroinchains (OP)
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
November 29, 2017, 03:49:10 PM

Merhabalar.

Bir kaç problem okumuştum bununla ilgili de "ulan çok zor olması yaa" falan demiştim.

Bana da oldu maalesef bugün.

Şimdi öncelikle işlem sırasını anlatayım, belki sizler daha bilgilisinizdir bu problemle ilgili ve bu konuda bana bir fikir verebilirsiniz.

Şimdi Papara hesabımdan BTCturk hesabına para transferi yaptım ilk kez.

Haliyle para daha hesabıma geçmedi çünkü şu uyarıyı zaten yaptı btcturk;

Banka ve diğer ödeme sistemlerinden ilk defa para yatıracak olan kullanıcıların yatırdıkları tutar, paranın yatırılmasının gerçekleşmesinden 24 saat sonra kullanıcı hesabına geçecektir.
Tutar hesabınıza geçmeden önce yeni bir yatırma isteği oluşturamamaktasınız.

Ancak bugün bitcoin düşmüşken , hesabımda halihazırda çok az da olsa var olan ethereum u satıp BTC almak istedim. ETH sat emri verdiğimde ne onay ne de iptal ibaresi gelmedi. Daha sonrasında ETH 'lar bozdurulmuş gözüktü, ancak bakiyem hala 0 TL. Yani ekran görüntüleriyle anlatmak gerekirse benim bozdurulan ETH'lar bi anda havada puf oldu gibi.

"Bakiye" ve "kullanılabilir bakiye" arasında fark oluştu.

Şu anda ne alım ne satım yapamıyorum ancak varlıklarım da sıfır gözüküyor. Ethereum bozdruduğum param toz olmuş gibi. Yardımcı olur musunuz ? Sad Madem "bakiye"de sahip olduğum miktar gözüküyor, nasıl "kullanılabilir"de değil?

https://i.hizliresim.com/rJ4nWN.png
https://i.hizliresim.com/zJZ986.png

delireyim mi yoksa sakin mi kalayım bilemedim  Huh

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
November 29, 2017, 04:08:10 PM

Hocam bahsettiğiniz sorun şu an herkeste yaşanıyor, BtcTürk ana konusundan okuyabilirsiniz.
Kullanılabilir bakiye kısmına gelirsek:
Kendimden yola çıkarak; yaptığınız işlem sonucu TL, BTC, ETH hesabınıza parça parça birkaç saat içerisinde geliyor.
Maalesef beklemekten başka yapacak hiçbir şey yok.
santinotr
Member
**

Activity: 126
Merit: 12

View Profile
November 29, 2017, 04:15:39 PM

3 saat önce gerçekleşen ethereum emirleri daha yeni gerçekleşmeye başladı şu anda, sistemde inanılmaz problemler var.
Açık emirlerde işleminiz gözüküyor mu ? İptal edemiyorsanız bilin ki bir kısmı ya da tamamı işleme tabi tutulmuş ancak henüz sistemde bakiyenize yansımamıştır. Gerçi BTCTurk'de her şey puf da olabilir az önce Bitcoin'de vermiş olduğum emirlerden daha yükseğe alış gerçekleştiğini farkettim, bugün ne rezillikler döndü günlerce konuşulacak..
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
November 29, 2017, 04:16:21 PM
Last edit: November 29, 2017, 04:33:06 PM by btclife01

Kullanıcılara gönderilen duyuru;

http://muj.mj.am/nl1/muj/lgzhz.html

"Değerli Kullanıcılarımız,

Bugün saat 16:00 - 17:30 arasında yaşanan teknik bir arıza nedeniyle iş emirlerinizin hesaba yansımasında problem yaşanmış ancak kısa sürede sorun halledilmiştir. Bu arıza sadece emir sonuçlarının hesabınızda gözükmemesi ile alakalı olup, emirler tarafımızda gerçekleşmiş ve hesaplarınıza en kısa zamanda yansıtılacaktır.

Bilgilerinize sunar, yaşanan kısa süreli aksaklık için özür dileriz.

Saygılarımızla

BTCTurk Destek Ekibi"

pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
November 29, 2017, 09:11:38 PM

29.11.2017 de saat 22:00 dan arıza vermeye başladı ve şu an 00:07 siteye ulaşım yok " The service is unavailable." hatası alıyoruz
İyice bozuldu bunlar yarından itibaren binance'ye geçiyorum yetti be 1 gecede 23 bin tl zarar ettirdiler. Sat diyorum emir girildi diyor fiyat bir anda 45.000'den 5.100TL 'ye geldi sonra 26.000 iyice kafayı sıyırdı 45binden sat emrim 40 binden gerçekleşimiş.
İptal etmek için 1 saat uğraştım ama hep site kapandı ve sms onayı gelmedi o süre zarfında benim btc'yi satmış bu 1 değil 2 değil belki 10 oldu yeter artık
Aylık 3 milyon işlem hacmim vardı avcunuzu yalayın BTCTURK GİDİYORUM BEN
Pages: [1]
  Print  

Jump to: