Bitcoin Forum
May 11, 2024, 12:47:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Amerika kendi Sanal Parasini Cikaricak  (Read 1564 times)
quatnatined (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
November 30, 2017, 07:56:31 AM

Son Dakika; ABD Merkez Bankası New York Şubesi Başkanı William Dudley, "bankanın kendi dijital para birimini çıkarma konusunu düşünmeye başladığını" söyledi.

Bu haber hakkinda ne dusunuyorsunuz? Bugun btc yi alt edicek sanal para dunyasina egemen olabilicegine emin olmadigi bir para cikarmicagini dusunuyorum ben. Eger boyle bir para cikarirsa mutlaka dunyada nasil dolar soz sahibi ise sanal paralarda da kendi cikaricagi paranin soz sahibi olmasini garantiler diye dusunuyorum sizin fikirleriniz nelerdir?
1715388440
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715388440
Reply with quote  #2

1715388440
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715388440
Hero Member
*

Ignore
1715388440
Reply with quote  #2

1715388440
Report to moderator
1715388440
Hero Member
*

Ignore
1715388440
Reply with quote  #2

1715388440
Report to moderator
1715388440
Hero Member
*

Ignore
1715388440
Reply with quote  #2

1715388440
Report to moderator
adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
November 30, 2017, 10:49:08 AM
Last edit: November 30, 2017, 11:13:51 AM by adamin1i

ülkelerin çıkaracağı dijital paraların günlük kullanıma uygun olması gerektiği için şuan ki dolar euro tl neyse o tarz yapıda bir para çıkarabilirler.
bunun bitcoin ve diğer altcoinlere normal şartlarda kötü bir etkisi olacağını sanmıyorum aksine bunlarında güvenilirliği artmış olur diye düşünüyorum.
ama kendi paralarını çıkarırken bir yandan da diğer paraların dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılmasına engel olabilecek hareketler yaparlar mı bilemiyorum.
quatnatined (OP)
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
November 30, 2017, 11:09:14 AM

Benide dusunduren kismi bu yarin abd ve digerleri kendi paralarini cikarirlar ise ve btc lerin artik yasa disi oldugunu kullanmak istyenin ulkelerin cikardigi paralari kullanabiliceklerini soylerlerse bence cogu kisi btc yi terk edebilir?
Sahsen ben elimdeki btc leri amerikanin yada ingilerenin veya herhangi bir kafama esen guclu olacagini dusundugum ulkelerin cikaricagi para birimine gecerim.
Hep konusulan btc aslinda bir deneme bir deney soylemi belkide buydu devletler oturdu izlediler 5 6 sene boyunca ve artik ise yaradigini gorunce kendileri el atip kendi paralariyla at kosturmak istiyorlar bu alemde.
cenk279
Full Member

Activity: 135
Merit: 101

View Profile
November 30, 2017, 11:38:23 AM

bitcoin üzerinde gerçekten çok büyük etkisi olur . dolarcoin çıktığını düşünün ve arkasında amerikanın olduğunu düşünün, bitcoinin mottosu merkezsizlik  tamam ama bu dolarcoini aldığın zaman ile bitcoini aldığın zamanki güven duygusunu düşün. tamam bitcoin her zaman kazandırmıştır fakat her an ne halt yiyeceğini bilemiyoruz. dün akşam 11200 dolardan 8700 dolar düştü mesela? aynı şekilde de çıktı. insanlar riskli hızlı iniş çıkışlar mı sever yoksa riski daha az ve daha küçük miktarlarda çıkan coinleri mi seçer?  bütün soru bu ? BTC
partysumo
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile
November 30, 2017, 11:47:48 AM

Açıkçası tutucağını düşünmüyorum, bu nedenle de BTC yi etkilemez.

meteson1
Newbie
*

Activity: 47

View Profile
November 30, 2017, 01:46:48 PM

Bitcoin i etkilemez, kendi halinde takılır bir köşede  Grin
Akboi
Hero Member

Activity: 686
Merit: 501

Blockchain Just Entered The Real World

View Profile
November 30, 2017, 02:09:53 PM

Adamlar zaten 4 yıldır bunu düşünüyorlar. 2013'ten beri ciddi şekilde Bitcoin'i yasal düzene oturtmaya çalışıyorlardı. Kripto paraların önlenemez yükselişini görünce kendi sistemlerini de buna entegre etmeye çalışacakları açıktı. Beklenen bir açıklama oldu. Üzerinde çalışmaya devam etsinler.

███████████████████████
     ███▄ ▄▄▄▄   ▄▄▄█▀▀  █████
    ███  █▀  ▀█▀▀▀       ▐█ ███
   ███  ▄██▄▄█▀▄▄▄        █▌ ███
  ███ ▄█▀  █     ▀█▄▄     ▐█  ▐██
 ███▄█▀    █        ▀█▄▄  ▄▄▄ ██
████▀      █           ▀██▀   ▀█ ██
 ██▀█▄     █          ▄█▀▀█▄▄▄█▀██
  ██ ▀█▄   █      ▄▄█▀▀    ▐█  ██
   ██  ▀█▄█▀▀█▄▄█▀▀        █▌ ██
    ███  █▄  ▄█▀█▄▄▄      █▌███
     ███  ▀▀▀▀     ▀▀▀█▄▄▐████
      ███████████████████████

▄▄       ▄▄▄        ▄▄   ▄▄▄▄▄ 
  ▀█▄   ▄█▀ ▀█▄    ▄█▀ ▄█▀▀   ▀▀█▄
    ▀█▄█▀     ▀█▄▄█▀  ▐█         █▌
    ▄█▀█▄      ▄█▀    ▐█         █▌
  ▄█▀   ▀█▄  ▄█▀       █▄       ▄█
▄█▀       ▀██▀          ▀▀█▄▄▄█▀▀

Network
BLOCKCHAIN JUST ENTERED THE REAL WORLD
..Decentralized Crypto-Location Oracle Network.
.........GET WHITELISTED FOR TOKEN SALE ( Limited )..........

.WHITE PAPER.  ││  ANN Thread  Telegram   Medium   Twitter   Reddit
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
November 30, 2017, 02:20:50 PM

Çıkarsın çıkarmasına ama gerçek para piyasalarında doların kurduğu hakimiyeti kripto piyasalarında kurabilmeleri zor görünüyor. Btc yi tahtından edecek bi para birimi düşünemiyorum.Olsa olsa eth 1.sıraya geçebilir belki onun dışında tek kral her zaman btc olarak kalacaktır
dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
November 30, 2017, 03:05:18 PM

Tezos'la ortaklık falan düşünmezler mi acaba sıfırdan uğraşmak yerine bu kadar para toplamış projeyle partnerlik tarzı bir şeyler yapabilirler.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
November 30, 2017, 03:21:22 PM

Eninde sonunda her ülke kendi birimini oluşturacaktır. Ancak hiç birisi bir BTC olamayacaktır. Çünkü anonimliğini kaybetmiş oluyor.

cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
November 30, 2017, 03:26:05 PM

Diyelimki çıkardı nolucak ruslar çinliler asyalılar  sanal parayla daha ilgili insanlar amerikalılara nazaran bence menşei(devletin) olmayan sanal paralar daha kullanışlı olucaklardır.
cripton
Full Member

Activity: 147
Merit: 100

View Profile
November 30, 2017, 03:59:25 PM

ne cikarsa ciksin Btc hepisinden prim yapiyor. michael jakson gibi. cakmalari cok ama aslisi gibi yok.
massacrewin
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
November 30, 2017, 04:03:46 PM

Amerika için başarılar diliyorum  Roll Eyes. Kısa ve öz olmak gerekirse taklitler aslını yüceltir.  Grin Cheesy
Alosa
Full Member

Activity: 238
Merit: 104

Alaattin

View Profile
November 30, 2017, 04:07:18 PM

Canım bak şimdi, bu piyasadaki kurallar normal dünyadaki gibi işlemiyor. Amerika coin çıkarsa bile bu piyasada söz sahibi olamaz.

█▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔█
█  🔒
SAFECRYPT.IO CRYPTOEXCHANGE   • WHITEPAPERTHREADWEBSITE 🚀 ICO IS LIVE  🔥JOIN NOW!🔥   █
█▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂█
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
November 30, 2017, 06:35:18 PM

Dünyaya hakim olan para birimleri artık sanallaşacağı için büyük devletlerinde buna ayak uydurması lazım yoksa şirketlerin bile altında kalabilir çoğu devlet bunun için önceden görüp önlem veya burada görüldüğü gibi coin çıkarması lazım.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
November 30, 2017, 06:49:22 PM

diyelimki çıkardı toplam elinde kaç adet basıcak mesela Cheesy yada fiziki dolardan fiyat olarak ne akdar farkı olucak
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
November 30, 2017, 07:24:50 PM

Merkez bankalarının sanal para çıkarma olayını çözemiyorum. Bizim düşündüğümüz manada borsalarda işlem gören bir emtia olarak düşünmüyorlar muhtemelen.

jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
November 30, 2017, 08:09:00 PM

Abd coin çıkarsın artık şu saatten sonra ben çok fazla yeni çıkan coinlerin tutacağını sanmıyorum bu olayın büyük pastası kesildi ve şuanda paylaşılıyor ancak çok sağlam yatırımlar ve vaatler ile güzel bir noktaya gelinebilir belki

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
November 30, 2017, 09:32:13 PM

hicbi halt olmaz o dijital paradan bu saatten sonra. btc yi amerikanin kendisi bile altedemiyor malesef kaldi ki dijital parasi etkilesin. gecti artik. kimse btc satmiyor.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
November 30, 2017, 09:52:17 PM

Tether gibi bir kriptopara çıkaracaklarını düşünüyorum.Herzaman 1 usd ile eşitlenecektir.BTC'ye gelirsek zaten bu piyasanın kralı kendisi olduğu için pek etkilenmez ve üzerine güç katar diye düşünüyorum.Şimdi şöyle düşünün türkiyenin herhangi bir mağazası btc kabul ediyordur ama tether etmez ? ABD eğer düşündüğüm kadar akıllı ise Btc yi resmi parası yapar kullanır.Dünyanın en büyük btc stoğuda ABD de olur.Bence ne olursa olsun BTC Dünyanın ortak parası oldu,bundan sonra sadece biraz zaman ve az daha güç lazım Smiley

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: