Bitcoin Forum
June 17, 2024, 08:59:59 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Türk borsaları pis kokular yayıyor.  (Read 1037 times)
myypw (OP)
Newbie
*

Activity: 45
Merit: 0

View Profile
November 30, 2017, 12:10:30 PM

Daha önceden de bu tarz şüphelerim vardı fakat dün yaşadığımız olay artık pes dedirtti.

Dünkü ani spike sırasında(11300-8700), Paribu ve Btcturk alım-satım emirleri girilmesini bir şekilde engel oldu.
Ben artık serverlarının yetersiz olduğu, hacmi kaldıramadığı savını fazla çocukca buluyorum.
Bu iş için gerekli olan altyapıyı kuramıyorlarsa, işi yapmamaları, exchange işine soyunmamaları daha akılcı olandır.

Hem paribu hem btcturk; bizim paralarımız ile 45.000'den sattığı btc'yi yine bizim paramızla 38.000 den almıştır.
Bu saatten sonra bu şirketler hesap vermelidirler.
auygurbalik
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
November 30, 2017, 01:32:59 PM

Hesap mesap vermezler reiz. Pılı pırtı toplayıp gideceksin, şark kurnazlığı bizim kanımızda var, parayı görünce dayanamıyoruz, piçlik yapasımız geliyor napacaksın.
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
November 30, 2017, 01:48:09 PM

BTC preev kuru 37 bin paribu ve diğerleri 43000...

6000 TL fark ayıp denen birşey var bu fark kime kalacak.btc 9000 dolar hala 11500 dolardan btc satıyorlar..

Soran olursa piyasayı alıcılar belirliyor.Bu fiyattan türk milleti öldürsen btc almaz..Hırsızlar..
myypw (OP)
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
November 30, 2017, 04:09:22 PM

Niteliksiz bir borsa, tüm borsalarda arbitraj botları var, aynı anda Global Exchange'lerde btc alıp, tr'de satsalar, fiyatlar çok güzel örtüşecek, bunu bile beceremiyorlar.
Niteliksiz insanların bu tarz işlere girişmemesi gerekir.
tasadar
Full Member

Activity: 284
Merit: 100

View Profile
November 30, 2017, 09:41:01 PM

ne olduğu bile belli değilki. btcturkte saat 23:00 civarı 1 btc satış emri girdim, iptal etmek istedim ama ortada emir falan görünmüyordu.
2 saat sonra saat 1 gibi 0.3 btc iki işlem halinde aynı saniyede ama arada 1000 lira fark ile satılmış.
ondan gene yaklaşık 2 saat sonra saat 3 gibi, 0.3 btc daha satılmış.
kalan 0.4 btc hiç satılmamış ve satışlardaki fiyatlar saat 23'teki fiyatlar.
0.4 btc kalıyor ama açık emir yok ortada, bunları nasıl izah edebilirler...
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
November 30, 2017, 10:16:17 PM

Çok büyük para kaldırmış olabilirler, sadece türk borsalarından bahsetmiyorum, dünya genelinde bu tarz olaylar yaşandır.

tr de dolar fiyatı artınca 404 hatası veren banka siteleri var, kendini bakıma alan banka siteleri var. düşünün bir de bunlar denetleniyorlar göya.
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
December 01, 2017, 01:55:45 AM

Pazartesi günü Koineks, BtcTurk, Paribu, koinim  bildiğin ortak hareket edip fiyatları yükselttikçe yükseltti. piyasa 457 dolar olan ETH 578 doladan sattılar. BTC konusuna hiç girmiyorum çünkü 9400 seviyesinde gezinen btcyi 10.450 dolar civarından sattılar. dışarıdan eth, btc, ltc gönderenlerin işlemleri askıya alındı ve çoğu kabul edilmedi yani kısacası ellerindeki coinleri pazartesi günü banka işlemleri onaylananlara yüksek fiyattan sattılar.. 3 gün sonra foruma girip pişkin pişkin sadece  teknik arıza, yoğunluk, sistemsel problem diyip geçiştirdiler. Fiyatları sorsanız zaten kılıfları hazır 'fiyata bir müdahelemiz yok fiyatları kullanıcılar belirler' klasik türk yalanları işte. umarım o kurduğunuz sistem bir gün elinizde patlarda alırsınız elinize gidersiniz.
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
December 01, 2017, 05:25:52 AM

BTC preev kuru 37 bin paribu ve diğerleri 43000...

6000 TL fark ayıp denen birşey var bu fark kime kalacak.btc 9000 dolar hala 11500 dolardan btc satıyorlar..

Soran olursa piyasayı alıcılar belirliyor.Bu fiyattan türk milleti öldürsen btc almaz..Hırsızlar..
Sen çok bunu kafana takıyorsun yurtdışından 9000$ den al tr de 10000 den sat millet ucuza BTC almış olur sayende sende btc başı 1000$ kar edersin
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
December 01, 2017, 06:37:19 AM

Şuan hepsinin siteleri takır takır çalışıyor hep zaten yüklenme ath dönemine gelir demi , türk aklı ne kadar siksem kaar derdindeler
Bjazen
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
December 01, 2017, 11:05:37 AM

Açıkcası türk borsalarına zerre güvencim yok bunu kasıtlı yaptıklarını düşünüyorum üçün beşin hesabının kesinlikle peşindeler.
the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
December 01, 2017, 11:26:06 AM

tek türk borsları değilki tüm borsalar sıkıntılı bence, artık şu dex olayını biri çözsede bizde rahat etsek.
Betfair
Sr. Member

Merit: 260

View Profile
December 01, 2017, 06:41:59 PM

tek türk borsları değilki tüm borsalar sıkıntılı bence, artık şu dex olayını biri çözsede bizde rahat etsek.
DEX olunca KYC ye uymayacakmı sanıyorsun? anlamıyorum sizi
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 01, 2017, 07:52:49 PM

ben bu tür olayların sadece birkaç yerli borsa tarafından (yapılıyorsa eğer) yapıldığı kanaatinde değilim. aksine dünya borsalarının birçoğu federasyon gibi bir çatı altında hareket ediyorlar gibime geliyor.

bazı yabancı borsalar swiftler zamanında ulaşmasına rağmen işleme koymayıp 3-4 gün parayı işletiyorlar. ayrıca 3-4 gün biriken nakit girişlerini cuma günü salıyorlar. hafta sonu nakit çekim olmadığı için fiyatlar artıyor.böylece fiyatların yükselmesini sağlıyorlar.

bunu her borsanın kendi başına yaptığını da sanmıyorum. birkaç borsa ortak birlikte hareket ediyor olabilir.

fazla paranoyak olabilirim bilemiyorum. çünkü o gün ben 3k zarar ettim. sırf siteye giremediğim için. ben zarar ettiysem biride 3k kar etti.

bdivrik
Sr. Member

Merit: 262

View Profile
December 01, 2017, 08:35:31 PM

türkiyede bu tür hareketler klasik oldu denilebilir
en son teknosa  vb firmaların yazışmalarında görmüştük
aynı şey telekom şirketleri içinde gecerli
bizim firmalar rekabet yapmak yerine müşteriye hallenmeye bayılıyor
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 01, 2017, 08:55:14 PM

İşin özeti şu, işin içine yeşil yeşil dolarlar girince rekabet anında yok oluyor, hep birlikte düdüklemek için can ciğer kuzu sarması oluveriyorlar. Btctürk sapıtalı çok oldu zaten ama Paribu kendine yazık ediyor, en güvenilen borsa olma yolunda gidip ciddi bir şekilde öne geçmişti ama çalıntı para tatlı geldi demekki. Keyifleri bilir, borsalar artmadan önce millet forumda kendi arasında cayır cayır alım satım yapıyordu, yine o işler canlanır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
December 02, 2017, 06:22:44 AM

İşin özeti şu, işin içine yeşil yeşil dolarlar girince rekabet anında yok oluyor, hep birlikte düdüklemek için can ciğer kuzu sarması oluveriyorlar. Btctürk sapıtalı çok oldu zaten ama Paribu kendine yazık ediyor, en güvenilen borsa olma yolunda gidip ciddi bir şekilde öne geçmişti ama çalıntı para tatlı geldi demekki. Keyifleri bilir, borsalar artmadan önce millet forumda kendi arasında cayır cayır alım satım yapıyordu, yine o işler canlanır.
Millet kendi arasında alım satım yapsında görsüm anasının nikahını. Daha 2 hafta oldu adamın biri kaçıralı, 4 ay oldu biri öldüreli btcden dolayı. Ben hiçbir borsanın birşeyler çaldığınız kesinlikle zannetmiyorum. Bende yazılımcıyım, benimde şirketim var Ankara’da. Türk borsalarının bu şekilde devam etmesi bile büyük bir başarı. Olabilir ve düzeltmesi gerçekten çok zor şeylerle başaçıkıyorlar. Siz adamların arkasında duracağınıza sürekli çok bilmiş gibi adamları eziyorsunuz. Arkadaş poloniexde zaiyata uğrayınca karşında irtibata geçemeyeceğin kişiler olduğunhalde güllük gülistanlık TR borsalarında zaiyata uğrayınca “yok bunlar kötü, bunlardan bi bok olmaz, bunlar para çalıyorlar” bu adamların sizce para çalmaya ihtiyacı var mı? Paribunun olmuş 3500btc hacmi, btcturkun 1500btc hacmi.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
December 02, 2017, 07:31:59 AM

İşin doğrusu Türkiye'de borsalar gün içi al-sat işlemleri için yetersiz.
Kullandım ve iki defa mesaj attım, "düzelteceğiz" dediler bakıma aldılar, sonrada bir daha kullanmadım.

Yabancı borsada al-sat daha karlı olup, Türkiye'de kur farkının daha karlı olmasından dolayı sırf satış için kullanılabilir.

Bitcoin'de 4.50 kur nedir yahu Smiley
Alsan fark azalacak ve 4.10'a geldiğinde bir düşün.

Dolar bazında sert düşüş ve yükselişlere geç tepki veriyor.
Derinlik ekranında donma, emirlerin geç iletilmesi
İşleme başladıktan sonra o fiyatın çoktan geçilmesi gibi dezavantajlar bence daha kritik.

O kadar komisyon alıyorsun stabil çalışan bir sistem kur da işlemimizi yapalım.
Neyse.
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
December 02, 2017, 08:55:57 AM

Hocam bunun sorumlusu paribu ya da btcturk değil ki o fiyatları Paribu ya da Btcturk değil biz yaratıyoruz adamları boş yere suçlamanız saçma olmuş bana kalırsa.
integrap
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
December 02, 2017, 02:59:31 PM

Ben açıkcası borsaların kasten yaptığını düşünmüyorum. Sık alış satış adamların işine gelir arkadaşlar komisyon alıyor adamlar. Yoksa alım satım kullanıcılar arasında oluyor bunu anlayın artık.

teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 02, 2017, 03:12:19 PM

Borsalardan şikayetçi olanlar forumda mesaj atacaklarına kullanmayı bıraksınlar serverları bize kalsın,
kur farkından şikayetçi olanlar arbitraj yapıp para kazansın
borsa işletmeyi çok bilende gitsin borsa açsın sonra zevzekçe atılan forum mesajlarıyla uğraşsın.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: