Bitcoin Forum
May 12, 2024, 08:12:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: İlk 100 bitcoin'i satmıyor  (Read 1455 times)
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
November 30, 2017, 11:27:43 PM

Bitcoin ve keşkeleri anmaktansa bitcoin ve iyi kileri anmak lazım. Mehmet Hamdi BOL hocanın yanlış hatırlamıyorsam azar azar almak gibi bir yatırım fikri vardı örneğin aylık 100 dolarlık yatırım yapmak gibi. Eski hesapları konuştuğumuzda canım sıkılıyor keşkelere dönüyorum. İleri bakmak lazım.
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715501552
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715501552
Reply with quote  #2

1715501552
Report to moderator
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
November 30, 2017, 11:46:20 PM

Ben de çoğunun alıp unuttuğunu düşünüyorum. Yoksa şimdi 1 tane bile niye satmadan beklesinler ki.

PokerStein1
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
December 01, 2017, 02:31:27 AM

İlk 100'de yer alan coin'ler ciddi şekilde sinir bozucu Cheesy , çoğundan arkadaşın dediği gibi para transferi yapılmamış dışarı , yani bende olsa o coin'ler yattan kata ferrari porsche'a kolleksiyon yaparım vallahi Cheesy  , adamlar ya private keyleri kaybetmişler ya da o kadar zenginlerki BTC'lere dokunmuyorlar daha.

valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
December 01, 2017, 04:03:04 AM

Bilinçli olarak kilitlemiş kullanıcılar olabileceğini hiç düşündünüz mü? Yani bazı kesimler nefsini kilitlemek için coinlerini belirli bir tarihe kadar bilinçli olarak kilitlemiş olamaz mı ? Eğer bunu Bitcoin için şu an ben yapıyor olsam bu gayet mantıklı olurdu. Aksi durumda elimiz ayağımız durulmuyor bilirsiniz.
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
December 01, 2017, 04:31:49 AM

Adamlar akıllı, 5 10 yıl sonra onları sattıklarında zengin olcaklar zaten, da okadar bıtcoınım olsa bugun satar altcoınlere yatırırırdım btc alıp hıc ellememek de garıp gelıyor bana:)
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
December 01, 2017, 06:08:47 AM

Hocam adresleri paylaşsan bizde görsek merak ettim şimdi dönem dönem bakarak ona göre strateji belirlemeye çalışabiliriz.
Şimdiden teşekkurler
suram (OP)
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
December 01, 2017, 07:30:10 AM

https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 01, 2017, 08:04:38 AM

Bende 2013'de tanışsaydım büyük ihtimal bende satmazdım devamlı yükselicek bişey bu bitcoin yani hergün %3-5 bişeyler atıyor durmuyorda.
Size olacağı şöyle özetliyeyim. Kendimi örnek vererek o zamanlarda sahip olduğum btc sayısı 20 falandı fakat fiyatı artınca elimdekilerin hepsini sattım fiyatı biraz düşüş yaşadı aldım sattım bi ara çok korktum komple çıktım şuanda elimde olsaydı o 20 btc çok farklı yerlerde olabilirdim. Çok yalnış yerlere saptım çoğunu kaybettim sürünüyoruz şimdi. Yani demem o ki 2013 senesinde tanışsanız bile elinizde tutamayacaktınız fiyat her arttığında satsam mı satıyorum acaba daha yükselir mi ya düşerse diye içiniz içinizi yiyor ve en sonunda satıyorsunuz.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 01, 2017, 08:19:10 AM

Ben hep görüyordum internette btc'i falan hatta bır ara onlıne oyun sıtelerınde çok fazla reklamı oluyordu btc nın hiç merak etmemıstım 2012 de bır arkadaşım ınternetten boyle para kazanılıyor kripto para falan dedıydı de sıttır çektıydım yalandır onlar dıye, keske ılgılenseymışız o zamanlar
mypat3op
Full Member

Activity: 420

View Profile
December 01, 2017, 09:00:12 AM

Acil paraya ihtiyacım olmasa ben de hiç satmazdım, fakat paraya ihtiyacı olan herkes katlayacağına gerçekten inansa bile  bu noktadan düşer korkusuyla ya da düşerse çoğaltırım amacıyla satıyor ve asla aynı adette bitcoini geri alamıyor maalesef,  satmasam 25-30 civarında da bende olurdu şu an en az. Kenara atıp unutanlar çok şanslı.
h4yfans
Full Member

Activity: 210

View Profile
December 01, 2017, 10:58:47 AM

Şuan mine edilen 16 milyon btcnin tahminim 5 milyonu falan çöptür. Private keyleri kaybedilmiştir. Satoshi tarafından ilk mine edilen coinler öyle. 50 şer btc coinler hala aynı blokta duruyor. Kim kimse ellememiş.
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
December 01, 2017, 12:07:12 PM

ah satoshi ah bi taş attın kuyuya çektin gittin şimdi elli milyon deli çıkarmaya çalışıyor. seksen btcsi olan adam bi hava atıyo geçen ulan dedim kimlere kaldık. param olsa ve 2013ten 10 bin btc m olsa ben de satmazdım ama param olmadığı için 1 dolar olduğunda muhtemelen satardım Smiley)
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
December 01, 2017, 12:09:06 PM

Satarak ilk 100'e girilmiyor Smiley
Şaka bir yana nereden nasıl bir inceleme yaptınız ve bu sonuca vardınız?
cointerstrike
Full Member

Activity: 350

View Profile
December 01, 2017, 12:14:08 PM

Güzel bir inceleme olmuş hocam. Demekki asıl balinalar daha spekülasyonlara karışmıyor. Bu kişilerin genel olarak btc piyasasının başlangıcından gelen kişiler olduğunu düşünüyorum.

İncelemeyi hangi siteden yaptığınızı paylaşırsanız sevinirim kendi adıma
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
December 01, 2017, 12:37:09 PM

İnceleme yapılan siteyi bildirmeniz mümkün mü bende detaylı bir inceleme yapmak isterim. Ben de ilk sahip olanlardan olsam muhtemelen unuturdum ancak, sürekli gündeme geldiği için bi açıp bakıp milyoner olduğumu görürdüm Cheesy

HDIMI
Full Member

Activity: 196

View Profile
December 01, 2017, 12:59:25 PM

Herkes gibi inceleme yapılan sitenin adresini paylaşmanız mümkün mü? Merak ettim bende şimdi birde ben bakmak isterim hangi blokta hiç hareket olmamış falan. Paylaşırsan sevinirim(Z)

chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
December 01, 2017, 02:16:20 PM

Keşke bilmeyenler için şöyle güzel bir döküman hazırla alsaydınız ilk 100 Bitcoin adresi bu tarihte açılmış şu transfer yapmış ve Tabii bunlar biraz bilgi beceri işi biazda zaman ama link verseniz bizde bakarız canımız sıkıldığında gelip En azından kontol etme fırsatımız olur
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
December 01, 2017, 06:02:28 PM

Adamlar demek ki yıllar öncesinden düşünmüş bunu ve inanarak alıp kenara atmışlar bitcoini. Hala da artmaya devam ediyor zaten bitcoin son günlerdeki düşüşü saymazsak. Düşüş olsa bile her türlü kardalar zaten. Ama ilerde artmaya devam edecektir satmamaları onların yararına.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
December 01, 2017, 07:05:09 PM

Bence çoğunluğu kayıp veya unutulan cüzdanlardır. Hiçkimse o kadar paraya  bunca zaman dokunmadan duramaz. Bu zamana kadar işlem yapılmamışsa ölü cüzdanlardır yani. Priv keylerinin bulunup bunlara erişilebilmesi de günümüzde imkansıza yakın.
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308

--

View Profile
December 01, 2017, 07:11:04 PM

Çoğu unutulan cüzdan,şifre vs dir. Yine hodl yaparsın tamam da hiç dokunmamak çok mantıklı gelmiyor o yüzden o cüzdanların bir daha dolaşıma gireceğini düşünmüyorum. Sahipleri ölmüş bile olabilir, sonuçta bankadaki para gibi miras kalmıyor bitcoinler.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: