Bitcoin Forum
April 26, 2024, 08:16:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: koineks'e neler oluyor?  (Read 577 times)
minldem (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
December 01, 2017, 11:15:26 AM

tek banka harici işlem yapılamıyor artık, sadece akbank görünüyor. teknik sıkıntılarla durdurduk şimdilik denilmiş ancak ne zaman düzeleceğine dair bir açıklama yok. sitelerine de daha kapsamlı bir bilgilendirme koysalar iyi olur çünkü yatırımcı için bu belirsizlik güvensizlik yaratır.
1714119401
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714119401
Reply with quote  #2

1714119401
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714119401
Hero Member
*

Ignore
1714119401
Reply with quote  #2

1714119401
Report to moderator
1714119401
Hero Member
*

Ignore
1714119401
Reply with quote  #2

1714119401
Report to moderator
organikegeli
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
December 01, 2017, 12:35:44 PM

defalarca mailleştim mailleri duruyor. sadece akbank var da değil her hafta değişiyor. ilk hafta iş bankası var dediler ondan başka yatırmadılar, sonraki hafta ziraat oldu, sonraki hafta akbank vs. bankalara prosedürlere suç atıyorlar üşenmeden gidip birçok bankaya sordum alakası yokmuş. hangi bankada paraları varsa onu açıyorlar resmen paranızı alıkoyuyorlar bırakın 7/24 para çekmeyi mesai saatinde yatarsa dua edin.
 gerçekten çok reziller. şirket görünümlü kepazelik. tek başına amatörce bişeyler yapmaya çalışsan daha profesyonel şeyler ortaya çıkar. sahtekarlar sıfır kurumsallık sıfır profesyonellik sadece rezillik. azıcık aklı olan yanlışlıkla bile girmez o kadar söylüyorum siz anlayın.
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
December 01, 2017, 01:01:51 PM

defalarca mailleştim mailleri duruyor. sadece akbank var da değil her hafta değişiyor. ilk hafta iş bankası var dediler ondan başka yatırmadılar, sonraki hafta ziraat oldu, sonraki hafta akbank vs. bankalara prosedürlere suç atıyorlar üşenmeden gidip birçok bankaya sordum alakası yokmuş. hangi bankada paraları varsa onu açıyorlar resmen paranızı alıkoyuyorlar bırakın 7/24 para çekmeyi mesai saatinde yatarsa dua edin.
 gerçekten çok reziller. şirket görünümlü kepazelik. tek başına amatörce bişeyler yapmaya çalışsan daha profesyonel şeyler ortaya çıkar. sahtekarlar sıfır kurumsallık sıfır profesyonellik sadece rezillik. azıcık aklı olan yanlışlıkla bile girmez o kadar söylüyorum siz anlayın.

hocam paranızı dolandırmayan bir şirkete sahtekar dyiemezsiniz bu bir suçtur haberiniz olsun.

ayrıca bankaların bitcoin ödemelerined büyük bir sıkıntı yarattığını bende biliyorum o yüzden net konuşmayın derim.

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
mjohn
Member
**

Activity: 70

View Profile
December 01, 2017, 06:13:03 PM

E bu adamlar bu kadar zorlanıyorsa paribu, btcturk, koinim nasıl hallediyor bu prosedürleri?

jackspow
Member
**

Activity: 178

Be Free

View Profile
December 01, 2017, 06:54:55 PM

Daha önce çok memnundum. O kadar övdüm, tabii sonuç hemen bu oldu. Mesai saatleri dışında on dakikada işlemimi yapan site garip garip kararlar almaya başladı. Ne demek akbank dışındakilere anlık işlem yok? Önceden ne güzel, çoğu banka ile mesai saatleri dışında da anlık işlem yapıyorduk. Diğer postlardaki gibi bir durum söz konusu da değil. Dolandırma falan yok. Ortada bir bocalama süreci var umarım bu çözülür. Ben mesai saatleri dışı anlık işlem olayını çok sevmiştim. Ne güzel eft ücreti de ödemiyordum. Diğer sitelerden farkınız ne şimdi?
integrap
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 01, 2017, 09:56:05 PM

Arkadaşlar ben dün siteye üye oldum ve borsada işlem yaptım. Daha sonra tl çekim talebinde bulundum gece. Kendim akbank kullanmıyorum ama hesabıma parayı hemen sabah yatırmışlardı gayet memnun kaldım. Daha yüklü miktarlarla borsalarına girmeyi düşünüyorum ama bu okuduklarım sonrasında kafamda soru işaretleri oluşmadı değil.

Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
December 01, 2017, 09:57:59 PM

Bende altcoin çekim işlemleri için kullanıyordum, pek sık değil zaten. Yazılanlardan sonra korktum açıkçası içeride de bir miktar coinim var.

Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
December 01, 2017, 11:29:44 PM

Bence kimsenin tedirgin olmasına gerek yok. Akbank ile çalıştıkları için, hafta sonu ve hafta içi 16.30'dan sonra  yapılan para çekme işlemleri ertesi gün mesai saati içinde yapılır demişler ki bu gayet normal bir uygulama. BTCTurk Akbank ile çalışıyor, mesai saati dışında para çekme talebim olmadı ama şayet olsa aynı uygulama olur diye düşünüyorum.

Not: Saat 16:30'dan sonra AKBANK dışındaki banka hesaplarına verdiğiniz para çekme emirleri ertesi gün mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilir.
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
December 02, 2017, 01:29:49 AM

sağlamlar, tedirgin olmaya gerek yok. yerleri yurtları belli resmi bir şirket burası arkadaşlar.

bankaların işleri zorlaştırması bir gerçek. zamanla daha iyi olacaklardır. BTC işlem hacmi iki katına çıkmış. öyle kötüye gittikleri falan yok yani.

lastcall
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
December 02, 2017, 05:47:35 AM

yerli firmalardan garanti bankası ile çalışanı var mı?
yani hafta sonu havale yapsak hesabımıza geçer mi?
koineks
Member
**

Activity: 134

koineks.com

View Profile
December 02, 2017, 09:06:23 AM

Merhaba,

Kendimizi bu konuya cevap vermek zorunda hissettik.

Akbank ile çalışmaktayız diğer bankalar Türkiye'de bir takım operasyonel sıkıntılar çıkmarmaktalar BTC işlemlerinde. Öyle ki biz yine bankalarla toplantılar yaparak yakın zamanda tekrar 5 banka ile işlem yapmaya devam edeceğiz.

Bu durumda Akbank dışındaki bankalara mesai saatleri dışında ve hafta sonları nasıl ödeme yapabiliriz? Bunun neresi profesyonellik dışı? Neye dayanarak sahtekar ve kurumsallık sıfır gibi bir yaklaşım yapabiliyorsunuz.

Sitede görülen aktif hesaplarımıza ödeme yapan hiçbir kullanıcımız mağdur olmamıştır.

Lütfen biraz düşünceli ve profesyonel yaklaşmanızı rica ederiz.

maximan2008
Sr. Member

Activity: 300
Merit: 250

View Profile
December 02, 2017, 11:42:23 AM

Birçok yorumda, arkadaşların sinirli ve suçlayıcı olduğunu görüyorum. Ancak sinirlenmenizi gerektirecek bir durum yok. Bildiğiniz üzere türkiyedeki birçok borsa bankalarla değişik zamanlarda sorunlar yaşadı. paribunun ilk açıldığı zamanlarda sık sık banka değiştirdiğini, koinimin akbanka geçmeden önce birçok banka ile çalıştığını ve sık sık değiştirmek zorunda olduğunu, btcturk de aynı şekilde birçok kez banka değiştirip akbanka geçtikten sonra uzun süredir burada olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Btc üzerinde işlem yapan borsalar, bankaların bitcoini kabul etmemeleri, yasal zemini olmadığını düşünmeleri ve başlarına birşey gelmemesi için başlarından savmaları nedeniyle sık sık banka değiştirmek zorunda kaldılar. Akbank, özellikle ripplenet altyapısına katılmasıyla birlikte kriptoparalara sıcak baktığını belli etti. Akbankta zaman zaman teknik sorunlar yaşanması nedeniyle çekim emirlerinde gecikmeler veya gerçekleştirememeler olmaktadır. Bunun suçlusu olarak borsayı şuçlamak doğru olmaz.
koineks'i savunmak anlamında algılanmamalı bu yazdıklarım ama henuz yeni açılmış ve faaliyetlerini ellerinden geldiği kadar düzgün yapmaya çalışan bir borsaya, henuz üst seviye eleştri yapmak haksızlık olur. İlerleyen zamanlarda, yerini aldığı vakit oluşacak sorunlarda ise yazabildiğinizi yazarsınız.

sitede birçok düzeltilmesi gereken durumlar söz konusu, örneğin gelen btc veya altcoinlerin otomatik olarak hesaba geçmesi gerekir. Elle transferi kontrol etmekte neyin nesidir. Arayüzün hataları da bulunmakta ancak cuzdan altyapısının düzeltilmesi daha önceliklidir. eğer 4. borsa olma konusunda kararlı iseniz, altyapının sağlamlığı ve güvenirliği daha önce gelmelidir.

iyi çalışmalar...
minldem (OP)
Member
**

Activity: 252

View Profile
December 03, 2017, 07:38:55 PM
Last edit: December 04, 2017, 07:59:46 AM by minldem

Merhaba,

Akbank ile çalışmaktayız diğer bankalar Türkiye'de bir takım operasyonel sıkıntılar çıkmarmaktalar BTC işlemlerinde. Öyle ki biz yine bankalarla toplantılar yaparak yakın zamanda tekrar 5 banka ile işlem yapmaya devam edeceğiz.

Bu durumda Akbank dışındaki bankalara mesai saatleri dışında ve hafta sonları nasıl ödeme yapabiliriz? Bunun neresi profesyonellik dışı? Neye dayanarak sahtekar ve kurumsallık sıfır gibi bir yaklaşım yapabiliyorsunuz.

Sitede görülen aktif hesaplarımıza ödeme yapan hiçbir kullanıcımız mağdur olmamıştır.

üstteki yorumu yapan arkadaşın kendi takdiridir ben o şekilde suçlayıcı bir ifade kullanmadım. var olan bir belirsizliği kullanıcı olarak eleştirdim. daha bilgilendirici olmanızı salık verdim. çünkü 16.30dan sonraki işlemlerde değil, mesai saatleri içinde de diğer bankalarla işlem yapılamıyor (yatırımdan bahsediyorum), bunun üzerine sizlere ulaşıp durumu sordum hatta ama düzeltilmesiyle ilgili en azından bir tarih aralığı verilebilirdi, sorunu kesinlikle gidereceğiz denmedi. bu da haliyle yatırım yapmak isteyenleri rahatsız edebilir. çok severek kullandığım bir borsa, çok kişiye de tavsiye etmişimdir. ancak bilgilendirmeniz eksik olduğundan bu hoşuma gitmedi. yukarıda arkadaşlar da 16.30'dan sonra "çekim işlemlerinin" sadece akbankla yapılabildiğini yazmışlar ancak dediğim gibi, yatırım işleminde gün içinde denediğimde de yine sadece akbank seçeneği çıkıyor. eğer dediğim gibi o gün bana öyle denk gelmiş olsaydı telefonla ulaştığımda bilgilendirilirdim. açıklamanızı daha kapsamlı şekilde (akbank dışında para "yatırılamadığını" da belirterek) revize etmenizi öneririm. umarım teknik sıkıntılarınız da bir an evvel çözülür.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
December 03, 2017, 07:42:27 PM

Bankalar normal müşterilerinin hesaplarını bitcoin için kullandıklarında kapatıyorlar. Borsaların işi gerçekten zor.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
December 04, 2017, 09:03:35 AM

...

Merhaba,

Bu 5 banka işi olur ve tam randumanlı çalışırsa, olumlu yorumların yine hızla artacağını düşünüyorum.
mahmure
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
December 04, 2017, 11:52:59 AM

site açmakla bu iş olmaz arkdasında güç olmalı. ama bilgilendirme yazan arkadaşlara da teşekkür etmek lazım. yoksa bilmeden alım yapabilirdik
Pages: [1]
  Print  

Jump to: