Bitcoin Forum
May 18, 2024, 03:22:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: bir bitcoin borsası oluşturmanın maliyeti nedir?  (Read 1124 times)
sarkastik (OP)
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
December 01, 2017, 11:24:45 AM

koineks gibi bir bitcoin borsası oluşturmanın maliyeti nedir?
 konu hakkında bilgisi olanlar varsa bildikleri ölçüde paylaşabilirler mi?
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
December 01, 2017, 11:49:34 AM

çok değişkenli bir soru. 10 bin liraya da yapılabilir. bir kaç milyon liraya da.  birebir koineks dersen şirket yapısı vs tahminim 500 bin lira falan gibi bir şeyler yeterli olacaktır.

DByte
Member
**

Activity: 164
Merit: 10

View Profile
December 02, 2017, 09:31:50 AM

Yazılımı yapmak çok zor değil, stabil halde tutabilmek mesela. Şirket kurulumu ve sonrasında harcaman gereken tutarlar fazla. Önemli olan ürünü yaratmak değil, ürünü pazarlayabilmek.
integrap
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 02, 2017, 12:52:05 PM

Sağlam bir yazılım ekibi oluşturman şart ilk önce. Piyasada tutunacak borsa istiyorsan işini bilen developerlar ile çalışman gerek. Site güvenliği ve hizmeti ayakta kalabilmeli. Gerisi ise normal şirket giderleri kadar gider.

Hedaelus
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
December 03, 2017, 12:30:47 PM

Paribu 1 milyon liranın üzerinde bir yatırımla kuruldu.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
December 03, 2017, 08:37:14 PM

Yazılım bilen bir ekibin en az alti aylik çalişmasi, reklam çalişmasi ve borsanin aktifligini saglamak için dolu bir banka hesabi gerekiyor. En az yarim milyon tl gerektirir
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
December 04, 2017, 02:27:41 AM

Ben bu kadar yüksek fiyatların söz konusu olacağını düşünmezdim. Nihayetinde sağlam 3-4 yazılımcıyla salonda bile bu işi çözebilirsin. Ama arkadaşın birisi paribu 1 milyon lira yatırımla kuruldu dedi dudağım uçukladı. Mesele reklam ve pazarda pay elde edebilmek için farklı olmak. Adam 1 milyon lirayla kurulduysa bu pazarda pastadan pay almanız için 1 milyonda sizin harcamanız gerekir...
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
December 04, 2017, 10:11:56 PM

yukarıda ki arkadaşlardan biri yazılımı yapmak çok zor felan değil demişte nerden anlamış bunu arkadaş onu anlamadım yazılım yapmak yaptığınız yazılma göre zor olur, eğer basit güvenliksiz bir şey yapıyorsanız tabii ki kolay olur

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
December 05, 2017, 01:02:20 AM

Yazılımı herkes yapar ama hatalari gidermek, fixlemektir zor olan bundan dolayi profesyonel bir yazilim ekibi 7/24 borsa üzerinde çalismali.
canlark
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 1

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
December 06, 2017, 06:19:35 AM

Diğer arkadaşların dediği gibi, yazılım en kolay iş gibi. Önemli olan markayı pazarlayabilmek, sistemi sürekli ayakta tutabilmektir. Hizmet verilebilirlik çok önemli.

Join Helbiz Mobility System Pre-Sale
● Peer-to-Peer Wheel Rentals ●
 visit: https://www.helbizcoin.io/
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
December 06, 2017, 09:25:15 AM

Para , Pazarlama , Yazılım ve Destek bu 4 bir araya gelmediği sürece bir halt olmaz.

hbcenk
Member
**

ICO marketer, Translator, Entrepreneur

View Profile WWW
December 06, 2017, 06:21:56 PM

Yurtdışındaki bir borsanın Türkiye şubesi olmanın masrafı, şartları nasıl olur?

Tüm yazılım altyapısını onlar sağlayacak, borsayı gözetleyen yazılım ekibinize güvenlik konusunda danışmanlık verecekler, pazarlama ise size ait.
Sabit bir satın alma, yıllık kira ücreti veya ortaklık yapısından hangileri daha kabul edilebilir?

Yeni bir pazara açılmanın dışında bu gibi bir iş ilişkisini kurmanın yurtdışındaki borsa için faydaları nelerdir?

Bilgisi, deneyimi veya tahmini olan var mı?
osmanismet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

Hakuna Matata

View Profile
December 06, 2017, 06:24:54 PM

Yazılım kolay diyen arkadaşların HTML, PHP ya da JAVA ile yaptıkları bazı işleri görmek isterim.

@hbcenk  senin söylediğin olmaz.
hbcenk
Member
**

View Profile WWW
December 06, 2017, 06:34:52 PM

Paribu 1 milyon liranın üzerinde bir yatırımla kuruldu.

Bildiğim kadarıyla günlük hacmi 3.5 milyon dolar civarı, ortalama 0.3 komisyon ile çalışsalar tahmini günde 100 bin dolar gelir yaparlar ki, 1 milyon TL'lik ilk kurulum maliyeti bu getiriye göre çok küçük kalır.

Yani yatırım açısından hala mavi okyanus
hbcenk
Member
**

View Profile WWW
December 06, 2017, 06:46:49 PM

Yazılımı herkes yapar ama hatalari gidermek, fixlemektir zor olan bundan dolayi profesyonel bir yazilim ekibi 7/24 borsa üzerinde çalismali.

Mevcut borsalar blockchain teknolojisi ile yazılmamış değil mi?

BTC
Paribu
Binans vb
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
December 09, 2017, 02:07:27 AM

mesele borsa kurmak değil güven vermek güvenlik yasalar ve en sonda pazarlama.
yoksa tepene çöktükleri zaman ne kar kalır ne kazanç.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
December 09, 2017, 07:28:48 AM

Büyük TR borsalarının hepsu yoğunluk anında erişilemez oluyor. Sadece kurmakla bitmiyor iş.Böyle durumlar bile üye kaçışına neden oluyor

RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
December 09, 2017, 09:14:47 AM

Yazılım olmazsa olmaz  aynı şekilde para da ve güven verebilmek ! belki de en önemlisi

spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 09, 2017, 12:50:08 PM
Last edit: December 09, 2017, 01:06:30 PM by spastikss

yazılımcı değilim ama işletme okumuş biriyim.

ben eğer böyle bir şeye girmek isteseydim veya gücüm olsaydı önce criptopara ile ilgili geniş bilgi sahibi, coinleri walletleri algoritmaları yakından tanıyan biriyle işe başlardım. daha sonra 3 yazılımcı, 3 webmaster, 2 tane mali işlerle ilgilenen kişi(banka hukuki işler vs), 1 çaycı, 1 temizlikçi 4 tane müşteri temsilcisi,2 güvenlik, 1 sekreter ve 2-3 tanede sosyal medya internet vs takibi için adam tutardım. bu şekilde yaklaşık 20-25 kişilik bir kadroyla( kimisi vardiyalı olacağı için kalabalık oldu) bu işe girerdim. işe tam başlamadan önce tüm ekip  bir eğitimden geçer ve öyle başlardık. işletmenin bulunduğu yer altyapısı sağlam ve güvenli bir yer olurdu. üyelerin artışından daha fazla oranda ekipman personel artırımına giderdim. ayrıca her zaman yedeğimde yazılımcılar apğ protokolü uzmanları bulundururdum. olası bir istifa durumunda işler aksamasın diye anında takviye yapmak önemli.

piyasada tutunmak için en az 6 aylık bir maliyete katlanacak miktarı kenara koyar ve borsayada bir miktar para aktarırdım.

bütün bu işler için tahminimce en az 1-2 milyon tl gerekir.

cihany1
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
December 12, 2017, 10:14:55 AM

Altyapı vs önemli tabi fakat asıl para gerektiren durum kuruluşta elinizde bulunduracağınız coinlerin tutarı. Sitenin açılışında bir döngüye girebilmesi için elinizde coin ve ilk satışlarda karşı tarafa para yatırabilmek için olması gerekiyor, zaten sonrasında hacim büyüdüğü zaman kendi içerisinde döndürecektir.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: