Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:50:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Coin Madenciliğine devlet desteği geleceğini düşünüyor musunuz?  (Read 556 times)
MARDEK (OP)
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
December 01, 2017, 11:47:13 AM

Türkiye ekonomisinin genel sorunları malumunuz. Bu nedenle oldukça önemli bir döviz kaynağı olarak, madencilik faaliyetlerinin desteklenmesi, üreticilerin kayıt altına alınması gibi gerekçelerle madencilik faaliyetlerine elektrik desteklemesi, donanım ve yatırım maliyetleri için kosgeb destekleri gibi ek tedbir ve desteklerin devlet tarafından getirilebileceğine ihtimal veriyor musunuz?
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
December 01, 2017, 01:46:27 PM

Hocam ne devlet desteği allahını seversen diyanetten 2 gün önce fetva geldi bitcoin haramdır diye Cheesy
mustafayigittt
Member
**

Activity: 183
Merit: 10

View Profile
December 01, 2017, 01:58:12 PM

ben pek sanmıyorum neden versin vizyon yok bir kere
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
December 01, 2017, 03:07:36 PM

Destek değil köstek olacağını bile düşünüyorum ben hocam ne desteği ülkede çiftçiye işçiye destek versin ilk öncede sonra coine versin.

Bjazen
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
December 01, 2017, 04:50:40 PM

Bence tam tersi destek değil köstek olurlar anca 3 kuruş karımıza ortak olmaya çalışır vs bu konuda içerliyorum çünkü benim 10 20 tane sistemim olsa umrumda olmaz 1 i devletin olsa ama benim 1 tane 6 kartlı bir sistemim var ve kazandığımız anca yani.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
December 01, 2017, 05:32:34 PM

Dua edin desteklenmesin çünkü desteklenirse daha kötü olur. Hayvanciya inek başına 50 lira destek verir yem fiyatı iki katına çıkar. Çiftçiye ağaç başı 30 lira destek verir mazot fiyatı 2 katına çıkar. İşçiye sigorta desteği verir 6 ay sonra geri çeker elinde kalır hepsi işletmecinin.
O desteği tam anlamıyla sen alamazsın sen cefasini çekersin keyfini sürecek olanlar belli öyle bir desteklemede

MARDEK (OP)
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
December 01, 2017, 06:02:10 PM

Zaten bireysel üreticilerden daha çok, alışkanlık olduğu üzere şirket tipi  madenciliği teşvik etmek için yapacağını düşünmüştüm. Küçük üreticilerin yüksek elektrik maliyetleri ile baş edemeyeceği türden bir rekabet ortamı yaratmak için.İyi niyetle yapılacak bir girişimden bahsetmiyorum zaten.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
December 01, 2017, 06:42:25 PM

Türkiye ekonomisinin genel sorunları malumunuz. Bu nedenle oldukça önemli bir döviz kaynağı olarak, madencilik faaliyetlerinin desteklenmesi, üreticilerin kayıt altına alınması gibi gerekçelerle madencilik faaliyetlerine elektrik desteklemesi, donanım ve yatırım maliyetleri için kosgeb destekleri gibi ek tedbir ve desteklerin devlet tarafından getirilebileceğine ihtimal veriyor musunuz?

devlet desteği geleceğini sanmamda.olaki destek verecek sana bana kalmaz merak etme.bak 3.havalimanını yapan konsorsiyom var adamlarda para gani hani 2013 de biri dinleme kayıtlarında bu milletin ana.. belleyecez demişti cengiz inşaat sahibi olan zatlar oldukça diğerleri anca nal toplar onlar maden üretme cihazı kurarlar çok  para olduğunu  anlasınlar kimseye yedirmezler.
İşte bu gibi olanlarada ancak gözünü toprak doyursun denir.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
December 01, 2017, 08:15:10 PM

devlet desteği geleceğini sanmamda.olaki destek verecek sana bana kalmaz merak etme.bak 3.havalimanını yapan konsorsiyom var adamlarda para gani hani 2013 de biri dinleme kayıtlarında bu milletin ana.. belleyecez demişti cengiz inşaat sahibi olan zatlar oldukça diğerleri anca nal toplar onlar maden üretme cihazı kurarlar çok  para olduğunu  anlasınlar kimseye yedirmezler.
İşte bu gibi olanlarada ancak gözünü toprak doyursun denir.

Tapeler çıktı kurtardı onlar da bakalım şimdi ne olacak rıza açıklama yaptıkça balyoz gibi indiriyor tepelerine

civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
December 01, 2017, 08:45:29 PM

O destek gelse de sana bana gelmez. Kime gideceğini 3 sn düşünün tahmin edebilirsiniz
lampakel
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
December 01, 2017, 09:00:10 PM

Konuyu idrak etmelerine daha 5-6 yıl var. İş işten geçince belki diye düşünüyorum. Smiley
brave77
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile
December 01, 2017, 11:13:57 PM

Hiç zannetmiyorum şahsen çok uzak bir ihtimal devlet desteğinin gelmesi.
haveyouever
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
December 02, 2017, 02:04:39 AM

Bence böyle birşey asla gerçekleşmez. Zaten vergi alamadıkları için uyuz oluyorlar Bitcoin'e, bir de üzerine kredi mi verecekler Smiley
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
December 02, 2017, 02:25:46 AM

Vergisini alamadıkları şeye devlet niye destek versin ki zaten devletin yeteri kadar bilgisi olduğunu zannetmiyorum bu işlerde.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
December 02, 2017, 03:20:28 AM

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti kriptopara madenciliğinden gelir sağlamaya çalışırsa ben buna gülerim, gerçi 15 yıldır acınacak halimize gülüyoruz
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
December 02, 2017, 07:19:02 AM

Artık devletin bize desteğini geçtim devletin o desteğe ihtiyacı var. Bu zamana kadar özelleştirmelerden gelen paralarla yap işlet devretlerle bu çarkı döndürdü peki ya bu saatten sonra? O vergiler biyerden sonra o garanti verilen işletmeleri ceviremeyecek.
Şehir hastaneleri
Yollar
Köprüler
Marmaray
Ankara garı
Hepsi başımıza iş açacak
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
December 02, 2017, 07:51:56 AM

Hangi devlet verdi de konuşuyorsunuz. Ne olduğu belli olmayan birşeye niye devlet destek olsun

Jackling
Sr. Member

Activity: 357
Merit: 250

View Profile
December 02, 2017, 11:34:18 AM

yok artık daha neler.  elegant minind diye bir proje-firma var ismini duyanınız var mı bilmiyorum ama yarın burada(kayseride) dijital para is firsati sunumu diye bir nane çıkartmışlar. aklıma nedense konunun başlıgını görünce bu geldi.işim olmasa gidip neymiş  bu elegant mining diye bakmak istiyordum ama gidemiyeceigm. kayseride olan varsa yarın 14.30 da holiday inn hotelde olacak. buyuk ihtimalle miningle para kazanma olanaklarını anlatacaklar yeni yeni btc ile ilgilenenlere.

yok eger kendi kendilerine elegant koin gibi bir şey çıkarıp bununla ilgili kazım bilmemne  diye insanları yontma amaçlı bir proje gerçekleştiriyorlarsa bilemicem.
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
December 02, 2017, 12:42:06 PM

Devletler şuanda böyle bir olaya daha hazır değilller devletler daha doğru düzgün bu olay nedir ne değildir zararı nedir faydası nedir daha tam olarak üzerinde kafa yorduklarını sanmıyorum.Şuanda bu olayın gerçekleşmesi çok zor olarak gözüküyor.

elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
December 02, 2017, 04:46:16 PM

Destek lazım olan o kadar sektör var ki madencilikle kimse uğraşmaz
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: