Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:27:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: İndirimli elektrik fiyatı  (Read 2198 times)
simmenu (OP)
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
December 01, 2017, 05:44:36 PM

Tüm arkadaşlara selam ....110 Ekran kartlı ( yaklaşık 12kw/h) güç çeken Ring sistemim için alternatif Elektrik dağıtım firması arayışındayım...Serbest tüketici şartlarını sağlamış ve bu hizmeti kullanmakta olan arkadaşlar bilgi paylaşımında bulunurlarsa minnettar olurum...
1714793263
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714793263
Reply with quote  #2

1714793263
Report to moderator
1714793263
Hero Member
*

Ignore
1714793263
Reply with quote  #2

1714793263
Report to moderator
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714793263
Hero Member
*

Ignore
1714793263
Reply with quote  #2

1714793263
Report to moderator
1714793263
Hero Member
*

Ignore
1714793263
Reply with quote  #2

1714793263
Report to moderator
intacto1
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
December 01, 2017, 07:20:18 PM

Sanayi sicil belgesi alarak %25 indirimli elektrik alabilirsin
simmenu (OP)
Newbie
*

View Profile
December 01, 2017, 07:24:29 PM

Sanayi sicil belgesi alarak %25 indirimli elektrik alabilirsin

Hemen araştırmaya başlayalım bakalım...%25 müthiş bir oran ...ama "kırk dereden su getir" demezlerse eğer 
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
December 01, 2017, 07:51:11 PM

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sanayi elektriği kullanılabilir ya da bir saniyi bölgesinde biriyle anlaşabilirsin, şehit aileleri içinde elektrik indirimi mevcut onun dışında devletin sağladığı herhangi bir indirim mevcut değil.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
December 01, 2017, 08:35:10 PM

Bu işin şuan için ülkede sanayicilikten sayılıpta indirim verilceğini ben düşünmüyorum ama şansını dene kardeşim yinede

ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
December 02, 2017, 07:13:38 AM

Bu iş sanayicilikten sayılmazda sanki sanayicilere teşvik verirken denetliyorlar, adam 2 masa 1 sandalye alıyor zaten teşvik belgelerini eğer malum partide tanıdığı varsa, ha tanıdığın yoksa  seve seve bütün prosedürleri yerine getirmelisin

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
December 02, 2017, 08:16:53 AM

sanayi de çalıştığınız bir akrabanız var ise eğer sanayi elektriği baya ucuz hocam ayrıca sanayi de ki insanlarla da anlaşıp yüzde25 ödemediğniiz elektriğin parasının yarısını verebilirsiniz.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
December 02, 2017, 09:16:09 AM

sanayi de çalıştığınız bir akrabanız var ise eğer sanayi elektriği baya ucuz hocam ayrıca sanayi de ki insanlarla da anlaşıp yüzde25 ödemediğniiz elektriğin parasının yarısını verebilirsiniz.

kapasite raporu almak istediğinizde işyerine kontrol amaçlı bir ekip geliyor kullandığınız alet ve makinaların güç sarfiyatlarını rapora ekliyorlar örneğin işyerinde tüm ay çalışıpta aylık 1000 lira elektrik getirebilir makinalar varken size 5000 lira elektrik faturası gelirse sıkıntı olabilirmi bunu araştırmak lazım.
simmenu (OP)
Newbie
*

View Profile
December 02, 2017, 07:29:49 PM

Zaman harcayıp cevap yazan arkadaşlara teşekkürler....
Sanayi sicil belgesi şartlarında ;
"....... SANAYİ SİCİL KANUNU”NUN 1. MADDESİNDE: 
      "Bir maddenin vasıf (nitelik), şekil, hassa (özelliğini) veya terkibini (birleşimini) makina, cihaz, tezgah, alet veya diğer vasıta ve kuvvetlerin yardımı ile veya sadece el emeği ile kısmen veya tamamen değiştirmek veya bu maddeleri işlemek suretiyle devamlı ve seri halinde imal veya istihsal eden yerlerle madenlerin çıkarılıp işlendiği yerler (Sanayi İşletmesi) ve buralarda yapılan işler (Sanayi işleri) sayılır.
      Devamlı ve seri halinde tamirat yapan müesseselerle elektrik veya sair (diğer) enerji istihsal eden santraller, gemi inşaatı gibi büyük inşaat yerleri de bu madde şümulüne (kapsamına) girer.
       El ve ev sanatları ile küçük tamirhaneler bu kanuna tabi değildir." hükümleri yer almaktadır. 
Sanayi Sicili Kanununun 1.maddesi kapsamında değerlendirilen ve en az bir işçi çalıştıran işletmeler sanayi siciline kayıt edilir.
"

Bir kere işçi çalıştırılmasının istenmesi bi sıkıntı...zaten onun sigorta maliyeti  elektrik parasını geçer.....
Bu belgeyi aldığımızda ne kadar indirim yapılacak onu bi soruşturalım bakalım

Velhasıl...Serbest tüketici şartlarını zorlamaya devam...
Saphire
Full Member

Activity: 602
Merit: 114

View Profile
December 03, 2017, 07:24:37 AM

Benim ilk fatura 900 TL gelince hemen Enerjisa dan bir pazarlama elemanı geldi birlikte form doldurduk. Bana bundan sonra %5 daha indirimli ödersin dedi. Aradan 3-4 ay geçti baktım hala faturaya yansıyan bir indirim yok bunun üzerine Enerjisa yı aradım neden faturama yansımadı hala dediğimde "artık enerji bakanlığı serbest tüketici ile normal fiyatları eşitledi bundan dolayı indirim yansımayacak" gibisinden bişiler söyledi. Bu konuda yarın bir kere daha arayıp aynı cevabı alırsam Enerji bakanlığına şikayet edeceğim bu firmayı.
compir
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile WWW
December 03, 2017, 09:42:38 AM

Benim ilk fatura 900 TL gelince hemen Enerjisa dan bir pazarlama elemanı geldi birlikte form doldurduk. Bana bundan sonra %5 daha indirimli ödersin dedi. Aradan 3-4 ay geçti baktım hala faturaya yansıyan bir indirim yok bunun üzerine Enerjisa yı aradım neden faturama yansımadı hala dediğimde "artık enerji bakanlığı serbest tüketici ile normal fiyatları eşitledi bundan dolayı indirim yansımayacak" gibisinden bişiler söyledi. Bu konuda yarın bir kere daha arayıp aynı cevabı alırsam Enerji bakanlığına şikayet edeceğim bu firmayı.

Hem sikayet edin hemde bulndugunuz bolgeye hizmet veren baska bir firmayla anlasma yapin. Denetleme olmayinca herkes kafasina gore haraket ediyo.

kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
December 03, 2017, 01:05:43 PM

Eğer faturanıza gelen bedeller aşağıdaki tablodan daha yüksek değilse malesef şikayet etsenizde bir şey değişmiyor epdk nın belirlediği tavan fiyatlar aşağıdaki gibi bu fiyatların üzerinde satmadıkları sürece herhangi bir ceza vs yemeleri söz konusu değil sizin bahsettiğiniz olay benimde başıma geldi normal fiyattan daha ucuz elektrik kullanıyordum bir gün fiyatın değişeceğine dair enerji sağlayıcısından bir tebligat geldi aradığımda banada döviz kurlarındaki yükselişten dolayı karlarının düştüğünü ve artık indirim uygulayamayacaklarını enerji bedellerin epdk nin belirlediği fiyatlara endekslendiği söylendi. Ondan sonra sizi tercih ederken böyle durumlardan söz edilmemişti vs falan filan 3-5 dk lık konuşmadan sonra mesken aboneliğimde %2 sanayi aboneliğimde %4 indirim alabildim şuanda mesken aboneliğimde 0,404 tl/khw sanayi aboneliğimde ise 0,3478 tl/khw olarak kullanmaktayım.

prowas
Full Member

Activity: 240
Merit: 102

View Profile
December 03, 2017, 06:45:54 PM

Eğer ilerleyen zamanlarda kullanımınız artacak ise doğalgaz jeneratörlerini düşünmenizi öneririm.

Ek olarak , 3 zamanlı sayaç alıp gece tarifesine geçtiğinde otomatik sayaçtan güç çekersiniz o zaman enerji size nerdeyse 20 kuruş gibi bedellere gelebiliyor.

Gündüz ise doğalgaz jeneratörlerinden enerji temin edebilirsiniz.

Saygılar.

Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
December 03, 2017, 09:57:29 PM

Ev tipi elektrik kullanımında uzun süreli geçmişi olan abonelikler için indirim yapıyorlar. Sanayi tipi elektrik almak istersen depo olarak gösterebilirsin sanırım kartların çalıştığı mekanı ama belli bir aralıkta kabotaj ödemen gerekir bir araştırabilirsin.

mrproblem
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
December 04, 2017, 10:46:06 AM

1 Nisan 2018 de sanayi eletriğinde büyük düzenlemeler olacak, o nedenle sanayi elektriğine gitmeden birkaç ay bekleyip düzenlemeleri görmenizi tavsiye ederim.
Şehit ailesi bir yakınınız varsa tesisatı da belirttiğiniz rigi kaldırabilecek durumdaysa kendisi ile irtibata geçin.
Özel birçok elektrik perakende satıcısı firma var. Firmalarla irtibata geçerek neler yapılabilir araştırabilirsiniz.
Sanayi elektriğinin dağıtım bedeli, elektriği OG hatlarından aldığınızda düşüş göstermekte, meskenler arası kurulu bir mekanda sanayi abonesi olduğunuz takdirde eletrik faturanız düşük gelmeyebilir de.
dÜşük faturayı sanayi de farklı kılan dağıtım bedelidir ağırlıklı olarak.
compir
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile WWW
December 04, 2017, 05:16:13 PM

Eğer ilerleyen zamanlarda kullanımınız artacak ise doğalgaz jeneratörlerini düşünmenizi öneririm.

Ek olarak , 3 zamanlı sayaç alıp gece tarifesine geçtiğinde otomatik sayaçtan güç çekersiniz o zaman enerji size nerdeyse 20 kuruş gibi bedellere gelebiliyor.

Gündüz ise doğalgaz jeneratörlerinden enerji temin edebilirsiniz.

Saygılar.

Dogalgaz jenaratoru ile uretilen elektirigin maliyeti konusunda bilginiz varmi arastirdim ama bulamadim yardimci olursaniz sevinirim.

tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 04, 2017, 06:11:55 PM

sanayi elektriği kullanımında (trifaz) mevcut tüketimde bir düşüş oluyor mu? bana mantıklı gelmiyor ama bir elektrikçi arkadaş trifaz ile monofaz arasındaki farkı diesel ile benzinli araca benzetti.
cihazların mevcut tüketimleri belli. bunu sanayi tipi ile beslediğimizde olay yalnızca birim fiyat bazında daha ucuza kullanmak mı oluyor sadece?
mesela sanayi tipi elektrik kullanan iş yerlerinde de 7/24 klima çalıştırıyoruz ama çok cüzi elektrik faturası geliyor diyor.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
December 04, 2017, 08:11:30 PM

Bir yakınına ait bir firma varsa anlaşarak üzerilerine depo gösterebilirsin mining yaptığın yeri işletme olarak daha uyguna alırsın sorumluluğunu alan firma da elektrik faturalarını gider olarak gösterebilir onlarında işine gelir.
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
December 04, 2017, 09:59:10 PM

tarım işiyle uğraşıyorsanız eğer tarım sulama işi yapanlarada yarı fiyatına elektrik veriliyor ben diye biliyorum bu konu da da ufak bir arşatırma yapmanızı öneririm

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
MSZCoin
Sr. Member

Activity: 339

Revolution

View Profile
December 05, 2017, 12:26:42 AM

tarım işiyle uğraşıyorsanız eğer tarım sulama işi yapanlarada yarı fiyatına elektrik veriliyor ben diye biliyorum bu konu da da ufak bir arşatırma yapmanızı öneririm

tarımsal elektrik sanayiden pahalı şu anda . ikisini de kullanıyorum

BTG KING
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: