Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:17:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: İndirimli elektrik fiyatı  (Read 2215 times)
Otisabi
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

otisbey

View Profile
January 03, 2018, 09:02:39 AM

Tüm arkadaşlara selam ....110 Ekran kartlı ( yaklaşık 12kw/h) güç çeken Ring sistemim için alternatif Elektrik dağıtım firması arayışındayım...Serbest tüketici şartlarını sağlamış ve bu hizmeti kullanmakta olan arkadaşlar bilgi paylaşımında bulunurlarsa minnettar olurum...

anlaşılan o ki ucuz elektirik isteyen sanayiye dükkan açacak gibi Smiley

thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
January 03, 2018, 09:08:28 AM

sanayi elektriği düşünürseniz eğer ki yeri gelir daha pahalıya bile alabilrisiniz elektriği bunu unutmayın.

trifaze elektriklerde aktif reaktif kapastif dengesi vardır. bunuda kompanzasyon panoları ile sağlarlar. oranlar değişmemişse reaktif aktif'in %20 sinden kapastif te aktifin %15'inden fazla çıkamaz.

eğerki bu oranı geçerseniz. bütün reaktif kapastif faturasını da ödersiniz. buda ceza demek oluyor işte.

daha basit bir ifadeyle adamın elektrik faturası 16bin tl oranları geçirirseniz diğer bedelleride ödersiniz buda ne çıkar senin sisteminin ne kadar dengeli yürüdüğüne bağlı olsada ortalama 4 - 6 bin lira yapar.

hesaplar tamamen yaklaşık bir hesaplama bu arada.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 07, 2018, 09:19:12 AM

Hocam imalat yapmıyorsanız sanayi elektriği kullanamazsınız. Sanayi sicil belgesini alabilmeniz için üretici olmanız gerek. Bu işte üretim sayılmadığından o zor. Yani imalat yapan büyük fabrikalar falan ancak alabiliyor zaten.

Toplumda yanlış algılanan bir konu sanayi elektriği.
Halk arasındaki sanayi elektriği trifaze elektrik. Bunu evinizede çektirebilirsiniz ayrı konu. Sanayi elektriği = trifaze
İndirimli elektrik ise imalat yapan(kapasite raporu vs gerekli) trifaze kullanıcılara verilir.

...
Cemlik
Member
**

View Profile
January 07, 2018, 09:21:25 AM

Tüm arkadaşlara selam ....110 Ekran kartlı ( yaklaşık 12kw/h) güç çeken Ring sistemim için alternatif Elektrik dağıtım firması arayışındayım...Serbest tüketici şartlarını sağlamış ve bu hizmeti kullanmakta olan arkadaşlar bilgi paylaşımında bulunurlarsa minnettar olurum...

anlaşılan o ki ucuz elektirik isteyen sanayiye dükkan açacak gibi Smiley
Hayır hocam sanayide dükkan tutsanızda kapasite raporu olmadan indirimli kullanamazsınız Smiley tamamen hayal Smiley öyle herkese vermiyorlar maalesef. Ve bir üstteki arkadaşın dediği gibi fazla bile gelebiliyor tutar.

...
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
January 08, 2018, 01:36:49 PM

sanayi elektriği düşünürseniz eğer ki yeri gelir daha pahalıya bile alabilrisiniz elektriği bunu unutmayın.

trifaze elektriklerde aktif reaktif kapastif dengesi vardır. bunuda kompanzasyon panoları ile sağlarlar. oranlar değişmemişse reaktif aktif'in %20 sinden kapastif te aktifin %15'inden fazla çıkamaz.

eğerki bu oranı geçerseniz. bütün reaktif kapastif faturasını da ödersiniz. buda ceza demek oluyor işte.

daha basit bir ifadeyle adamın elektrik faturası 16bin tl oranları geçirirseniz diğer bedelleride ödersiniz buda ne çıkar senin sisteminin ne kadar dengeli yürüdüğüne bağlı olsada ortalama 4 - 6 bin lira yapar.

Aylık kwh kullanımı 95 % doğruluk oranıyla tahmin edilebiliyor. Yani limiti geçme gibi bir risk söz konusu değil, bu durumda sanayii elektriğini seçmek doğru olmaz mı ? Compensator'ün 20 % avantajını kullanmak istiyoruz, bir de sanayii teşviği alan fakat elektrik potansiyelinin tamamını kullanmayan bir üreticiyle anlaşırsak total indirim ne yakalayabiliriz ben de merak ediyorum...

Cemlik
Member
**

View Profile
January 08, 2018, 07:44:07 PM

Aylık kwh kullanımı 95 % doğruluk oranıyla tahmin edilebiliyor. Yani limiti geçme gibi bir risk söz konusu değil, bu durumda sanayii elektriğini seçmek doğru olmaz mı ? Compensator'ün 20 % avantajını kullanmak istiyoruz, bir de sanayii teşviği alan fakat elektrik potansiyelinin tamamını kullanmayan bir üreticiyle anlaşırsak total indirim ne yakalayabiliriz ben de merak ediyorum...
Hocam kapasite raporsuz indirimli sanayi elektriği alamazsınız. Net...
Sanayi elektriği tabiri evlerimizdeki monofazdan farklı trifaze elektrik. Bunu yeni evlerdede yapıyorlar. Sanayişart değil.

İndirimli sanayi elektriği(hani şu 25kuruş dediğiöiz) kapasite raporsuz verilmez. Kapasite raporsuz aldım diyende trifaz almıştır öyle sanıyordur Smiley

...
Cemlik
Member
**

View Profile
January 09, 2018, 06:19:48 PM

120 m2 üzeri evlere şimdi trifaze sayaç baglanıyor. Sanayi gerilimi dediğiniz şey bu. Farkı evlerde kullanılan sayaçların akım değerleri düşük.
Hocam yeni evlerin hepsinde trifaze var.
Eviniz eski ise hiç trifazla uğraşmayıp hattınıza güçlendirebilirsiniz. Daha kalın kablo çekin trifaze ile aynı kapıya çıksın.
Bu konuyu eniştemle bolca konuştum Smiley o anlıyor. Mesleği bu yani Smiley

...
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 09, 2018, 09:55:01 PM

Bende 500 ekran kartı varda çaktırmıyorum arkadaşlar Cheesy indirimli elektirik alabilmek gerçekten zor ya verimerkezleride klima zart sayıp kw sini 55krs dan satıyor çok pahalı.

avarel
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
January 10, 2018, 06:20:51 AM

100 tl üzeri fatura ödeme taahhütüne %20 indirim var. tanıdığım biri yaptı bunu.
emreyurt999
Newbie
*

Activity: 139

View Profile
January 10, 2018, 11:50:42 AM

usta depo olarak göstersek sanayi elektirği olmaz mı
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
January 10, 2018, 12:24:06 PM

sanayi elektiriği alanlar nasıl %25 indirimli alıyor?

sanayi elektriği 40kuruş iken mesken 45 kuruş? faturalandırılırken bu 40 kuruştan %25 indirim mi yapıyorlar faturada?
Cemlik
Member
**

View Profile
January 10, 2018, 07:00:38 PM

Büyük harfle yazıyorum ki artık o göstersek bu göstersek şunu yapaak olurmu denmesin. Teilyon kere yazıldı her sayfada aynı şey;
SANAYİ ELEKTRİĞİ(trifaze) ALABİLiRSİNiZ. İNDİRİMLİ OLARAK SANAYİ ELEKTRİĞİ KULLANMANIZ İÇİN KAPASİTE RAPORUNUZ OLMALI. BU RAPORUDA İMALAT YAPMIYORSANIZ ALAMAZSINIZ(lütfen coin imal ediyoruz esprisi yapmayon Smiley )

...
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
January 10, 2018, 08:36:54 PM

Nerde o indirimli elektrik kullanmak aksine tv kullanmadığımız halde trt parası alsınlar kaçak parası o parası bu parası maaş ne kadar 1603 tl açlık sınırı altında olacak iş değil ya.

Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
January 10, 2018, 09:01:40 PM

Büyük harfle yazıyorum ki artık o göstersek bu göstersek şunu yapaak olurmu denmesin. Teilyon kere yazıldı her sayfada aynı şey;
SANAYİ ELEKTRİĞİ(trifaze) ALABİLiRSİNiZ. İNDİRİMLİ OLARAK SANAYİ ELEKTRİĞİ KULLANMANIZ İÇİN KAPASİTE RAPORUNUZ OLMALI. BU RAPORUDA İMALAT YAPMIYORSANIZ ALAMAZSINIZ(lütfen coin imal ediyoruz esprisi yapmayon Smiley )

esprilik bir durum yok gerçek bu, enflasyonu çok yüksek olan bir değeri harcayarak (TL) enflasyona ve yabancı kurlara karşı dayanıklı bir emtia elde ediyorsun, bu tabiki bir üretimdir.

Cemlik
Member
**

View Profile
January 11, 2018, 09:17:56 AM

esprilik bir durum yok gerçek bu, enflasyonu çok yüksek olan bir değeri harcayarak (TL) enflasyona ve yabancı kurlara karşı dayanıklı bir emtia elde ediyorsun, bu tabiki bir üretimdir.
Hocam sanayi ve tic bakanlığının imalattan kastı elektrik harcayıp havuz problemi çözmek değildir.
İmalattan kasıt somut nesnelerle yapılan olarak görür. Yani her enerji harcayan sistem imalat olarak sınıflandırmaz. İmalatçı olarak misal ereğli demir çelik  görünür. Bu örnekle en azından imalatçı sıfatını taşıma vasfını birazda olsa ortaya koyarız. İmalatçı olmak için harcadığınız elektrik gücü, cironuz falan önemli değildir. Yani salt montaj yapan dev firmaların bile imalatçı değil montajcı sınıfında olması(bazı siyasi ilişkilerle zorda olsa alabilmeleri hariç) düşünüldüğünde üretim yapmanın ne demek olduğu anlaşılır gibi biraz daha.
Yani sizin mantıkla gittiğimizde ekmek yememiz bile bizi imalatçı sınıfına sokar kişi bazında.
Parayı harcayıp ekmek alıyoruz, yiyoruz, dışkılıyoruz ve bambaşka bir şey üretiyoruz. Yani şu anlattığınız şeydense bu dışkı örneği bile imalata daha mantıklı bir örnektir.

...
Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
January 11, 2018, 04:19:56 PM

Hocam sanayi ve tic bakanlığının imalattan kastı elektrik harcayıp havuz problemi çözmek değildir.
İmalattan kasıt somut nesnelerle yapılan olarak görür. Yani her enerji harcayan sistem imalat olarak sınıflandırmaz. İmalatçı olarak misal ereğli demir çelik  görünür. Bu örnekle en azından imalatçı sıfatını taşıma vasfını birazda olsa ortaya koyarız. İmalatçı olmak için harcadığınız elektrik gücü, cironuz falan önemli değildir. Yani salt montaj yapan dev firmaların bile imalatçı değil montajcı sınıfında olması(bazı siyasi ilişkilerle zorda olsa alabilmeleri hariç) düşünüldüğünde üretim yapmanın ne demek olduğu anlaşılır gibi biraz daha.
Yani sizin mantıkla gittiğimizde ekmek yememiz bile bizi imalatçı sınıfına sokar kişi bazında.
Parayı harcayıp ekmek alıyoruz, yiyoruz, dışkılıyoruz ve bambaşka bir şey üretiyoruz. Yani şu anlattığınız şeydense bu dışkı örneği bile imalata daha mantıklı bir örnektir.

sen dışkıya falan fazla kafanı takma midemiz kalktı birader Smiley

burada bir felsefe ortaya koyuyorum. Üretim nedir, katma değer nedir bütün bu kavramların context'i değişti ve değişmeye devam ediyor. Bunları yakalayan bireyler ve devletler başarılı olacaktır 21. yüzyılda, Türkiye'deki bazı saçma sapan çağdışı prosedürleri doğruymuş gibi anlatma insanlar da yanlış bilgilenmesin diye bunları ifade ediyoruz.

Cemlik
Member
**

View Profile
January 11, 2018, 08:14:02 PM

sen dışkıya falan fazla kafanı takma midemiz kalktı birader Smiley

burada bir felsefe ortaya koyuyorum. Üretim nedir, katma değer nedir bütün bu kavramların context'i değişti ve değişmeye devam ediyor. Bunları yakalayan bireyler ve devletler başarılı olacaktır 21. yüzyılda, Türkiye'deki bazı saçma sapan çağdışı prosedürleri doğruymuş gibi anlatma insanlar da yanlış bilgilenmesin diye bunları ifade ediyoruz.

Smiley)))

Hocam ben bunu yazarken söylediklerinizin aksini söylemedim hiç. Farkettinizmi bilmem ama açıkça bahsettiğiniz saçma prosedürler sebebiyle verdim o örneği.
Ve yine dediğiniz gibi türkiyede olduğumuzu, bu saçmalıklara maruz kalabileceğimizi belirtmek için Smiley
Bana kalsa elektriği bedava yaparım meskenlere ve belli bir kısma. İşyerleri ve haddinden fazla kullananlar öder gerisi bedsva.. ama işte bana kalmıyor Smiley
Ve yineliyorum türkiyede olduğumuzdan o açıklamaların değişmesi bişey ifade etmiyor. Sudan ile bir tutulan bir ülkeyiz nerdeyse. Tek iyi geçindiğimiz bangladeş ve hugalunga cumhuriyeti Smiley

...
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
January 14, 2018, 06:42:16 PM

Zor ama genede denemekte fayda var ya da sanayi de dükkanı olan bir tanıdığa rica ile ufak bi yer kullanılabilir ama toz nem olmaması için o da zor elektrik faturaları bu kadar zamlanmışken zaten mining yapmak pek karlı bir iş değil
digitalparty
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
January 15, 2018, 07:17:11 AM

Ring sistemi hiç duymadım  Grin

Rig demek istediyseniz ucuz elektrik işiniz olmaz zaten kazanıyorsunuz. Sizin google audi A4, Yazlık filan aramanız gerek. Cünkü 110 ekran kartı demek ortalama günlük 1500 TL kazanç demek aylık ortalama 3000-3500 TL elektrik gideriniz olur. Ayda 45 Bin TL üretim yaptınızda da lütfen 3-4 binTL elektrik giderini ödersiniz.
Selamlar..
tursucutembelvampir
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
January 15, 2018, 11:41:25 AM

hocam, %10 kadar anlaşmayla düşürebilirsiniz en fazla bunu.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: