Bitcoin Forum
May 26, 2024, 06:06:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: İndirimli elektrik fiyatı  (Read 2210 times)
SilverVigilante
Sr. Member

Activity: 361
Merit: 250

View Profile
January 15, 2018, 03:38:00 PM

sanayi sicil belgesi sayesinde 4te 1 oranla daha uyguna saatın alabilirsiniz onun dışında tarım sulama  tesislerine yarı fiyatla uyfun elektrik veriliyor diye biliyorum ben hocam
Whoisthelorax
Sr. Member

Activity: 370
Merit: 251

View Profile
January 15, 2018, 04:00:19 PM

indirimli elektrikte muhtemelen bir süre sonra sizin için pek mantıklı olmayacaktır ve yapmanız gereken işlem sanırım bir süre sonra kaçak elektriğe yönelmek olacaktır Cheesy
pma17
Newbie
*

Activity: 61
Merit: 0

View Profile WWW
January 15, 2018, 06:28:52 PM

indirim alana kadar bin dereden su getirtiyo firmalar devlet nerden geçirsem derdinde zaten Allah kolaylık versin Sad
PetranG
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
January 15, 2018, 06:42:47 PM

okadar ekran kartı ile indirimi düşünmeyin şuanlık hocam ev araba modeli seçin  Grin
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
January 15, 2018, 07:51:33 PM

Arkadaşlar bula bilen varmı bende arayış içersindeyim ?

Haurwen
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
January 17, 2018, 07:36:31 AM

120 m2 üzeri evlere şimdi trifaze sayaç baglanıyor. Sanayi gerilimi dediğiniz şey bu. Farkı evlerde kullanılan sayaçların akım değerleri düşük.
3faz baglanmasinin sebebi elektrikli araclar vs. sebebiyle ihtiyac duyulan guc saatte 10kw uzerine cikiyor birde hizli sarj olayi var onuda dahil edince bunun 2-3 katini cektigi bile oluyor. gelecege yatirim yani.
Indirimli sanayi elektrigi anlasmayla ilgilidir. 3 faz ise eve 1 faz yerine ayri ayri 3 faz gelmesidir. Normalde apartmana yalnizca 1 tanesi baglanir bazen karsi apartmanda elektrik olmasi ama sizde olmamasi bu yuzdendir Cheesy
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
January 18, 2018, 08:14:46 PM

Bu konuyla alakalı çok düşündüm vardığım sonuç sanayiden uygun yollu bir dükkan alıp göstermelik bir şekilde doldurmak oldu.
Otomotiv ve motosikletlerle hem hobi olarak ilgileniyorum hemde mühendislikten ötürü bilgimde var. O yüzden aklıma gelen çözümde aksesuar dükkanı ıvır zıvır gibi bir yer açıp asma katta mining yapmak en mantıklısı Smiley

Hasuta
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
January 18, 2018, 09:36:43 PM

Bu işin en güzeli sanayide tanıdığın varsa onun dükkanında bir köşeye koyacaksın.
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
January 19, 2018, 11:19:27 PM

Tüm arkadaşlara selam ....110 Ekran kartlı ( yaklaşık 12kw/h) güç çeken Ring sistemim için alternatif Elektrik dağıtım firması arayışındayım...Serbest tüketici şartlarını sağlamış ve bu hizmeti kullanmakta olan arkadaşlar bilgi paylaşımında bulunurlarsa minnettar olurum...

ring e takılmadan geçemedim valla Smiley en iyi gözüken ihtimal %5 indirim. Gerisi zor gibi. Umarım bir yolunu bulu paylaşırsın.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 20, 2018, 09:38:39 PM

Arkadaş biz türklerin huyumu bu başlığa bakıp içeriği okumadan yazmak?
Arkadaşlar indirimli elektrik ve sanayi elektriği farklı şeyler.
Bir arkadaşında dediği gibi sanayi ekeltriği aldığınızda duruma göre x5 ödeme durumu var iyi hesap edilmeli.
Aktif reaktif kapasitif ositif busitif derken küçük bi lümit aşımında falanda filanda x5 ücret ödersiniz.

Yani sanayi elektriği ile indirimli elektrikten anladığınız şey aynı değildir.
İmalat yapmıyorsanız öyle 25kuruşa elektrik almanız diye birşey olamaz. Tarım marım olayını bilmem, sanayi kısmı bu şekilde olayın.
Birisi zamanında bir söz söylemiş başka maksatla, konu 100kişiden farklı yere kaymış.
İlk konu açan adamın amacı evinde 10rig barındırma sorunuydu. Doğal olarak 6kwlik sözleşmeyle ve monofaze ile bukadar rig ve ev aletleri olmuyordu. Bu konudan yola çıkan bu arkadaş daha güçlü altyapıda olan trifaze bir tesisata ve kofraya geçmek istiyorken konu yine bir başkasının farklı anlamasıyla indirimli elektrik konularına dönmüş.

Yahu bu sorunun cevabını hemen kestirmeden söylüyorum;
Yaparsın 10milyon dolar yatırım açaraın bir fabrika. Sanayi tic bk. Gelir bakar sana kapasite raporu düzenleyip indirim hakkını verirler. Sonra o 10 milyon dolarlık yatırımı elinle iter ataraın hiç sayaraın doldurursun 1000tane s9 indirimli elektrikle çalıştırırsın. Başkacada bir yolu yok. Götünüz yemiyorsa yoksa bu kadar paranız hiç götünüzüde yırtmayın çenenizide yormayın...

Cidden artık bu konuyu görünce çıkdırıyorum.
Ulan 300₺ elektrik faturasını dert ediyorsan devlet sana niye indirimli versin? Yada başka bi yer?

Tek yapabileceğin şey 10rig barındırmak istiyorsan(misal) trifaze bir mesken yahut dükkan tutacaksın. Sanayi elektriklide diyebilirler, bundan kasıt tesisatının falanın filanın trifaze olmasıdır.

Sonra her faza bir priz grubu atarsın. Her fazda atıyorum 3 rig çalıştırabilirsin.
İlave olarak 12,5kw yi geçtiğinde bir zımbırtı daha vardı ama tam hatırlamıyorum onu Smiley

Sanayi elektriği varsa dükkanda sayacını yüksek amperli alır dalarsın olaya. 1000₺ elektriği dert edip indirimli almaya çalışmakta açlıktan öte türk halkına has bir durum olsa gerek.

...
bora19
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
February 13, 2018, 12:01:02 AM

indirimli olsa ne olur pek bi fark etmiyor
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 13, 2018, 01:01:48 AM

asıl indirimli elektrik ukrayna da Smiley
burada 45 kuruş olan elektrik orada 12 13 kuruş. hem soğutma maliyeti de daha düşük.
birde ukraynalı hanım bulduk mu tamamdır bu iş Smiley
Magnesia
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
February 13, 2018, 11:48:43 AM

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle indirimli elektrikle ilgili şöyle bir bilgi paylaşmak istiyorum. Aksa elektrikte 2 çeşit indirim mevcut.

1. 1 yıl taahhüt aylık %4 indirim ve birim fiyat 0,22176 TL olarak miktar indirim.
2. 2 yıl taahhüt ilk faturanız Aksa dan ve birim fiyat normal enerji piyasasında o an hangi fiyattansa o rakamdan uygulanır.

Kendi avantajınıza göre birini seçip geçebilirsiniz. Bulabildiğim en iyi indirimi ben bu firmadan aldım.

Ayrıca size danışmak istediğim bir konu var. Tecrübeli bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Bende 2 adet rig toplamda 12 adet MSI 1080 Tİ ekran kartı var. Rig ler için ayrı kablo çektirmedim. Toplamda 4 powersuply nin 2 tanesini 1 prize diğer ikisinide diğer prize taktım.

Elektrik faturası 800-900-1000 TL bandında gelmesini beklerken 1350,00 TL olarak geldi. Bu işi yapan başka bir arkadaşıma 1400,00 TL fatura geliyor. Ben Tedaş firmasına sayacı kontrol ettirdim. Bir sıkıntı olmadığını söylediler.

Sizce problem nerededir ? Powersuply lerin kablolarını ayrı hat çektirip ona takmak yerine prize taktığımdan dolayı böyle bir fatura ile karşı karşıya kalmış olabilir miyim ?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
February 13, 2018, 02:13:38 PM
Merited by Angolem (5)

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle indirimli elektrikle ilgili şöyle bir bilgi paylaşmak istiyorum. Aksa elektrikte 2 çeşit indirim mevcut.

1. 1 yıl taahhüt aylık %4 indirim ve birim fiyat 0,22176 TL olarak miktar indirim.
2. 2 yıl taahhüt ilk faturanız Aksa dan ve birim fiyat normal enerji piyasasında o an hangi fiyattansa o rakamdan uygulanır.

Kendi avantajınıza göre birini seçip geçebilirsiniz. Bulabildiğim en iyi indirimi ben bu firmadan aldım.

Ayrıca size danışmak istediğim bir konu var. Tecrübeli bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Bende 2 adet rig toplamda 12 adet MSI 1080 Tİ ekran kartı var. Rig ler için ayrı kablo çektirmedim. Toplamda 4 powersuply nin 2 tanesini 1 prize diğer ikisinide diğer prize taktım.

Elektrik faturası 800-900-1000 TL bandında gelmesini beklerken 1350,00 TL olarak geldi. Bu işi yapan başka bir arkadaşıma 1400,00 TL fatura geliyor. Ben Tedaş firmasına sayacı kontrol ettirdim. Bir sıkıntı olmadığını söylediler.

Sizce problem nerededir ? Powersuply lerin kablolarını ayrı hat çektirip ona takmak yerine prize taktığımdan dolayı böyle bir fatura ile karşı karşıya kalmış olabilir miyim ?

aklınızda bulunsun birim fiyatı üzerinden %4 indirim toplam faturada %2'ye falan tekabül ediyor.

sorduğun soruya gelecek olursak herhalde daha ilk fatura çıktı 1350 tl olarak değil mi? ayrı kablolardan da çekmiş olsaydın bir değişiklik olmazdı. Elektrik saatlerini okumalarında bir düzen yok. bazen 25. gününde okurken bazen de 45 güne kadar uzatabiliyorlar.

kaç kw enerji kullandığına bir bak fatura üzerinden. okuma tarihlerine bak. ona göre bir karşılaştır.
olmadı bir de wattmetre alıp kendin de ölçebilirsin.
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
February 13, 2018, 06:49:38 PM

Bulunduğunuz yerdeki elektrik firmasını arayın gerekirse gidin yüz yüze konuşun sıkı pazarlıklar sonucu bir ihtimal iyi güzel bir indirim yapma ihtimalleri mevcut.
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
February 14, 2018, 09:24:12 AM

Elektrik firmalarında mutlaka sorunlar çıkıyor . Onları da takip etmek lazım ki ileride çok zaman alır . Adam sen farketmeden elektriği zamlı yolluyor farklı ücret filan ekliyor . O yüzden elektrik firmalarıyla uğraşmak çok zor olur .

Eğer kirada isen ve başka uğraşın yoksa küçük yerleşim yerlerinde sanayi yakınında yerleşim de oluyor oradan ev kiralayıp bir sanayici ile anlasabilirsin ki bu da çok uçuk bir fikir .

Ben ucuz elektrik konusundan fazla birşey çıkacağını beklemiyorum . Olanak çıkar ama çok fazla kalem gerektirir.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
February 15, 2018, 06:45:17 AM

Şu anda ev elektriğim 0.44 kr
Sanaayi tipi elektrik için 0.38 kr ödüyorum benim bütün rigleri bu sayaçtan çalıştırıyorum hali ile kw basına 6 kr kaar ediyorum. Öyle çok çok bir indirim yok. En kaarlısı kacak çekmek ama o da bana ters.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
February 15, 2018, 09:02:39 PM

Ben elektriğimi AKSA dan almıştım. Ev elektriği olduğu halde 0,41 tl ödüyorum. Aralık faturasında 0,37 tl, ocak faturasında 0,38 tl üzerinden ödemişim. Burada başka elektrik firmasını değiştiren arkadaşların da fatura fiyatlandırmalarını görebilirsek güzel bir referans olacaktır.
ARHN2000
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
February 15, 2018, 11:18:01 PM

inşallah oyle bi indirim gelir şuan oyle bi indirime ihtiyaç var Cheesy .
Magnesia
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
February 16, 2018, 08:15:14 AM

Merhaba arkadaşlar,

aklınızda bulunsun birim fiyatı üzerinden %4 indirim toplam faturada %2'ye falan tekabül ediyor.

sorduğun soruya gelecek olursak herhalde daha ilk fatura çıktı 1350 tl olarak değil mi? ayrı kablolardan da çekmiş olsaydın bir değişiklik olmazdı. Elektrik saatlerini okumalarında bir düzen yok. bazen 25. gününde okurken bazen de 45 güne kadar uzatabiliyorlar.

kaç kw enerji kullandığına bir bak fatura üzerinden. okuma tarihlerine bak. ona göre bir karşılaştır.
olmadı bir de wattmetre alıp kendin de ölçebilirsin.

Okuma tarihlerinde bir uzama yok 30 günlük periyotta okumuşlar 3090 kw elektrik kullanmış olarak gözüküyor. Acaba sistemde elektrik kaçağı olabilir mi ? varsa nasıl anlarız bunu hiç bilemiyorum.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: