Bitcoin Forum
May 25, 2024, 06:18:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: X10 baikal  (Read 626 times)
super458 (OP)
Newbie
*

Activity: 61
Merit: 0

View Profile
December 01, 2017, 08:53:53 PM

Arkadaşlar  bu makinayı almayı düşünüyorum , cihazı kullanan varmı ve getirisi nedir
hala bi makina almış değilim , L3+ alıcaktım nerden nereye geldim , bu cihazda karar kılmış gibiyim , birkerede tecrübeli ve hali hazırda kullanan arkadaşlara sormayı düşündüm
al3pay
Member
**

Activity: 286
Merit: 11

View Profile
December 02, 2017, 05:39:17 AM

Arkadaşlar  bu makinayı almayı düşünüyorum , cihazı kullanan varmı ve getirisi nedir
hala bi makina almış değilim , L3+ alıcaktım nerden nereye geldim , bu cihazda karar kılmış gibiyim , birkerede tecrübeli ve hali hazırda kullanan arkadaşlara sormayı düşündüm

Baikal konusunu igotek isimli kullaniya sorabilirsin .
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
December 02, 2017, 07:16:39 AM

Hocam baikal minerları anlamak için, baikal miner cube çıkmıştı 3-4 ay öncesinde,  roi 3 ay falandı, şu an roi sonsuza kadar yok gibi. baikal da genelde bu durum oluyor. çinliler oyun yapıyorlar zorluğu arttırıyorlar. baikal miner cube 6000-7000 tl aralığındaydı 4 ay önce ona göre hesap yapın.

erken alırsanız karlı oluyor ama.  bu mantığı edinin, minerı ilk çıktığında alırsanız çok güzel karlar bırakır

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
December 02, 2017, 07:58:20 AM

baikallarda şunu gördüm ilk alanlar karlı çıkıyor. Sonrasında alanlar parayı çıkaracağım diye bekliyor. Paranız varsa s9 alın ne olduğunu bilirsiniz.

cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
December 02, 2017, 08:16:05 AM

hocam bu baikal miner denen cihazlarda ilk alırsanız karlı çıkarsanız sonralarında alım ypaarasnız eğer gaza gelip çok büyük ihtimal zarar etme olasılığınız var bana kalırsa s7 veya s9 alırsanız daha iyi bir seçim olacaktır.
super458 (OP)
Newbie
*

Activity: 61

View Profile
December 02, 2017, 01:25:04 PM

peki  S9 yerine L3+  alsam nasıl olur  hem daha az elektrik tüketiyor hemde sesi çok az , kimseyi rahatsız etmiyor
ao00
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
December 02, 2017, 02:35:21 PM

Dikkat, internette Antminer L3+ 'ların tüm ASIC çiplerinin birkaç günde bozulduğu şikayetleri var.
compir
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile WWW
December 02, 2017, 03:40:32 PM

peki  S9 yerine L3+  alsam nasıl olur  hem daha az elektrik tüketiyor hemde sesi çok az , kimseyi rahatsız etmiyor

Benim calistirdigim makinalarda L3+ S9 a gore daha sessiz cunku chip ve board daha az isiniyo ama yinede evde kullanilacak cihazlar degil L3+ lar. Ben 1 tanesiyle evde rahat edemeyip kapattim heleki gece heryer sessizlestiginde cok rahatsiz ediyor.

compir
Member
**

View Profile WWW
December 02, 2017, 03:45:01 PM

Dikkat, internette Antminer L3+ 'ların tüm ASIC çiplerinin birkaç günde bozulduğu şikayetleri var.

Bu bilgiyi nerden aldiniz bilmiyorum ama benim basima boyle bisey gelmedi yakin cevremde de cok kullanan var onlarda boyle bi sorun yasamadi. yuksek frekans ta calistirirsaniz bazen bi kac chip ariza veriyo ama frekans i normale cevirip yeniden baslatinca normal calisiyor.

Birde psu ile alakali olabiliyo arizalar bitmain in orjinal psu lari sanildigi kadar iyi degil biz farkli asic psu lar kullaniyoruz simdiye kadar hic sorun yasamadik.

ao00
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
December 03, 2017, 09:38:55 PM

Bu bilgiyi nerden aldiniz bilmiyorum ama benim basima boyle bisey gelmedi yakin cevremde de cok kullanan var onlarda boyle bi sorun yasamadi. yuksek frekans ta calistirirsaniz bazen bi kac chip ariza veriyo ama frekans i normale cevirip yeniden baslatinca normal calisiyor.

Birde psu ile alakali olabiliyo arizalar bitmain in orjinal psu lari sanildigi kadar iyi degil biz farkli asic psu lar kullaniyoruz simdiye kadar hic sorun yasamadik.

Hem çevremdeki birkaç kişinin L3+'ların ASIC çipleri 1 haftada bozuldu, hem de bu konuda twitter'da Bitmain'e yakınan mesajlar görmüştüm. Ama sizdekiler çalışıyorsa demek ki genel bir sorun değil. 1200+ w güç kaynağı bulmak zor ve pahalı olduğundan Antminer alacak olsam Bitmain'in PSU'sundan alırdım herhalde.

Alper
igotek
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
December 06, 2017, 05:41:02 PM

Yüksek kazanç bırakan asic cihazları ilk alanalr çok kazanır, sonradan alanlar çok kazanamaz.
s9 gibi yıllardır var olan asic cihazları alanalr normal kazanır sürekliliği daha uzun ömürlü olur.
Ama yine de baikal cihazlar kadar düşük ses ve ısı ile çalışan ve çok az elektrik harcayan cihaz bulamazsınız.

150 watt tüketim ile günde 44+ olar kazandıran başka cihaz bulamazsın.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Sefatih
Member
**

Activity: 150

The Great Trader

View Profile WWW
December 06, 2017, 10:42:27 PM

Bir ara S11 lerden bahsediliyordu? Şuan durumu nedir bilgisi olan varmı ?
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
December 06, 2017, 11:01:54 PM

İlk çıktığında alabilirseniz kaçırmayın. Ama erken alanlardan olamazsanız yanaşmayın. GPU alın istediğiniz zaman istediğiniz Coini kazarsınız.

tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
December 07, 2017, 09:53:52 PM

Çok net ve basit bir cevap vereyim, almayın, ne baikal ne de asic cihazları almayın. tamamen rakam aldatmacasıdır.
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
December 07, 2017, 10:25:28 PM

Baikal alacağınıza Dash alın arkanıza yaslanıp rahatınıza bakın. Ha rahat batıyorsa ortak olarak girin bir Masternode' ye 3-5 kuruş bira paranız gelir. Nedir bu madencilik sevdası anlamıyorum. Nasıl karlı olabileceğine kanaat getirebiliyor insanlar halen şaşarım. !

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
compir
Member
**

View Profile WWW
December 08, 2017, 04:48:14 AM

Bunu daha once de yazmistim tekrar yaziyorum madencilik bolumune gelip madencilik yapmayin demenin mantigi nedir anlamiyorum biri bana bunu aciklasin.

Hele su asic cihaz almayin diyen arkadasi hic anlamiyorum neye gore konusuyosun tecruben nedir madencilik yaptinmi ? Bol keseden atiyosunuz. Size asic ler ile madencilikten 40 gun icinde kazandigim rakkami soylesem dudaginiz ucuklar.

Madencilik risk tir yapip yapmamak ta ne kadar risk alabileceginle alakalidir. Garanti para isteyen kar la zararin kardes oldugunu bilmeyen zaten gitsin parasini bankaya yatirsin faiz alsin coin e filan da yatirmasin oda bi risk.

munhunbe
Member
**

Activity: 164

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 09, 2017, 10:44:42 AM

GPU madenciliği yapıyorum zaman zaman zorluk artıyor fiyat sabit yada yükselip artıyor. Asic hiç denemedim ama evet denemeden bol keseden atmak hoş değil. insanların hevesini kıran tiplerden olmayalım.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
al3pay
Member
**

Activity: 286

View Profile
December 09, 2017, 12:17:02 PM

Baikal alacağınıza Dash alın arkanıza yaslanıp rahatınıza bakın. Ha rahat batıyorsa ortak olarak girin bir Masternode' ye 3-5 kuruş bira paranız gelir. Nedir bu madencilik sevdası anlamıyorum. Nasıl karlı olabileceğine kanaat getirebiliyor insanlar halen şaşarım. !

Bizler madencilik yapmasak siz o alacaginiz coinleri nerden bulacaksiniz yada Nasil transfer edeceksiniz? Bizler de buna sasiyoruz!!
Cahit
Member
**

Activity: 68

View Profile
December 10, 2017, 06:41:03 PM

Btc,ETH,Dash,LTC alın kenara koyun,makine işine bulaşmayın.
 Cihaza vereceğiniz para en az 3500 USd'dir,bu para ile güncel kurdan bu coinlerden alın
1 sene sonra iyiki alıp kenara koymuşum dersiniz.Nerden biliyorsun dersen, 5 ay öncesi için ben şu anda böyle diyorum çünkü.
Keşke cihaz yerine bunlardan alsaymışım diye. Ben 6500 Usd vermiştim.
          Temmuz                                     Şimdi
BTC    2610 USD  idi   ==> 2,49 BTC      38.800 USD
ETH       270 USD idi ==>  24 ETH         11.000 USD
DASH    194 USD  idi ==> 33,5 Dash     23.115 USD
LTC        45 USD  idi  ==> 144,4 LTC     21.515 USD

Gibi karlar elde edecektim. Burdan kıyaslayın ve al-unut yapın bence.

tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
December 11, 2017, 12:07:38 AM

Bunu daha once de yazmistim tekrar yaziyorum madencilik bolumune gelip madencilik yapmayin demenin mantigi nedir anlamiyorum biri bana bunu aciklasin.

Hele su asic cihaz almayin diyen arkadasi hic anlamiyorum neye gore konusuyosun tecruben nedir madencilik yaptinmi ? Bol keseden atiyosunuz. Size asic ler ile madencilikten 40 gun icinde kazandigim rakkami soylesem dudaginiz ucuklar.

Madencilik risk tir yapip yapmamak ta ne kadar risk alabileceginle alakalidir. Garanti para isteyen kar la zararin kardes oldugunu bilmeyen zaten gitsin parasini bankaya yatirsin faiz alsin coin e filan da yatirmasin oda bi risk.

mantığını da basitçe açıklayayım, 3 ayda roi olacaz 9 ayda roi olacaz diye insanlar, bu forumda Baikal asic miner vs satan dolandırıcıların laflarına inanıp cihaz aldılar, şu an hepsi çöp oldu. ben diyorum ki Baikalı ilk çıktığı ay almazsanız, zarar edersiniz, baikal miner cube ve diğer baikallar bunun örneği, D3 minerlar bunun örneği.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: