Bitcoin Forum
April 30, 2024, 10:22:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: IOTA Neden Son 30 Günde Yüzde 300 Değer Kazandı  (Read 1537 times)
kriptokoin (OP)
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
December 02, 2017, 02:44:48 PM

IOTA her geçen gün daha fazla radarımıza giriyor Smiley Yazıdan genel notları buraya aktarıyorum;

Sitemizi takip edenler bilirler, kasım ayı başında Internet of Things nedir başlığıyla IOTA hakkında bir yazı serüvenine başladık. Internet of Things gelecekte datanın maksimum verimle kullanılmasını sağlarken akıllı sistemler artık hayatımızın her aşamasında bize eşlik edecek. Internet of Things hakkında okuyup öğrenirken bir yandan da Kripto Koin vasıtasıyla sizleri de bu terimlere aşina etmeye çalışıyoruz, çünkü kripto paralar piyasadaki genel algı sebebiyle sadece yatırım aracı olarak görülseler de işin boyutu çok farklı…

Bitcoin ile başlayan bu serüven dünyadaki en zeki insanların kripto para topluluğuna katılmasıyla farklı bir boyut kazandı. Vitalik Buterin’in önderliğindeki Ethereum, blok zinciri teknolojisi üzerinden akıllı kontratlar ile yeni uygulamalar oluşturulmasına olanak sağladı ve bunun sayesinde güçlü bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. IOTA ise teknolojisi ve fikirleri ile kripto para dünyasına apayrı bir çehre katıyor. Internet of Things üzerine bir platform yaratmak istediği için gelecekte aşırı sayıda data kullanımına ve işlem hacmine sahip olacağını düşünen IOTA’nın kurucuları, Blockchain yerine Tangle teknolojisini tercih ettiler. IOTA’da herhangi bir işlem transfer ücreti bulunmazken, Bitcoin ile diğer kripto paralarda olan madencilik sistemi de bulunmuyor, bu sayede uzayan işlem süreleri ve madencilik için boşa harcanan enerji sorunları da çözüme kavuşuyor.

Tamam Anladık Da Neden Değer Kazandı?

Tangle, blok zincirine oranla kripto para topluluğuna daha uzak bir teknoloji, zira Internet of Things de aynı şekilde. Buna rağmen IOTA ekibi güvenilir sonuçlar elde etmeye başladıkça dünyanın da ilgisini çekmeye başladılar.

Bitcoin ve Ethereum geçtiğimiz ay içerisinde yüzde 55 seviyesinde kazanç sağlarken IOTA aynı tarih içerisinde neredeyse yüzde 300 değer kazandı. IOTA’nın geçtiğimiz ay içerisinde bu kadar hızlı değer kazanmasını etkileyen iki önemli gelişme var;

IOTA 28 Kasım’da Güney Kore’nin en ünlü borsalarından olan ve yüksek işlem hacmiyle tüm dünyadaki kripto para fiyatlarına etki edebilen Coinone’da işleme girdi. 27 Kasım’da haberini yaptığımız bu gelişme öncesinde 0,98 dolar seviyelerinde seyreden IOTA, 28 Kasım’da yüzde 25 değer kazanarak 1,25 dolara ulaştı.

IOTA şirketler arasındaki data kullanımı arttırmak üzerine yaptığı çalışmaların karşılığını aldı ve Microsoft, Fujitsu, Bosch, and Deutsche Bank Telekom gibi şirketlerin de içerisinde olduğu bir konsorsiyum ile data ticaret platformu oluşturdu. Bu platformdaki data akışı ile birlikte tedarik zinciri, akıllı şehirler, üretim ve enerji yönetimi konusunda reform yapılması planlanıyor. 28 Kasım’da ortaya çıkan bu haberle birlikte IOTA’nın fiyatı 1,25 dolar seviyesinden 1,40 dolara kadar tırmanmış oldu.

https://kriptokoin.in/iota-son-30-gunde-yuzde-300-deger-kazandi/

1714472550
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714472550
Reply with quote  #2

1714472550
Report to moderator
1714472550
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714472550
Reply with quote  #2

1714472550
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
engineer88
Member
**

Activity: 260
Merit: 10

View Profile
December 02, 2017, 06:39:04 PM

IOTA her geçen gün daha fazla radarımıza giriyor Smiley Yazıdan genel notları buraya aktarıyorum;

Sitemizi takip edenler bilirler, kasım ayı başında Internet of Things nedir başlığıyla IOTA hakkında bir yazı serüvenine başladık. Internet of Things gelecekte datanın maksimum verimle kullanılmasını sağlarken akıllı sistemler artık hayatımızın her aşamasında bize eşlik edecek. Internet of Things hakkında okuyup öğrenirken bir yandan da Kripto Koin vasıtasıyla sizleri de bu terimlere aşina etmeye çalışıyoruz, çünkü kripto paralar piyasadaki genel algı sebebiyle sadece yatırım aracı olarak görülseler de işin boyutu çok farklı…

Bitcoin ile başlayan bu serüven dünyadaki en zeki insanların kripto para topluluğuna katılmasıyla farklı bir boyut kazandı. Vitalik Buterin’in önderliğindeki Ethereum, blok zinciri teknolojisi üzerinden akıllı kontratlar ile yeni uygulamalar oluşturulmasına olanak sağladı ve bunun sayesinde güçlü bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. IOTA ise teknolojisi ve fikirleri ile kripto para dünyasına apayrı bir çehre katıyor. Internet of Things üzerine bir platform yaratmak istediği için gelecekte aşırı sayıda data kullanımına ve işlem hacmine sahip olacağını düşünen IOTA’nın kurucuları, Blockchain yerine Tangle teknolojisini tercih ettiler. IOTA’da herhangi bir işlem transfer ücreti bulunmazken, Bitcoin ile diğer kripto paralarda olan madencilik sistemi de bulunmuyor, bu sayede uzayan işlem süreleri ve madencilik için boşa harcanan enerji sorunları da çözüme kavuşuyor.

Tamam Anladık Da Neden Değer Kazandı?

Tangle, blok zincirine oranla kripto para topluluğuna daha uzak bir teknoloji, zira Internet of Things de aynı şekilde. Buna rağmen IOTA ekibi güvenilir sonuçlar elde etmeye başladıkça dünyanın da ilgisini çekmeye başladılar.

Bitcoin ve Ethereum geçtiğimiz ay içerisinde yüzde 55 seviyesinde kazanç sağlarken IOTA aynı tarih içerisinde neredeyse yüzde 300 değer kazandı. IOTA’nın geçtiğimiz ay içerisinde bu kadar hızlı değer kazanmasını etkileyen iki önemli gelişme var;

IOTA 28 Kasım’da Güney Kore’nin en ünlü borsalarından olan ve yüksek işlem hacmiyle tüm dünyadaki kripto para fiyatlarına etki edebilen Coinone’da işleme girdi. 27 Kasım’da haberini yaptığımız bu gelişme öncesinde 0,98 dolar seviyelerinde seyreden IOTA, 28 Kasım’da yüzde 25 değer kazanarak 1,25 dolara ulaştı.

IOTA şirketler arasındaki data kullanımı arttırmak üzerine yaptığı çalışmaların karşılığını aldı ve Microsoft, Fujitsu, Bosch, and Deutsche Bank Telekom gibi şirketlerin de içerisinde olduğu bir konsorsiyum ile data ticaret platformu oluşturdu. Bu platformdaki data akışı ile birlikte tedarik zinciri, akıllı şehirler, üretim ve enerji yönetimi konusunda reform yapılması planlanıyor. 28 Kasım’da ortaya çıkan bu haberle birlikte IOTA’nın fiyatı 1,25 dolar seviyesinden 1,40 dolara kadar tırmanmış oldu.

https://kriptokoin.in/iota-son-30-gunde-yuzde-300-deger-kazandi/

aldım yatırım için bir miktar
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
December 02, 2017, 06:48:50 PM

Ben de düşüşten sonra toplamıştım biraz. Ilk 20 coine her türlü yatırım yapılır zaten

pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
December 02, 2017, 06:56:41 PM

Ben artışın devam edeceğini düşünüyorum.Yatırım yapılabilecek bir coin.Ayrıca günlük alım satım da yapılabilir güzel kar bırakacaktır.

ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
December 02, 2017, 06:59:38 PM

Böyle konular görüyorum almak gerekiyorda neyden vazgeçip alıcam karar veremiyorum. Wavesden mi btcden mi ethden mi?
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
December 02, 2017, 07:07:17 PM

Bu coinde herhangi bir yatırımım bulunmuyor henüz erken diye düşünüyorum fakat projeleri ilgimi çekiyor. Hedefledikleri noktaya gelirlerse gerçekten çok iyi bir iş başarmış olacaklar. Fakat blockchain tabanlı bu tür geniş kapsamlı projelerin geliştirilmesi uzun sürüyor. Bende bir huy var test etmeden güvenemiyorum Smiley Fiyatının yükselmesinide ben borsalara bağlıyorum. Birçok major borsada işlem görüyor ve bu da beklentinin gerçekleşmesinden önce yükselmesini sağlıyor.
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
December 02, 2017, 07:23:10 PM

Ulan alacam diyorum bu ilk 10'daki coinlerden ama bir türlü cesaret edemiyorum. Bundan sonra daha ne kadar yükselir ki diye sürekli geri adım atıyorum bir bakıyorum marketcap değerleri 1 milyar dolar artmış. Ben alsam kesin tepe taplak olurlardı.
neinnein125
Sr. Member

Activity: 475
Merit: 251

VTOS

View Profile
December 02, 2017, 07:55:44 PM

IOTA gerçekten de muhteşem bir yeni coin. %300 hiçbir şey değil bence. Fee siz takas işlemleri potansiyeli çok hoş ve de iota nın son partnerlikleri de ekstra başarılı diye düşünüyorum.

▄█████████████████████▄
  ▄
█████████████████████████▄
▄███
██████████████████████████▄
▀█████████████████████████████▀
 ▀████
███████████████████████▀
  ▀██
███████████████████████▀
    ███████████████████████
     ████
█████████████████
      ████
██████████████
       █████████████████
        ███████████████
         ▀███████████▀
          ▀█████████▀
V T O S      ███
      ▀▀▀

▄▀  ▄▄▄
   ▀    ███
███
     ▄ ▄
▀▀▀ ▄  ▐▌ ▐▌
     ███   █
    ▄▀▀▀▄  ▐▌
   █ █   ▀ ▄▄▄
  ▀   █    ███
 ███
   █  ▄
 ▀▀▀ ▄  ▄▄▄
      ▀ ███
      ███
      ▀▀▀

▄▀  ▄▄▄
   ▀    ███
███
     ▄ ▄
▀▀▀ ▄  ▐▌ ▐▌
     ███   █
    ▄▀▀▀▄  ▐▌
   █ █   ▀ ▄▄▄
  ▀   █    ███
 ███
   █  ▄
 ▀▀▀ ▄  ▄▄▄
      ▀ ███
⚫ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ⚫
FACEBOOK     TELEGRAM
MEDIUM    TWITTER     GITHUB

⚫ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ⚫
      ███
      ▀▀▀

▄▀  ▄▄▄
   ▀    ███
███
     ▄ ▄
▀▀▀ ▄  ▐▌ ▐▌
     ███   █
    ▄▀▀▀▄  ▐▌
   █ █   ▀ ▄▄▄
  ▀   █    ███
 ███
   █  ▄
 ▀▀▀ ▄  ▄▄▄
      ▀ ███
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
December 02, 2017, 08:06:04 PM

o kadar okudum ettim tam sonunda ahanda link yok diyecektim ki tekrar o linki gördüm Cheesy

forum forum degil maşallah imleme tarlasına döndü Cheesy
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 02, 2017, 08:13:39 PM

Mesleğimle alakalı olduğundan bu coine ciddi bir sempati duyuyorum.
Özellikle önümüzdeki 3 sene içerisinde teknoloji ne kadar elverirse o kadar önü açık bir coin olacak.
Ve hitap ettiği alan sınırsız olarak bile tabir edilebilir

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
December 02, 2017, 08:17:22 PM

Tam şu coine girim diyorum sonra supply miktarı aklıma geliyor daha çıkacak yeri kalmamış diye düşünüp vazgeçiyorum. Milyarlarca adet var 10 $ olması için en az 5 yıl geçmeli diye düşünüyorum.
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
December 02, 2017, 11:05:18 PM

5 Yıl sonra almadığımız için çok pişman olabiliriz . Sanki çok yüksek potansiyelli coin gibi geliyor bana . Ama adedi çok yüksek . Şüphede bırakıyor insanı .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
December 03, 2017, 12:14:30 AM

İlginç önü açık bir proje.Blockchain yerine  Tangle teknolojisini kullanmaları Tangle'de kendilerini lider yapabilir.Bununda fiyata yansıması çok farklı olur.Takip etmekte yarar var.Projesi ile diğer altcoinlerden hem yol hem fikir olarak ayrı ama güzel bir projeye benziyor.
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
December 03, 2017, 12:31:04 AM

Epeydir girmeyi düşünüyorum bir turlu giriş için sermaye bulamadım. Güzel kazanç bıraktı son ayda. Ve biraz daha geleceği olabilir. Bu tarz projeleri takip etmek lazım.
VoodooWD
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
December 03, 2017, 03:23:50 PM

geçen hafta 200 dolarlık almıştım. masaüstü cüzdanıma çektim ama cüzdanım heklendi. benim gibi bir sürü insan var keşke borsada bıraksaymışım. benim başıma geldi siz dikkatli olun.

https://iotasear.ch/address/ZVZAHCRPVDTGFAHXSJWHAGWNXFRSKBWRKGDJEWWOUUNONAILCIKFI9LHGFMLQMSIL9DTLCQUUEAPQOYUWW9JPYMJWC
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
December 03, 2017, 03:37:57 PM

şu Microsoft ve Fujitsu anlaşmalarının önemli olduğunu düşünüyorum bu yükselişte zaten o haberlerin çıkmasının ardından yükselişi durdurulamadı bir türlü
dhmi
Member
**

Activity: 191

View Profile
December 03, 2017, 03:41:20 PM

bu fiyattan girilir mi peki?
doanest
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 1

View Profile
December 03, 2017, 03:43:46 PM

İOTA için bu fiyatlar şuan bedava, ileride btcnin en büyük rakibi olacaktır
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
December 03, 2017, 03:48:34 PM

geçen hafta 200 dolarlık almıştım. masaüstü cüzdanıma çektim ama cüzdanım heklendi. benim gibi bir sürü insan var keşke borsada bıraksaymışım. benim başıma geldi siz dikkatli olun.

https://iotasear.ch/address/ZVZAHCRPVDTGFAHXSJWHAGWNXFRSKBWRKGDJEWWOUUNONAILCIKFI9LHGFMLQMSIL9DTLCQUUEAPQOYUWW9JPYMJWC
Geçmiş olsun umarım zarar büyük değildir. Anlam vermediğim bir şekilde bu coinlerin cüzdanını bilgisayarda kullanmaya başlayınca hemen hackleniyorlar. Bende core indirdim bir altcoin için, içindekile bir anda uçtu gitti. Bilgisayarda daha önemli şeylerde vardı, başka yedeklenmiş dat dosyaları waves cüzdanı, mew'in private key'i  hiçbirine dokunmamış qt wallet tekileri çalmış bir tek.
crazyhashmanz
Sr. Member

Activity: 303

View Profile
December 03, 2017, 07:57:37 PM

geçmiş olsun hocam kullandığınız işletim sistemi windows muydu? eğer lisanssız bir windows ise başınıza gelmiş olabilir benim de daha önce başıma gelmişti aynı şey çünkü

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀