Bitcoin Forum
May 05, 2024, 08:40:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Allah aşkına biri yardım etsin!  (Read 998 times)
fanti7 (OP)
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
December 03, 2017, 09:44:53 AM

İki farklı topic açtım bir tane cevap gelmedi. Çok zor bir şey değil şu soruya cevap vermek!

Dün akşam 5'te paribudan bitrex'e BTC transfer ettim.

Fakat BTC hala bitrex'te görünmüyor. Bir şeyi yanlış mı yaptım, bilgisayarım mı hacklendi, sorun nedir?

TX ID var elimde, bunu sizle paylaşsam görebilir misiniz sorun var mı yok mu ? BİR CEVAP VERİN!
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
December 03, 2017, 01:08:02 PM

İki farklı topic açtım bir tane cevap gelmedi. Çok zor bir şey değil şu soruya cevap vermek!

Dün akşam 5'te paribudan bitrex'e BTC transfer ettim.

Fakat BTC hala bitrex'te görünmüyor. Bir şeyi yanlış mı yaptım, bilgisayarım mı hacklendi, sorun nedir?

TX ID var elimde, bunu sizle paylaşsam görebilir misiniz sorun var mı yok mu ? BİR CEVAP VERİN!

Bunları yazarken TX ID yide yazsaydın iyi olurdu. Çok özel bilgi değil sonuçta. Normalde attığın mktar belirli miktarın altında ise bittrex belirli coinlerde (örnek olarak ethereum da 0.1 in altında olanları göstermiyor 0.1 olana kadar) belirli miktarında yollanan coinleri istenilen miktarın üzerine çıkmadıkca sizin cüzdanınızda göstermiyor. Bitcoin deki limit nedir göremedim ama bakmam lazım. Bulursam yazarım. Ne kadar bitcoin yolladınız. Çünkü geçti gözüküyor ise (ve herhangi bir cüzdan yazım hatası vs yapmadı iseniz) böyle bir sıkıntı olmuş olabilir. Örnek olarak gönderdiğim 0.020 ethereum onu 0.1 e tamamlayana kadar cüzdanımda gözükmemiştir.
igotek
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
December 03, 2017, 02:38:20 PM

Forumlar paylaşım yeridir. Sizin mesajınıza hiçkimse cevap vermek zorunda değildir.

Alttaki gibi bir mesaj yazarsanız eksik bilgi vermemiş olursunuz.
Eksik bilgi verirseniz ve soru sorarken kullandığınız üsluba dikkat etmezseniz cevap almanız çok zor.

Code:
Poloniex'ten Bittrex'e 0.125 BTC gönderdim.
Poloniex'te işlem gerçekleşmiş görünüyor.
İşlem tarihi ve saati: xx
TXID: blablabla
Bittrex'de halen gelmedi.
Neyde sorun olabilir ?
Ne yapmam gerekiyor ?

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
benzinkokusu
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
December 03, 2017, 02:38:52 PM

TX adresi gerekli hocam, TX paylaşırsanız bakabiliriz, yardımcı oluruz.
fanti7 (OP)
Newbie
*

View Profile
December 03, 2017, 03:42:33 PM

Kusura bakmayın TX adresim burada arkadaşlar

gönderimi paribudan bitrex'e yaptım coin miktarı da 0.074 gibi bir rakam, yaklaşık 3.500 tllik bir rakam işte

TX: e81b1be7cd7eeda25562e5090b6adde71c99fd7f4e5d4761d1ffe4c2647e5f9c

igotek
Hero Member

View Profile WWW
December 03, 2017, 05:52:51 PM

Öncelikle 19Y4NSiG8kkzwWjMD17euEaQ5PErpwxWkP cüzdan adresinin Bittrex'e ait olup olmadığını kontrol et.
Sen bu adrese gönderim yapmışsın ve 192 onay alarak bu adrese gönderim tamamlanmış.
Yani Paribu gönderimi yapmış. Burada sorun yoktur.

0.07454213 BTC gönderilmiş.

Eğer cüzdan adresin doğru ise Bittrex ile iletişime geçmen gerekiyor.
Bittrexteki deposit kısmının ekran görüntüsünü ekler misin ?
Birde cüzdan adresini kopyala yapıştır yaparsan karşılaştıralım.

Bu da kontrol için: https://blockchain.info/tx/e81b1be7cd7eeda25562e5090b6adde71c99fd7f4e5d4761d1ffe4c2647e5f9c

fanti7 (OP)
Newbie
*

View Profile
December 03, 2017, 06:23:18 PM

12Xa5Yt22wtVDgPkoAUirKR1t3BdM6AKm8 BİTREX BTC ADRESIM

NASIL OLUR BU KOPYALA YAPISTIR YAPTIM ? Gitti tüm param!!!! LÜTFEN BANA YARDIM EDIN NE YAPABİLİRİM LÜTFENNNN BİRİNİZ BİR ŞEY DESİN BU KADAR KOLAY MI BU DOLANDIRILMAK.

https://hizliresim.com/p/yukle
igotek
Hero Member

View Profile WWW
December 03, 2017, 06:24:15 PM

Gönderdiğiniz resimde Bittrex'teki cüzdan adresiniz farklı görünüyor.
Paribudaki yaptığınız para transferine doğru cüzdan adresi girip girmediğinizi kontrol edin.
Finansal işlemler kısmında bunu görebilirsiniz. O kısmın birde resmini gönderin, bakayım.
Eğer sizde hata yoksa ve hata paribuda ise paribudan paranızı talep etmelisiniz.

fanti7 (OP)
Newbie
*

View Profile
December 03, 2017, 06:30:44 PM

https://hizliresim.com/XER6LO

böyle bir şey olamaz.

Başınıza gelmedi mi ? nasıl olabilir bu ? Kopyaladım ve yapıştırdım bu kadar basit, 2 saniyelik bir olay, telefonuma gelen onay mesajında da maalesef bu adres yazıyor. ben iki farklı btc adresi mi açtım acaba bitrex'te ? ama görünmüyor şu an.... Sevgili ignotek size mesaj attım ona da cevap vermediniz.

Bana lütfen yardım edin böyle uğraşıp duruyorum kafayı yemek üzereyim arkadaşlar. Miktar az gibi görünebilir ama benim TÜM PARAM BURADAYDI!!!!!! Bu para benim bu seneki geleceğimdi !!!!!!
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
December 03, 2017, 06:48:56 PM

gecmis olsun. yanlis adrese gonderim yaptiysan islem onaylandiktan sonra yapabilecegin hicbirsey yok. sen buna istersen dolandirilmak de istersen kandirildim de. ama yapacagin islemi gonderecegin adresi karakter karakter kontrol etmen lazim. cok da abartmayalim da bastan 4 sondan 4 kontrol etsen yeterli olurdu.
fanti7 (OP)
Newbie
*

View Profile
December 03, 2017, 06:55:39 PM

Peki nasıl olabilir böyle bir şey? Kopyala yapıştır yaptım nasıl oluyor imkan var mı ?

Veya iki farklı adres açmış olabilir miyim bitrexte ? Böyle bir şey sözkonusu olabilir mi? Sistemini s.ktiğim adresine tıklayınca yavaş geliyor, of çok kötü hissediyorum kendimi bana yardım edin.
igotek
Hero Member

View Profile WWW
December 03, 2017, 06:59:07 PM

Bazen kopyala yapıştır yaptığında klavyenin mouseun azizliğine uğrayıp yanlış kopyalama işlemi yapmamış olabilirsin. Bir iki defa başıma gelmişti. Ama hatalı işlem yapmamıştım. Dikkat etmiştim. Yanlış adrese yapılan gönderilen BTC transferleri iptal edilemez, paranı geri alamazsın. Acaba o adres sana ait başka bir adres mi bunu araştır. Eğer başka bir adresin ise orada bulacakısn BTC lerini.

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
December 03, 2017, 06:59:37 PM

yardim edilcek durumu coktan gecmissin bundan sonrasi cok takmamak ve sonraki yapacagin islemlerde dikkati elden birakmamak.

2 ihtimal olabilir,
- bittrex de bitcoin deposit adresi aldiktan sonra yeni adres istemis olabilir misin?
-- bilgisayarinda kotu amacli yazilim olabilir, panoya kopyaladigin adreslerin icerigini degistirecek sekilde cesitli scriptler, eklentiler bulunuyor. bunlardan birini yemis olabilirsin.
prowas
Full Member

Activity: 240
Merit: 102

View Profile
December 03, 2017, 08:03:55 PM

Geçmiş olsun.

Bu tür yüksek para aktarımlarında tekrardan herşeyi kontrol etmekte fayda var.

HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
December 03, 2017, 08:32:03 PM

Öncelikle 19Y4NSiG8kkzwWjMD17euEaQ5PErpwxWkP cüzdan adresinin Bittrex'e ait olup olmadığını kontrol et.
Sen bu adrese gönderim yapmışsın ve 192 onay alarak bu adrese gönderim tamamlanmış.

Bu da kontrol için: https://blockchain.info/tx/e81b1be7cd7eeda25562e5090b6adde71c99fd7f4e5d4761d1ffe4c2647e5f9c

arkadaşım geçmiş olsun arkadaş btc kodu vermiş.bizde biraz araştırdık..senin yolladığın burda gözüküyor ilk link ve 2 ci link senin yolladığın sanırım.

https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/19Y4NSiG8kkzwWjMD17euEaQ5PErpwxWkP

https://bitinfocharts.com/bitcoin/block/497215/19Y4NSiG8kkzwWjMD17euEaQ5PErpwxWkP

2.cide yollanan senin meblag sarı ile çizilmiş acaba niye?
igotek
Hero Member

View Profile WWW
December 03, 2017, 08:41:33 PM

Bence paribu ile iletişime geçip durumu izah edin derim. Mail atarsanız mesai saatleri içinde hızlı dönüş yapıyorlar.

apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
December 04, 2017, 01:45:27 AM

Peki nasıl olabilir böyle bir şey? Kopyala yapıştır yaptım nasıl oluyor imkan var mı ?

Veya iki farklı adres açmış olabilir miyim bitrexte ? Böyle bir şey sözkonusu olabilir mi? Sistemini s.ktiğim adresine tıklayınca yavaş geliyor, of çok kötü hissediyorum kendimi bana yardım edin.

Şimdi önce sakin olup şunu düşün. Tekrar "generate new address" demiş olabilir misin? Eğer hatırlamıyorsan dahi bunu mutlaka ticket( yani destek isteği) açarak bittrex e bildir. Yanlışlıkla tekrar generate diyerek yeni adress oluşturdum eski adrese yolladım bunu kurtarmam lazım vs yaz. Eğer ki olay yeni adres oluşturma değilse (ki bazen basit virüsler var ve kopyalanan adresleri kendi adreesleri ile değiştiriyorlar inş öyle birşey değildir) ve bittrex in o adres üzerinde herhangi bir kontrolü yok ise o zaman maalesef geri döndürmenin bir yolu yok.
fanti7 (OP)
Newbie
*

View Profile
December 04, 2017, 05:09:45 AM

arkadaşım geçmiş olsun arkadaş btc kodu vermiş.bizde biraz araştırdık..senin yolladığın burda gözüküyor ilk link ve 2 ci link senin yolladığın sanırım.

https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/19Y4NSiG8kkzwWjMD17euEaQ5PErpwxWkP

https://bitinfocharts.com/bitcoin/block/497215/19Y4NSiG8kkzwWjMD17euEaQ5PErpwxWkP

2.cide yollanan senin meblag sarı ile çizilmiş acaba niye?

Merhaba, HERKESE teşekkür ederim. Psikolojik olarak berbat bir haldeyim ve sağlıklı düşünemiyorum, etrafımda yardımcı olabilecek hiç kimse yok. Bana mantıklı çözümler üretin lütfen yardımcı olun.

Acaba bu neden sarı? Fikri olan birisi var mı?

Ve ben bitrexe ve paribuya ne diyeyim? 2 kere generate adres yapmış olma ihtimalime inanmak istiyorum... fakat şu an deneyince zaten adres varken bir kere daha açamıyorum. İnsanlık hali, aceleyle açtım adresi ve aslında kontrol de ettim ama bir anda böyle bir şey oldu, inanın dikkatli birisiyimdir ama oldu işte. Bana YARDIM edin.
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
December 04, 2017, 07:07:22 AM

Ticket attıktan sonra beklemekten başka yapabilecek bir şey yok. Bu tür işlemlerin geri dönüşü olmadığı için dikkatli olmak lazım umarım sorunun çözülür.

kafeinn
Member
**

Activity: 89
Merit: 11

View Profile
December 04, 2017, 07:12:03 AM

geçmiş olsun ama paribu'nun yapabileceği bir şey olduğunu sanmıyorum. geri alınabilen işlemler değil bunlar.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: