Bitcoin Forum
April 24, 2024, 03:20:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yatırımcı Arıyoruz  (Read 916 times)
kriptokoin (OP)
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
December 03, 2017, 06:13:33 PM
Last edit: December 27, 2017, 06:06:05 PM by kriptokoin

Herkese merhabalar,

Eylül ayı başlarında ortaya çıkardığımız projemiz KriptoKoin'e yatırımcı arıyoruz. İki aydır trafiğimiz yüzde 300 artıyor ve geçtiğimiz ay 35.000 kullanıcıya erişmeyi başardık.

Kendimden ve ekibimizden bahsetmem gerekirse, ben Umut, KriptoKoin'in kurucularındanım. 2015'te ODTÜ'den mezun oldum, hayatım boyunca en çok sevdiğim kitaplar girişimcilerin hayatlarının anlatıldığı kitaplar oldu. 21. yüzyılda da en az yatırımla en büyük etki yaratabileceğimiz alan internet olduğu için internet sektöründe kendime bir yer edinmeye çalıştım. KriptoKoin öncesinde aylık 10 milyon trafiği olan doviz.com'u yönettim. Data analizi, içerik yönetimi, dijital pazarlama ve SEO konusunda kendimi geliştirdim, geliştirmeye de devam ediyorum.

Benim dışımda da ekibimizde bir app developer, bir web developer ve üç de yazar/editör arkadaşımız bulunuyor, bu ekip de yine çoğunlukla yeni mezun/öğrenci ODTÜ'lülerden oluşuyor.

Amacımız ise kripto para ve blockchain teknolojisini önce Türkiye'ye sonrasında da dünyaya tanıtmak. Sitemizde canlı verilere ve kripto dünyasından haberlere yer veriyoruz.

Yol haritamıza da kısaca değinmem gerekirse;

-Aralık ayında CoinmarketCap benzeri fiyat sayfası oluşturuyoruz
-Ocak 2018'de iOS'te mobil uygulamamızı çıkıyoruz
-Android mobil uygulamamıza odaklanıyoruz
-Sonrasında ise Crypto Coin ile dünyaya açılıyoruz

Her şey planladığımız gibi giderse bundan bir sene sonrasında web sitesi ve mobil uygulamalar ile toplamda aylık bir milyon kullanıcıya, iki sene sonra ise aylık beş milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz.

Hedef biraz uçuk gibi görünse de ben yapılabilirliği konusunda epey eminim, şu an sıfır reklam bütçesi ile ilerliyoruz, bütçemiz olduğunda bu ilerleme artan taleple birlikte ulaşılabilir bir hale gelicek.

Ocak ayında elimize kesin olarak bütçe de gelicek, ama yine de bu dünyada bize yol göstermek isteyen bir yatırımcıyla çalışmak istiyoruz.

Ben Ankara'da yaşıyorum, önümüzdeki hafta Türkiye Girişimci Haftasında bir iki yatırımcıyla görüşmek için İstanbul'da olacağım. Eğer proje ilginizi çektiyse sizlerle de görüşmek isterim. İlgisini çekebilecek birisine yönlendirirseniz de mutlu olurum.

Bana BitcoinTalk üzerinden mesaj yoluyla veya info@kriptokoin.in adresinden mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Selamlar,sevgiler,

Umut

You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713928829
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713928829
Reply with quote  #2

1713928829
Report to moderator
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
December 03, 2017, 08:19:58 PM

Başarılar dilerim ama amacınızın gerçeği yansıttığını düşünmüyorum. Eğer gerçekten kripto para ve blockchain teknolojisini tanıtmak gibi bir amacınız varsa da yol yakınken vazgeçin derim. En güzel tanıtım ekosistemi destekleyen projelerle olur.

- Edit: Şimdi sitenize de baktım, çoktan yola düşmüşsünüz. İçerik geliştirme işinizde başarılar dilerim.
kriptokoin (OP)
Member
**

UCY

View Profile
December 03, 2017, 08:50:16 PM

İyi dilekleriniz için teşekkürler,

Ekosistemi destekleyen projelerin üretilmesi için önce toplumun ekosistemi biraz öğrenmesi gerekir diye düşünüyorum. Tabii ki diyebilirsin sen mi öğreteceksin topluma ekosistemi diye, ama birilerinin öğretmesi gerekiyor. Biz de olabildiğince çok okuyup, kullanıcılarımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz. Eksiklerimiz de var mutlaka ama ilk yazılarımıza baktığımda direkt olarak gelişmeyi görebiliyorum.

osmanismet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

Hakuna Matata

View Profile
December 04, 2017, 06:38:18 PM

Web siteniz güzel. Iota hakkında yazıyı okudum. Daha detaylı yazılar olursa müdavimler çok olur.
andromed22
Sr. Member

Activity: 346
Merit: 250

View Profile
December 04, 2017, 11:17:08 PM

Domaininizin baya kötü olduğunu düşünüyorum ben açıkçası keşke daha kaliteli bir domainle iş yapmayı düşünseydiniz daha kolay bir yatırımcı bulabilirdiniz.
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406

View Profile
December 05, 2017, 12:22:08 AM

ICO yapmayı düşünüyor musunuzu, ico yapabilirsiniz , tek bir yatırımcı almaktan daha mantıklı olur.

teknodunya
Member
**

Activity: 180

View Profile
December 06, 2017, 07:34:41 PM

Peki yatırımcıdan beklentiniz nedir? Karşılığında ne gibi bir ortaklık yapısı olacak? Yatırımcı ne gibi bir kâr sağlayacaksınız? Pm atarsanız sevinirim
Prisis
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 07, 2017, 07:39:08 PM

Yatırımcıdan beklentilerinizi ve karşılığında ona sunacaklarınızı da eklerseniz daha iyi olur. Çıktığınız yolda umarım başarılı olursunuz dünyaya neden biz tanıtmayalım?

yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
December 09, 2017, 12:45:48 AM

Yatırımcidan çok ico yapmak daha mantıklı böylelikle daha fazla tanınma imkanı bulunur. Tabi sizin düşünceniz daha önemli

entropi
Sr. Member

Activity: 266

View Profile
December 10, 2017, 10:23:10 PM

projenizde başarılar dilerim. hedefleriniz güzel umarım ulaşabilirsiniz.
tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
December 11, 2017, 12:40:59 AM

Başarılar dilerim oldukça güzel gözüküyor. umarım yatırımcı bulursunuz, açtığınız konuyu takip etmenizi öneririm.
tenqribizmenen
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
December 11, 2017, 12:16:10 PM

ilerleyen süreçte çalışmalarınızla güven verirseniz enden olmasın
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
December 11, 2017, 12:43:34 PM

Projenizde başarılar dilerim yalnız domain konusunda ben de eleştiride bulunmak zorundayım domain pek iyi değil ama içerik konusunda takipte olacağım mobil uygulama çıkarsa desteklemek için kullanabilirim.
mrproblem
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
December 11, 2017, 01:07:36 PM

Umut Bey Merhaba,

Kendinizin SEO, arkadaşlarından birisi web diğeri app developer ise ayrıca yazar arkadaşlarınız da bu işin pazarlama stratejisine yönelirse çok başarılı bir şekilde en azından local pazarlama ile ICO sunarak , yatırımcılarınıza ortaklık sunabilirsiniz.

Bunu yaparak hem ekibinizin kendisini kanıtlamış olursunuz hem de içeriğinize bir pazarlama stratejisi eklemiş olursunuz.

ICO' lu ya da ICO suz yatırım olanaklarınızda bulunmayı düşünebilirim.
crazyhashmanz
Sr. Member

Activity: 303

View Profile
December 13, 2017, 09:14:57 PM

Domaininizi değiştirmeyi düşünürseniz ben size ortaklık karşılığında yatırım yapabilirim ancak bu yatırım tamamen sitenin geliştirilmesine ve applerin reklamının yapılması üzerine olur.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
teknodunya
Member
**

Activity: 180

View Profile
December 14, 2017, 10:51:59 AM

Arkadaş bir heves ile açmış heralde konuyu ne karşılığında yatırım bekliyorsun ne vaat edeceksin. Bu sorularımıza cevap vermediniz. Kusura bakmasın ama bizim insanın en büyük hatası bana yardım edin yatırımcı arıyorum, ee tamam da kardeşim bir hazırlık yapın. Mesela ne kadar istiyorsun karşılığında ne sunacaksın. Dosta acı söyler ben daha uzun yazmak istemiyorum. O yüzden elinde önce ne istediğini ve ne beklediğini bilen bir yazı yaz sonra yatırımcı oluruz
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 16, 2017, 10:13:21 AM

Türkiyede interaktif fikirlere inanacak yatırımcılar bulmak gerçekten zor bir iş. Allah yardımcınız olsun bu açıdan.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
December 17, 2017, 12:28:43 AM

İşiniz oldukça zor ama imkansız değil başarılar dilerim.
kriptokoin (OP)
Member
**

UCY

View Profile
December 17, 2017, 04:03:22 PM

Arkadaşlar selamlar,

Eleştiriler için de iyi dilekler için de teşekkürler, ilk girişimim olduğu için eksik yanlarım mutlaka vardır kabul ediyorum Smiley

Konuyu takip etmemem konusundaki eleştirilerinizde haklısınız, mailleri ve mesajlarımı kontrol ediyordum...

Domain konusunda çok sıkıntı yaşanacağını öngörmüyorum, Türkiye'de Kripto Koin, yurtdışında da dailycoin.co.uk (ingiltere) ile devam etmeyi planlıyoruz. Açıkçası her hafta trafiğimiz önceki haftaya göre yüzde 20 artıyor, veriler umut verici. Bunun haricinde .com, .in, .co.uk uzantılarının SEO açısından pek bir önemi yok.

Konuya biraz daha açıklık getireyim, Türkiye'deki pazardan inanılmaz bir gelir elde etmek çok mümkün değil. Burayı da ODTÜ'deki öğrenci/yazar arkadaşlarla devam ettirmeyi planlıyorum. Mobil uygulamamız çıktığında da mutlaka sizlere buradan paylaşırım, yakında App Store'a yollayacağız onay için Smiley

Bunun haricinde ise Daily Coin için, birlikte çalışabiliriz. Masrafları söylemem gerekirse aylık 1500 euroya yakın harcamamız olacak, şirket kuruluş masrafları hariç. Günde 5 içerik haftada 30 içerik, ayda 120 içerik... Tanıtım vs. ile birlikte 1500 euroya yakın bir masrafımız olacak. Daily Coin tuttuğunda ise kar marjı inanılmaz yüksek olacak, hem yurt dışı hem finans alanında...

Ben bu işe baya kafa yoruyorum, bunun için güzel işimden de ayrıldım, epey hevesliyim, yatırımcı olsa da olmasa da devam edeceğim. Mart gibi Daily Coin projesine başlamayı planlıyorum. Bundan önce herhangi bir yatırımcıyla çalışmadım, o yüzden işin resmi detaylarının nasıl gerçekleşeceğini bilmiyorum.

Ocak ayında benim elime de bu işi başlatabileceğim kadar bir para geçecek. Burada yatırımcıdan beklentim aslında bize mentörlük yapması, network sağlaması ve tabi maddi olarak da destek olması. Sizin konuyla ilgili farklı tekliflerinize da açığım.

ICO konusunda ise herhangi bir amaca hizmet etmeyen X ICO'su yaratmak istemiyorum açıkçası, güzel bir fikir ve temeller üzerine ICO projesi çıkarmayı başarabilirsek eğer sonuna kadar uğraşırım tabii ki ama şimdilik öyle bir projem yok. Bununla ilgili sizin bir fikriniz varsa, size ben ortak olmak isterim Smiley Özellikle yetenekli developer arkadaşlarla çalışmayı çok isterim.

Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
December 28, 2017, 06:36:38 PM

öncelikle başarılar diliyorum.  uzun soluklu bir yol haritası gibi görünüyor ama iyi olacağına eminim, coini mevcut açık kaynaklı bir kod üzerindenmi devam ettirip yaratacaksınız? yoksa sıfırdan kendinizmi yapmayı düşünüyorsunuz? blockchain altyapısınımı kullanıcaksınız?

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: