Bitcoin Forum
May 22, 2024, 09:49:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Google Authenticator  (Read 154 times)
whynotBTC (OP)
Full Member

Activity: 294
Merit: 100

View Profile
December 03, 2017, 08:57:36 PM

Bildiğiniz gibi 2 aşamalı doğrulama olan eklentilerden en popülerlerinden biri bu meret. Google Chrome uzantıma ekleyecekken "Ziyaret ettiğiniz web sitelerinizdeki tüm verileri okuma ve değiştirme" diye bir yetki istiyor. Bunun  hakkında bir şeyler söylemek ister misiniz?
haveyouever
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
December 04, 2017, 07:22:48 AM

Ben cep telefonum üzerinden kullanıyorum Google Authenticator'u ve benden "Ziyaret ettiğiniz web sitelerinizdeki tüm verileri okuma ve değiştirme" diye bir yetki istemiyor. Sadece App Store'dan indirdim, scan kodu sayasından tarattıım ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. İstersen bir de cep telefonundan dene.
whynotBTC (OP)
Full Member

Activity: 294
Merit: 100

View Profile
December 04, 2017, 09:36:55 AM

Ben cep telefonum üzerinden kullanıyorum Google Authenticator'u ve benden "Ziyaret ettiğiniz web sitelerinizdeki tüm verileri okuma ve değiştirme" diye bir yetki istemiyor. Sadece App Store'dan indirdim, scan kodu sayasından tarattıım ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. İstersen bir de cep telefonundan dene.
İndirirken yazan tüm bilgileri okuduğunuza emin misiniz?
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
December 04, 2017, 10:12:43 AM

İndirirken yazan tüm bilgileri okuduğunuza emin misiniz?

Android te istediği izinler

"Take pictures and videos" -> ki bu kare kodları okuması için lazım
"Create Accounts and set passwords"
"Control Near Field Communication"
"Control Vibration"

gördüğünüz gibi zararı olabilecek bir izin istemiyor.
Bjazen
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
December 04, 2017, 03:09:17 PM

Google Auth'u chrome'a kurmak bence çok tehlikeli bu şekilde bitcoinleri çalınan walletleri soyulan çok oldu çünkü tarayıcılar telefonlara göre daha çabuk hacklendiği için tehlikeli.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: