Bitcoin Forum
June 19, 2024, 07:02:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Swift Yerine Bitcoin Geçecek!  (Read 1130 times)
cnkt (OP)
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
December 05, 2017, 07:31:26 AM

Bitcoin Foundation kurucularından Jon Matonis, küresel olarak bankalar arasında elektronik fon transferi sistemi olan SWIFT’in yerini bitcoin’in alacağını söyledi...

Kaynak : https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017/12/05/bitcoin-swiftin-tahtina-oturacak
Orjinal Kaynak : https://www.forbes.com/sites/jonmatonis/2013/05/20/bitcoin-comes-to-swift/#ac576f25efb9
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
December 05, 2017, 10:54:02 AM

o kadarıda yalan olur.fed izin vermez swift kodu çıkaran fed diyorlar usd para trafiğini takip için yani.

XxX
mrproblem
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
December 05, 2017, 11:00:16 AM

XRP bu işi bankalarda yapmakta zaten : )
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
December 05, 2017, 11:19:25 AM

Şu anki hantallığı düşününce ve para transferlerinin networke getireceği ekstra yükü düşünüce bana çok mantıklı gelmedi.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
December 05, 2017, 12:16:28 PM

Tamam iyi güzel de fakat problem olan kısım bunu dünya ülkelerine nasıl anlatacaksınız.
swift gönderme esnasında banka komisyon alıyor bunu hangi kabul edecek.

genel kabul görmesi için küresel ekonominin bitcoini bir yatırım, kazanç aracı olarak görmesi ve kendi paylarını alması gerekiyor.

şu andaki ekonomiden bankaların senede milyarlarca dolar kar yaptığını göz önüne alırsanız bu pastadaki dilimi azalacaksa eğer nasıl kabul edecekler.

isterim ki bankalar ile anlaşma yapılsın ve bitcoin yaygın bir şekilde ATM lerden çekimi yapılsın.

bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
December 05, 2017, 12:18:32 PM

Bitcoin değil de ETH veya ripple kullanılabilinir hız konusunda . Ama dünyada dolaşımdaki paranın %88 olduğunu düşünülünce amerika o kadarına izin vermez bence.

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
December 05, 2017, 12:20:15 PM

Ben bankaların buna pek izin verebileceğini düşünmüyorum bitcoin ilk defa pyiasaya çıktığında insanalr bu sistemin kapitalizmin düşmnanı felan olacağını sanmışlardı ancak hiç bir zaman öyle bir şey olmayacak sanırım
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
December 05, 2017, 01:06:47 PM

Bunun için daha zaman var. Bitcoin bu iş için uygun değil. Başka bir kripto para türü ile yapılır. Bu kadar volatile bir para birimi Swift için kullanılamaz.
Bjazen
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
December 05, 2017, 02:21:16 PM

Bende bunun için daha zaman olduğunu düşünüyorum ve ayrıca ne zaman ki bitcoin transfer süresini azaltırsak o zaman bunu düşünebiliriz ve bence globalleşme adına çok ciddi bir adım atılacak resmen sınır denen bir kavram orta kalmıyacak bu crypto paralar ile.
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
December 05, 2017, 03:03:24 PM

Eğer switft yerine bitcoin kullanılmasına bankalar izin verirse bankalar kendi kendilerine intihar etmiş olur. Smiley Böyle bir şeyin gerçekleşmesinin günümüz bankacılık sektörü açısından bakarsak çok mümkün olduğunu düşünmüyorum.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
December 05, 2017, 03:42:37 PM

Bitcoin Foundation kurucularından Jon Matonis, küresel olarak bankalar arasında elektronik fon transferi sistemi olan SWIFT’in yerini bitcoin’in alacağını söyledi...

Kaynak : https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017/12/05/bitcoin-swiftin-tahtina-oturacak
Orjinal Kaynak : https://www.forbes.com/sites/jonmatonis/2013/05/20/bitcoin-comes-to-swift/#ac576f25efb9

beklenen bir durum zaten btc bu denli yatırım almasını blokzinciri teknoplojisinin aslında bankalar içersinde kullanımının ne kadar önemli olduğundan
ayrıca bankalar para aklama merkezleri bunu devlet denetiminde yapıyorlar bu sistem daha da fazla kara para aklamalarına imksan sağlayacak Cheesy
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
December 05, 2017, 04:28:13 PM

Swift yerine Bitcoinin geçmesi yasal olarak imkansız, bakın reza zarraf olayında bankaların ambargoları dendiğini  swift kayıtları gösteriyor bu Bitcoinin felsefesine tamamen ters swift abd nin dünya para trafiğini kontrol ettiği sistemdir.
BitSharke135
Sr. Member

Merit: 252

View Profile
December 05, 2017, 06:00:09 PM

Öyle bir şey olamaz, swift kadar ücretli zaten bazen 20 dolar fee ödüyoruz önce Bitcoin bir hizaya girsin transfer ücretlerini düşürsün swiftin yerine geçer mi geçmez mi ona sonra karar veririz
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
December 05, 2017, 06:18:56 PM

Swift yerine Bitcoinin geçmesi yasal olarak imkansız, bakın reza zarraf olayında bankaların ambargoları dendiğini  swift kayıtları gösteriyor bu Bitcoinin felsefesine tamamen ters swift abd nin dünya para trafiğini kontrol ettiği sistemdir.

Onu halletmek kolay. Her bankaya tanımlı BTC adresleri verilir. Bankalar bu adresler üzerinden işlemleri yaparlar. Zaten ağ üzerinde gönderiler takip edilebiliyor.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
December 05, 2017, 06:51:12 PM

Bitcoin ağı, swift gibi yüklü bir trafiği kaldırabilecek güçte mi? Arada bilmem kaç bin adet sırada onay bekleyen işlem sayısı oluyor. Birde bunu yasal olup swiftin yerini aldığını düşünün o zaman başına gelecek saldırılarla bitcoin ağının çöküşüne hazırlanırız artık...
mrproblem
Member
**

Merit: 24

View Profile
December 05, 2017, 07:00:05 PM

ben diyorum ripple zaten kullanılmakta bankalar tarafından. hala ethereum mu olur bitcoin mi çöker tartımasındasınız.
hatta akbank da bu ağı gerçek zamanlı ödemelere kullanmakta bakın ss aşağıda :

Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
December 05, 2017, 10:17:18 PM

ben diyorum ripple zaten kullanılmakta bankalar tarafından. hala ethereum mu olur bitcoin mi çöker tartımasındasınız.

Hocam ss gözükmüyor . Akbank içinden gerçekten alabiliyormuyuz , alıyorsak ne şekilde ? Tamam yurtdışına göndermek için olsun ok. Ama alma imkanı var mı . Araştırdım haberleri var fakat olduğuna dair bir şey yok. Akbankın sitesinde de göremedim. Biraz daha bakacağım sen yaptıysan ?
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
December 05, 2017, 11:23:54 PM

o işe ripple soyundu diye biliyorum ben. Hatta akbank ripple yi test ediyordu.

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
December 05, 2017, 11:34:56 PM

Hocam ss gözükmüyor . Akbank içinden gerçekten alabiliyormuyuz , alıyorsak ne şekilde ? Tamam yurtdışına göndermek için olsun ok. Ama alma imkanı var mı . Araştırdım haberleri var fakat olduğuna dair bir şey yok. Akbankın sitesinde de göremedim. Biraz daha bakacağım sen yaptıysan ?

Hocam olaya yanlış yönden bakıyorsun. Ripple bankalar arası transfer edilecek bir para birimi değil. Ripple sistemin adı.
Ripple bir kripto para birimi de değil. Polo daki ripple mesela sadece şirketin değerini gösteren bir birim.
Yani bankalar arasında ripple para birimi gelip gidecek bu sistemde diye düşünüyorsan, hata ediyorsun.

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
December 06, 2017, 12:07:51 AM

Hayal bu, Bitcoin swifte alternatif ama şu an swift kadar masraflı. Bitcoin'in swift yerine geçmesi için önce devletler tarafından kabul edilmesi ve transfer ücretlerinin çok daha düşük olması gerekiyor
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: