Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:10:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Airdroplar hakkında  (Read 406 times)
whynotBTC (OP)
Full Member

Activity: 294
Merit: 100

View Profile
December 05, 2017, 09:10:36 AM

Kafamda birkac soru var ben yazayim cevaplarsaniz sevinirim.
1-Tokenleri coin piyasaya ciktiktan sonra mi dagitiyolar?
2- Kendi tokenlerini veriyorlar ama Eth adresimizi istiyorlar, Eth altyapisini kullandiklari icin mi boyle?
3- Twitter RT link istiyorlar ama rt yapinca kopyaladigim link orijinal postun linki ile ayni. Alinti yapip onun linkini mi atmali?
4-Ilk baslarda Bittrex adresimi yaziyordum sonra direkt isleme sokuyum diye etherdelta adresimi yazdim simdi de Mew adresi gerektigini ogrendim. Gelen tokenleri direkt Eth'ye cevirmenin en kolay yolu nedir?
Bjazen
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
December 05, 2017, 10:12:54 AM

ilk iki soruya cevap vereyim,
Tokenleri eğer kendi walletları varsa direk orda tutuyorlar ico bitincede ETH adresi dediğiniz ERC20 destekleyen bir wallet addresine gönderiyorlar. ERC20 Destekleyen Coinomi var benim kullandığım gayet başarılı bir uygulama android tarafında.
4. soru için bazı icolar borsa addreslerini kabul etmiyor sebebini bilmiyorum yazmamakta yarar var daha sonra satmak istediğiniz aktarmanız en mantıklısı olacaktır.
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
December 05, 2017, 10:59:53 AM

ilk iki soruya cevap vereyim,
Tokenleri eğer kendi walletları varsa direk orda tutuyorlar ico bitincede ETH adresi dediğiniz ERC20 destekleyen bir wallet addresine gönderiyorlar. ERC20 Destekleyen Coinomi var benim kullandığım gayet başarılı bir uygulama android tarafında.
4. soru için bazı icolar borsa addreslerini kabul etmiyor sebebini bilmiyorum yazmamakta yarar var daha sonra satmak istediğiniz aktarmanız en mantıklısı olacaktır.
Cevaplar icin tesekkurler ama kafamda bir bug var. Kendi tokenlerini ETH adresimize mesela mew adresimize gonderiyorlar ama o ETH olarak gozukmuyor dimi? O tokenleri ETH adresimizden cikarmamiz, tokenleri ETH karsiliginda satip adresimize ETHleri cekmemiz mi gerekiyor?
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
December 05, 2017, 01:40:31 PM

Son sorunuza cevap vereyim. Ethereum bazlı tokenlar genellikle ilk önce etherdeltada bir tabela sahibi oluyorlar. Zaman zaman güzel fırsatlar olmakla beraber yine genellikle üç on kuruşa realize edilebiliyor.
coin2017
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
December 05, 2017, 01:50:56 PM

gerçekten pazar değişmiş gibi daha önceden hep duyardım bounty kampanyası diye ama şimdi bu kampanya airdrop yerini almış. Smiley
borcoin
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
December 05, 2017, 01:53:52 PM

gerçekten pazar değişmiş gibi daha önceden hep duyardım bounty kampanyası diye ama şimdi bu kampanya airdrop yerini almış. Smiley
aynen hocam bu kadar hızlı bir kampanya yok başka. bir kere kayıt yaptırıyorsun coinler hesabına yatırılıuor. bir kaçtanesine bende kaıt olmuştum. 2018 de eklentilerle güzelleştirilebilir.
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
December 05, 2017, 11:19:17 PM

airdroplar güzeldi ama salak bi kedi oyunu çıkmış ..ethereum trafiğinin içine sıçtı tek çare gas oranını baya bi yükseltmek..ancak bu seferde airdroplar zorlaşacaktır yüksek feelerden dolayı
os.dutronc66ym58
Member
**

Activity: 78
Merit: 10

View Profile
December 06, 2017, 05:47:16 AM

airdroplarda borsa adresi kullanirsaniz coinler borsanin olur, sadece kendi yonetiminizde olan adresleri kullanabilirsiniz mew gibi. Bazilari cok guzel kazandiriyor, gecen gun ether blue 25000tl ediyordu airdroptan gelen, daha oncede ebtc 7000tl seviyesinde satilmisti. Genelde etherdeltada en hizli satisi yapabilirsiniz. Airdrop orani %99 gibi olanlar hemen gonderiyor, %1 gibi olanlar ise ico sonrasina birakiyor. www.kriptotakip.com sitesinden takip ediyorum, telegram gruplari da var, eger gunu gunune takip eder ve en kisa surede basvuru yaparsaniz bircok airdroptan coin alabilirsiniz, genelde 1-2 saat icinde 3000-5000kisi basvuruyor, gec kalanlara token kalmiyor. Bir ayda yaklasik 3000tl kazandim airdroptan, ebtc ve ethereum blue disinda, onlar olsa yetermis aslinda.
AslanHK1
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
December 06, 2017, 11:05:58 AM

Kardesim bana telegram grubunun linkini atarmisin bizamet
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 06, 2017, 11:54:24 AM

airdrop sıtelerınde bazen google cache bılgılerını calan scrıptler oluyor bende avast uyarı verıyor haberınız olsun
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
December 06, 2017, 01:38:56 PM

imza kampanyasına girmişsiniz. activity de gayet iyi görünüyor. sorduğunuz soruya bakılırsa sanırım hesabı satın almışsınız Smiley yoksa bu kadar zamanda muhakkak bu sordıuklarını öğrenmiş olmanız gerekmteydi.
Neyse umarım arkadaşların yaptığı açıklamalarla aradığınız cevapları bulabilmişsinizdir.
RastaBaba
Member
**

Activity: 126

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
December 06, 2017, 01:43:37 PM

imza kampanyasına girmişsiniz. activity de gayet iyi görünüyor. sorduğunuz soruya bakılırsa sanırım hesabı satın almışsınız Smiley yoksa bu kadar zamanda muhakkak bu sordıuklarını öğrenmiş olmanız gerekmteydi.
Neyse umarım arkadaşların yaptığı açıklamalarla aradığınız cevapları bulabilmişsinizdir.

haklısınız arkadaş hesabı satın almış olmalı. çok saçma sorular soruyor forumda kaç gündür

whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
December 06, 2017, 04:53:50 PM

Hesabı satın almadım, 2015 yılında Serkan İnci ile sözlükte Bitcoin alımı yapmıştık. Bu yılın başlarında üniversite sınavına hazırlanırken, 4 liseli arkadaşımızla hdd'lerimizi ortaya çıkardık ve 18 yaşımızda çoğu insanın sahip olmadığı paraya sahip olduğumuzu gördük. Şimdilerde de borsa kullanımı, imzalar, airdroplar, ICO'lar ve altcoinler hakkında tüm terimlerle ilgileniyorum geri kalmamak için. Hakkımda hiçbir şey bilmediğiniz halde yapacağınız başka yorumlar varsa cevaplayım.
bluelabelowl
Member
**

Activity: 72

View Profile
December 06, 2017, 06:18:13 PM

yukarda bir arkadaş da bahsetmiş kittenslı bir kedi oyunu çıkarmışlar eth bazlı.. transactionlar patlayınca 20k kadar normalde 0,1 gas a bile max 30 dk da giden transferler 35 gwei lere çıkmış durumda. bu da zaten % 5-10 iş yapan token olup gerisi çöp çıktığından iyice kabak tadı verdi diyebiliriz. bunun üzerine bir de etherdelta/metamask sync de errorlar çıkınca tuzu biberi  Wink bakalım nasıl düzelecek.
Exael
Member
**

Activity: 70

View Profile
December 06, 2017, 06:46:08 PM

Kafamda birkac soru var ben yazayim cevaplarsaniz sevinirim.
1-Tokenleri coin piyasaya ciktiktan sonra mi dagitiyolar?
2- Kendi tokenlerini veriyorlar ama Eth adresimizi istiyorlar, Eth altyapisini kullandiklari icin mi boyle?
3- Twitter RT link istiyorlar ama rt yapinca kopyaladigim link orijinal postun linki ile ayni. Alinti yapip onun linkini mi atmali?
4-Ilk baslarda Bittrex adresimi yaziyordum sonra direkt isleme sokuyum diye etherdelta adresimi yazdim simdi de Mew adresi gerektigini ogrendim. Gelen tokenleri direkt Eth'ye cevirmenin en kolay yolu nedir?

1-Katıldığın kampanyaya göre değişiyor bazıları haftalık ödüyor. Örn: Bitcoin White
2-Eth cüzdanlar erc-20 tokenleri destekledikleri için Eth adresi istiyorlar ama kendi tokenlerini dağıtıyorlar.
3-
4-En kolayı coinomi gibi bir cüzdaana alıp uygun borsaya atmak.
Exael
Member
**

View Profile
December 06, 2017, 06:49:35 PM

airdroplarda borsa adresi kullanirsaniz coinler borsanin olur, sadece kendi yonetiminizde olan adresleri kullanabilirsiniz mew gibi. Bazilari cok guzel kazandiriyor, gecen gun ether blue 25000tl ediyordu airdroptan gelen, daha oncede ebtc 7000tl seviyesinde satilmisti. Genelde etherdeltada en hizli satisi yapabilirsiniz. Airdrop orani %99 gibi olanlar hemen gonderiyor, %1 gibi olanlar ise ico sonrasina birakiyor. www.kriptotakip.com sitesinden takip ediyorum, telegram gruplari da var, eger gunu gunune takip eder ve en kisa surede basvuru yaparsaniz bircok airdroptan coin alabilirsiniz, genelde 1-2 saat icinde 3000-5000kisi basvuruyor, gec kalanlara token kalmiyor. Bir ayda yaklasik 3000tl kazandim airdroptan, ebtc ve ethereum blue disinda, onlar olsa yetermis aslinda.

Hocam rica etsem Telegram linkini atabilir misin linki biraz kurcaladım da göremedim Telegram gurubunu. Teşekkür ederim şimdiden.
xenport
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
December 06, 2017, 07:10:14 PM

Bu aralar multiciler yüzünden gelmiyor speedsheet'ten bilgilerimizi çalıyorlar bir blog da chat kısmında biri itiraf etti biz de kızdık  anında admin ban etti adamı ve artık bu mevzudan dolayı  tokenler gelmez oldu  15 tane başvurdum bugün ne gelen var ne giden nadir gelmeye başladı artık sıkılmaya başladım bu benim tek hesabım bununla başvuru yaptığım halde gelmiyor belki newbie olduğum için vermiyor olabilirler artık jr. member olursam kripto kampanyalarına katılacağım diğeri vakit kaybı bence.
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
December 06, 2017, 08:55:30 PM

Hocam rica etsem Telegram linkini atabilir misin linki biraz kurcaladım da göremedim Telegram gurubunu. Teşekkür ederim şimdiden.
Alın sizin için buldum
https://t.me/joinchat/GLizNQ3OMDn0bPXQhhj8xQ
Exael
Member
**

View Profile
December 06, 2017, 09:11:40 PM

Alın sizin için buldum
https://t.me/joinchat/GLizNQ3OMDn0bPXQhhj8xQ

Çok teşekkür ederim. Airdroplar bazen güzel kazandırabiliyor kenarda tutmak lazım bolca katılması zaten maksimum 5 dk Cheesy
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
December 06, 2017, 09:15:14 PM

olabildiğince airdropları takip etmenizi öneririm. telegram gruplarından zaten mesaj geliyor.
girmen 5 dk nı alır. belki 10 airdroptan 1 tanesi kazandırır oda 30 40 dolar.
bu devirde kim kime 150 lira para veriyor. gidin bi sorun bana 150 lira verirmisiniz diye.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: