Bitcoin Forum
May 06, 2024, 01:15:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Cüzdan Soruları  (Read 348 times)
heroinchains (OP)
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
December 06, 2017, 11:34:22 AM

Arkadaşlar selamlar,

Yine tecrübeli arkadaşların engin bilgilerine sığınacağım bir sorum var.

Cüzdanlar hakkında bolca konu okudum ve Youtube tutorial'ları izledim. Electrum yükledim bilgisayarıma ve oluşturup, secure işlemlerini hallettim. Şu anda bu programa ve cüzdana sahibim orada sıkıntı yok.

Ancak sanırım ben mantığını anlamıyorum olayın. Şimdi benim paribu,btcturk,bittrex,poloniex hesaplarım var. Bu hesapların hepsinde ayrı ayrı cüzdan kodları mevcut zaten, neden buna ek olarak misal Electrum kullanayım? Yani paribu'dan direk bittrex'e zaten bitcoin atabiliyoruz, Electrum vb gibi cüzdanlar nerede devreye giriyor?

Nasıl bir yol izleniyor burada, örneğin Paribu'dan BTC aldım, sonra o BTC'yi Electrum'a mı atmalıyım? Attıktan sonra da Bittrex vb gibi hesaplara mı göndermeliyim?

Yoksa herhangi bi trade yapmayanlar için mi işe yarar bişey bu wallet? Örneğin paribudan bitcoin aldım ve saklamak istiyorum, o halde Electrumdaki wallet adressime atıp muhafaza ediyorum, bu mudur ? Smiley

Çünkü zaten tüm siteler bi wallet veriyor ve ne durumda Electrum gibi cüzdanlara ihtiyaç oluyor anlamış değilim

Yanıtlar için şimdiden tşk..
1714958135
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714958135
Reply with quote  #2

1714958135
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714958135
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714958135
Reply with quote  #2

1714958135
Report to moderator
shir0u
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
December 06, 2017, 12:33:48 PM

Electrum'daki bitcoinlerin kontrolü tamamen sende olur, hesabın bir başkası tarafından dondurulamaz veya boşaltılamaz. Eğer al-sat yapmayacak sadece alıp kenara atacaksan Electrum'a göndermen daha güvenli olur. Yarın Paribu veya Bittrex'e erişemediğinde bitcoinlerine de erişemezsin, bu kadar basit.
osmanismet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

Hakuna Matata

View Profile
December 06, 2017, 12:34:15 PM

Electrum senin cebindeki cüzdan. Paribu, bittrex filan filan banka, borsa ne dersen de.

"Örneğin paribudan bitcoin aldım ve saklamak istiyorum, o halde Electrumdaki wallet adressime atıp muhafaza ediyorum, bu mudur ?"

tam da bu.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
December 06, 2017, 12:38:54 PM

Bende yeni olmakla beraber mantık şu.
Borsalarda al sat yapıyorlar yazılan yazılarda ne derler işte borsa şirketlerinde fazla tutmayın.şirket batarsa paralar uçar olayı parayı diğer cüzdana aktar derler

btc içinde işte mesele şurda senin electrum olsun yada bitcoin core içinde şunu diyorlar efendim key sende  eee diyorsun yani hesap her daim senin patlamaz çatlamaz oraya kadar normalde mübarek bitcoin core da sanırsın herkesin 50-100-500-1000-5000-10000 btc si var yani. Grin Shocked
işte asıl sistemdeki olan cüzdandaki amaç btc çoksa orda kullan ve btcler her daim sende keyler elindede olaki keyi kaybendede çok olmuş bu süreçte geçen haber vardı 5.000.000 btc tarih oldu diye. Grin Grin şifreleri kaybedende olmuş.
yoksa örnek adamın 1-2  btc var hemen 160 gb veriyi indir işin yoksa. Huh
 1-2 btc için blockchain yada coinbase gibiler iş görüyor.
ama bende en az 50 btc sağlam var diyen hemen ana sistemi dowload etsin durması kabahat zaten. Cool
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
December 06, 2017, 02:37:02 PM

Hocam cüzdan trade yapmak dışındaki zamanlarda parayı saklamak için yani seninde dediğin gibi Paribu dan btrexx'e aktarım yapabilirsin ama misal alıp 1-2 BTC kenarda saklayayım dersen borsada tutmak yerine cüzdanına aktarırsın hem daha güvenli olur.

heroinchains (OP)
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
December 06, 2017, 05:36:21 PM

Vaay cevaplar çok netti, çook teşekkürler emeğinize sağlık..
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
December 06, 2017, 06:21:51 PM

Bende çok merak ediyorumdum böyle bir konu açılmış gayet güzel bilgiler yazmış deneyimli arkadaşlar çok teşekkür ederim 😊

sehmuzcan
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
December 07, 2017, 06:44:38 AM

Peki online walletlardan hangileri güvenlidir? Ben coinbasede bi hesap açtım, tavsiye ediliyor görünüyordu, ne dersiniz onu tutayım mı?
pma17
Newbie
*

Activity: 61

View Profile WWW
January 04, 2018, 05:14:14 PM

sonunda aklıma yattı şu wallet meselesi konu ve yorumlar çok net, faydalı olmuş elinize sağlık  Cheesy
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
January 05, 2018, 08:39:51 AM

Peki online walletlardan hangileri güvenlidir? Ben coinbasede bi hesap açtım, tavsiye ediliyor görünüyordu, ne dersiniz onu tutayım mı?

Online cüzdanlardan en güvenlisi Blockchain.info. Hem çok güvenli hem de sana 12 kelimelik tohum (seed) verdiği için daha sonra cüzdanını başka bir yere transfer edebilirsin.

Ayrıca Bitwala'yı da cüzdan olarak kullanabilirsin. O da sana özel anahtar verir ve dilersen cüzdanı başka bir yere taşıyabilirsin...
kirkarsedat
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
January 05, 2018, 08:46:03 AM

Merhaba ben konulara çok yeniyim daha formuda yeni keşfediyorum. Bu wallet olayını en sade ve açıklayıcı nerde bulabilirim
Pages: [1]
  Print  

Jump to: