Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:32:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Krakene Para Yollayan Var Mı?  (Read 679 times)
michealfox (OP)
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
December 06, 2017, 10:35:16 PM

Merhaba,
kraken hesabım onaylandı şimdi para yollamak istiyorum ama verdikleri swift kodu ile iş bankasındaki listedeki swift kodu aynı değil. Bu konuda daha önce para yatırmış tecrübeli birisi var mı?
NOT: LÜTFEN PARIBUDAN BTC AL ORAYA AT DEMEYİN ONU YAPMAYI BİLİYORUM ŞU AN  EURO YATIRMAK İSTİYORUM SADECE.
1715459567
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715459567
Reply with quote  #2

1715459567
Report to moderator
1715459567
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715459567
Reply with quote  #2

1715459567
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
December 07, 2017, 06:14:48 AM

Hocam bu şekilde bir transfer yaparsanız zaten baya komisyon ödeyeceksiniz özellikle para yollamak itemenizin bir sebebi var mı? Aradaki kur farkıysa zaten komisyon ödeyeceksiniz bankalara.
michealfox (OP)
Newbie
*

View Profile
December 07, 2017, 12:22:02 PM

Hocam bankayla antlaşmalıyız bizim taraf tek kuruş bile almıyor. Karşı taraf sadece 10$ alıyor diye biliyorum eğer öyleyse paribudan almaktan daha ucuza gelir. Bir de paribuda 10-15 BTC gibi miktarları sattıktan sonra aynı fiyata almak tam 1 işkence sırf bu nednele 4 BTC kaybettim fiyat tahmin ettiğim düzeye geldiği halde. O nedenle hem alışı hem satışı daha derin bir borsada yapmak istiyorum.
borjn
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
December 08, 2017, 03:45:26 PM

Dostum Kraken borsasının güvenilir olduğunu gerek ingilizce gerekse türkçe forumlarında okudum fakat benim birebir bir deneyimim yok. Bence senin sorununu en iyi iş bankası çözer arayıp bir soramazmısın swift yapıcam uyuşmuyor şeklinde.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 08, 2017, 06:43:13 PM

ben 5 gün önce  bitstamp a yolladım pişman oldum. bankam gittiğini söyledi. aracı bankada sorun görünmüyor. başka bir aracı banka daha varmı bilmiyorum. bitstamp destek mesajlarıma cevap vermiyor. sinirlendim. londrada bir türk  avukatlık bürosunu aradım. eğer o para ulaşmışta işleme koymadılarsa o zman görüşücem o slovenyalılarla.

swift pişmanlıktır. işte o yüzden crypto para swifte bin basar.

alexhunter54
Member
**

Activity: 186
Merit: 10

View Profile
December 08, 2017, 07:34:12 PM

Swift işi gerçekten meşakkatli bir iş dikkatli olun.
mtao2011
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
December 08, 2017, 07:39:19 PM

gdax ile Turkiyeden alim yaparsan komisyon yok
ao00
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
December 08, 2017, 09:58:03 PM

Arkadaşlar, swift ile USD/EUR göndererek bitcoin alabileceğimiz borsalardan önerebileceğiniz var mı? Tam Bitstamp'i düşünüyordum ki Google aramasında buraya denk geldim. spastikss'in yakınması haklı. 4-5 gün çok uzun süre ve bir yanıt gelmemesi de kötü. Tabi eğer swift kodunda vb. hata olduysa birkaç güne geri dönecektir. Belki gecikmenin, takılmanın nedeni odur.

spastikss daha önce Bitstamp'e para göndermiş miydin? Yani aynı swift bilgilerini daha önce kullandın mı?
moneva
Member
**

Activity: 126
Merit: 28

diwtoken.com

View Profile WWW
December 09, 2017, 01:09:05 AM

Kraken'a göndermedim ama önümüzdeki haftalar para cekmeyi düsünüyorum oradan, bakalim...
Waves cüzdanina EUR gönderdim birkac ay önce, birkac gün sonra cüzdana düstü ve waves aldim (denemek icin yaptim bu islemi, sorunsuz oldu).
Almanya'da banka hesabim oldugu icin ve swift ücreti ödemedigim icin yapiyorum, yoksa swift ücreti ödeyecek olsam yine yapmazdim:)

Ama kraken su an en güvenilir borsalardan birisi diye hep okuyorum... Para göndermek ne kadar sürer, onu daha denemedim ama...

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 09, 2017, 03:15:15 AM

bitstamp e ve kraken e sürekli para gönderiyorum hiç bir sorunları yok.
swift kodlarını yazmayı öğrenin sonuna xxx falan eklemeniz gerekebilir bankanızı arayıp kod girme konusunda yardım isteyin.
bisiklete ilk defa binerken herkes zorlanır sonra ustalaşırsınız , çok meşakatli gelebilir başta işlemler ama sonra oldukça hızlanır herşey.
michealfox (OP)
Newbie
*

View Profile
December 09, 2017, 03:14:42 PM

bitstamp e ve kraken e sürekli para gönderiyorum hiç bir sorunları yok.
swift kodlarını yazmayı öğrenin sonuna xxx falan eklemeniz gerekebilir bankanızı arayıp kod girme konusunda yardım isteyin.
bisiklete ilk defa binerken herkes zorlanır sonra ustalaşırsınız , çok meşakatli gelebilir başta işlemler ama sonra oldukça hızlanır herşey.
hocam çoook teşekkürler. ne zaman para yollamaya kalksam banka uyarı veriyor "görünmeyen işlemler v.s.. için ceza yiyebilirsiniz" diye o nednele tırstım açıkçası ama sanırım deneyeceğim. NE kadar komisyon gidiyor 10$ dışında? Benim buradaki banka kendi alacağı komisyonu 0 gösteriyor.
michealfox (OP)
Newbie
*

View Profile
December 09, 2017, 04:08:29 PM

gdax ile Turkiyeden alim yaparsan komisyon yok
GDAX daha kayıt sırasında "ülkeniz desteklenmiyor" hatası verdi. Siz VPN kullanarak mı üye oldunuz?
spastikss
Full Member

View Profile
December 09, 2017, 08:27:34 PM
Last edit: December 10, 2017, 02:52:21 PM by spastikss

Arkadaşlar, swift ile USD/EUR göndererek bitcoin alabileceğimiz borsalardan önerebileceğiniz var mı? Tam Bitstamp'i düşünüyordum ki Google aramasında buraya denk geldim. spastikss'in yakınması haklı. 4-5 gün çok uzun süre ve bir yanıt gelmemesi de kötü. Tabi eğer swift kodunda vb. hata olduysa birkaç güne geri dönecektir. Belki gecikmenin, takılmanın nedeni odur.

spastikss daha önce Bitstamp'e para göndermiş miydin? Yani aynı swift bilgilerini daha önce kullandın mı?

evet 1 kez kullandım. bilgilerde hiçbir değişiklik yok.o zaman 4 güne gitmişti ama support 2 defa cevap vermişti. bankam zaten bic kodenin boşluğunu göderirken otomatik xxx ile dolduruyor.bu sefer ne supporttan ses var ne ödemeden. ben swift yaptığım gün btc yi tr borsasından alıp cüzdana atsaydım şimdi çok kardaydım.

bu iş ne kadar uzar nasıl çözümlenir bilmiyorum. bankadaki elemanı da aracı bankanın telefonunu ben verdim pazartesi görüşecek öbür aracıyla bakalım. para havuzda filansa geri dönermi yani parayı hepten kaybetme riskim var mıdır? bitstamp bir yamuk yapar mı bilmiyorum ama çok ufak bir pürüz varsa ve salladıysa ne yapacağım bilemiyorum. londradaki bir türk avukatla görüştüm. bankalarda prüz yoksa dava açabiliriz dedi. isimdeki türkçe karaktere takılabilir mi acaba?

edit: arkadaşlar bitstamp geç cevap verse de yinede güveniyorum. bitcoin ile ilgili sorun çıkaran bankalar var ve bunların çoğu amerikan bankaları. acaba euro ile transfer etmek daha mı mantıklı olur? yoksa euro transferlerine de amerikan bankaları mı bakıyor?

AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
December 09, 2017, 08:35:06 PM

Paribu ve diğerlerinden btc almak işkence.. Şu an dışarı ile 11.000 tl fark var.Kore borsaları bile 21.000 dolardan 14.000 lere geriledi.Dünyada zimbamve den sonra en pahalı btc yi bize satıyolar..Ne denilebilir ki 3.dünya ülkesinde yaşamanın bedeli işte..

GDAX durumu fake değilse gerçekten super olur..Bilen arkadaş açıklarsa deneyebiliriz.

Şu an 4 btc almak için bekliyorum..Dışardaki kurdan satan vergiydi felan uğraşmak istemeyen anonim kalmak isteyen varsa banka şubesinin içinde alırım nakit ve elden..
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
December 09, 2017, 08:54:12 PM

Hocam bankayla antlaşmalıyız bizim taraf tek kuruş bile almıyor. Karşı taraf sadece 10$ alıyor diye biliyorum eğer öyleyse paribudan almaktan daha ucuza gelir. Bir de paribuda 10-15 BTC gibi miktarları sattıktan sonra aynı fiyata almak tam 1 işkence sırf bu nednele 4 BTC kaybettim fiyat tahmin ettiğim düzeye geldiği halde. O nedenle hem alışı hem satışı daha derin bir borsada yapmak istiyorum.

Hocam eğer öyle bir imkanınız varsa bazı dönemler de Tr ile yabancı borsalar arasında uçuk farkları oluyor yabancı güvenilir bir borsa da para bekletip kur farkında dışarıdan alıp Tr de satarak güzel kar yapabilirsin.
Tasmonid
Member
**

Activity: 109
Merit: 10

Decentralized Transportation Economy

View Profile
December 09, 2017, 08:58:07 PM

bitstamp bu ara başbelası tam, swift gittiği halde, swiftiniz geldi dedikleri halde bundan tam ! 3 gün sonra onaylıyorlar. rezillik diz boyu. %1000 büyümüşler vs vs Smiley bitstamp bu aralar pişmanlık resmen. geçende ethereum takıldı kaldı.

Güvenilirlik anlamında ne krakenin ne bitstampın bir sorunu yok. o konuda güven tam.

KafkaFR
Newbie
*

Activity: 40

View Profile
December 09, 2017, 09:22:25 PM

Arkadaslar ben üç dört gündür krakene giremiyorum. Sürekli error veriyor sizler de böyle bir sorun yokmu ? Baskası da yazmıstı girilemiyor filan diye sizleedw olmuyormu ?
michealfox (OP)
Newbie
*

View Profile
December 11, 2017, 08:14:13 AM
Last edit: December 11, 2017, 09:03:09 AM by michealfox

bir süre bekleyip deneyince giriyor.
 ama biraz istikrarsız sürekli atıp duruyor. yoğunluktandır muhtemelen.
edit: bu arada krakene deneme amaçlı 200$ yolladım. Bakalım hesaba ne zaman geçecek..
spastikss
Full Member

View Profile
December 12, 2017, 03:18:56 PM

Arkadaşlar geçen hafta başında yani 5 aralıkta gönderdiğim swift bugün hesabıma geri döndü. hem doların düşmesinden hem de btc nin yükselmesinden dolayı kardan ve reelden zarardayım. yerli borsadan alsaydım şimdi %15 kardaydım. parayı geri çağırabilmek bankadakilere derdimi anlatabilmek için uğraştığımı da saymıyorum.

şunu söyleyebilirimki bazı aracı bankalar criptoya sıcak bakmadıkları için alıcı bankaya kredi açmıyorlar. swift işlemi bankalar arasında bir nevi kredi açma işlemi olduğundan müşteri cripto para borsası olunca işlemi geri çeviriyor. o yüzdende bitstampta bu sıkıntı hala devam ediyor.

michealfox (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 09:02:59 PM

ASlında tether usd alabilsek sorun çözülecek şu swift işlemlerinden nefret ediyorum. Bende de para geçmedi hala hesaba bana da geri dönmedi.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: