Bitcoin Forum
June 19, 2024, 11:39:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Steam Bitcoin ödeme desteğini kapattı  (Read 975 times)
Cashcash
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 250

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
December 08, 2017, 05:58:56 AM

Çok hızlı yükselince Steam' de tırstı herhalde . Dalgalanma durunda tekrar aktif edebilirler.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
December 08, 2017, 06:51:40 AM

Steemin kendi kararı. bazı riskler görmüş olmalı ona göre hareket ediyordur.
Daha stabil olan altcoin ödemelerini açık tutabilirdi açıkçası.
Ethereum, Litecoin bunları düşünebilirdi. Onların kendi finansal kararları sonuçta yapacak bir şey yok.
Bitcoin iyice yaygınlaşsın diyoruz fakat riskler de bir taraftan firmalarca ortaya çıkıyor.
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
December 08, 2017, 08:14:10 AM

Bitcoin göndermek zaten eskisi kadar ucuza göndermiyoruz artık :\ IOTA bakacağız artık

nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
December 08, 2017, 09:07:11 PM

Steam'in bu kararından sonra bitcoinin düşeceğini düşünürken bir anda hızlı şekilde artması beni de çok şaşırttı doğrusu. Ters etki yaptı resmen. Ama adamlar haklı ucuza gönderilmiyor ki artık bitcoin de bu olay çok sıkıntı yaratıyor.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
December 09, 2017, 02:26:55 AM

Transfer işlrmlerinin yüksek oluşu ve transferin hızı konusunda haklılar. Bitcoin forkları da yeni altcoinler çıkarmaktan başka bir işe yaramamış gibi. Böyle giderse Bitcoin sadece yatırım amaçlı alınıp satılan bir kripto para olur.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
December 12, 2017, 10:35:34 PM

Steam'in bu hareketi bitcoini hiç etkilemedi gibi gözüküyor. Gayet de artmaya devam etti bitcoin. Pişman olup kararlarından geri döneceklerini düşünüyorum ben açıkçası. Bekleyip göreceğiz sonucu.
aamirsuh
Full Member

Merit: 101

View Profile
December 13, 2017, 12:00:03 AM

Steam'in bu hareketi bitcoini hiç etkilemedi gibi gözüküyor. Gayet de artmaya devam etti bitcoin. Pişman olup kararlarından geri döneceklerini düşünüyorum ben açıkçası. Bekleyip göreceğiz sonucu.

Steem haklı zaten hocam çok fazla bekleme süresi var ve ufak bir miktar atacağız nasıl olacak saatlerce onu mu bekleyeceğiz. Bitcoin fiyatını da etkilemesini beklemiyordum zaten.
alicaan
Full Member

Activity: 366

View Profile
December 13, 2017, 12:41:06 AM

Yapılması gerekeni yaptılar, biz önce transferlere çözüm getirilmeli dedikçe insanlar balon fiyattan Bitcoin satın almaya devam ediyor. Ben hala fiyatın düzeltme yapacağına inaniyorum, şu anki transfer ücretiyle neden Bitcoin kullanayımki? Swift yaparım daha iyi benim için Bitcoin cezbediciliğini kaybetti.

şaka yapıyorsun sanırım? senin gibi deneyimli biri nasıl böyle yorumlamış ilginç. artık bitcoini günlük alışverişten zaten çoğu yer kaldırıyor. bitcoin altın gibi bir şeye dönüyor. günlük ufak alışverişler için alternatif coinler geçecek. bitcoin birikimi tutacağımız ana liman olacak. fee ye önlem falan da alınmaz bu saatten sonra.

bahsedilen cazibe normal paranın yerine geçme fikri.
ne yapıp ettiler sonunda btc türevleri normal para yerine yatırım aracı olma yoluna geçtiler artık sokakta görmeyeceğiz sadece cüzdanlarda ve borsa türevlerinin elinde kalacak kapitalizmin klasik bir metası olarak varlığını sürdürecek.
belki satoshinin hayali bu şekilde değildi ama aşırı değerlendirerek projeyi balonlaştırdılar.

Bitcoin gerçekten 'altın'a dönüyor. Birikim için bitcoin, alışveriş için altcoin mantığı güzel fakat sabit aşırı oynamayan bir altcoin gerekiyor günlük alışveriş için. Örnek gerekirse 130$'lık bir oyuna xx coin verdik ve değeri anlık olarak aynı seviyede. Fakat 1 saat sonra 200$ olması o verdiğimiz coinin gayet sıkıntılı bir durum.Bunun için gerçekten sabit bir coin gerekir. Altın yorumuna ise katılıyorum. Yastık altında btc saklayacağımız zamanlar gelecek Cheesy
kingpes14
Member
**

Activity: 163
Merit: 10

View Profile
December 13, 2017, 01:56:17 AM

Mantıklı olanı yapmışlar fee ücretleri çok fazla.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
December 13, 2017, 03:37:16 AM

Yapılması gerekeni yaptılar, biz önce transferlere çözüm getirilmeli dedikçe insanlar balon fiyattan Bitcoin satın almaya devam ediyor. Ben hala fiyatın düzeltme yapacağına inaniyorum, şu anki transfer ücretiyle neden Bitcoin kullanayımki? Swift yaparım daha iyi benim için Bitcoin cezbediciliğini kaybetti.

şaka yapıyorsun sanırım? senin gibi deneyimli biri nasıl böyle yorumlamış ilginç. artık bitcoini günlük alışverişten zaten çoğu yer kaldırıyor. bitcoin altın gibi bir şeye dönüyor. günlük ufak alışverişler için alternatif coinler geçecek. bitcoin birikimi tutacağımız ana liman olacak. fee ye önlem falan da alınmaz bu saatten sonra.

Bitcoin dolara ve Amerikan merkezli swift sistemine alternatifti, ben şu an kullanışlı bir alternatif değil şirketlerin ve devletlerin satın aldığı hantal bir dijital para olarak görüyorum. Ben Steam hakkında yorum yaptım şu an Ledger'den Steam'a Bitcoin'le oyun satın almaya kalksam zaten 20 dolar fee ödüyorum. Oyun 5 dolarsa 20 dolar ücret ödememin ne anlamı var.
jaypete
Sr. Member

View Profile
December 13, 2017, 05:10:29 AM

Bitcoin ödeme desteğini kapatmak için haklı gerekçeleri var. Bitcoinin diğer taraftan finans sektöründeki şirketlerle anlaşma yapıyor. Olumlu ya da olumduz her gün bir şeyler duyuyoruz.
OziTuSan
Member
**

Activity: 110

View Profile WWW
December 13, 2017, 05:37:13 AM

Bu sorunlar aşılacaktır. Bitcoin ödeme, transfer ve yatırım  aracıdır. Güncel  sorunlar nedeniyle Steam Bitcoin ile ödeme  almaya ara verdi, iyileşme  olursa dönüş  yapacak. Kimse gül  bahçesi  vadetmedi. Yüksek miktarda alışverişte cazip hala.
thetis
Member
**

Merit: 14

View Profile WWW
December 13, 2017, 06:40:59 AM

Bitcoin artık bir ödeme şekli olmaktan çıktı diye düşüyorum. Şu an için bir yatırım hissesi benim gözümde.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
btc_turk
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
December 13, 2017, 06:50:35 AM

Artık bunu yapması gerekiyordu zaten. Çünkü bitcoin alabilmek kolay değil artık değeri her geçen gün artırıyor. Artık bir yatırım aracı. Kesinlikle doğru karar steam 👍😁
cryptocorc
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
December 13, 2017, 01:54:49 PM

Steam sonuna kadar haklı. Ücretler  20 center 20 dolara geldi. Dash kullanabilirler ödeme için.
cryptographer954
Jr. Member
*

Activity: 51

View Profile WWW
December 13, 2017, 02:11:04 PM

Koşullar düzelirse geri dönüş yapacak Steam. Açıklamaları böyle. 10 dolarlık oyun 30 dolara gelirse kim ödeme yapar.
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

--

View Profile
December 13, 2017, 05:34:12 PM

İşte bitcoinin gerçek hayatta para olarak kullanılamayacağının kanıtı. Bu ücretler çok daha artacak iyice kötü hale gelecek o zaman ne yapacağız. Bir an önce bitcoine bir güncelleme gelmesi gerekiyor ama bu konuda ortak bir düşüncede birleşilebilirmi bilmiyorum.
patrona7
Jr. Member
*

Activity: 123
Merit: 1

View Profile
December 13, 2017, 06:35:20 PM

Bakalım ilerleyen yıllarda daha farklı bir crypto alt yapısı kullanırlar mı görücez ama bence olacak olan budur.
Madara1
Full Member

Activity: 457

View Profile
December 13, 2017, 08:49:07 PM

Steam haklı, daha doğru düzgün oturmamış bir sistemle ödeme işi yapmak, çok dengesiz bir şekilde yükselen bir kripto para olunca vazgeçmeleri normaldir.
tthero
Member
**

Activity: 266
Merit: 11

Hata Yoksa Hareket Yok, Hareket Yoksa Ölüm Var..

View Profile
December 14, 2017, 01:39:25 AM

Yazık olmuş

❇️ E N İ G M A ❇️
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: