Bitcoin Forum
June 15, 2024, 09:31:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Steam Bitcoin ödeme desteğini kapattı  (Read 972 times)
Et Hereum
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile
December 14, 2017, 01:43:48 PM

Valve Steam kararının dayanağı yüksek ücret ve volatilite. Açıklamada Valve, Bitcoin'in daha sonraki bir tarihte bir ödeme seçeneği olarak kabul edebilir deniyor. Madenciler ve borsalar ödenecek fee ücretine göre işlemleri sıralıyor. Bu bence haksızlık. Zamansal sıralama daha adil olur. Bitcoin Cash bu sorunları hallederse bu platformlar tarafından kabul edilir.
SimonBeCoinin
Sr. Member

Activity: 402
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 03:31:23 PM

Bitcoin'in stabilliği olmadığı için Steam anlık olarak kar ya da zarar edebilir bu yüzden bu ödeme sistemini kullanmak istemmeiş olabilirler bence şu an içinde oldukça mantıklı bir karar olduğunu düşünüyorum ben.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
December 14, 2017, 07:07:31 PM

Bu hızlı iniş çıkışlar yüzünden olduğunu düşüyorum ya da bu kadar yüksek olmasından ya kendini düşünüp zarar edebilmeyi risk etmedi ya da kullanıcıların bu kadar yüksek bir birim üzerinden uğraşmasını istemedi. Her iki yönden de mantıklı bir karar. İkı tarafta kötü etkilenmeyecektir 😊
by24
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
December 14, 2017, 08:44:15 PM

Neden böyle bir şey yaptılar ki ya bitcoine karşı olmamalılar bence. Ama onlara hak veriyor insan düşününce aslında. Bitcoinin değeri sabit durmuyor ki ya da ufak miktarda artıp azalmıyor. Bir anda binlerce lira azalıp artabiliyor. Zarar etmekten korkmuş olabilirler mantıklı bir şey bu.
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
December 14, 2017, 08:46:43 PM

Bu olumsuz bir haber değil, Bitcoin'i olumsuz gördükleri için değil feelerin çok yüksek olması nedeniyle böyle bir yasak getirilmiş. Bana göre de Bitcoin ile Steam'dan oyun almanın herhangi bir karlılığı yoktu.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
December 14, 2017, 09:05:35 PM

E iyi oldu, çokta gerekli değildi zaten.. Kullanan olduğunu sanmıyorum fee 20 dolar olduktan sonra 5 dolarlık bir oyunu satın almanın hiçbir amacı bulunmuyor. Bitcoin'e derhal adam akıllı bir segwit falan getirilmeli, piyasayı spekülasyona uğratmak yerine bitcoin'i geliştirmeleri gerekiyordu.
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
December 17, 2017, 08:29:17 PM

20 dolar fee ücreti ödemesi şaka gibi. 30 Türk  Lirası na 35 oyunlu paket aldım Steamdan. Ayda iki kere fork çıkarmak yerine güncelleme  yazılımı oluştursalar daha iyi olur.  Steamdan Bitcoin ile satış zaten fiilen durmuştu. Litecoin ödeme için daha uygun.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: