Bitcoin Forum
June 21, 2024, 05:42:40 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Hdac Bounty'de Yaşadığım Sorunlar  (Read 278 times)
Easx (OP)
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
December 07, 2017, 05:50:48 AM

Arkadaşlar merhaba.
Son 6-7 aydır sürekli borsalardan al sat işlemleri yürütüyordum. Daha önce hiçbir bounty veya imza kampanyasına katılmadım.
2 gündür uğraşıp çözemediğim bir sorunum var.

Ne yaparsam yapayım bitcoin adresimi imzalayamadım. Daha önce blockchain üzerinden hiç işlem yapmamıştım.
İlk önce eşek gibi gidip bitfinex bitcoin cüzdanımın adresini verdim bounty'e sağolsun hdac türkiye grubundan bir arkadaş bounty'lerde borsa cüzdanı kullanılmadığını ve private key sahibi bir cüzdan gerektiğini söyledi.
Ardından electrum indirip onu import ettim bounty'e ancak yine watch only olarak import edildi.

Sorunlar daha önce bountylere katılanlar için ufak olabilir ama yardımcı olabilirseniz gerçekten çok memnun olurum.

apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
December 07, 2017, 11:49:29 PM

Arkadaşlar merhaba.
Son 6-7 aydır sürekli borsalardan al sat işlemleri yürütüyordum. Daha önce hiçbir bounty veya imza kampanyasına katılmadım.
2 gündür uğraşıp çözemediğim bir sorunum var.

Ne yaparsam yapayım bitcoin adresimi imzalayamadım. Daha önce blockchain üzerinden hiç işlem yapmamıştım.
İlk önce eşek gibi gidip bitfinex bitcoin cüzdanımın adresini verdim bounty'e sağolsun hdac türkiye grubundan bir arkadaş bounty'lerde borsa cüzdanı kullanılmadığını ve private key sahibi bir cüzdan gerektiğini söyledi.
Ardından electrum indirip onu import ettim bounty'e ancak yine watch only olarak import edildi.

Sorunlar daha önce bountylere katılanlar için ufak olabilir ama yardımcı olabilirseniz gerçekten çok memnun olurum.

Siz cüzdanınızın private key ini vermiyorsunuz dimi? Eğer ki öyle ise kesinlikle size ne kadar airdrop yapacaklarını söyleseler dahil hiçbirşekilde private keyi paylaşmayın hatta kendi cüzdanını indirmenizi isteyen airdrop larda oluyor onlarında bazılarında wallet ta virüs yada uzaktan bağlantıya imkan veren kodlar bulunabiliyor dikkatli olmakta fayda var. Genelde airdrop ların çoğunu erc-20 kaynaklı ethereum token ları düzenliyor. Diğer diyebileceğimiz kendi ağına sahip coin ler nadir oluyor. Yani sizin aslında bir çok bounty ve airdrop için etherum erc-20 destekli bir wallet a ihtiyacınız var. En basit kullanabileceğiniz ve oluşturabileceğiniz myetherwallet.com dur. Bu cüzdanı local olarakta (internetli bir pcde ) github projesi ile de kullanabilirsiniz site üzerinden yapmakta zorunda değilsiniz.

https://github.com/kvhnuke/etherwallet/releases
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
December 08, 2017, 09:01:59 AM

bitcoin adresini imzalamaya gerek var mı?
ben kampanyada o şekilde bir bilgi göremedim.

blockchain infodan doğrudan bir wallet açtım. onunla girişimi sağladım herhangi bir sorun olur mu?
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
December 08, 2017, 09:28:57 AM

blockchain ile uğraşmadan yalnızca electrum ile imzalama yapılabilir.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2435961.0

burada resimli anlatım yok yalnız son sürüm değil 2.7 ile başlayan electrum kurulumu yapılmış.
electrumdan alınacak yeni bir hesapta 20 civarında yeni btc adresi oluşturuluyor.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=990345.0#post_electrum198

şu linke bakarsanız electrum dijital imzalama nasıl yapıldığı anlatılıyor.

deneme amaçlı electrum kurup tüm giriş bilgilerini eksiksiz kaydedin.
son verdiğim linkteki resimli anlatım ile imzalama yapabilirsiniz.
yalnız sanırım hdac bir metin verebilir ve onu imzala diyebilir. emin değilim. belki o an kullanmanız daha doğru olabilir.

not: dijital imzalama sırasında private key gibi bilgiler istenmez. btc adresi ve imza için gerekli olan metin eklenir. iki tane kod üretir.

electrum ile yapacaksanız blockchaine gerek kalmayacaktır.
bounty konusuna yeni bir mesaj ve imzalanabilir electrum adresini vererek devam edebilirsiniz.
hdac excel signature konusunda eğer iki tane size ait satır oluşturulursa telegramdaki bounty yöneticisi kim ise ona yazıp hangi değişiklik yapılıyorsa anlatabilirsiniz.

imza kampanyasının bitmesine de az bir süre kaldı. uğraşmak istemezseniz bounty kuralları daha cazip olan kampanya da tercih edebilirsiniz.

biraz çetrefelli, uğraştırıcı olduğunun farkındayım.
bu dijital imzalamada yeni çıktı. yakında kimlik, pasaport felan isterlerse şaşırmayacağım.
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
December 08, 2017, 10:55:46 AM

En sıkıntılı bountylerden birisi o yüzden girmemiştim ben !

Easx (OP)
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 08, 2017, 03:37:41 PM

Cevaplar için teşekkürler. Bugün deneyip tekrardan güncelleme yapacağım sonucu yazarım buradan

TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359
Merit: 250

View Profile
December 09, 2017, 02:03:23 AM

Şimdiye kadar hiç adres imzalamadım ama sanırım blockchain.info sadece cüzdana import ettiğiniz adresleri imzalamanıza izin veriyor. Nerede okudum hatırlamıyorum ancak bu şekilde olduğunu hatırlıyorum.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
December 11, 2017, 04:08:35 PM

Bounty konusunda

The bounty is paid in Hdac tokens, the BTC wallet is only collected because it's possible that you will need to verify your identity by signing a message at the end of the campaign in order to claim your tokens. However, the exact distribution procedure has not been established yet and will be communicated soon.

mesajı yer alıyor. Burada kimlik doğrulama için kampanya sonunda mesaj imzalamanın gerekebileceği belirtilmiş. Şu an için bir zorunluluk yok. Ancak şu an imzalama yapamıyorsanız muhtemelen kampanya bittiğinde de imzalama yapamayacaksınız. Segwit adreslerinde mesaj imzalama sorunu mevcut. Legacy BTC adresi ile kampanyaya katılmayı deneyebilirsiniz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: