Bitcoin Forum
April 16, 2024, 06:32:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they strongly believe that the creator of this topic is a scammer. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: GeniusX ile işlem yapmayın!  (Read 953 times)
Bayyn (OP)
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
December 07, 2017, 06:30:31 AM
Last edit: December 07, 2017, 02:39:25 PM by Bayyn

Merhabalar, kendisinden member rankım varken rankım yüksek olsun diye hesap satın almak istedim (alıcağımada pişman oldum neyseki gerek kalmadı)
şahıs: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1078145
şu : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2222511.0 konuda sattığı hesabı aldım.

Btc adresi: 1G8wyuGxF4PjXqVMTAaTofB53d9B9YCpCq
Verdiği hesabı ekimde aldım fakat ağustos ayında hesabım hacklendi diye konu açılmış. Yani bana hacklediği hesabı satmış o kişi ilede görüştüm kendisi yabancı.
Sağladığım numaradan ulaşabildiğim;
Mehmet Bilgin adına Adem bilgin kullanıyor. Bilgin yapı marketin sahipleri. birde Kemal kaya/demir gibi isimlere ulaşabildim. Birde bu adamlar hesabı 4-5 kişi kullanıp 5-10 adet hesapları var imza kampanyalarından gelir elde ediyorlar. Bildiğiniz hesap çiftliği kurmuşlar yani. Bunları banlatamazmıyız ?

Bu arkadaş ile daha önce alışveriş yapmış olup veya banka-isim-adres-numara bilgisi olan varsa onlardan bilgileri rica ediyorum. Arkadaşın bende telefonu mevcut ve herzaman ziraat havale veya cepbank almış. Eğer sizide dolandırdıysa sizinle beraber savcılığa gidebiliriz.
Savcılıkdan birşey çıkmaz diyen arkadaşlara önsöz, Adam sürekli şekilde kaynaksız cepbank ve havale alıyor. ve bu hesap numarasını- telefonunu forumda paylaşıyor yani numaranın kendisine ait olduğunu belli ediyor. TCK Madde 244 (2)'ye ve MADDE 142. (1) göre bilişimde hırsızlıktan en kötü hesabı hacklediği için ceza alıcağını umit ediyorum.
Dolandırıcıları negative trust veren gruplar var ise belirtirseniz onlarada göndermeye çalışacağım.

1G8wyuGxF4PjXqVMTAaTofB53d9B9YCpCq
https://blockchain.info/tr/tx/f6916fcce5d798b28c44e87b6acbe07967b6316a5572a351f3db92e2af8f02e0
https://blockchain.info/tx/afb8fef7932f2b7cbd3e589c57c38d34002906f963980853d830258d6d4eb61a

Bitcoinle yapılan dolandırılma olaylarında bulunmaz diye ilgilenmemezlik yapmayın, küçük kanıt bile olsa savcılığa gidin. Bakmayın bu tür olaylar olmadığına. Gerekli kanıtlar ile bitcoin dolandırıcılığında emsal kararlar bile aldırabilirsiniz. Bugün savcılığa verdiğim dilekçeyi örnek alabilirsiniz. dosyadaki delileri malesef ekliyemiyorum.
1713292374
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713292374
Reply with quote  #2

1713292374
Report to moderator
1713292374
Hero Member
*

Ignore
1713292374
Reply with quote  #2

1713292374
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713292374
Hero Member
*

Ignore
1713292374
Reply with quote  #2

1713292374
Report to moderator
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
December 07, 2017, 06:47:48 AM

Hocam. Konu dışı ama hesap satışı varmiydi.  Yasak değil mi.  Değilse benim. Şuan ki hesabı.  Satılır mı.  Birde fiyat ne dır benim. Hesap. Icin
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
December 07, 2017, 07:29:17 AM
Last edit: December 07, 2017, 07:42:33 AM by Lethapudi

Samimi soruyorum geçmişi İngilizce olan bir hesap Türkçe forumda çalıntı olmadan nasıl satılabilir? Sen bu ticarette bunu düşünmediğin için suçlu konumuna düşüp red trust yemişsin ama karşındaki kişide en az senin kadar suçlu. O sana adil olmalıydı, yaptığı etik değil bence ticaretin bir ahlakı olmalı. Bitcointalk forumunun meta bölümünde kişinin sana çalıntı değil diye çalıntı hesap sattığını dile getirebilirsin. Hesap satıp satmamak kişinin kararı ama üç kuruş için yalan söylemek bana pek adil gelmedi.
Bayyn (OP)
Full Member

Web Developer

View Profile
December 07, 2017, 08:20:51 AM

Samimi soruyorum geçmişi İngilizce olan bir hesap Türkçe forumda çalıntı olmadan nasıl satılabilir? Sen bu ticarette bunu düşünmediğin için suçlu konumuna düşüp red trust yemişsin ama karşındaki kişide en az senin kadar suçlu. O sana adil olmalıydı, yaptığı etik değil bence ticaretin bir ahlakı olmalı. Bitcointalk forumunun meta bölümünde kişinin sana çalıntı değil diye çalıntı hesap sattığını dile getirebilirsin. Hesap satıp satmamak kişinin kararı ama üç kuruş için yalan söylemek bana pek adil gelmedi.
Hocam kendi mesajlarına baktım ingilizce postlar var. Banada tamamen kendi hesabım diye söyleyince inandım. Ben ona red trust verince oda bana verdi. Ama sorun yok bitcoini geri verinceye kadar red trustu geri çekmeyi düşünmüyorum. Dilekçeyide hazırlıyoruz zaten red trustlada kalmıyacak. dediğiniz gibi Depth grubunada mesaj atıcam görürlerse red trustunu arttırmayı düşünüyorum. Düşünceniz için teşekkürler.
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
December 07, 2017, 11:28:42 AM

Geçmiş olsun hocam güvenilir insanlar dıişında hesap satın almayın Sad

selfxcoin
Jr. Member
*

Activity: 45
Merit: 1

View Profile
December 07, 2017, 11:31:37 AM

Dikkatimi Türkçe forumda bir adet moderatör var bu moderatör hesapları banlayabiliyormu acaba ona bildirmek doğru olacaktır
Bayyn (OP)
Full Member

Web Developer

View Profile
December 08, 2017, 07:53:40 AM

Bitcoin tx kayıtları eklendi. 2 adet gönderim toplam 0.026 btc
Güncelliyelim.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560

View Profile WWW
December 08, 2017, 04:46:11 PM

Ben ismini kemal diye biliyorum bu kişinin. Para yatirdiginiz hesaplar başka birinin olabilir.

CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560

View Profile WWW
December 08, 2017, 04:47:59 PM

Hocam kendi mesajlarına baktım ingilizce postlar var. Banada tamamen kendi hesabım diye söyleyince inandım. Ben ona red trust verince oda bana verdi. Ama sorun yok bitcoini geri verinceye kadar red trustu geri çekmeyi düşünmüyorum. Dilekçeyide hazırlıyoruz zaten red trustlada kalmıyacak. dediğiniz gibi Depth grubunada mesaj atıcam görürlerse red trustunu arttırmayı düşünüyorum. Düşünceniz için teşekkürler.

Laudaya at uyuzun önde gidenidir ona red trust verir ama size de verir 😁Haberiniz olsun

Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
December 08, 2017, 09:13:51 PM

öncelikle geçmiş olsun, fakat bu hesap satışlarına ben karşıyım, keşke almasaydınız.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
ziya1981
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
December 09, 2017, 10:56:15 AM

merhaba. öncelikle konunun peşine düşüp savcılık vasıtasıyla hakkınızı aradığınız için çok tebrik ederim. fakat belki sizde bilmiyorsunuzdur normalde her türlü üyelik gerektiren yerde hesap satışı ve devri yasaktır , tespit edilmesi durumunda alakalı tüm üyeliklerin banlanması gerekir(alan, satan, devreden varsa çoklu hesapları vs). gördüğüm kadarıyla bu forumda uygulanmıyor fakat mevzuatı bilin istedim.
Bayyn (OP)
Full Member

Web Developer

View Profile
December 09, 2017, 12:25:49 PM

merhaba. öncelikle konunun peşine düşüp savcılık vasıtasıyla hakkınızı aradığınız için çok tebrik ederim. fakat belki sizde bilmiyorsunuzdur normalde her türlü üyelik gerektiren yerde hesap satışı ve devri yasaktır , tespit edilmesi durumunda alakalı tüm üyeliklerin banlanması gerekir(alan, satan, devreden varsa çoklu hesapları vs). gördüğüm kadarıyla bu forumda uygulanmıyor fakat mevzuatı bilin istedim.
Merhabalar hocam, öncelikle teşekkür ederim. Bahsettiğiniz konu doğru ilk defa burda alış yaptım ondada bunun gibi insana denk geldim.
bobita
Legendary
*

Activity: 2492
Merit: 1287

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 10, 2017, 09:02:47 PM

Forumlardaki hesapların kullanımıyla ilgili bir kanun mu var, hangi yasaktan bahsediyorsunuz? Hesap devri, satışına izin vermek ya da vermemek tamamen o forumun yönetiminin inisiyatifindedir , ve bu forumda hesap devri ve satışı bildiğim kadarıyla yasak değil, güya çoklu hesap yasak ama ona bile çoğu kez müdahale etmiyorlar.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
December 11, 2017, 04:56:49 AM

Forumlardaki hesapların kullanımıyla ilgili bir kanun mu var, hangi yasaktan bahsediyorsunuz? Hesap devri, satışına izin vermek ya da vermemek tamamen o forumun yönetiminin inisiyatifindedir , ve bu forumda hesap devri ve satışı bildiğim kadarıyla yasak değil, güya çoklu hesap yasak ama ona bile çoğu kez müdahale etmiyorlar.

Nasıl edilmiyor moderatörümüzden kuş bile kaçmıyor, adam X ışınlı gözleriyle sabahın 5'inde yakalıyor eğer yorumlarınız kaliteliyse bu forumda barınmanızda herhangi bir sakınca olmaz. Hesap transferlerinin yasak olduğuyla ilgili bir kanun olamaz zaten kime hangi hesabın verileceğini devlet sorgulayamaz. Yukaridaki arkadaşı samimi bulmadim.
bobita
Legendary
*

View Profile
December 11, 2017, 03:00:53 PM

Nasıl edilmiyor moderatörümüzden kuş bile kaçmıyor, adam X ışınlı gözleriyle sabahın 5'inde yakalıyor eğer yorumlarınız kaliteliyse bu forumda barınmanızda herhangi bir sakınca olmaz. Hesap transferlerinin yasak olduğuyla ilgili bir kanun olamaz zaten kime hangi hesabın verileceğini devlet sorgulayamaz. Yukaridaki arkadaşı samimi bulmadim.
Ben forumun zibidi takımından bahsetmiyorum zaten, adam gibi kullanıp, çevreye rahatsızlık vermeyenlere (tekrar yazayım) ÇOĞU KEZ müdahale edilmiyor. Ama sen (şahsından bahsetmiyorum) forumda her türlü alavere dalavereyi çevirirsen tabii ki bir şekilde moderatörün ban teline basarsın!!!
Tabii şu da var, Murphy kuralıdır, benim tek hesabım var, yarın ikinci bir tane açsam kesinlikle banlanırım.  Cheesy

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ziya1981
Jr. Member
*

View Profile
December 11, 2017, 03:33:47 PM
Last edit: December 11, 2017, 03:45:32 PM by ziya1981

kanun olsa savcı zaten başlığı açan arkadaşın peşine düşerdi.
bir şeyin ahlaken yanlış olması için mutlaka kanun mahkeme zoruylamı yasaklanması gerekiyor?
bu tarz hesap devirleri tüm forumlarda yasakdır(şüphesiz forum sahip yada sahiplerinin hükmüyle) nedenleri de basittir,

birincisi hesap satışı sırasındaki olabilecek dolandırıcılıkları önlemek(bkz: konu sahibinin başına gelen)
ikincisi satılmak amacıyla insanların hesaplarının çalınmasını engellemek(bkz: konuda satın alınan hesabın ilk sahibinin başına gelen)
üçüncüsü ve en önemlisi başkasının hesabını satın alıp(satın alınan hesabın itibarı sayesinde) 3. kişilerin dolandırılmasını önlemek.

bobita
Legendary
*

View Profile
December 11, 2017, 04:14:09 PM

Ya para ve ticaretin daha temel felsefesini zerre kadar anlamamışsanız lütfen yorum yapmayın. Bir "şey" eğer para kazandırıyorsa, yani onunla doğrudan kazanç sağlanabiliyorsa o şeyin ticaretinin yapılması kaçınılmazdır, insanlık tarihi boyunca bu iş böyle gitmiştir, bundan sonra da değişmeyecektir.
Bu alışverişin kurallarının, etik boyutunun olması gerektiği düşüncesi ana fikrinden tamamen bağımsız bir durumdur. Forumda hesap satışının kuralları, kısıtlamaları olmalı derseniz hemfikirim, olmalı ve dolandırıcılığın, hırsızlığın olabildiğince önüne geçilmeli, ama forumda hesap satışı olmasın derseniz komik duruma düşersiniz. Hesap para kazandırdığı sürece değiş tokuş olacaktır. Ne zaman ki kazanç fonksiyonu biter ve hesaplar herhangi bir forum hesabı gibi sadece sosyal aktivite üyeliğine döner, o zaman satışlar da biter zaten.
Tabii bu sefer de forum kendi ipini çekmiş olur, çünkü konusunda alternatifsiz olması ve kimsenin (rakip anlamında) bu foruma kafa  tutamamasının en önemli nedenlerinden birisi imza kazancı.
O nedenle, "bence" diye lafa girerken önce bir düşünün.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ziya1981
Jr. Member
*

View Profile
December 11, 2017, 04:19:05 PM

Ya para ve ticaretin daha temel felsefesini zerre kadar anlamamışsanız lütfen yorum yapmayın. Bir "şey" eğer para kazandırıyorsa, yani onunla doğrudan kazanç sağlanabiliyorsa o şeyin ticaretinin yapılması kaçınılmazdır, insanlık tarihi boyunca bu iş böyle gitmiştir, bundan sonra da değişmeyecektir.
Bu alışverişin kurallarının, etik boyutunun olması gerektiği düşüncesi ana fikrinden tamamen bağımsız bir durumdur. Forumda hesap satışının kuralları, kısıtlamaları olmalı derseniz hemfikirim, olmalı ve dolandırıcılığın, hırsızlığın olabildiğince önüne geçilmeli, ama forumda hesap satışı olmasın derseniz komik duruma düşersiniz. Hesap para kazandırdığı sürece değiş tokuş olacaktır. Ne zaman ki kazanç fonksiyonu biter ve hesaplar herhangi bir forum hesabı gibi sadece sosyal aktivite üyeliğine döner, o zaman satışlar da biter zaten.
Tabii bu sefer de forum kendi ipini çekmiş olur, çünkü konusunda alternatifsiz olması ve kimsenin (rakip anlamında) bu foruma kafa  tutamamasının en önemli nedenlerinden birisi imza kazancı.

para kazandıran her şeyin ticaretinin yapılması, para kazandıran her ticaretin sebest olması anlamına gelmez. bu çok basit ahlak kuralını kavrayamadıysanız sizin için çok geç benim elimden artık bir şey gelmez.
bobita
Legendary
*

View Profile
December 11, 2017, 04:29:39 PM

para kazandıran her şeyin ticaretinin yapılması, para kazandıran her ticaretin sebest olması anlamına gelmez. bu çok basit ahlak kuralını kavrayamadıysanız sizin için çok geç benim elimden artık bir şey gelmez.
Şu anda yaptığın şekilde foruma ve kripto dünyasına az zamanda ve hiçbir şey yapmadan çok para kazanmak için gelip, senin yorumuna göre gidersek, millet asgari ücretle günde 14 saat çalışırken iki tık tıkla parayı götürmek ahlaki, hesap satışı etik değil öyle mi? İyi güldürdün !!!

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ziya1981
Jr. Member
*

View Profile
December 11, 2017, 04:56:33 PM

Şu anda yaptığın şekilde foruma ve kripto dünyasına az zamanda ve hiçbir şey yapmadan çok para kazanmak için gelip, senin yorumuna göre gidersek, millet asgari ücretle günde 14 saat çalışırken iki tık tıkla parayı götürmek ahlaki, hesap satışı etik değil öyle mi? İyi güldürdün !!!
dediğim gibi ahlak kavramında büyük sıkıntı var tahmimin yaşın vardır senin için artık geç elimden bir şey gelmez ama bir şeyin daha büyük ahlaksızlık olması daha ufak olanları ahlaksızlıktan çıkarmaz .
adam öldürmenin daha büyük ahlaksızlık olması , adam yaralamayı ahlaksızlıktan çıkarmaz.
senin hesap satışından güzel paralar elde edip kendi çapında güzel sermaye yapma konusunda hayaller kurman, hesap satın alıp  başkasının kimliğine bürünüp diğerlerini kandırmayı ahlaksızlıktan çıkarmaz.
ayrıca kripto piyasası bahsettiğin asgari ücretliyede açık. güzel acıtasyon yapmışsın ama o konudada çapın küçük. bu dünyada açlıktan ölen insanlar ve hayvanlarda var. onları dert edip yardım etmekten başlayabilirsin , ahlak kavramını kavramak konusunda.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: