Bitcoin Forum
May 27, 2024, 11:01:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ellaism ELLA Coin  (Read 1735 times)
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
January 04, 2018, 02:46:32 PM

Rica ederim. Ben de bekledim ama bazı sorunlar yaşadılar. Pek de önemli değil. Umarım bugün launch olur.

Yıl sonu için en en kötü tahminim ella ve pirl için 5-6$, Whale de 0.60-0.80 arası. Kesinlikle satma derim. Son 2 ayda piyasaya giren para miktarı ciddi anlamda arttı, önümüzdeki 6 ay içinde bi bu kadar daha artarsa bu elimizde tuttuğumuz coinlerin şu anki fiyatlarına göre tekrar x2 yapmamaları sürpriz olur zaten.

Allah razı olsun. Pirl'e olan bakış açımı değiştirdiniz. Daha önce bu kadar güzel anlatana denk gelmediğim için bu coine bakışım çok olumlu değildi. Şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca, ile evet bu coin tutacak inşaAllah diyorum.

Selametle kalın.
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 04, 2018, 06:13:38 PM

Elimde yaklaşık olarak benimde var 3 beş bir şey bakalım kenarda duruyor zengin etmez ama harçlık çıkar değerlenirse Cheesy

nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 05, 2018, 05:28:49 AM

Pirl ve ella yı bir miktar kazarak bıraktım. Şu anda geçici olarak etc kazıyorum, nodez ertelenip duruyor. Kazıma açılınca nodeze geçeceğim.

Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
January 05, 2018, 05:42:54 AM

karışmak gibi olmasın ama madem o coin lerin fiyatlarının değerleneceğine inanıyorsunuz neden en karlı o gün en karlı coin ı kazıp da bu coinlarla değiştirmiyorsunuz ? daha fazla coin e sahip olmazmıydınız hodl için ? Wink
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 05, 2018, 09:51:06 AM

Elimden geldiğince kazıp tutuyorum kenarda ya artarsa ? hesabı bakalım sonuç ne olacak göreceğiz hep beraber.

MrVaco
Newbie
*

Activity: 72

View Profile
January 07, 2018, 05:31:10 PM

karışmak gibi olmasın ama madem o coin lerin fiyatlarının değerleneceğine inanıyorsunuz neden en karlı o gün en karlı coin ı kazıp da bu coinlarla değiştirmiyorsunuz ? daha fazla coin e sahip olmazmıydınız hodl için ? Wink

Çok haklısınız bunu yapmamamın sebebi farklı exchangelerde işlem görüyor oluşları ve wallet, transfer vs ile uğraşmaya zamanımın olmaması. Tam zamanlı olarak maalesef çalışıyorum o kadar ilgilenemiyorum, spike olduğunda yüksekten satıp düşükten alıyorum sadece. Binance bittrex ve cryptopia kalan vaktimi yeterince alıyor, e haliyle kendi hayatımız da var bu işlere maksimum geceleri 3-5 saat ayırabiliyorum. Şu an birkaç bin adet var elimde pirl ve ella, biraz da nuko tutuyorum japonların ne yapacağı belli olmaz diye. 2$  falan olursa satacağım nukoları. Son 25 günde sadece elladan ettiğim kâr şu anki haliyle %600 civarında. Bugünkü artış ve geçen ayın sonunda whattomine a eklendiği için de inanılmaz üzgünüm çünkü günde 100'den fazla kazıyordum. Şu an 30 lara düştü. Ella kazmaya başladığımda expanse 1.9 dolar civarındaydı şu an 8 $ oldu, ella nında bir 40M marketcap bulması durumunda adedi 10 $ lara yükselecek. Ki kripto piyasası düşünülünce 40M ulaşılması imkansız bir rakam değil. Kaldı ki sadece cryptopia ve stocks da işlem görüyor. Expanse ise bittrex poloniex yobit litebit bleutrade gibi exchangelerde işlem görmekte. Ella ekibinin exchange listing için fee ödemeye zerre niyetleri yok, kendileri bize gelecek modundalar. Sadece 1 exchange e daha girmesi x1.5 x2 demek. Bu faktörleri de göz önünde bulunduruyorum kazdığım coine bakarken.
pckoliq (OP)
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
January 09, 2018, 10:32:17 AM

Formda aradım aradım Türkçe bölümde bu coin ile açılmış bir konu bulamadım.

Ella coin hakkında düşünceleriniz planlarınız nedir?

Etherum gibi mine edilebiliyor aşağıdaki siteyi kullanıyorum.

Havuz: http://ella.minerpool.net/#/

Şu ana kadar 1200'e yakın ellaism sahibiyim 1 dolara doğru ara ara gidip geliyor yatırımlık elde tutulmasında fayda varmıdır?

Evet arkadaşlar 3 dolar civarında gezintiye başladı ve whattomine'a eklenmesi ile üretim miktarım %70'e varan bir düşüş gösterdi ve zorluk seviyesi 1-2T' den 8.148 T'e kadar çıktı.
Ve hala kazmaya devam ediyorum ama zorluk seviyesi Pirl'i geçerse pirl kazmaya başlayacagım.
Satmak yok kazdığım tüm coinleri kesinlikle satma düşüncesi yok sadece anlık olarak hangisi çok karlı ise onu kazıyorum eğer borsada exchange yaparsam yine bunlardan birisini alıyorum.
nekominer
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 09, 2018, 11:57:31 AM

Arkadaşlar yeteri kadar ella pirl nuko stokladım diyenler. Uzun vade düşünürlerse Metaverse etp kazabilirler.

BtcBlack
Member
**

Activity: 295
Merit: 10

View Profile
January 09, 2018, 01:58:10 PM

MrVaco sayesinde yakın zamanda neredeyse bir rig parası çıkaracağız bu gidişle Smiley Verdiği diğer öneriler de yabana atılmamalı Smiley
MrVaco
Newbie
*

View Profile
January 09, 2018, 05:30:53 PM

Teşekkürler BtcBlack, 1 ay öncesinde okuyup değerlendirenler bu başlıkları iyi gelirler elde ettiler. Elinizde tutmamak için henüz bir sebep yok arkadaşlar dev'ler ölürse falan haber ederim Smiley) İmkanınız varsa holdlayın 10$ bu sene için hayal değil Smiley
pckoliq (OP)
Full Member

View Profile
January 09, 2018, 06:44:00 PM

MrVaco sayesinde yakın zamanda neredeyse bir rig parası çıkaracağız bu gidişle Smiley Verdiği diğer öneriler de yabana atılmamalı Smiley

Konuyu ben açtım bana yok mu bir şeyler  Cheesy

Arkadaşlar yeteri kadar ella pirl nuko stokladım diyenler. Uzun vade düşünürlerse Metaverse etp kazabilirler.

Pirl, ella, whale'den ayrı nodez de kazmak istiyordum ama geliştiriciler bir türlü cüzdanı sunmadılar.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
January 09, 2018, 07:17:54 PM

Smiley çok güzel soru olmuş gerçekten.

ben de eth yanlısıyım. diğerleri 6 ayda belki 2x yapar. ama eth 6 ayda 3x yaptı. her zaman en mantıklı ve güvenilir seçim ethdir.

bilenler bilir çoğu coin çöp oldu. unutuldu. zamanında ilk günlerden girip sevinmiştik bir çoğuna.
MrVaco
Newbie
*

View Profile
January 10, 2018, 12:26:23 AM

Smiley çok güzel soru olmuş gerçekten.

ben de eth yanlısıyım. diğerleri 6 ayda belki 2x yapar. ama eth 6 ayda 3x yaptı. her zaman en mantıklı ve güvenilir seçim ethdir.

bilenler bilir çoğu coin çöp oldu. unutuldu. zamanında ilk günlerden girip sevinmiştik bir çoğuna.

Sanırım bahsettiğin geceyi biliyorum, ETN'nin %287'leri geçen profit oranı vardı ve 8-15 saat kadar sürdü. Ben de hatrı sayılır miktarda kazıp sattım ve ella ve pirl aldım. Daha sonra düştü tekrar kâr oranı. Şu an whattomine'da son pump yüzünden yine ETH zirveye ulaştı ve pek çok miner altcoinlerden çıktı. Aslında ben çok seviniyorum bu duruma çünkü günlük kazdığım coin miktarı %20 oranında arttı. Özellikle Ella whattomine'da da listelenmediği için pek çok minerın haberi yok.

Günlük kâr oranım düştüğü anda daha kârlı olan bir coine geçip exchange'den yine ella ya da pirl alıyorum yatırımlık. Önü açık bu coinlerin. Özellikle ETH POS'a geçtiğinde yaklaşık 70 bin miner alternatif arayışına girecek, bu gemi de kaçmasın Smiley

Dostum, önceki postları okumadan gelip yorum yapıyorsunuz anladığım kadarıyla. Son zamanlarda işlerim yoğun olduğu için de günlük kazıp satmayı bıraktım onu da üstte açıklamıştım zaten. Yukarıda yazdıklarımda sebeplerini de açıkladım. Herkesin kendi seçimi ben buraya posta cevap attığımdan beri 16 bin dolarcığımı cebime attım. Sanırım yukarıda kazan diğer arkadaşlar da rig paralarını çoktan çıkardılar Wink Hepinize iyi mine'lar.
BtcBlack
Member
**

View Profile
January 10, 2018, 04:59:52 AM

Konuyu ben açtım bana yok mu bir şeyler  Cheesy

Pirl, ella, whale'den ayrı nodez de kazmak istiyordum ama geliştiriciler bir türlü cüzdanı sunmadılar.

Size de kocaman bir teşekkür Smiley

Şu nodez yalan mı oldu ne? Ben de bekledim bekledim sıkılıp takibi bıraktım. Başlarsa bir konu da bunun için açmak lazım. Bakarsınız millet bu sayede kısa sürede bir rig parası çıkarır Smiley
BtcBlack
Member
**

View Profile
January 10, 2018, 07:04:48 AM

Şu saatlerde minerpool çöktü sanırım. Bu pool'da kazım yapan arkadaşların başka bir pool'a geçmesini öneririm.
nekominer
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 10, 2018, 12:45:55 PM

Konuyu ben açtım bana yok mu bir şeyler  Cheesy

Şu nodez yalan mı oldu ne? Ben de bekledim bekledim sıkılıp takibi bıraktım. Başlarsa bir konu da bunun için açmak lazım. Bakarsınız millet bu sayede kısa sürede bir rig parası çıkarır Smiley

Nodez 2 - 3 kez başaramadı bu işi. Son seferinde minerpool verilen saatten önce poolu açtığı için sıkıntı yaşadılar. Minerpool a saydırıp duruyorlar.
Kazanlar nereye kazdı ayrı bir muaama bilinen cüzdan yok.
Daha öncesinde Premine olanları satarak ekip para falan toplamışlar galiba alanlar tokenlarını bekliyor.
Kalabalık bir discord grubuda var ama net bir bilgi yok.

BtcBlack
Member
**

View Profile
January 10, 2018, 01:25:07 PM

Konuyu ben açtım bana yok mu bir şeyler  Cheesy

Nodez 2 - 3 kez başaramadı bu işi. Son seferinde minerpool verilen saatten önce poolu açtığı için sıkıntı yaşadılar. Minerpool a saydırıp duruyorlar.
Kazanlar nereye kazdı ayrı bir muaama bilinen cüzdan yok.
Daha öncesinde Premine olanları satarak ekip para falan toplamışlar galiba alanlar tokenlarını bekliyor.
Kalabalık bir discord grubuda var ama net bir bilgi yok.

Aslında zorluk seviyesi düşük olarak görünen whalecoin var, ama kimseden bir yorum duymadığım için teşebbüs de etmedim kazmaya Grin
pckoliq (OP)
Full Member

View Profile
June 03, 2018, 06:08:36 AM

Çok zaman geçti hadi artık bi atak yapsa iyice turşusu çıktı elimizde Piyasa 6 aydır ölü temmuz'da da dönüş yapmazsa eylüle kadar bekletir.
nenvar
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
June 05, 2018, 02:06:29 AM

arkadaşlar ben çok fazla ayar bilmediğim için sadece eth falan kazıyorum claymore indirip, sizin kazdığınız coinleri kazmak için sgminer falanmı kullanmak gerekiyor, sgmineri indiriyorum ama pek anlayamadım claymore gibi overclok komutları girebiliyormuyuz not defterine, siz overclock ayarlarını nasıl yapiyorsunuz, bir kere ethminer indirdim devfee yok diye onda kazım yapayim dedim ama overclok komut giremedigim icin ne voltaj dusurebildim nede hız arttırabildim, sıcaklık çok artıyor saglıksız calısıyor kartlar boyle olunca, bu konuda yardımcı olabilcek varmı acaba bana Cheesy
pckoliq (OP)
Full Member

View Profile
June 05, 2018, 05:49:44 AM

arkadaşlar ben çok fazla ayar bilmediğim için sadece eth falan kazıyorum claymore indirip, sizin kazdığınız coinleri kazmak için sgminer falanmı kullanmak gerekiyor, sgmineri indiriyorum ama pek anlayamadım claymore gibi overclok komutları girebiliyormuyuz not defterine, siz overclock ayarlarını nasıl yapiyorsunuz, bir kere ethminer indirdim devfee yok diye onda kazım yapayim dedim ama overclok komut giremedigim icin ne voltaj dusurebildim nede hız arttırabildim, sıcaklık çok artıyor saglıksız calısıyor kartlar boyle olunca, bu konuda yardımcı olabilcek varmı acaba bana Cheesy

Claymore'da ellaism kazmak için https://minerpool.net/ ' i kullanıyorum
Code:
EthDcrMiner64.exe -epool stratum+tcp://lb.geo.ellapool.eu:8004 -ewal 0xce55bdd53279e5ef92ea03d5e8b81e406048be71 -epsw x -allpools 1 -allcoins exp -gser 2 -eworker Rx580

Sadece güç kısmak istiyorsan Claymore'da "-li 90 " ne kadar performansta çalışmasını istiyorsan o rakamı yaz.
Overclock ayarlarını ise MSI after burner programı ile yapıyorum "Temp Limit"i RX580'ler için 77 yaptım, "Memory Clockt"a 2200 Mhz

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: